Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Odrzańskie slipy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   mk77

mk77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 30 styczeń 2019 - 19:39

Witam nie wiem czy było już coś na ten temat. A więc od tego roku zamierzamy z kolegą pływać po dolnośląskiej odrze za sumem. Jako że będziemy mieli opłacony okręg wrocławski więc najbardziej interesują mnie wszelkie slipy i inne miejsca gdzie da się zwodować łódkę właśnie na odrze w okręgu wrocławskim a więc od jazu lipki aż po okolice Ścinawy. A że nie bardzo jeszcze wiem gdzie można się bezproblemowo wodować prosiłbym o zamieszczanie takich miejsc z opisem a najlepiej zdjęciem, na pewno przyda się to  nie tylko mnie. A teraz konkretne pytania o miejsca w których byłem lub o nich słyszałem. Pierwsze znajduje się poniżej jazu rędzińskiego tuż za wpływem rzeki Ślęży

,Załączony plik  Ujscie_Slezy_do_Odry_211470_Fotopolska-Eu(1).jpg   47,47 KB   68 Ilość pobrań

Byłem tam kiedyś osobiście i po obu stronach rzeki jest jakby pozostałość po starej przeprawie promowej, da się tam bezpiecznie zwodować łódź czy faktycznie jest to pozostałość po promie i nie nadaje się do wodowania łodzi. Drugi miejsce jakie mi przychodzi do głowy to port w Ścinawie, jak to tam wygląda?


Użytkownik mk77 edytował ten post 30 styczeń 2019 - 19:51


#2 OFFLINE   rychu1961

rychu1961

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaDolny śląsk
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Tomaszewski

Napisano 30 styczeń 2019 - 19:50

Między Rędzinem a Brzegiem Dolnym masz slip w Urazie



#3 OFFLINE   Algeder

Algeder

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 styczeń 2019 - 20:09

Koło ujścia Ślęzy podczas remontu wrocławskiego węzła wodnego, zrobili betonowy slip, zdjęć nie mam, ale slip jest "profesjonalny". 



#4 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 30 styczeń 2019 - 20:16

Witam nie wiem czy było już coś na ten temat. A więc od tego roku zamierzamy z kolegą pływać po dolnośląskiej odrze za sumem. Jako że będziemy mieli opłacony okręg wrocławski więc najbardziej interesują mnie wszelkie slipy i inne miejsca gdzie da się zwodować łódkę właśnie na odrze w okręgu wrocławskim a więc od jazu lipki aż po okolice Ścinawy. A że nie bardzo jeszcze wiem gdzie można się bezproblemowo wodować prosiłbym o zamieszczanie takich miejsc z opisem a najlepiej zdjęciem, na pewno przyda się to  nie tylko mnie. A teraz konkretne pytania o miejsca w których byłem lub o nich słyszałem. Pierwsze znajduje się poniżej jazu rędzińskiego tuż za wpływem rzeki Ślęży

,attachicon.gif Ujscie_Slezy_do_Odry_211470_Fotopolska-Eu(1).jpg

Byłem tam kiedyś osobiście i po obu stronach rzeki jest jakby pozostałość po starej przeprawie promowej, da się tam bezpiecznie zwodować łódź czy faktycznie jest to pozostałość po promie i nie nadaje się do wodowania łodzi. Drugi miejsce jakie mi przychodzi do głowy to port w Ścinawie, jak to tam wygląda?

te zdjęcie z przed wojny chyba   :D


  • analityk lubi to

#5 OFFLINE   mk77

mk77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 30 styczeń 2019 - 20:25

Masz rację Andrzeju ale swojego nie miałem a tylko takie znalazłem, teraz wygląda troszkę inaczej:)

Pytanie do kolegi Algeder, czy mówisz o tym miejscu z mojego zdjęcia bo faktycznie jak tam byłem to był ładny chyba betonowy zjazd do wody



#6 OFFLINE   Algeder

Algeder

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 styczeń 2019 - 20:48

mk77. Tak chodzi mi o to miejsce. Zdjęcie widać stare. Teraz jest tam po całości kamienna opaska, przy ujściu Ślęzy wypuszczony larsen, no i betonowy slip. Z tych drzew też już dużo nie zostało :(.  Dużo osób się tam woduje. Prawie zawsze stoi jakiś samochód z przyczepką. Z tego co wiem to dalej w papierach jest to jako miejsce tymczasowej przeprawy. Nie wiem jak to wygląda z tej strony z której robiłeś zdjęcie bo tam mi nie po drodze ;) Z


Użytkownik Algeder edytował ten post 30 styczeń 2019 - 20:49


#7 OFFLINE   rychu1961

rychu1961

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaDolny śląsk
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Tomaszewski

Napisano 30 styczeń 2019 - 21:09

Kiedyś to była przeprawa dla czołgów,pływały nasze i radzieckie z pobliskich koszar 



#8 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 30 styczeń 2019 - 21:16

tak na szybko:

Przed Wrocławiem

1 Czernica żwirowisko -teren Kopalni piasku

2 Kamieniec Wrocławski -Bajkał 

3 UL. Na Grobli Stanica WOPR

4 Poniżej mostu Milenijnego ul. Kozanowska ( przeprawa promowa )

5 Rędzin slip ul. Żużlowców i po przeciwnej stronie ul. Rędzińska -ujście Ślęzy

6 Port Uraz  slip 

7 po drugiej stronie Urazu -Prężyce 

są to miejsca slipowania między śluzami , zależy jaki odcinek chcesz obławiać 

:)


  • Guzu i amalker lubią to

#9 OFFLINE   mk77

mk77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 30 styczeń 2019 - 22:17

Wielkie dzięki. Prosiłbym jeszcze o slipy od Brzegu Dolnego w dół rzeki aż do Ścinawy.



#10 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 30 styczeń 2019 - 23:11

Malczyce , Ścinawa  ;)



#11 OFFLINE   mk77

mk77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 31 styczeń 2019 - 13:26

Ścinawa rozumiem że w porcie, a jakiś bliższy namiar na Malczyce?



#12 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 31 styczeń 2019 - 14:28

podałem jak na tacy - kliknij na Google Map i wszystko będziesz wiedział , Malczyce to nie Wrocław znajdziesz  :wacko:


  • strary lubi to

#13 OFFLINE   sez

sez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Bartosz

Napisano 31 styczeń 2019 - 21:24

Generalnie w samym mieście trochę betonowych jest, tylko różnie bywa z dostępnością.

Są w każdej stanicy harcerskiej - przy Kożuchowskiej (Biskupin), Na Grobli (powyżej WOPR'u, przy Osobowickiej (via s vis cmentarza), na wysokości ul. Długiej (taka w głębi schowana stanica, na wysokości portu miejskiego), no i jeszcze przy Połbina (stanica za komisariatem). W tej ostatniej, jeśli zamknięta jest brama to i tak można zwodować się trochę na dziko, bo przy magazynach komisariatu jest dostępny zjazd do wody. Aczkolwiek na ten odcinek Odry zdecydowanie wygodniej jest ciut wyżej na Kozanowie przy Celtyckiej. Jest też slip w tej ładnej marinie od strony ul. Osobowickiej na barkach l.

Ze slipem przy Ślęzoujściu to nie wiem jak z jakimś długim zestawem, bo raz na jakiś czas utrudniają i wstawiają tam te metalowe zapory. Ale chyba ludzie sobie dają radę, bo też raz na jakiś czas leżą gdzieś z boku, porozkręcane ;-)

Jeśli ogólnodostępną będzie planowana marina ze slipem w nowej inwestycji - Port Popowice to ta część Odry będzie chyba najbardziej dostępna dla wodniaków, a już teraz bywa tłoczno ;-)



#14 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 01 luty 2019 - 11:38

Ten temat mógłby dotyczyć całej Odry, bo dlaczego tylko dolnośląskie? Są jakieś powody by nie ujawniać slipów, w innych miejscach biegu rzeki?


  • Robas lubi to

#15 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 02 luty 2019 - 14:09

Ten temat mógłby dotyczyć całej Odry, bo dlaczego tylko dolnośląskie? Są jakieś powody by nie ujawniać slipów, w innych miejscach biegu rzeki?

Temat jest  Odrzańskie slipy , śmiało możesz dopisywać pozostałe... czekamy  ;) - pytanie było o rejon Wrocławia i taka była odpowiedz , również byłbym ciekaw gdzie można w innych rejonach Odry normalnie się  zwodować zestawem , mowa o slipie najlepiej utwardzonym ,ogólnodostępnym  - fajnie jeszcze określić jego stan lub inne szczegóły istotne 



#16 OFFLINE   Falkon750

Falkon750

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaPieńsk
  • Imię:Damian

Napisano 02 luty 2019 - 18:12

Zna ktoś może miejsca do wodowania w okolicy krosna Odrzańskiego.

#17 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 02 luty 2019 - 22:25

Jest slip choć nieco trudny technicznie, w samym  Krośnie Odrz., dość stromy, dla ciężkiego auta, albo z napędem 4x4. Mercedesem w210 wyciągałem przyczepę z River Foxem420 bez problemu, a VolvoXC70 już zamielił nieco kołami, fakt że po mokrym. To mała przystań, na lewym brzegu rzeki, przy samym moście. Ten jest bezpłatny, z dużym parkingiem obok.

Jest jeszcze odleglejszy, parę km ode mnie, Port Nowa Sól. Ten jest komfortowy, ale przy ostatnich poziomach wody, tylko dla małych i średnich łodzi. Na jesieni woda byłą już tak niska, że zostawała stopa wody pod kilem, trzeba uważać. No i ryb niewiele. Raczej. Na miejscu pokoje, obok parking, a parę mt dalej hotelik z restauracją, nad samą wodą. Ten slip jest płatny, jeśli kogoś to interesuje.

Jest jeszcze jakiś "prywatny" slip, kilkaset metrów poniżej Portu NS, ale tam woda zasuwa dość wartko, nie slipowałem tam. Właściciel nieznany.


  • oland lubi to

#18 OFFLINE   ballin

ballin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 luty 2019 - 22:59

O jakim slipe jest mowa w Ścinawie??? Bo łowiłem tam wielokrotnie ale slipu nie widziałem nigdzie.

#19 OFFLINE   Falkon750

Falkon750

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaPieńsk
  • Imię:Damian

Napisano 02 luty 2019 - 23:09

Tak jak myślałem nie ma za wiele miejsc.Czasami jak droga do główek jest dobra to i między glowkami mozna łódź zwodowac.I tu najlepszy jest ponton.Mozna śmiało znieść we dwóch i zwodowac gdzie się chce.Ale ja mam akurat łódź a do tego potrzebny jest slip.

Użytkownik Falkon750 edytował ten post 02 luty 2019 - 23:09


#20 OFFLINE   rapek

rapek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacjasudety

Napisano 20 marzec 2019 - 08:49

Panowie ,zna ktoś ten slip na Odrze (jakiś nowo wybudowany ?) z ostatniego filmiku (Radek Włodarczak i przyjaciele) czy to w Ścinawie jest?,łagodny, szeroki,to i dużą łajbą można się zwodować.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych