Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dragon Moderate 2 282 2-12


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   mav3rick

mav3rick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaPrzewóz
  • Imię:Emil

Napisano 18 styczeń 2019 - 22:09

Witam, używa ktoś tytułowego kija z drugiej serii Moderate? Jeśli tak to jak wygląda rzucanie przy 2 gramowych wobkach? Jaki jest jego maks? Czy to prawda, że ta druga seria jest bardzo krucha?

#2 OFFLINE   tobiasz

tobiasz

    tobihandmade.com

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 927 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Tobiasz
  • Nazwisko:Perz

Napisano 19 styczeń 2019 - 09:10

Cześć, łowiłem nim jeden sezon zanim przerzuciłem się na krótsze kije. Niczego kruchego nie dostrzegłem, fajnie strzelała małymi wobkami na dalsze odległości. I z hol ryb też wielka frajda, raz próbując złapać bolka walnął mi szczupaczek ponad 90cm, kijek sobie ładnie poradził. 


  • mav3rick lubi to

#3 OFFLINE   mav3rick

mav3rick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaPrzewóz
  • Imię:Emil

Napisano 19 styczeń 2019 - 12:28

Dzięki wielkie za opinie. Ja do tej pory łowiłem krótszymi kijami do maks 230 i teraz chcę spróbować dłuższym. Będę łowił na Nysie Łużyckiej, nie jest to duża rzeka, ale czasami brakowało mi odległości małymi wobkami. No i dłuższy kij biorę z myślą o łowieniu na smużaki.

#4 OFFLINE   fred88

fred88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotrek

Napisano 20 styczeń 2019 - 20:51

Mam ten kijek. Super patyk do małych przynęt. Ogarniam nim smużaki na plecionce. Teraz czekam na listonosza z 0,07. Kij super trzyma rybę. Czuć brania małych okonków. Ogólnie polecam.
  • mav3rick lubi to

#5 OFFLINE   J-O-K-E-R

J-O-K-E-R

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 344 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Tomek

Napisano 20 styczeń 2019 - 23:40

Ładnie wykonana wędka. Blank o charakterystyce takiej jak lubię. Szybki, ale z elastyczną szczytówką. Nomen omen szczyt bardzo cienki. W dole jednak kij trochę "suchy". Miałem kilka pracownianych wędek budowanych do łowienia kleni i wszystkie przy rzucie byle czym ładowały się niemal całe pod własnym cieżarem. Moderate II tak nie ma. Mocno pracuje między 1/2 a 2/3 kija licząc od szczytu do kołowrotka. Reszta w dole jakby sztywna. Dodatkowo jest zbrojony w dość niskie przelotki o raczej niewielkiej średnicy, co sugeruje, że lepiej zgra się z plecionką niż żyłką. Z dwóch powyższych faktów wynika, że w moim odczuciu kij w pełni nadaje się do wobków od 3 gramów. Najmniejsze piankowe smużaki, nawet z niezbyt grubą żyłką 0,naście latają tak sobie. Oczywiście da się tym rzucić i to lepiej niż np "rzecznym uniwersałem", ale nie jest to kij specjalistyczny do smużaków! 
Wędka powstała jako lekki, długi spining do małych i średnich woblerów. Mikruski po 1,5 grama pośle, ale jeśli ktoś chce łowić tylko na takie pchełki to chyba powinien poszukać czegoś jeszcze delikatniejszego. Ja nim łowiłem najczęściej na 3 cm "bączki" do smukłej siódemki Widła włącznie. Wyżej komfort się kończy, zarówno rzutu jak i prowadzenia.

Mam wersję z przerobioną rękojeścią (w korku). Poprzedni właściciel twierdzi, że fabryczny kij jest niespecjalnie wyważony i wymiana rękojeści miała m.in poprawić balans. W sumie nie narzekam.

Fajna wędka. Teraz zdaje się w promocji można kupić za 4 stówki.

 

Tak wygląda po przebudowie.

Załączony plik  DSCF0225.JPG   64,12 KB   12 Ilość pobrań

Załączony plik  DSCF0221.JPG   70,32 KB   12 Ilość pobrań


  • mav3rick lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych