Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano - suche od nowości?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   J-O-K-E-R

J-O-K-E-R

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 344 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Tomek

Napisano 22 styczeń 2019 - 23:03

Kupiłem nowiutką Ultegrę c3000FB. Przyszła pocztą. Pierwsze wrażenie. Kręci "jak szalona", Drugie: "coś jakby lekuteńko ząbkuje". Ale żeby nowa? Nie jest to mój pierwszy kołowrotek. Miałem 3 zauberowate, Biomastera mgs, jest Twin Power, Sephia BB, nowa Sedona, kilka czarnuchów do matcha... mam porównanie i nie było z Ultegrą tak jak być powinno. Nawet tania Sedona była znacznie bardziej kulturalna! Przeczytałem wszystko co jest na Jerku o tym kołowrotku i trafiłem na taki post:

 

Smokwawelski 

Zgadzam się, jednak wraz ze wzrostem ceny coraz rzadziej możemy trafić na szumidło tudzież rzęzidło lub obcieradło. Wyraźny przeskok jakości następuje od twina. Wsród nich i vańków rzadko trafiają się wspomniane wyżej kartofle, a stella wg moich obserwacji jest praktycznie bezpieczna. Krążą jakieś legendy że ktoś tam trafił nową felerną, ale raczej to znajomy słyszał, że sąsiada szwagier ma ma kuzyna który o tym gdzieś czytał. Przy tej średniej półce, tj. od ultegry do sustaina lepiej zakręcić własnoręcznie przed zakupem. Tu rzęchy i suchotniki atakują licznie.

 
Sprawdziłem więc środek. Faktycznie całkiem porządnie uszczelniony i spasowany. I tu jaja. Posmarowane miał wszystko oprócz przekładni! Wszędzie jak należy. Czyściutkie oliwka, sporo rzadkiego smaru na wormie, gęstszy na plastikowych zębatkach pod pinionem, tłusty, klejący smalec pod "dupką", a na samym pinionie i przekładni praktycznie NIC. Dostał Ardent. Tyle, żeby zapełnić zęby w kole. Po skręceniu okazało się, że kupiłem inny młynek. Praca się uspokoiła. Oczywiście chodzi mniej "szalenie", ale kulturalniej., płynniej.
 
Generalnie wychodzi na to, że trzeba uważać, nawet z kołowrotkami które wydawałoby się, że powinny być pewne.
 
Macie podobne doświadczenia z kołowrotkami ze średniej i wyższej półki?
 
Do Adminów:
Nie znalazłem specjalnego tematu, który by dotyczył tego zagadnienia, a myślę że warto by było wymienić się doświadczeniami z poruszonego zakresu.

 


  • Night_Walker lubi to

#2 OFFLINE   SID

SID

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaŚrem https://www.youtube.com/watch?v=Sy7k5ZgA_RU
  • Imię:Roger
  • Nazwisko:Sikora

Napisano 22 styczeń 2019 - 23:38

Bodajże w temacie o konserwacji "smarowaniu" poruszony jest temat małej ilości smaru(problem dotyczy różnych kołowrotków, bez względu na cenę) na przekładni.



#3 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 22 styczeń 2019 - 23:47

Racja, temat wałkowany był już wiele razy, ale może wreszcie doczeka się swojego wątku 🙂
To ja przy okazji zapytam, jakim smarem traktują przekładnię w TP15 ?
Wiem tylko że jest zielonkawy. A ja chciałbym tylko dosmarować jeden młynek bez zbędnego czyszczenia.
Gdzie takie mazidło mogę dostać i pod jaką nazwą?

Użytkownik fish28 edytował ten post 22 styczeń 2019 - 23:48


#4 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 23 styczeń 2019 - 00:20

Warto zajrzeć na stronę @ShimanoFishingPL na Fb, można znaleźć ciekawe informacje   ;) Cała dyskusja pochodzi z 8 stycznia 2019 ale można znaleźć też inne ciekawostki. 

Załączone pliki


  • Hesher i S.N. lubią to

#5 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 23 styczeń 2019 - 00:35

Ale nie każdy ma FB🙂

#6 OFFLINE   Mik

Mik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 259 postów
  • Lokalizacja1km od Bałtyku
  • Imię:Michał

Napisano 23 styczeń 2019 - 06:26

Ale nie każdy ma FB

Raczej więszość nie posiada.



#7 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 23 styczeń 2019 - 07:12

Racja, temat wałkowany był już wiele razy, ale może wreszcie doczeka się swojego wątku
To ja przy okazji zapytam, jakim smarem traktują przekładnię w TP15 ?
Wiem tylko że jest zielonkawy. A ja chciałbym tylko dosmarować jeden młynek bez zbędnego czyszczenia.
Gdzie takie mazidło mogę dostać i pod jaką nazwą?

Darek to jest obecnie smar używany przez shimano. Jest koloru białego, ale po zakręceniu maszynką po pewnym czasie zmienia kolor na zielony. Małą próbkę tego smaru otrzymałem  od Serdecznego Kolegi i Przyjaciela Józefa Leśniaka, który obecnie tego smaru używa do konserwacji kołowrotków. Możesz popytać w serwisie czy sprzedają, ewentualnie gdzie można go nabyć.

P.s.

Kolego  J O KE R to nic nowego, że masz odczucie ząbkowania. Najprawdopodobniej jest sucho w środku i niewielka ilość smaru wprowadzona na koło i pinion sprawę załatwia.


Użytkownik Jozi edytował ten post 23 styczeń 2019 - 07:15


#8 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 styczeń 2019 - 08:30

Darek to jest obecnie smar używany przez shimano. Jest koloru białego, ale po zakręceniu maszynką po pewnym czasie zmienia kolor na zielony. Małą próbkę tego smaru otrzymałem  od Serdecznego Kolegi i Przyjaciela Józefa Leśniaka, który obecnie tego smaru używa do konserwacji kołowrotków. Możesz popytać w serwisie czy sprzedają, ewentualnie gdzie można go nabyć.

P.s.

Kolego  J O KE R to nic nowego, że masz odczucie ząbkowania. Najprawdopodobniej jest sucho w środku i niewielka ilość smaru wprowadzona na koło i pinion sprawę załatwia.

Ząbkowanie to może też wynikać ze zbyt dużego luzu miedzy pinionem a przekładnią. Luzik powinien być ale minimalny . Sprawę załatwia podkładka 0,02 do 0,10 włożona między łożysko a przekładnię z lewej strony młynka.

Uwaga!!! Nie ściskać za mocno bo zginie masło i zęby przekładni szybciej się zużyją. 



#9 ONLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1826 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 23 styczeń 2019 - 08:34

Odpowiedź serwisanta na fb mnie rozwaliła...
  • eRKa lubi to

#10 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 23 styczeń 2019 - 08:47

Na co?
Możesz zacytować pytanie i odpowiedź?

#11 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 23 styczeń 2019 - 08:48

Raczej więszość nie posiada.


Raczej mniejszość 😉

#12 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 23 styczeń 2019 - 08:54

Obecna ekipa Shimano Polska to zbiór całkowicie przypadkowych osób po linii koleżeńskiej co sami zresztą przyznają ...


  • kaziu_92 lubi to

#13 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 23 styczeń 2019 - 09:32

Ale nie każdy ma FB

 

Dostęp do stron firm i organizacji nie wymaga posiadania konta  ;)

 

Obecna ekipa Shimano Polska to zbiór całkowicie przypadkowych osób po linii koleżeńskiej co sami zresztą przyznają ...

 

W przypadku działu sprzedaży czy marketingu jest to akceptowalne, ale wsparcie techniczne / serwis już nie. To irytujące, że kupując kołowrotek wysokiej klasy w kwestii serwisu jesteśmy pozostawieni sami sobie. Serwis pogwarancyjny to potężny biznes i dziwi mnie, że potentaci jak Shimano czy Daiwa nie budują lokalnych struktur? 


  • Robert Crocker lubi to

#14 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 23 styczeń 2019 - 09:37

Dokładnie. Shimano i Daiwa mają całkowicie w d... PL od początku.


  • Woytec lubi to

#15 OFFLINE   J-O-K-E-R

J-O-K-E-R

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 344 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Tomek

Napisano 23 styczeń 2019 - 09:57

Bo rynek SH i D to generalnie segment premium i zapewne nasz ubogi rynek chłonie na tyle mało, że w porównaniu do USA, UK, Niemiec, Austrii można nas olać jak Nairobi.
Przykre ale prawdziwe. Mamy gospodarkę 14 razy mniejszą od Niemiec.

#16 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 23 styczeń 2019 - 09:59

Stąd potrzeba tu 14 razy mniej wysiłku marketingowego i logistycznego ...



#17 ONLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1826 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 23 styczeń 2019 - 10:07

Na co?
Możesz zacytować pytanie i odpowiedź?

przecież jest wrzucony screen z tekstem ze zbyt szybkie kręcenie powoduje iz sila odsrodkowa spycha smar z przekladni...
  • fish28 lubi to

#18 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 23 styczeń 2019 - 10:27

TP w rozmiarze 2500 kolegi w ilości szt. 4 tez tak miały.



#19 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 23 styczeń 2019 - 10:28

przecież jest wrzucony screen z tekstem ze zbyt szybkie kręcenie powoduje iz sila odsrodkowa spycha smar z przekladni...

To nie ścigacz na szosie tym się nie za...la 300km/h, tym się kręci nadobnie jak jazda  choperem czy intruderem,  60 ewentualnie w porywach 75km/h :)  :) .


  • homax lubi to

#20 ONLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 styczeń 2019 - 10:44

przecież jest wrzucony screen z tekstem ze zbyt szybkie kręcenie powoduje iz sila odsrodkowa spycha smar z przekladni...

Ja pierdziu: a moja chińska kątówka kręci 6tyś obrotów/minutę- obciążenie że iskry lecą-  i tak kręci już trzy lata :o
No nic: trza będzie gdzieś zdobyć taki smar.


Użytkownik ObraFM edytował ten post 23 styczeń 2019 - 10:46

  • Woytec i eRKa lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych