Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Przelotki SeaGuide

tech-rb przelotki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
218 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   MajKar

MajKar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Napisano 06 styczeń 2019 - 09:10

Jeszcze Sea Guide Titanium jest alternatywa godna rozpatrzenia.  Wagowo nie sprawdzałem ale cena zdecydowanie na korzyść.

 

Sea Guide Titanium TiXOHLSG

 

10: H-30mm, L1-14mm. Waga: 0,58g

12: H-32mm, L1-14mm. Waga: 0,71g

16: H-44mm, L1-15.5mm. Waga: 0,92g

20: H-52mm, L1-18mm. Waga: 1,33g

25: H-57mm, L1-19mm. Waga: 1,96g

Sea Guide Titanium TiXOMLSG

5.5M: H-14,5mm, L1-8,5mm. Waga: 0,16g

6M: H-18,5mm, L1-9mm. Waga: 0,26g

8M: H-21,5mm, L1-11mm. Waga: 0,32g

Sea Guide Titanium TiXOLLSG

5.5L: H-10,5mm, L1-8mm. Waga: 0,11g

6L: H-12mm, L1-8,5mm. Waga: 0,15g

Może ktoś ma rozpiskę wagową Torzitów i porówna wagę przelotek, sądzę że przyda się to osobom którym zależy na jakości z równoczesnym umiarem finansowym.


  • wariat1404 i Rebel64 lubią to

#2 OFFLINE   LFF

LFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 06 styczeń 2019 - 10:53

No też jestem ciekaw takiego porównania.mimo że przy moim założeniu kijek ma być tym co najlepsze😁 to złotówki też się liczą bo nie mam konta typu zaskurniak w Szwajcarii 😜😄

#3 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 617 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 06 styczeń 2019 - 11:13

No też jestem ciekaw takiego porównania.mimo że przy moim założeniu kijek ma być tym co najlepsze to złotówki też się liczą bo nie mam konta typu zaskurniak w Szwajcarii

 

Ja bym się nie bawił w Sea Guide, z bardzo prostego powodu...Skoro blank jest bardzo wysokiej klasy, to i przelotki też muszą być. :)


  • Paweł J, Krzysiek Rogalski i LFF lubią to

#4 OFFLINE   MajKar

MajKar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Napisano 06 styczeń 2019 - 11:34

Gdzie jest napisane że nie są najwyższej klasy?

Po prostu nie płaci się za markę, przy tej samej jakości. różnica  jest w cenie. Niewiadomą jest różnica w wadze i nie wiadomo w którą stronę korzyść



#5 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 617 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 06 styczeń 2019 - 11:39

Gdzie jest napisane że nie są najwyższej klasy?

Po prostu nie płaci się za markę, przy tej samej jakości. różnica  jest w cenie. Niewiadomą jest różnica w wadze i nie wiadomo w którą stronę korzyść

 

Karol, napiszę Ci jeszcze o jednym moim spostrzeżeniu, które zauważyłem dawno temu. Używane blanki ubrane w Torzity szybciej się sprzedają na giełdzie...
 


  • pr00 lubi to

#6 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 06 styczeń 2019 - 11:53

Mamy czasy gdzie za komplet Torzite do kija UL płacimy 350zł a za dobrą linke trzeba położyć 150zł więc na czym tu oszczędzać!?
Przypomnijcie sobie lata gdzie za komplet tytanów w pracowni trzeba było płacić ponad siedem stówek :)

#7 OFFLINE   MajKar

MajKar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Napisano 06 styczeń 2019 - 12:03

No to jest argument, tylko jeżeli zamawiać wędkę i od razu myśleć jak się to sprzeda to trochę chore w końcu zamawiamy by cieszyć się z nowego nabytku. 

My tu gadu gadu o przelotkach a wątek o blankach, więc żeby było na temat, można dowiedzieć się jeszcze o blanki Janusza D. jest trochę o nich w wątku autorskim Sparta Rods. Sam czekam na blank do UL z pełnego karbonu z tego źródła a także na pełną ofertę. Blank jest tańszą alternatywą dla Matagi Aurigi po porównaniu bardziej mi odpowiada charakter tego blanku że o cenie nie wspomnę i na pewno ten kijek nie trafi na giełdę nie tylko z powodu przelotek w które będzie ubrany Sea Guide.


  • MarcinZ lubi to

#8 OFFLINE   LFF

LFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 06 styczeń 2019 - 12:11

Wszystko się zgadza, można wybierać i przebierać w cenach, jakości, wadze i ukręcić kijek na miarę niczym garnitur u najlepszego krawca z najlepszych materiałów, Jednak w tym wszystkim jest jeden szczegół, problem z przymiarką :D Widzę że sporo ludzi zamawia wędki na wysokiej jakości komponentach i za dużo PLN ustalając wszystko na odległość. Stare przysłowie mówi że każda sroczka swój ogon chwali :)  ale nie uwierzę w to że każdy dostaje w ten sposób dokładnie to o czym marzył.

Dlatego nie spiesząc się, i o ile to możliwe, dzięki też kolegom z forum postaram się trochę tego" spełnienia marzeń" podotykać ;)

 

PS. czy na Rybomanii w Poznaniu wystawia się jakaś pracownia?


  • Przemek_M i apollo lubią to

#9 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 617 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 06 styczeń 2019 - 12:38

Wszystko się zgadza, można wybierać i przebierać w cenach, jakości, wadze i ukręcić kijek na miarę niczym garnitur u najlepszego krawca z najlepszych materiałów, Jednak w tym wszystkim jest jeden szczegół, problem z przymiarką :D Widzę że sporo ludzi zamawia wędki na wysokiej jakości komponentach i za dużo PLN ustalając wszystko na odległość. Stare przysłowie mówi że każda sroczka swój ogon chwali :)  ale nie uwierzę w to że każdy dostaje w ten sposób dokładnie to o czym marzył.

Dlatego nie spiesząc się, i o ile to możliwe, dzięki też kolegom z forum postaram się trochę tego" spełnienia marzeń" podotykać ;)

 

PS. czy na Rybomanii w Poznaniu wystawia się jakaś pracownia?

 

Marcin, rozumiem Twoje podejście, że chciałbyś dotknąć "wszystkiego" przed podjęciem decyzji i wcale się nie dziwie. Musisz jednak też troszkę zaufać osobom, które te kije tworzą. Przerobiłem kilka pracowni, kilkadziesiąt blanków i teraz wiem, kto mi wykona kolejne kije, kto spełni moje marzenia .:)


  • skalek-77 i LFF lubią to

#10 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 06 styczeń 2019 - 12:44

Witam jeżeli chodzi o przelotki to są jeszcze american tackle tytanium. Wagowo set torzitów do mojej wędki ważył 2,31g a american tackle 2,43g. W złotówkach wyszło o 200 zł mniej niż torzity. Kij robiony był w bb custom rods. Taka chyba podobna alternatywa jak te sea guide tytanium. Pozdrawiam



#11 OFFLINE   jedin

jedin

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 528 postów
  • Lokalizacjawyrzysk
  • Imię:Mariusz

Napisano 06 styczeń 2019 - 13:22

Witam jeżeli chodzi o przelotki to są jeszcze american tackle tytanium. Wagowo set torzitów do mojej wędki ważył 2,31g a american tackle 2,43g. W złotówkach wyszło o 200 zł mniej niż torzity. Kij robiony był w bb custom rods. Taka chyba podobna alternatywa jak te sea guide tytanium. Pozdrawiam

A jakie w tych przelotkach pierscienie, tez klasy torzite bo jak ramki tytanowe i klasa pierscieni ta sam to rzeczywiscie jest jakas alternatywa..?



#12 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 06 styczeń 2019 - 13:29

To są te https://www.rodshop....Frame-BLACK/158  zestaw tych przelotek około 180-250zł


Użytkownik bartosz311287 edytował ten post 06 styczeń 2019 - 13:30

  • jedin lubi to

#13 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2230 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 07 styczeń 2019 - 13:48

Gdzie jest napisane że nie są najwyższej klasy?

Po prostu nie płaci się za markę, przy tej samej jakości. różnica  jest w cenie. Niewiadomą jest różnica w wadze i nie wiadomo w którą stronę korzyść

Kolega albo nie wie o czym pisze ,albo nigdy nie widział tytanów seaguide i torzite, pisząc ,że to taka sama jakość. 

Analogicznie można powiedzieć ,że Dacia Duster to takiej samej jakości zamiennik Audi Q8. Oczywiście nie mam nic do Dacii . Podałem jako przykład.


  • Voldemort lubi to

#14 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 07 styczeń 2019 - 15:02

Słaby przykład .... Wystarczy porównać wyposażenie daci duster  i  Audi Q8. Różnica jest gigantyczna :) 


  • apollo lubi to

#15 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2230 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 07 styczeń 2019 - 15:27

Słaby przykład .... Wystarczy porównać wyposażenie daci duster  i  Audi Q8. Różnica jest gigantyczna :)

" Różnica jest gigantyczna  :)". Bardzo trafne spostrzeżenie. Właśnie o to mi chodziło .


  • Werem lubi to

#16 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 07 styczeń 2019 - 16:08

To są te https://www.rodshop....Frame-BLACK/158  zestaw tych przelotek około 180-250zł


Seaguide robi te przelotki. Seaguide ma twardszy pierścień od torzite nawet przy tańszym ls , są cichsze ,ramka jest fajnie zaprojektowana i linka nie obija sie o ramiona , tunelowe sg nie zbierają brudu jak fuji. Co do stopu to faktycznie fuji jest nie do przebicia tylko trzeba też brać pod uwagę czy przelotka ma służyć do prowadzenia linki czy do wbijania gwoździ.Ja rozumiem że fajniej jest sprzedawać set torzite za 3.5 czy 5 setek bo z rabatu zostaję w kieszeni więcej niż z sg za 200 zł , jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości to zapraszam serdecznie do pracowni , mam jednakowe kije ubrane i w torzite i w sg , można porównać wszystko i rozwiać mity.

#17 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 07 styczeń 2019 - 16:15

Czyli Łukasz przelotki warte polecenia zarówno te sea guide i american tackle mam rozumieć. Pozdrawiam


Użytkownik bartosz311287 edytował ten post 07 styczeń 2019 - 16:16


#18 OFFLINE   MajKar

MajKar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Napisano 07 styczeń 2019 - 16:21

Mógłbyś zważyć dwie przelotki z Torzitów i Seaguide by rozwiać jeszcze kwestie gramatury. Nie uśmiech mi się demontować z wędek by porównywać. Zdjąć nie problem ale w drugą stronę to nie moja bajka.



#19 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 07 styczeń 2019 - 16:34

Czyli Łukasz przelotki warte polecenia zarówno te sea guide i american tackle mam rozumieć. Pozdrawiam


Nie używałem tych atc dużo więc nie mam pojęcia czym mogą się różnić, ta tunelowych 4kach sg i torzite chyba coś koło 15% różnicy wagi było ale nie chcę kłamać wazylem dawno po 10sztuk każdej. Generalnie do mnie bardziej przemawia wziąść kij ubrany w jedne i drugie i porównać, cyferkowe onanizacje są już daleko za mną.
  • Przemek_M lubi to

#20 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 07 styczeń 2019 - 16:37

Kolega albo nie wie o czym pisze ,albo nigdy nie widział tytanów seaguide i torzite, pisząc ,że to taka sama jakość.
Analogicznie można powiedzieć ,że Dacia Duster to takiej samej jakości zamiennik Audi Q8. Oczywiście nie mam nic do Dacii . Podałem jako przykład.


Mam kije ubrane i w jedne i w drugie przelotki i nie moge wydumać gdzie ta przepaść.
Każdy niech kupuje zgodnie z potrzebami/zachciankami ale takie porównanie to przesada.
Ja jako zwyłky użytkownik różnicy nie widzę na korzyść Torzite za to widzę 2x wyższą cenę.

Ale rozumiem że w polskich pracowniach dominują Torzite więc rewolucja jest nie wskazana 😉





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, przelotki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych