Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Phenix feather FTX-S77L


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 07 styczeń 2019 - 22:19

Powital.

 

 

Albo mam rece kowala albo okonie biora w irlandii ultra delikatnie (mowa o zimowych z wody 5m+)

Do tej pory radzilem sobie uzywajac wklejek/miekkich wedek:

Favourite blubird, mikkado nihonto flashspin, st croix panfish ulf.

Przy przeciazeniu wedki (te powyzsze maja cw do 6, gora 10g) glowka 10-15g + przyneta szczytowka pozostaje niemal ciagle ugieta i brania widac calkiem znosnie.

WIDAC rzadko brania czuje.

Dodatkowym problemem sa centkowane przylowy. zdarza mi sie nawet lowic wiecej szczupakow danego dnia niz okoni na wedke okoniowa. Trafiaja sie ryby 90+ a (70+ sa norma) i tutaj zaczynaja sie schody:

favourite byl zdecydowanie za miekki (mialem stara wersje wklejke - nowszy ponoc sztywniejszy), mikkado nihonto (tutaj rowniez mam starsza wklejke - nowe sa chyba cale) mz ma za duzo miecha do okoni i spady bywaja. Panfish wydaje mi sie idealny/lekko za slaby - bylby moim faworytem tylko mi sie "czucia" bran zachcialo.

Mialem za duzo czasu i postanowilem sie podoktoryzowac z jerkbaitowych wpisow o czulosciach wedek etc. i wymyslilem sobie, ze zrobie sobie wedke na zamowienie.

Jakies mam wewnetrzne przekonanie, ze jak uchwyt kolowrotka bedzie z wegla to czulosc bedzie wieksza (prosze bez polemiki) do tego + 10 do lansu ;)

Poczytalem i wpadlem na pomysl zakupu czegos od phenixa w kpl z uchwytem delfin.

Napisalem maila do jednej z pracowni i przyznam troszke mnie podejscie odrzucilo, a delfiny to juz przezytek, a nie zdradze co to za blank, ale bedziepanzadowolony i do tego cena spora jak za zmiane odczuc przy okoniowaniu ;)  (tam co innego wywalic kupe kasy jak sie leci w glusze na jakies mega bestie a co innego na okonka pod domem)

pogooglal i wygooglam w tacklewarehouse wedke jak w tytule moc wydaje sie adekwatna (10lbs vs st croixove 6lbs), cw odpowiedni ( 11g ws st croixowe 6) akcja fast i do tego uchwyt carbon i cena znosna (150$)

Pytanie czy ktos mial doczynienia i czy np nie okaze, sie ze te wedki sa znacznie zawyzone/zanizone (mam 2 hamerykanskie abu garcia veritas: wedka do 14g rzuca lekko 40g, wedka do 21 lekko obsluguje slidery 12, zreszta st croix podobnie niby do 6g a lekko rzuca 17,5g+2cale), albo np, ze wedka jest identyczna to mojego panfisha.

Realnie nei mam zamiaru rzucac niczym ciezkim - intencja to uzywanie najlzejszych przynet jakimi wyczuje kontakt z dnem  ma wodzie 5-15m ew rosliny etc

 

 



#2 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 07 styczeń 2019 - 22:27

.....sorry, ale u mnie się google translator zawiesił :D


  • Adam K. lubi to

#3 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 07 styczeń 2019 - 22:30

?



#4 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 07 styczeń 2019 - 22:33

Jeśli chcesz więcej czuć w dłoni to IF nie będzie najlepszym wyborem , one raczej w innym celu zostały stworzone i tam sygnalizuje szczyt.

#5 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 07 styczeń 2019 - 22:54

Jeśli chcesz więcej czuć w dłoni to IF nie będzie najlepszym wyborem , one raczej w innym celu zostały stworzone i tam sygnalizuje szczyt.

ALe ja mowie o feather nie iron feather jesli cie rozumiem. Ps If to juz blizej 500$ i brak uchwytu z wegla ;)


  • Profil_Nieaktywny lubi to

#6 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 07 styczeń 2019 - 23:00

ALe ja mowie o feather nie iron feather jesli cie rozumiem. Ps If to juz blizej 500$ i brak uchwytu z wegla ;)


Sorry , wszędzie phenixy widzę ostatnio ;)

#7 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 07 styczeń 2019 - 23:12

Ps obejrzalem/poczytalem i kurcze mi sie przelotki nei podobaja - najwieksza jest daleko od rekojesci i na filmach nawet sie zdarza, ze linka zawija sie dookola planku (wtf?!?). jesli wiezyc filmikowi cw jest "realny"



#8 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 08 styczeń 2019 - 08:35

I do tego w kilku opisach goscie pisza, ze do zodiasa i expride mu daleko czuloscia. Nie wiem czy nei poczekam az expride L+ sie pojawi na polce. Ma ktos doczynienia?



#9 OFFLINE   sieko

sieko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaZwoleń

Napisano 08 styczeń 2019 - 09:02

Mam  IF łowię i się bardzo dobrze sprawuje ,mam i  delfinie okoniówki i też się dobrze sprawują ,ryby jak biorą to nie zawsze tak samo 


  • rafcool lubi to

#10 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 08 styczeń 2019 - 09:04

Chyba pora zamknac/usunac watek :)

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

#11 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 880 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 08 styczeń 2019 - 21:44

Może napisz do Skalka (Skalek Rods), jest tu na forum, kręci b. fajne wędki i doradzi, co i jak






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych