Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak należy mierzyć długość przynęty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
224 odpowiedzi w tym temacie

#61 ONLINE   adamos

adamos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 18 styczeń 2019 - 18:48

Pewnie za rok wprowadzą .....

 

W przyszłym roku ma być zakaz całkowity wędkowania od 01.01 do 01.05 

 

JESTEM ZAAAAaaaa   !!!!!!   :whistling:  :good: 

Też jestem za, tylko czy chodzi o zakaz całkowity wędkowania czy tylko spinningowania?



#62 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 18 styczeń 2019 - 19:21

W toruńskim jest już od 3-4 lat zakaz spinningu na wodach stojących w okresie styczeń-maj. Idąc powiedzmy w lutym podłubać okonki na jeziorze jestem do ukarania... za to grunciarz z hakiem 2 i rosówką może odławiać spokojnie okonie w świetle prawa... Co kraj to obyczaj. Jeżeli takie zapisy o o zakazie spinningu do maja by się pojawiły to nasuwa się pytanie jakim cudem miałoby się płacić pełną składkę gdzie przez 5 miesięcy nie można byłoby korzystać z ww. metody

Użytkownik Bootleg edytował ten post 18 styczeń 2019 - 19:21

  • miramar69, wilczybilet i S.N. lubią to

#63 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 18 styczeń 2019 - 19:28

Jeśli chodzi o mnie , to jestem za zakazem dla wszystkich metod , by było sprawiedliwie i nikt nie był pokrzywdzony lub wyróżniony ....

... ale jestem realistą , bo przecież "wędkarstwo , to stan umysłu ... "  ;)  :)


Użytkownik miramar69 edytował ten post 18 styczeń 2019 - 19:31


#64 OFFLINE   pablo

pablo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 styczeń 2019 - 22:35

Ja tam się nie cieszę z takich przepisów. Dla mnie takie przepisy są wyrazem bezsilności gospodarza wody. Albo zwykłym pójściem na łatwiznę. A wystarczyło zmienić przepis na np. zakaz używania kotwic w których szerokości łuku kolankowego wynosi powyżej 7 mm i pojedynczych haków o szerokości łuku kolankowego powyżej 12 mm. Znacznie łatwiejsze do sprawdzenia i bez 50 interpretacji i domniemywań. 

 

Powiedzmy sobie szczerze PZW jest cienkie jak papier w edukacji i chociaż próbie szerzenia idei nowoczesnego wędkarstwa. Dostaliście kiedyś jakąś broszurę traktującą o organizmach chronionych które można spotkać w naszych wodach?  Ze zdjęciami, krótkimi opisami. Pewnie nie. Ja też nie. 

 

PS. A czy wód górskich też ten przepis dotyczy? :D  Już widzę jak łowią na woblery o dł. 5 cm z kotwicą. 


Użytkownik pablo edytował ten post 18 styczeń 2019 - 22:36

  • Little Wing lubi to

#65 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 18 styczeń 2019 - 22:40

Cieszcie się barany i przyklaskujcie. Legitymujecie tym samym, sieci w marcu i kwietniu, bidne kontrole i wiele innych patologii toczących ten nasz śmiszny "związek". Na Mazowszu już z takich przykaskujacych łacha drą i szykują sieci na odłów "skarłowaciałych ryb karpiowatych" do smażalni we Wierzbicy. Zostanie Wam kiedyś wędkowanie na godziny, zobaczycie.
  • pablo, grzegorz197503 i homax lubią to

#66 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 18 styczeń 2019 - 23:07

oczywiście, gdyby nad woda byłoby wiecej kontroli niektóre zakazy nie byłyby potrzebne. Jeśli komuś brakuje tego aby kontrole byłyby częstsze może:

a) samemu zapisać się do SSR i samemu realizować kontrole nad wodą

b ) zgłosić do ZO wniosek aby przeznaczył część składek na etatową straż 

c) zgłosić do ZO wniosek o podwyższenie składek i aby przeznaczył tę część składek na etatową straż 

d) dostać się do ZO i zmieniać" beton" od środka


Użytkownik wuran edytował ten post 18 styczeń 2019 - 23:07

  • venom_666 lubi to

#67 ONLINE   adamos

adamos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 20 styczeń 2019 - 12:55

Osobiście wolę połów na przynęty 5-cio centymetrowe ( które kupione w sklepie, dzięki interpretacji PZW nad wodą stają się o centymetr dłuższe) niż braku używania spinningu jak to mamy na śląsku.

Grunciarze od zawsze czepiali się spinningistów i to nie zależnie jakiej długości by przynęty nie używali.

Teraz łowię na dzikich stawach i też się mnie czepiają mówią, że jest zakaz a tłumaczenie że to nie są wody PZW i tu są inne przepisy nie wiele daje.

Jeżeli w prowadzamy zakazy to róbmy dla wszystkich lub w ogóle.

Nie dość, że możemy łowić tylko 8- miesięcy w roku to jeszcze mamy wyższe składki, no ale za luksus trzeba płacić.



#68 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 20 styczeń 2019 - 13:51

Skoro mówimy już sobie po imieniu ...  ;) - "BARANY"

to teraz mój ty "IMIENNIKU" masz pole do popisu i załatw aby te sieci zniknęły z twojej wody , bo w niektórych okręgach już dawno ich nie ma .....  ;)  :)

 

 

... i żeby nie było NIE JESTEM ZWOLENNIKIEM PZTfu...


Użytkownik miramar69 edytował ten post 20 styczeń 2019 - 14:10


#69 OFFLINE   scca

scca

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 164 postów

Napisano 20 styczeń 2019 - 20:52

No to jest jakiś absurd... woda górska OM na całej długości no kill i wprowadza się taki zapis?Po co? Trudno było dopisać" z wyjątkiem odcinków no kill"?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
  • egonic lubi to

#70 OFFLINE   Framuga

Framuga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Julian Fram.Budu
  • Nazwisko:Radek Kot

Napisano 21 styczeń 2019 - 23:19

Nie martw się w siedleckim jest to samo. Niby powstał wniosek o zmianę (wykreślenie) zapisu z zasad wędkowania na wodach górskich. Tyle że to potrwa najkrócej rok. Zaistniała sytuacja pokazuje krórkowzroczność wnioskodawców.

#71 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 22 styczeń 2019 - 09:54

W regulaminie wód górskich są też inne błędy.  ;)

Pierwsze koty za płoty, nie wszystko da się idealnie zrobić za pierwszym razem. Jest nadzieja, że regulamin na kolejny rok będzie lepszy. 



#72 OFFLINE   Framuga

Framuga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Julian Fram.Budu
  • Nazwisko:Radek Kot

Napisano 22 styczeń 2019 - 10:39

Bartek przybliżyła temat? Czy chodzi o haki bezzadziorowe i brak wzmianki o kotwicach?

#73 OFFLINE   Kaamil

Kaamil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 22 styczeń 2019 - 11:26

Pewnie za rok wprowadzą .....

 

W przyszłym roku ma być zakaz całkowity wędkowania od 01.01 do 01.05 

 

JESTEM ZAAAAaaaa   !!!!!!   :whistling:  :good: 

Kolego @miramar69. Na Twoim miejscu odłożył bym dożywotnio wędki do szafy, a na ryby chodziłbym je tylko oglądać albo kupiłbym sobie akwarium... Ale chwila! Akwarium też nie dobre, bo ryby się męczą. Czemu mamy się ograniczać do 01.05? Zróbmy do 01.12. Wędkowanie przez 1 miesiąc w roku. Już nie da się słuchać tego "bullshitu" jaki próbujesz wcisnąć w każdy temat na jerkbaicie na ten temat. Gdzie nie zajrzę to Twój post i wędkowanie od 1 stycznia do 1 maja... Dziwne, że w ogóle ktoś popiera te brednie...

 

Oczywiście uprzedzając zmasowany atak na mnie... Jestem jak najbardziej za ochroną wód, ryb itp. Popieram wszelkie "no kille", ale chyba nie tędy droga, żeby praktycznie na pół roku wyłączać się z hobby.


Użytkownik Kaamil edytował ten post 22 styczeń 2019 - 11:31

  • egonic lubi to

#74 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 22 styczeń 2019 - 11:39

... jestem za ... , a nawet przeciw !!!!  ;)  :P - poczytaj siebie images.jpg images.jpg


Użytkownik miramar69 edytował ten post 22 styczeń 2019 - 11:54


#75 OFFLINE   Kaamil

Kaamil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 22 styczeń 2019 - 11:40

... jestem za ... , a nawet przeciw !!!! ;) :P

Aha

#76 OFFLINE   scca

scca

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 164 postów

Napisano 22 styczeń 2019 - 11:46

Nie martw się w siedleckim jest to samo. Niby powstał wniosek o zmianę (wykreślenie) zapisu z zasad wędkowania na wodach górskich. Tyle że to potrwa najkrócej rok. Zaistniała sytuacja pokazuje krórkowzroczność wnioskodawców.

A czemu to trwać ma aż rok? Jest wniosek? Jest, wystarczy na kolejnym zarządzie podjąć odpowiednią uchwałę i gotowe.


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

#77 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 22 styczeń 2019 - 11:48

Nie Kolego, nie wystarczy.

Wędkowanie jest dozwolone na podstawie zezwolenia, w którym zapisane są wszystkie zasady.

Zezwolenia wydrukowano w grudniu i już kilka tysięcy zostało wydane skarbnikom, a część z nich przekazana wędkarzom.

Jak wyobrażasz sobie ich wymianę?


  • Framuga lubi to

#78 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 22 styczeń 2019 - 11:49

Bartek przybliżyła temat? Czy chodzi o haki bezzadziorowe i brak wzmianki o kotwicach?

 

Kotwica to też hak.

Nie chcę pisać o szczegółach, przynajmniej w tej chwili.



#79 OFFLINE   Kaamil

Kaamil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 22 styczeń 2019 - 11:53

... jestem za ... , a nawet przeciw !!!! ;) :P - poczytaj siebie

Zacznij od czytania siebie. Poglądów nie zmienię, ale nad gramatyką proponuję przysiąść, bo ciężko się to czyta.

#80 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 22 styczeń 2019 - 12:51

W toruńskim jest już od 3-4 lat zakaz spinningu na wodach stojących w okresie styczeń-maj. Idąc powiedzmy w lutym podłubać okonki na jeziorze jestem do ukarania... za to grunciarz z hakiem 2 i rosówką może odławiać spokojnie okonie w świetle prawa... Co kraj to obyczaj. Jeżeli takie zapisy o o zakazie spinningu do maja by się pojawiły to nasuwa się pytanie jakim cudem miałoby się płacić pełną składkę gdzie przez 5 miesięcy nie można byłoby korzystać z ww. metody

Jeśli jest zakaz spinningowania w w/w miesiącach, to jednocześnie powinien też dotyczyć używania naturalnych przynęt zwierzęcych. Coś mi świta (ale nie jestem do końca pewien), że w NL są ograniczenia właśnie w tej kwestii.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych