Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Kij na klenia/jazia za 200-300z艂


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
97 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 29 luty 2012 - 21:46

Tak zupe艂nie nieprofesjonalnie powiem 排篹 zdecydowanie konger :D
Jak kongery wchodzi艂y to o kijach shimano si臋 m门倃i艂o 排篹 trzeba uwa排篴膰 w sklepie 排篹by nie p臋k艂 podczas ogl膮dania. I trauma pozosta艂a, zw艂aszcza po tym jak ultegra shimano kt门俽a toto ma modu艂 grafitu co to dragon hm tysi膮c milion门倃 by si臋 nie powstydzi艂 p臋k艂a pod naporem wiatru.
A 排篴dnego kongera pomimo stara艅 nie zabi艂em :D
A catana jest kluchowata, a kluchowat膮 akcj臋 lubi臋 w kluskach, a to nie jest kluska :D

#22 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 910 post贸w
  • LokalizacjaLublin
  • Imi臋:Arkadiusz

Napisano 29 luty 2012 - 22:03

Jak kongery wchodzi艂y to o kijach shimano si臋 m门倃i艂o 排篹 trzeba uwa排篴膰 w sklepie 排篹by nie p臋k艂 podczas ogl膮dania. I trauma pozosta艂a, zw艂aszcza po tym jak ultegra shimano kt门俽a toto ma modu艂 grafitu co to dragon hm tysi膮c milion门倃 by si臋 nie powstydzi艂 p臋k艂a pod naporem wiatru.

Tak si臋 w艂a艣nie rodz膮 idiotyczne mity o sprz臋cie, bo kto艣 to przeczyta, powt门俽zy dalej, jeszcze inny kto艣 w to uwierzy, i tak dalej, i tak dalej...
Ciekawe co na to koledzy, kt门俽zy podobnie jak ja, przez wiele lat, seriami Beast Master, Technium i Technium DF, Dia Flash, Antares, Power Loop, Stradic, Symetre, Cardiff czy Ultegra w艂a艣nie, wyj臋li setki, ba, tysi膮ce ryb <_<

#23 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 29 luty 2012 - 23:05

Nie wiem, nie znam nikogo kto by tym wszystkim 艂owi艂. Ale znam dok艂adnie grubo艣膰 艣cianki ultegry :D
A gdy kto艣 j膮 zobaczy, okre艣li jaki to u艂amek grubo艣ci kartki papieru to g艂upi mit czy nie ale bedzie szuka艂 czego艣 innego.
Ja w ka排篸ym b膮d藕 razie 排篴艂uj臋, 排篹 nie zna艂em owego g艂upiego mitu wcze艣niej, tylko cholera, jak kupowa艂em ultegr臋 to internet w polsce raczkowa艂 :D

#24 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 910 post贸w
  • LokalizacjaLublin
  • Imi臋:Arkadiusz

Napisano 29 luty 2012 - 23:35

Do czego zmierzam pisz膮c o tworzeniu mit门倃, je艣li mia艂e艣 niemi艂膮 przygod臋 z jednym patykiem jakiej艣 marki, to opisz sytuacj臋 w miar臋 rzetelnie, co mu dolega艂o, itd., a nie generalizujesz w spos门俠 jak wy排篹j - to cholernie fa艂szuje rzeczywisty obraz. I nie 排篹bym by艂 jakim艣 ultrasem kij门倃 Shimano, to dotyczy ka排篸ego sprz臋tu ka排篸ej marki.
A co do ultegry, owszem 艣cianka grubo艣ci膮 nie powala, ale od kiedy to jest g艂门倃ny parametr wyboru kija. Id膮c tym tropem zawsze najlepszy b臋dzie pe艂ny szklak lub kij z ja艂owca :D 艁owi艂em tym patykiem do 30g przez kilka sezon门倃, g艂门倃nie szczupaki i bolenie w Wieprzu i ja akurat nie mia艂em z nim problem门倃. Kilka w艣ciek艂ych rybek i zaczep门倃 przetrzyma艂 :D , a obecnie dorzyna go m门俲 kolega.
Tak czy inaczej, sorry za OT.

#25 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 01 marzec 2012 - 00:14

Uprzedza艂em 排篹 b臋dzie nieprofesjonalnie :D
Ja kij门倃 shimano chyba nie lubi臋. Racjonalnie mam wtop臋 z ultegr膮 acz mit o jej 艂amliwo艣ci dotar艂 do mnie za p门偱簄o (wtedy ju排 kilka opowie艣ci na ten temat kr膮排簓艂o). Kilka mi nie odpowiada艂o z r门偱藕nych powod门倃, dobre wra排篹nie zrobi艂 na mnie technium - tu polecam.
Ale og门俵nie nie znajduj臋 w nich tego czego艣. Zawsze mam wra排篹nie 排篹 kto艣 specjalnie co艣 spieprzy艂. A to zbrojenie, a to d艂ugo艣膰 r臋koje艣ci a to idiotyczny zaczep do przyn臋t, kt门俽y projektowa艂 szalony mi艂o艣nik gry na tr门俲k膮cie.
Zdaj臋 sobie spraw臋, 排篹 kto艣 inny mo排篹 w艂a艣nie w tych kijach znale藕膰 to co艣.
Za to sentymentem da排耗 kongera, gdzie widz臋 w kiju przede wszystkim pomys艂 i praktyczno艣膰. (Wiem, wiem generalizuj臋.) I cho膰 艂owie na co艣 innego z przyjemno艣ci膮 ogl膮dam nowe kongerki :D

#26 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 post贸w
  • LokalizacjaDolny 艢l膮sk
  • Imi臋:Waldek

Napisano 01 marzec 2012 - 07:50

@Miko艂aj, na podobnej zasadzie, raz jeden jedyny z艂ama艂em Powergripa. Moja legenda w d艂ugo艣ci 3,0m i c.w.2- 11g (o ile pami臋tam) nie osta艂a si臋, po pierwszym wyrzucie przyn臋ty do wody.
Powergripy by艂y do dupy? Nie wiem. Nigdy nie powt门俽zy艂em zakupu <_<

#27 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2209 post贸w
  • LokalizacjaJelenia G贸ra/Horten

Napisano 01 marzec 2012 - 09:14

I ja mog臋 poleci膰 Kongera, cho膰 sam nie posiadam, ale 艂owi艂em nim. Jeden z modeli IRI, ale kt门俽y to nie pami臋tam, wiem, 排篹 mia艂 ~3m. Je艣li nie mia艂bym czym 艂owi膰 to w艂a艣nie w jego stron臋 bym si臋 uk艂oni艂. Kolega kupowa艂 go za nieca艂e 200z艂 - trafi艂 na jak膮艣 promocj臋.
Zreszt膮 jego najlepiej zapyta膰 bo jest obecny na forum, nick - Waldek.


OT
Ultegra, swoj膮 z艂ama艂em, ale po prostu wywali艂em si臋 na kamiennej opasce i waln膮艂em w kamie艅, s膮dz臋, 排篹 ka排篸y kij trzasn膮艂by w tej sytuacji. Pojecha艂em do ch艂opaka, kt门俽y si臋 bawi w robienie i napraw臋 w臋dek i mi j膮 posk艂ada艂 do kupy. Pogada艂em i r门倃nie排 dowiedzia艂em si臋, ze swego czasu, kiedy Ultegra by艂a normalnie na p门偱俴ach sklepowych to zdarza艂o mu si臋 j膮 naprawia膰. By艂a bardziej 艂amliwa ni排 inne kije. Mo排簂iwe, 排篹 trzeba by艂o mie膰 szcz臋艣cie, 排篹by trafi膰 na dobry kij - takie moje domniemanie. Obecnie, po naprawie s艂u排簓 mi ona ze dwa razy w roku jak mi przyjdzie ochota na bocznego troka. Jest to chyba najbardziej czu艂y kij w moim arsenale, po nim s膮 Phenixy - moja subiektywna opinia.
Przed z艂amaniem dzielnie walczy艂 z kleniami i boleniami.
Mam r门倃nie排 3 szt. Twin Power门倃 z 94' - kije w stanie idealnym, nie licz膮c powycieranego korka.

#28 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 post贸w

Napisano 01 marzec 2012 - 10:05

Id膮c tym tropem nie m门俫艂bym poleca膰 kongera microsa kt门俽ego szczyt门倃k臋 po艂ama艂em 3 razy przy wyrzucie przyn臋ty o wadze mieszcz膮cej si臋 w zakresie wyrzutu. Ale do dnia dzisiejszego jest to m门俲 ulubiony kij pod okonia, wart ka排篸ej z艂ot门倃ki. Pami臋tajmy, 排篹 w produkcji zdarzaj膮 si臋 b艂臋dy i niekt门俽e kije mog膮 mie膰 jaki艣 feler, kt门俽y nie powinien dyskredytowa膰 pozosta艂ych.

#29 OFFLINE   Waldek

Waldek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 post贸w
  • LokalizacjaO艂awa

Napisano 01 marzec 2012 - 11:38

I ja mog臋 poleci膰 Kongera, cho膰 sam nie posiadam, ale 艂owi艂em nim. Jeden z modeli IRI, ale kt门俽y to nie pami臋tam, wiem, 排篹 mia艂 ~3m. Je艣li nie mia艂bym czym 艂owi膰 to w艂a艣nie w jego stron臋 bym si臋 uk艂oni艂. Kolega kupowa艂 go za nieca艂e 200z艂 - trafi艂 na jak膮艣 promocj臋.
Zreszt膮 jego najlepiej zapyta膰 bo jest obecny na forum, nick - Waldek.


Chodzi oczywi艣cie o model JUGGLER cw. 5-20g i naci膮gana d艂ugo艣膰 3,05m. Naci膮gana bo kijek mi wystaje za 艂okie膰, co czasami bywa niewygodne, a mierz膮c od uchwytu ko艂owrotka to d艂ugo艣c podobna jak w kijach o d艂ugo艣ci 2,98-3,00m. Z za艂o排篹nia mia艂 to by膰 uniwersalny kijek do 艂owienia kleni i boleni. Jedno i drugie ca艂kiem dobrze mu wychodzi spad门倃 kleni nie mia艂em, a bolka mia艂em tylko jednego ale problem门倃 nie by艂o. Je艣li mia艂bym ponownie wybiera膰 kijek w tej cenie to powt门俽zy艂bym zakup.

#30 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 post贸w
  • LokalizacjaWa艂brzych/Wroc艂aw
  • Imi臋:Kamil

Napisano 01 marzec 2012 - 15:44

Id膮c tym tropem nie m门俫艂bym poleca膰 kongera microsa kt门俽ego szczyt门倃k臋 po艂ama艂em 3 razy przy wyrzucie przyn臋ty o wadze mieszcz膮cej si臋 w zakresie wyrzutu. Ale do dnia dzisiejszego jest to m门俲 ulubiony kij pod okonia, wart ka排篸ej z艂ot门倃ki. Pami臋tajmy, 排篹 w produkcji zdarzaj膮 si臋 b艂臋dy i niekt门俽e kije mog膮 mie膰 jaki艣 feler, kt门俽y nie powinien dyskredytowa膰 pozosta艂ych.

Nie mog臋 si臋 niezgodzi膰 Mam WCH Mikrosa i zacna to wyka艂aczka na okonie, wzdr臋gi i inne bia艂oryby d艂ubane przy pomocy mikroultralajt门倃 Te排 raz z艂ama艂em jego cz臋艣膰 szczytow膮...

Wracaj膮c do tematu- w tym zakresie cenowym zdecydowanie nie wybra艂bym/nie poleci艂bym w臋dziska Shimano(np. Catana). Za to Kongera jak najbardziej(seria World Champion lub IRI).


Pozdrawiam
Kamil

#31 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 post贸w
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 01 marzec 2012 - 19:55

Kolego tu na forum masz team dragona 3-14 za 270 zl wiele osob go chwali i uwaza ze z kijkow seryjnych w tej cenie nic lepszego nie kupisz.Na alledrogo ponad 400.Wielu sie przesiadlo z kongerow wlasnie na tego smoka
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=27278&am p;start=0&

#32 OFFLINE   Visegard

Visegard

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 post贸w
  • LokalizacjaBedlno Radzy艅skie
  • Imi臋:Karol
  • Nazwisko:Szucki

Napisano 10 marzec 2012 - 14:46

Podepn臋 si臋 pod temat: a co s膮dzicie o Shimano Nexave CX 270 L 3-14g? Szukam czgo艣 pod klenia-jazia.

#33 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 post贸w
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 10 marzec 2012 - 15:04

Nie wiem jak L ale ML to wklejanka wiec L chyba tez.Tutaj duzo osob pisze o kongerze iri 3-10 2.75 badz 3.05.Jesli cos mocniejszego to to konger dancer 3-14 badz td 3-14 2.75 badz jeszcze daiwa exceler 2-10 ale tylko 2.40 i 3-18 2.70 albo jeszcze cormoran black bull 2-12 oraz 2-15 tylko nie model twister bo to wklejanki sa oraz black star 2-15 chyba i 3-21 jeszcze masz ulx i ulf najdluzsze to 240 jeden to 1-9 drugi 3-15 oraz :D savagegear paraboleum 3-13 (16) i trotuzimo 0-7 niektorzy tez polecaja z tej firmy bushwacker 2.28 3-18 . Teraz zastanaow sie czego szukasz gdzie bedziesz lowil czym bedziesz lowil.Jak na mikro to cos do 10gr jak ciezej to 14-21 nawet jak w ciekach to krotki jak na duzej rzece to dlugi jak zakrzaczone brzegi to krotki jak wisi duzo trawska i nie masz jak podejsc do brzegu to dlugi i tak w kolko.musisz znac lowisko i wiedziec na co bedziesz lowil a nie tylko co.Mam nadzieje ze pomoglem :D Jesli dysponujesz wieksza kasa to ukrec cos na batsonie rx6 w pracowni 2.9 2-10

#34 OFFLINE   kolacz99

kolacz99

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 post贸w

Napisano 10 marzec 2012 - 21:19

Je排篹li mo排簄a si臋 podpi膮膰 pod temat, to mam pytanie, jakie ko艂owrotki 200-250 z艂
Jeden ko艂owrotek na jazioklenie (w臋dka Jenzi WHISPER Soft Zander 3,30m 2-12g)
A drugi ko艂owrotek na bolka, szczupak, sandacz
My艣la艂em nad Shimano exage. A mo排篹 jakiego艣 Dragona, Cormorana...?



#35 OFFLINE   Mirek*

Mirek*

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 post贸w
  • LokalizacjaHajn贸wka

Napisano 11 marzec 2012 - 09:37

Je排篹li mo排簄a si臋 podpi膮膰 pod temat, to mam pytanie, jakie ko艂owrotki 200-250 z艂
Jeden ko艂owrotek na jazioklenie (w臋dka Jenzi WHISPER Soft Zander 3,30m 2-12g)
A drugi ko艂owrotek na bolka, szczupak, sandacz
My艣la艂em nad Shimano exage. A mo排篹 jakiego艣 Dragona, Cormorana...?



Witam

Z przyst臋pnych cenowo mog臋 poleci膰 Team Dragon FD 720 IX posiadam wi臋kszy model kilka dobrych lat. Je艣li kupisz 730 to obkr臋cisz nim te wszystkie ryby a r门偱藕nica w wadze to jedyne 40 gram, tyle co jeden jerk.

#36 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 post贸w
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 11 marzec 2012 - 15:22

Kijek 3.30 dos dlugi i przydaloby sie go dobrze wywazyc.miedzy exage a super gt mala roznica ceny wiec bralbym jego tymbardziej masz gt i gtm dwa rozne przelozenia.ludzie chwala spro ryobi i dragony i to w tej cenie moze byc ok.ja np stawialbym na malezyjskiego TP jak znajdziesz ra to spoko ale z tego co widze to juz rb jest za jakies 450zeta bierz kijek do sklepu i patrz co na nim dobrze lezy jak sie tym kreci :D ja chyba bym bral jednak cos z shimano z tym ze po zakupie od razu bym przesmarowal i powinien hulac.jak kupisz odpowiednia wielkosc i nie bedziesz przeciazal to nie powinno byc problemu.gorzej jak wezniesz rozm 1500 i bedziesz w nurcie bawil sie z duzymi obrotowkami.

#37 OFFLINE   przemoL

przemoL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 post贸w
  • LokalizacjaWroc艂aw

Napisano 11 marzec 2012 - 21:44

Witam,
te排 si臋 podepn臋 do tematu.
Poszukuje ostatnio kija do UL, ale niestety m门俲 bud排篹t jest mocno ograniczony, powiedzmy do 200 z艂 ze wskazaniem na mniej.

Przeczesuj膮c sie膰 natrafi艂em na dwa modele:
Cormoran Black Bull HC Jiggerspin 270/2-12
oraz
Shimano Catana CX Spinning UL 270/1-11

Prosz臋 o jakie艣 opinie na ich temat i jakie艣 inne propozycje.
B臋d臋 艂owi艂 w rzece i niewielkim uci膮gu g艂门倃nie na ma艂e woblerki i blaszki, ale zapewne czasami jaki艣 twisterek b膮d藕 ripperek zaw臋druje na koniec zestawu.

Pozdrawiam Przemek

#38 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 post贸w
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 11 marzec 2012 - 22:02

tanio na klenie http://allegro.pl/cormoran-black-bull-lrc-jigger-2-70m-2-15g -i2175369369.html

#39 OFFLINE   Marcy艣

Marcy艣

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 846 post贸w
  • LokalizacjaGda艅sk
  • Imi臋:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 11 marzec 2012 - 22:06

@przemoL

Nie b臋d臋 藕le pisa膰 o w臋dkach, kt门俽e zaproponowa艂e艣. Ale mo排篹sz do nich dorzuci膰 jeszcze Daiwe Megaforce Jigger (260 do 18 albo 280 do 20, ale og门俵nie ultradelikatne) oraz Mikado Lexus Sapphire 260 albo 280 do 13.

Aha, Daiwa 260cm wa排簓 tylko 120g. To raczej nie wiele:)

Pozdrawiam

#40 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 post贸w
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 11 marzec 2012 - 22:11

Ja nic nie bede dorzucal :D pisze co wedlug mnie :D chciales pomocy wiec pisze.Te co podales sa wklejankami.Waga wedki nie koniecznie idzie na plus bo sklada sie na nia grubosc scianki blanku oraz komponenty.Jednak fakt lepiej lowic lekko na delikatne przynety.Co do wklejanek na klenie wiele sie pisalo i lowic sie da ale to nie jest sprzet celowy pod klenia.Wklejanki sandacz okon ok na klenia parabolik




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 1

0 u偶ytkownik贸w, 1 go艣ci, 0 anonimowych