Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa Certate - wszystkie generacje (2004, 2010, 2016, 2019, 2024)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1341 odpowiedzi w tym temacie

#581 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 11 sierpień 2020 - 07:14

Te drewniane uchwyty to jest kanon w wędkach pstrągowych w Japonii. Taki styl i koniec, ma być klasycznie. Wielu podpina stare ABU do zestawu, tu nie chodzi o upodabnianie do niczego czy wyważania. Japonia to stan umysłu niedostępny dla zachodu w kwestii całkowitego zrozumienia.
  • Lepton, malinabar i versicolor lubią to

#582 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 11 sierpień 2020 - 07:29

Te drewniane uchwyty to jest kanon w wędkach pstrągowych w Japonii. Taki styl i koniec, ma być klasycznie. Wielu podpina stare ABU do zestawu, tu nie chodzi o upodabnianie do niczego czy wyważania. Japonia to stan umysłu niedostępny dla zachodu w kwestii całkowitego zrozumienia.


Celnie.

Dlatego nigdy nawet nie poczyniłem przymiarek do japońskich wędek pstrągowych.
Pewnie coś sensownego można tam dla siebie znaleźć, ale proces nazywany gonieniem króla wolę odbywać na wydeptanym trawniku amerykańskich blanków niż w nieznanym mi gąszczu japońskich wytwórców...

Szczególnie że pstrągów łowionych w jp godnych podniesienia brwi nie miałem okazji oglądać :)
  • miramar69 i smokwelski lubią to

#583 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 11 sierpień 2020 - 07:59

Można - problem w tym  , że  na Nasz Rynek niewiele  tego dociera  . Przykładowo  Shimano  Extreme i NX  u Nas  niedostępne  , nawet przy indywidualnym zamówieniu pod Klienta  z polskiego oddziału .

Co do uchwytów  , to tak jak  wyżej wspomniał Żbiku  przy Daiwach powstaje niewielka   przestrzeń  , ale mam wrażenie   , że z czasem  uchwyt się niejako układa  , u mnie  np. są   wkładki  . I wolę lekkie  nie dokręcenie

niż ewentualne luzy .

Nowa certatka  jak dla mnie bardzo ładnie się  prezentuje  , sprawia wrażenie  mocnej zwartej konstrukcji .Te szybkie  wersję   pod opad  sandaczowy wydają się  ciekawą alternatywą  ..


  • Krzysiek Rogalski lubi to

#584 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 11 sierpień 2020 - 16:51

Pod sandaczowy opad mam Certate LT3000D. Mega fajna zwarta obudowa z potężną mocą w środku (przekładnia jak w TP SW 4000). Bardzo przyjemnie kręci, świetne czucie na uchwycie (knob SLP Works Zaion). Współpracuje z Graphiteleader Tiro Nuovo 228cm 5-28g i linkami G-Soul Upgrade PE1.0 i PE0.8
  • popper, Krzysiek Rogalski, malinabar i 1 inna osoba lubią to

#585 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 sierpień 2020 - 19:24

Pytanie do posiadaczy kołowrotka certate w rozmiarze 5000. Ile w realu szpula pomieści plecionki PP 40 lb (lub jak kto woli 0,32 mm)?

#586 ONLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1644 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 11 sierpień 2020 - 20:20

Pytanie do posiadaczy kołowrotka certate w rozmiarze 5000. Ile w realu szpula pomieści plecionki PP 40 lb (lub jak kto woli 0,32 mm)?

Chyba nie ta półka wielkości jeśli ma być pod suma ale to tylko moja koncepcja.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

#587 OFFLINE   19john92

19john92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów

Napisano 12 sierpień 2020 - 06:49

Mam takie pytanie do długotrwałych użytkowników kołowrotków Daiwa. Na forum można przeczytać opinie, że nowych kołowrotków daiwy się Nigdy nie smaruje, czy to prawda? Z czystej ciekawości chciałem poznać opinie użytkowników, nie mówię tu o smarowaniu nowego młynka zaraz po zakupie. Ale powiedzmy kupię sobie Certate LT będę łowił nią sezon może 2 i normalnie kołowrotek shimano wymylbym i posmarował. A co z taką Daiwą, smarować tylko rolkę co jakiś czas? Może głupie pytania ale czytając forum mam mętlik w głowie... chciałem zmienić TP SW PG na coś lżejszego a równie wytrzymałego i pomyślałem o tej „paskudnej” daiwie którą każdy chwali :)

#588 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 12 sierpień 2020 - 07:46

Daiwy najlepiej chodzą jak są nierozkręcane. Wszystkie sławetne „ząbkowania” to efekt „profesjonalnych” serwisów tych kołowrotków.

Certate LT ma dupkę mocowaną na 2 śrubki, wystarczy je odkręcić i masz dostęp do koła głównego, gdzie możesz dodać raz na sezon pędzelkiem trochę smaru.

Użytkownik Żbiku edytował ten post 12 sierpień 2020 - 07:46

  • Doman i Marcipas lubią to

#589 OFFLINE   19john92

19john92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów

Napisano 12 sierpień 2020 - 08:47

Rozumiem, że po odkręceniu dupki można zajrzeć do środka i ocenić w jakiej kondycji jest smar i czy wymaga dołożenia czy wymiany, fajna opcja...

#590 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 12 sierpień 2020 - 11:44

Tak, w Certate nie trzeba rozkręcać kołowrotka i po odkręceniu dupki mamy dostęp do oględzin i ew dosmarowania koła.

#591 ONLINE   Łukasz W

Łukasz W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaCzechowice - Dziedzice

Napisano 12 sierpień 2020 - 11:54

W 16 też jest taka opcja ?

#592 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 12 sierpień 2020 - 12:21

Chyba nie
  • DarekM lubi to

#593 ONLINE   Łukasz W

Łukasz W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaCzechowice - Dziedzice

Napisano 12 sierpień 2020 - 13:54

Dzięki

#594 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 940 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 12 sierpień 2020 - 15:14

Tak, w Certate nie trzeba rozkręcać kołowrotka i po odkręceniu dupki mamy dostęp do oględzin i ew dosmarowania koła.


Ale co da dosmarowanie, gdy smar zużyty?
Zgadzam się, ze jak jest smar od nowości, to nie ma co rozkręcać i kombinować. Dodatkowo jeśli w danym sezonie kołowrotek się nie narobił, to tez bez sensu w nim grzebać. Sam smaruje co roku tylko podstawowe kołowrotki, które tyrają na Wiśle. Pozostałe co 2/3 sezony, w zależności od potrzeb.
Ale jak jest już czarno w środku, to dokładanie nowego smaru nic już moim zdaniem nie pomoże...

#595 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1607 postów

Napisano 24 sierpień 2020 - 15:23

Cześć, moje Vanquishe szumią, miałem okazję sprawdzić innego też szumiał. Nawet TP SW-A zaczął szumieć. Byłem dziś w sklepie akurat mieli Certate 3000 D. Chodzi super, ale kurde też szumi i to nie przy ściąganiu przynęty tylko swobodnym kręceniu korbą. Mam lekki niedosłuch a słyszę. Nie jest to szum z bebechów, jak np u już znacznie spracowanego Zaubera, tylko jakby z suchości łożyska oporowego, w każdym razie gdzieś okolice szpuli. Czy to mnie się tak trafia czy te nowe konstrukcje tak mają i muszę się przyzwyczaić? Już byłem prawie zdecydowany na kupno Certate LT, a tu ...
Tomek
  • homax lubi to

#596 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 940 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 24 sierpień 2020 - 15:40

Tomek, pewnie wszystkie moje kołowrotki szumią, ale na (nie)szczęście mam większe problemy na głowie 😀
I żeby nie było - nie zamieniłbym tych szumiących kołowrotków na inne, nawet jeśli maja nie szumiec, bo są niezawodne.
Te szumy to czasem kwestia smarowania, ale wg mnie nie warto tym sobie głowy zawracać. Nowa cerata to zaje***a maszyna, zatem bierz i nie martw się szumami 😀
  • kostom63 lubi to

#597 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 24 sierpień 2020 - 16:23

Zawirowanie powietrza, przy szybkich obrotach rotora. Kręć wolniej ;)  :D  :lol:  :lol:



#598 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 24 sierpień 2020 - 18:17

Wlasnie kupilem kilka tygodni temu certate lt 2500d i tez sie lekko zdziwilem szumem. - odkrecilem jej dupke i dolozylem troche smaru i oleju - polepszylo sie, ale dalej slychac. Przy czym nie robi mi to jakiejsc kosmicznej roznicy.


  • TOFIX99 i kostom63 lubią to

#599 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 765 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 24 sierpień 2020 - 20:37

Ciekawe. Od roku mam LT 3000D i od pół roku 2500xh i żadna nie szumi. Nawet w fotelu i nawet jak chciałbym bardzo mocno się wsłuchać.

Użytkownik saitt edytował ten post 24 sierpień 2020 - 20:37

  • kostom63 lubi to

#600 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1607 postów

Napisano 24 sierpień 2020 - 22:15

Tomek, pewnie wszystkie moje kołowrotki szumią, ale na (nie)szczęście mam większe problemy na głowie 😀
I żeby nie było - nie zamieniłbym tych szumiących kołowrotków na inne, nawet jeśli maja nie szumiec, bo są niezawodne.
Nowa cerata to zaje***a maszyna, zatem bierz i nie martw się szumami 😀

Zauber też mnie ani razu nie zawiódł i jego szumy mi nie przeszkadzają, nie są takie suche, więc nie mam wrażenia, że za chwilę to wszystko stanie
Tomek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych