Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łodzie aluminiowe Tangiri Boat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
771 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Wojciech_B

Wojciech_B

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisano 15 kwiecień 2019 - 13:29

My mówimy o silnikach 25 a 30.

 

aaa to przepraszam :) 


  • sol321 lubi to

#22 OFFLINE   ArturK

ArturK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • Imię:Artur

Napisano 15 kwiecień 2019 - 13:57

To nie jest giełda.


Użytkownik mario edytował ten post 15 kwiecień 2019 - 14:20

  • psychowobsy lubi to

#23 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 15 kwiecień 2019 - 15:42

Wojciech_B różnica będzie nie tylko w spalaniu, ale i trwałości. Żeby lecieć te 35 na 20 będziesz piłował w okolicach maksa. W przypadku 25-30KM wygląda to całkiem inaczej. Kultura pracy też na korzyść trzech garków. Komfort pływania, szybkość wejścia w ślizg zdecydowanie na korzyść 25-30.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 15 kwiecień 2019 - 15:44

  • hlehle, Paweł J i pingvinas lubią to

#24 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 lipiec 2019 - 23:20

Wróciłem wlaśnie z intensywnego pływania moją nową łodzią Tangiri Strin 460 TR w Holandii (1400km transport tam i z powrotem, a na miejscu około 40km pływania dziennie na różnych prędkościach po rzece i akwenach stojących oraz łowienie z ręki).

 

Parę wrażeń z pływania:

 

1. Nautyka / "pływalność" - moim zdaniem łódka ma nieco głębszy profil dna w kształlcie litery "V" (tzw. "V"-kę) niż porównywalne łodzie na rynku, Łódź gładko wychodzi do ślizgu i śmiało tnie fale. Świadomie nie oszczędzałem na mocy silnika - tu warto mieć zapas. Ważne jest dobre dobranie sruby, aby silnik dał się wkręcić na wyższe obroty i dzięki temu był w stanie wynieść łódź do ślizgu i większych prędkości. Przy bardziej sfalowanej wodzie można ująć nieco obrotów na manetce, a mimo to łódź nadal pozostaje w ślizgu. Maksymalnie płynęliśmy w 2 lub 3 osoby około 50km/h, nadal z marginesem mocy na manetce.

 

2. Bezpieczeństwo - dzięki wysokim burtom czuliśmy się bezpiecznie, nawet przy blisko przepływających barkach, holownikach czy dużych łodziach turystycznych. Nie było żadnej potrzeby wskakiwania na kolejną falę czy uciekania przed nimi, tak jak kiedyś na łodziach z niższymi burtami. Łódź dodatkowo jest bardzo stabilna, można chodzić po pokładzie i schowkach dookoła i nie czuje się znaczącego przechylania na burty - co daje komfort i spokojną głowę np. przy holach dużych ryb, gdy, szczególnie na rzece, czasami trzeba chodzić za nimi z różnych stron łodzi.

 

3. Schowki i bakisty - dzięki dużej ilości schowków, mam "klar" na pokładzie - nic niepotrzebnego się nie wala,

 

4. Elektryka na łodzi - dwa akumulatory (jeden rozruchowy, drugi do obsługi urządzeń, doładowywany zwrotnie sz silnika spalinowego) i duża ilość urządzeń elektrycznych daje komfort pływania - silnik dziobowy, wypompowanie wody pompą zęzową czy wieczorem bycie widocznym na wodzie dzięki światłom sygnalizacyjnym i pokładowym LED-om - ponownie zwiększa komfort użytkowania łodzi.

 

5. Mocowanie sprzętów (uchwytów trolingowych, stabilizacja silnika dziobowego) do burt - tu Tangiri zastosowało super autorskie rozwiązanie mocowania ww. uchwytów do przesuwnych obejm, które można umieścić w dowolnym miejscu na praktycznie całej długości burt tam gdzie nam wygodnie (widoczne na zdjęciach).

 

6. Fotele - na mojej Tangiri mam dwa komfortowe fotele do całodziennego łowienia - ten przedni można zamontować w podłodze lub w pokładzie dziobowym. Jeśli chcecie siedzieć w nim cały czas, również podczas szybszego pływania, lepiej zamocować go na stałe w podłodze.

 

7. Wykładzina i zamki do schowków - tu również wszystko ok, wykładzina winylowa wygłusza i jest łatwa w utrzymaniu, a dzięki zamkom do schowków na klucz możemy część tzw. szpeju zostawić na łódce po skończonym łowieniu.

 

Podsumowując - moim zdaniem warto rozważyć Tangiri jako poważną alternatywę dla innych laminatowych lub aluminiowych łodzi z dłuższą historią i wydawałoby się renomą.

W Tangiri chłopaki są otwarci na pomysły rozwiązań na Waszej łodzi (jeśli coś będzie możliwe, są otwarci na nowe pomysły; jeśli coś technicznie nie będzie możliwe, to na pewno rzeczowo Wam to wyjaśnią).

A jakość wykonania jest naprawdę wysoka. Co więcej, mają apetyt na ciągłe udoskonalanie swoich łodzi, więc tzw. standard wciąż idzie do góry :-).

 

Ogólnie łódź na piątkę - polecam!!!

 

A co szczególnie cieszy, łódź udało się ochrzcić na tym wyjjeździe kilkoma ładnymi rybami, m.in. poprawionym PB w okoniu na 48cm :-).

 

Pozdrawiam,

Marcin

 

Załączony plik  BeFunky-collage-98pnterse.jpg   95,46 KB   101 Ilość pobrań

 

Załączony plik  20190725_000504.jpg   84,06 KB   93 Ilość pobrań

 

 



#25 ONLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3523 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 01 sierpień 2019 - 11:57

Konkret łódź i opis!

Mam pytanie - dlaczego przetwornik echosondy został zamocowany po lewej stronie rufy (zakładam, że śrubę masz prawoskrętną)?

Jeszcze jedno - pływałeś na większych falach (min. 0,5m)? Jak się łódź zachowuje?

#26 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1185 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 01 sierpień 2019 - 16:51

Tutaj jest filmik jak trochę sie rozbujało w Holandii   ;) https://www.youtube....h?v=8W8VaPqWRQU


  • SkiDivPL lubi to

#27 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 01 sierpień 2019 - 21:32

Lund dochodził do perfekcji kilkadziesiąt lat. Na początku drogi z produkcją i handlem łodźmi samych sukcesów 👍.
Oby Wasze produkty nie stały się tylko nieudanymi kopiami kopii.
  • Paweł J lubi to

#28 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 sierpień 2019 - 21:55

Konkret łódź i opis!

Mam pytanie - dlaczego przetwornik echosondy został zamocowany po lewej stronie rufy (zakładam, że śrubę masz prawoskrętną)?

Jeszcze jedno - pływałeś na większych falach (min. 0,5m)? Jak się łódź zachowuje?


Dzięki Mariusz 🙂.

Przetwornik jest po lewej stronie, bo jak będę łowił na verta, to z lewej burty. O co chodzi ze śrubą? Że młóci wodę na przetwornik i powoduje zakłócenia?

Na większych falach dzięki wysokim burtom jest komfortowo. Nie wpada pod kolejną falę, idzie górą. Nawet bokiem do fali jest stabilnie.

#29 ONLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3523 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 05 sierpień 2019 - 08:47

Tak, Marcin, śruby są prawoskrętne i woda jest pchana w kierunku przetwornika gdy jest on po lewej stronie.


  • hlehle lubi to

#30 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 sierpień 2019 - 12:57

Tak, Marcin, śruby są prawoskrętne i woda jest pchana w kierunku przetwornika gdy jest on po lewej stronie.

Czy to może skutkować np. brakiem czytania głębokości przy większych prędkościach (symptomy podobne do echa na sztycy, które przy większych prędkościach wychodzi z wody i ostatnio zaczytana głębokość zaczyna migać)?



#31 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 05 sierpień 2019 - 14:22

Po tej strinie jest po prostu więcej bąbelków powietrza, bo śruba wyrzuca je z woda. Odczyt może być gorszy, szczególnie przy wolniejszym płynięciu i na płytszej wodzie. Ale nie musi. Przy dużych prędkościach nie widziałem różnicy.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka
  • mario i hlehle lubią to

#32 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 sierpień 2019 - 12:16

Po tej strinie jest po prostu więcej bąbelków powietrza, bo śruba wyrzuca je z woda. Odczyt może być gorszy, szczególnie przy wolniejszym płynięciu i na płytszej wodzie. Ale nie musi. Przy dużych prędkościach nie widziałem różnicy.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

Tego nie zauważyłem. Za to przy większych prędkościach echo gubi odczyty, dlatego zapytałem.



#33 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 06 sierpień 2019 - 12:34

Tak się często dzieje. Dlatego mam przetwornik wklejony w kadłub i gt30. Jeżeli interesuje cię głębokość, to w czasie szybszego płynięcia zazwyczaj dłużej widac zarys dn na side vu. Możesz tez spróbować nieco obniżyć przetwornik. Często kilka mm robi sporą różnicę. Na zaczepie sa i tak fasolki.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka
  • marcinesz lubi to

#34 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 sierpień 2019 - 12:43

Tak się często dzieje. Dlatego mam przetwornik wklejony w kadłub i gt30. Jeżeli interesuje cię głębokość, to w czasie szybszego płynięcia zazwyczaj dłużej widac zarys dn na side vu. Możesz tez spróbować nieco obniżyć przetwornik. Często kilka mm robi sporą różnicę. Na zaczepie sa i tak fasolki.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

Ok, dzięki, pokombinuję :).



#35 OFFLINE   Lucas1981r

Lucas1981r

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaKozienice

Napisano 07 sierpień 2019 - 18:44

Z ciekawosci masz jakie porownanie z łodziami Brema? -> http://bremaboats.pl...-w-ksztalcie-v/



#36 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 sierpień 2019 - 15:31

Z ciekawosci masz jakie porownanie z łodziami Brema? -> http://bremaboats.pl...-w-ksztalcie-v/

Nie odpowiem Ci, nie brałem Bremy pod uwagę. Chyba kiedyś wchodziłem na ich stronę, ale jakoś ich oferta mnie nie zaciekawiła.



#37 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 23 wrzesień 2019 - 22:19

Kolega niedawno odebrał model SIlver Edition 400. Łódka jest prościej wykończona, ale jednocześnie trochę lżejsza. Niestety testy na 25 HP w dwusuwie nie wypaliły ze względu na awarię silnika :/

Ciekawy jestem jak będzie śmigać z tym napędem.

 

Załączone pliki


  • malinabar i kaczor lubią to

#38 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 28 wrzesień 2019 - 21:03

A zdradzisz cenę łodzi.?



#39 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 28 wrzesień 2019 - 23:09

A zdradzisz cenę łodzi.?

 

Najlepiej producenta pytać. Z tego co wiem bardzo dużo zależy od konfiguracji.



#40 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1780 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 29 wrzesień 2019 - 08:27

Byłem przekonany, że to Ty jesteś producentem
  • bassy lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych