Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Odrzańskie slipy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   ballin

ballin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 marzec 2019 - 08:58

Rapek ten slip znajduje się kawałeczek powyżej tamy malczyce.

#22 OFFLINE   rapek

rapek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacjasudety

Napisano 20 marzec 2019 - 09:48

OK dzięki ,myślałem że w dół rzeki


  • marcinwro lubi to

#23 OFFLINE   arti24

arti24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie
  • Imię:Artur

Napisano 20 marzec 2019 - 11:45

Rapek ten slip znajduje się kawałeczek powyżej tamy malczyce.

Na ktorym brzegu jest ten slip. Od strony Malczyc czy Brzegu Dolnego?



#24 OFFLINE   ballin

ballin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 marzec 2019 - 11:49

Od strony Brzegu Dolnego.

#25 OFFLINE   rapek

rapek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacjasudety

Napisano 20 marzec 2019 - 12:31

Chyba jest swierzy bo na mapie satelitarnej jeszcze go nie widać,ale już wiem gdzie o jest


Użytkownik rapek edytował ten post 20 marzec 2019 - 12:32


#26 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1890 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 maj 2019 - 14:54

Łodzi na Odrze coraz więcej – trudno spokojnie połowić pieszemu.

 

Taki apel do wodniaków:

- sezon się dopiero zaczyna  - proszę o odrobinę kultury i proszę pamiętać że na łodzi nie jesteś anonimowy – znam Cię / lub znają Cię moi znajomi,

 
- Regulamin mówi o odległości łowiącego „łowiąc z łodzi lub brodząc - 50 m”  oraz "między łodzią a brzegiem - 50 m" więc kiedy przepływasz obok mnie (w odległości 10-20 m) stojącego na szczycie główki (zwykle na pełnej prędkości) to łamiesz przepis i łamiesz reguły kulturalnego zachowania – jesteś … (napiszę następnym razem kim jesteś jeżeli się nie poprawisz), Trudno zachować odległość bo Odra wąska? - proszę płyń powoli - płyń cicho - poszanuj kolegów wędkarzy na brzegach,

 

- klatki na Odrze mają zwykle około 70-80 m długości ale jak wpływasz na tą samą klatkę w której łowię to może i mieścisz się w przepisie ale to jest …. -  (napiszę następnym razem jak to nazwać jeżeli się nie poprawisz),

 

- fajnie że masz łódkę ale skoro ją masz po to aby dużo i daleko pływać, to zauważ że Odra jest długa i nie musisz się wciskać tam gdzie łowią z brzegu – weź uprzejmie pod uwagę, że do łowiska do którego Ty płyniesz 5 minut ja czasami idę 2 km przez las – proszę szukaj ryb gdzie indziej – bo jeżeli dużo pływasz / dużo hałasujesz kotwicami / gadaniem i  silnikiem to w kilka minut „niszczysz” mi łowisko w promieniu pół kilometra a to jest …. I to oznacza że bolki i klenie przez godzinę będą nie do złapania w tej okolicy – to oznacza że zmarnowałeś mi godzinę weekendu …

 

-  (napiszę następnym razem jak  to nazwać jeżeli się nie poprawisz),

 

- naprawdę miło będzie jak odpuścisz klatkę na której łowię i chociaż po jednej klatce obok – wiesz przecież że spinningując przemieszczam się i za parę – paręnaście minut będę chciał łowić na klatce obok,

 

- takie powiedzenie jest „jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie”,

 

Pozdrawiam ciepło i do zobaczenia,


Użytkownik analityk edytował ten post 06 maj 2019 - 15:00


#27 OFFLINE   carpfishing

carpfishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaKędzierzyn-Koźle
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Marcin

Napisano 14 maj 2019 - 13:17

A czy ktoś zna ogólnodostępne slipy od Raciborza do Opola szczególnie wysokość Kędzierzyna-Koźla?

 



#28 OFFLINE   maxxx

maxxx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPustynia wlkp
  • Imię:Mateusz

Napisano 14 maj 2019 - 13:37

"- Regulamin mówi o odległości łowiącego „łowiąc z łodzi lub brodząc - 50 m”  oraz "między łodzią a brzegiem - 50 m" "

a więc  łowcy brzegowi nad Odrą  i nie tylko  proszę  o  nie przywłaszczanie dużej części łowiska  czyli wywozić  zestawy na odległość maksymalnie 50m jak to będzie 70m  to nikt nie będzie się  czepiał ale często można spotkać  jakieś patyki  czy butelki  wywiezione na odległość  100-400m  grodząc  w ten sposób  dostęp  do wody innym wędkarzom.
Wracając do tematu czy macie informacje o  slipach  z których  da rade korzystać  autem z napędem na jedną  oś    nad Odrą na odcinku Ścinawa- Krosno    to tak  +-  okręg Legnica.

 


Użytkownik maxxx edytował ten post 14 maj 2019 - 13:38


#29 OFFLINE   BartoszC

BartoszC

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 02 lipiec 2019 - 05:35

Chyba jest swierzy bo na mapie satelitarnej jeszcze go nie widać,ale już wiem gdzie o jest

Gdzie jest?



#30 OFFLINE   carpfishing

carpfishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaKędzierzyn-Koźle
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Marcin

Napisano 02 lipiec 2019 - 06:36

A jakieś slipy ogólnodostępne pomiędzy Kędzierzynem-Koźlem a Opolem?



#31 OFFLINE   rapek

rapek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacjasudety

Napisano 02 lipiec 2019 - 22:22

Gdzie jest?

Powyżej Malczyc na drugim brzegu.



#32 OFFLINE   Falkon750

Falkon750

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaPieńsk
  • Imię:Damian

Napisano 14 lipiec 2019 - 23:40

Witam może znacie jakieś slipy na Odrze gdzie można zwodowac łódkę
.Dzisiaj przejechałem kawał drogi od Gubina po krosno i jeszcze dalej i nic zrobiłem ponad 300km i wrocilem do domu.Mozze macie jakies miejscowki z góry dziękuję.

#33 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 15 lipiec 2019 - 19:08

Byłeś w Krośnie Odrz. i nie spostrzegłeś slipu? Dziwne, przecież slip widać jak na dłoni z mostu, tak z 50 mt od niego.

Na lewym brzegu, tuż przed mostem, jest taka przystań rzeczna z dużym parkingiem. Slip dość stromy, fakt, gdy jest ślisko, to potrzebne dość ciężkie auto by stamtąd wyjechać. Swoim Volvo XC70 chwilę mieliłem kołami zanim wyjechałem, było po deszczu, mokro. Na suchym trochę łatwiej idzie.

Dwa razy tam się slipowałem i łowiłem, przed 1-2 laty, ale z wynikami bez rewelacji w okolicy, spodziewałem się trochę więcej.


  • popper lubi to

#34 OFFLINE   plewo

plewo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • Lokalizacjazielona góra
  • Imię:radek
  • Nazwisko:świątek

Napisano 15 lipiec 2019 - 20:35

Cigacice w porcie lub kilka główek dalej też jest jakiś prowizoryczny slip, chodź przy tym stanie wody nie daje gwarancji.



#35 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 lipiec 2019 - 19:47

Port Nietków płaski slip i płytko ok 40cm miejscami.
Na promie w Pomorsku przy tym stanie wody można się slipowac. Nie ma tam typowego slipu jest droga betonowa która kończy się plaża. Auto stoi jeszcze na płytach betonowych. Wielu tu się woduje.
Nie wiem jak w Krępie.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

#36 OFFLINE   Falkon750

Falkon750

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaPieńsk
  • Imię:Damian

Napisano 16 lipiec 2019 - 20:26

Na nietkowie nie ma szans w przystani za mały stan wody i beton się kończy i jest uskok.W Krośnie wiem że jest slip przy wodzie ale nie mam auta z napędem dopiero mam zamiar kupić.To tylko pomorsko zostaje muszę sprawdzić.Dzieki wszystkim za info.

#37 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 lipiec 2019 - 07:40

Ta Nietków to porażka ale co zrobić mam do niego 4km... :) Na szczęście ja tylko ponton. A na uskok ktoś naukładał kamieni. Próbowałeś w Krępie? Będąc wiosną wyglądało to całkiem rozsądnie, ale nie byłem tam przy takiej wodzie jak obecnie.
Edit.
Bylem zerknąć na Pomorsko jak nie masz suwa odpuść. Ja patrzę z innej perspektywy bo jeżdżę większymi 4x4. Dla osobowych za niska woda. e2dad4c3de553dc2d53f5ddb52d5512e.jpg0cc0dea01d872927361658342f8e1a17.jpg

Użytkownik Tresor edytował ten post 17 lipiec 2019 - 08:39


#38 OFFLINE   Falkon750

Falkon750

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaPieńsk
  • Imię:Damian

Napisano 18 lipiec 2019 - 20:30

Dzięki tresor
  • Tresor lubi to

#39 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 10 czerwiec 2020 - 22:09

Cześć, a poza slipem w porcie, oraz pod żelaznym mostem jest jakieś miejsce gdzie mogę ponton na kółkach slipowych zwodować na Odrę w okolicach Nowej Soli? (raczej w kierunku Bytomia Odrzanskiego mnie interesuje, ale wybrzydzać nie będę :) z góry dziękuję.

#40 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 11 czerwiec 2020 - 21:44

W samej Nowej Soli masz slip ok. 200m poniżej portu rzecznego, na tak zwanej "ścianie", czyli opasce na lewym brzegu rzeki.

Bezpośredni dojazd przy porcie grozi niestety mandatem, są tam zakazy ruchu. Drogi przy samym porcie lepiej unikać, ale "na szagę" przy tawernie, czy obecnie "7 życzeń" bodajże można przemknąć, bo to kilka metrów pod zakaz. A na legalu, to musiałbyś jechać przez działki dookoła i później wzdłuż Odry przy opasce pod prąd.

A to adres slipu;

51.805915, 15.727582
  • algeroth82 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych