Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij na klenia/jazia za 200-300zł


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Bartek85

Bartek85

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów

Napisano 28 luty 2012 - 13:34

Cześć;) Szukam kijka, gÅ‚ÃÅ‚wnie pod klenie do wobkÃÅ‚w 2-4 cm, jednak chciaÅ‚bym Åźeby obsÅ‚uÅźyÅ‚ teÅź obrotÃÅ‚wkÄ™ nr 2 prowadzonÄ… pod prÄ…d. Kij na niewielkie rzeczki, dÅ‚ugość wÄ™dki 2,7-2,85 m, cw okoÅ‚o 15 gram. ZnajdÄ™ coÅ› interesujÄ…cego w tej cenie? Granica 250 zÅ‚ nie do przekroczenia;).Wklejanki nie chcÄ™. ZastanawiaÅ‚em siÄ™ nad kongerami z serii world champion lucky, albo dancer, shimano catanÄ… do 11 gram. ProszÄ™ o propozycje kijkÃÅ‚w, bo czas mnie goni;).Pozdrawiam

#2 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 28 luty 2012 - 14:03

Gdybym wybieraÅ‚ wziÄ…Å‚bym dancera do 18 g. Kij trochÄ™ szybki ale Å‚adnie rzuca i trzy centymetrowe wobki i pozwala utrzymać obrotÃÅ‚wkÄ™ dwÃÅ‚jkÄ™. Dość uniwersalny, o Å‚agodnym jednak wyraźnie szczytowym ugiÄ™ciu. MoÅźe nie ideaÅ‚ na jazia i klenia ale spokojnie obsÅ‚uÅźy te ryby. SpadkÃÅ‚w na nim raczej nie miaÅ‚em. DuÅźy potencjaÅ‚ do innych celÃÅ‚w przy okazji.
Jedyny kij ze starszych czasÃÅ‚w, ktÃÅ‚ry jeszcze mam pomimo, Åźe wÅ‚aÅ›ciwie juÅź tylko stoi w szafie.

#3 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznaÅ„

Napisano 28 luty 2012 - 14:12

MiaÅ‚em catankÄ™ (bx), mam kongera (trochÄ™ inny cw). Oba kije na poczÄ…tek to dobry wybÃÅ‚r. Z seryjnych i w budÅźecie ciÄ™Åźko bÄ™dzie o coÅ› lepszego. Catana jest bardziej kluskowata, ale fajnie trzyma rybÄ™, kongerek chyba trochÄ™ lepiej wykoÅ„czony.

Najlepsza rada - pomacaj oba w sklepie i zobacz jak ci leÅźą.

Edit: catana ma dÅ‚uÅźszy dolnik chociaÅź nie wiem jak w tych nowych CXach, moÅźe być trochÄ™ nieporÄ™czny (da siÄ™ przyzwyczaić).

#4 OFFLINE   czermin

czermin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • ImiÄ™:Kamil
  • Nazwisko:CzermiÅ„ski

Napisano 28 luty 2012 - 15:43

Od Catany zdecydowanie bardziej wolaÅ‚bym Cormorana Black Bull LRC Jiggerspin 2,70 do 15 gram. WÄ™dka nie jest taka popularna, jak wyÅźej wymienione ale wg mnie idealny do kleni. Sam Å‚owiÅ‚em ponad 2 lata na Kongera WCH Dancer 270 do 14 g i to teÅź byÅ‚by dobry wybÃÅ‚r.

#5 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 898 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 28 luty 2012 - 15:46

Z catany 2,7 bardzo ciÄ™Åźko bÄ™dzie podać wobka 2-4cm chyba Åźe bÄ™dÄ… miaÅ‚y ponad 7g. MiaÅ‚em model 5-20g. JeÅźeli dÅ‚ugość rzutu jest bez znaczenia to kijek bÄ™dzie ok, piÄ™knie trzyma rybÄ™.

#6 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWaÅ‚brzych/WrocÅ‚aw
  • ImiÄ™:Kamil

Napisano 28 luty 2012 - 15:57

Dancera mam jako rezerwa-bardzo fajny blank(czÄ™sto Å‚owi nim kolega i z tego co mÃÅ‚wi- bardzo dobrze mu siÄ™ nim Å‚owi), a Iri Lucky swego czasu trochÄ™ przemachaÅ‚em....Oba kijki godne polecenia, na kleniojazie wg mnie bardzo fajne. Iri Å‚adnie wykonane, nie ma siÄ™ co sugerować, Åźe cw. tylko do 10g- boleniowy przyÅ‚ÃÅ‚w teÅź na nim wyjedzie spokojnie :D


Pozdrawiam
Kamil

#7 OFFLINE   Bartek85

Bartek85

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów

Napisano 28 luty 2012 - 16:02

DziÄ™ki za zainteresowanie tematem;). WybiorÄ™ ktÃÅ‚rÄ…Å› z Waszych propozycji, teraz tylko trzeba bÄ™dzie po sklepach poszukać wyÅźej wymienionych pozycji.Pozdrawiam

#8 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • ImiÄ™:Józek

Napisano 28 luty 2012 - 16:49

Celuj w kongera dancera 3-14g będzie dobry w tej kasie.Miałem go w ręce i dość przyzwoity kijek był tylko jeszcze ze starej serii-zielony nowych nie znam.

#9 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznaÅ„

Napisano 28 luty 2012 - 16:52

Z catany 2,7 bardzo ciÄ™Åźko bÄ™dzie podać wobka 2-4cm chyba Åźe bÄ™dÄ… miaÅ‚y ponad 7g. MiaÅ‚em model 5-20g. JeÅźeli dÅ‚ugość rzutu jest bez znaczenia to kijek bÄ™dzie ok, piÄ™knie trzyma rybÄ™.


Ja miałem z serii BX 3-15g i dało radę podać 2g wobki bez problemu.

Plus tej wędki - ładnie trzyma rybę.


#10 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 898 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 28 luty 2012 - 17:19

Ja miaÅ‚em wersjÄ™ Ax. MoÅźe źle to powiedziaÅ‚em, kij byÅ‚ miÄ™kki i przy mocniejszym wymachu moÅźna wyrzucić przynÄ™tÄ™, bo Å‚aduje siÄ™ sam z siebie, ale odlegÅ‚oÅ›ci byÅ‚y bardzo krÃÅ‚tkie. Przy woblerze salmo tiny (3g) catanÄ… 2,7 rzucaÅ‚em na Å›rodek maÅ‚ej rzeki, a innym kijem 2,4 moÅźna byÅ‚o przerzucić rzekÄ™. KoÅ‚owrotki byÅ‚y podobne (catana +catana2500) a na drugim kiju 2500 alivio

#11 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWaÅ‚brzych/WrocÅ‚aw
  • ImiÄ™:Kamil

Napisano 28 luty 2012 - 18:46

Celuj w kongera dancera 3-14g będzie dobry w tej kasie.Miałem go w ręce i dość przyzwoity kijek był tylko jeszcze ze starej serii-zielony nowych nie znam.

Czarnuchy- World Champion'y rÃÅ‚wnie warte polecenia :D Poza tym Championa- tego zielonego, ciÄ™Åźko juÅź bÄ™dzie dostać...Z tymi nowszymi juÅź bywajÄ… czasem problemy. Ale oba kijki godne polecenia.
A jak coÅ› gÅ‚Ä™boko pracujÄ…cego to IRI rÃÅ‚wnie dobry wybÃÅ‚r.

#12 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • ImiÄ™:Kuba

Napisano 28 luty 2012 - 19:32

A czy Dancer nada sie do lowienia na wislanych przelewach obrotkami 1 i wobkami do 3,5 cm?

#13 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluÅ„
  • ImiÄ™:Krzysiek

Napisano 28 luty 2012 - 20:54

Wiem, Åźe 50zÅ‚ wiÄ™cej, ale na allegro mignÄ…Å‚ mi jakiÅ› PacBay do 10g.
JeÅźeli doszÅ‚oby siÄ™ co to za blank to i moÅźe byÅ‚by to dobry kijek pod takie ustrojstwa.


#14 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • ImiÄ™:Kuba

Napisano 28 luty 2012 - 21:04

Ja to jeszcze zobacze bo mialem w tym sezonie MHX ST1142 skladac ale obawiam sie ze moj budrzet tego nie wytrzyma bo wiecie jak to jest byc nastolatkiem Dlatego moze pomysle o tym Dancerze ale czy on sie nada do takich zastosowan jakich podalem wyrzej ? Przy okazji podlanczam sie do tematu ;)

#15 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 28 luty 2012 - 22:13

Nada siÄ™, nada. JakbyÅ› chciaÅ‚ ciut ciÄ™Åźej to radzÄ™ model do 18 g, bo przykÅ‚adowo taki 4 cm wobek dajmy na to gloog w nurcie czternastkÄ™ wygnie.
Właściwie to i czarne i zielone dobre, choć zielone ponoć lepiej wykonane.
Ja miaÅ‚em zielony, ale w czasie krÃÅ‚tkiej historii tego tematu zmieniÅ‚ wÅ‚aÅ›ciciela :D
Å»adnemu czarnemu, ktÃÅ‚re widziaÅ‚em nic nie brakowaÅ‚o i teÅź bym Å›miaÅ‚o braÅ‚.

#16 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWaÅ‚brzych/WrocÅ‚aw
  • ImiÄ™:Kamil

Napisano 28 luty 2012 - 22:34

A czy Dancer nada sie do lowienia na wislanych przelewach obrotkami 1 i wobkami do 3,5 cm?

Nada siÄ™ :D

#17 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • ImiÄ™:Kuba

Napisano 28 luty 2012 - 22:48

Moze nie porownanie doo MHX ale cyba na ten rok powinien byc bardzo dobra propozycja.Dzieki panowie za podpowiedzi

#18 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 913 postów
  • LokalizacjaLublin
  • ImiÄ™:Arkadiusz

Napisano 29 luty 2012 - 00:06

Wiem, Åźe 50zÅ‚ wiÄ™cej, ale na allegro mignÄ…Å‚ mi jakiÅ› PacBay do 10g.
JeÅźeli doszÅ‚oby siÄ™ co to za blank to i moÅźe byÅ‚by to dobry kijek pod takie ustrojstwa.

Znam ten kijek, bo przeszedÅ‚ przez moje rÄ™ce. Zbrojony w Niemczech, i jak to u sÄ…siadÃÅ‚w bywa, trochÄ™ przyciÄ™Åźkawo. Blank z serii Tradition (I lub II juÅź nie pamiÄ™tam), kluska, pod obciÄ…Åźeniem peÅ‚ne kÃÅ‚Å‚eczko. Przy obrotce nr 2 w silniejszym nurcie mocno klÄ™knie w szczycie. JeÅ›li kijek ma być gÅ‚ÃÅ‚wnie na klenia, to szukaÅ‚bym czegoÅ› mocniejszego.

#19 OFFLINE   Frycek

Frycek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • Lokalizacjamielec

Napisano 29 luty 2012 - 00:18

[quote]
Z catany 2,7 bardzo ciÄ™Åźko bÄ™dzie podać wobka 2-4cm chyba Åźe bÄ™dÄ… miaÅ‚y ponad 7g. MiaÅ‚em model 5-20g. JeÅźeli dÅ‚ugość rzutu jest bez znaczenia to kijek bÄ™dzie ok, piÄ™knie trzyma rybÄ™.
[/quote]

Ja miałem z serii BX 3-15g i dało radę podać 2g wobki bez problemu.

Plus tej wędki - ładnie trzyma rybę.

[/quote]
Bardzo fajny kij na poczÄ…tek. Super trzyma rybÄ™ i dobrze siÄ™ Å‚aduje prawie pod wszystkim.

#20 OFFLINE   marcelinho2204

marcelinho2204

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaSkwierzyna
  • ImiÄ™:Marcin
  • Nazwisko:Å»eno

Napisano 29 luty 2012 - 14:06

ja mam world champion iri Lucky i uwaÅźam Åźe wÄ™dka godna swojej cenny i godna polecenia:)a Å‚apie na Warcie i jej mniejszych doplywach




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych