Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Olejowanie rękojeści korkowej - czy ktoś próbował ?

tech-rb dolnik rękojeść

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7985 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 25 styczeń 2019 - 11:13

Pawel, @kogut bejcowal korek w swoich wedkach. Mozesz cos takiego sprobowac ;)

 

http://jerkbait.pl/t...-koguta/page-29



#22 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 25 styczeń 2019 - 11:18

Wosk pszczeli daje dobre efekty, zanim dopadłem się do chemii tak zabezpieczyłem kilka sztuk. Mam też nóż z rękojeścią zabezpieczoną woskiem pszczelim, niejako w komplecie pochwa ze skóry z lipowymi wkładkami coby jej ostrze nie rezało. Skóra także zabezpieczana pszczelim woskiem.

Są też dobre oleje do osad broni i znacznie tańsze i dostępne do olejowania schodów drewnianych. Nie pamiętam nazwy ale coś niemieckiego mam i używałem i do kolby i do rękojeści noża i do drewnianych insertów. Na schodach i dębowym parkiecie gdzie szalało dwoje osobników i ich samochodziki nie było śladów zużycia po dwóch latach. Nikt się z tym nie pieścił, mycie ścierą.



#23 OFFLINE   TTT.

TTT.

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 178 postów

Napisano 25 styczeń 2019 - 13:21

pozostawienie folii na rękojeści korkowej jest pomysłem dosyć głupim, albowiem pod taka folią lubi rozwijać się pleśń :rolleyes: odradzałbym 'dbanie' o wędkę w taki sposób.

Jeżeli komuś zależy na dobrym wyglądzie kija albo po prostu na dobrym samopoczuciu najlepszym rozwiązaniem jest impregnacja rękojeści nowej wędki, przed pierwszym użyciem . Lub renowacja o kórej pisał Kacper (papier ścierny, szpachla, papier ścierny, impregnacja)

krystalizator do kamienia - o tym nie słyszałem przyznam. Czy ten specyfik jest dostępny powszechnie czy trzeba go sobie "załatwiać"?


Można poszukać w internecie w produktach Akemi a podejżewam że w pierwszym lepszym zakładzie kamieniarskim odleją Ci trochę jak poprosisz

#24 OFFLINE   Ogdan

Ogdan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Bogdan

Napisano 01 luty 2019 - 08:02

Rękojeści z mielonego klejonego korka polecam szybko nacierać zwykłą świecą (białą), następnie nadmiar szybko ścierać bawełnianą ściereczka aż do uzyskania jednolitego pokrycia i połysku. 







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, dolnik, rękojeść

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych