Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łodzie aluminiowe Tangiri Boat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
771 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   dekapine

dekapine

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 14 styczeń 2020 - 18:04

Witam koleżanki i kolegów w wątku o Tangiri

Nie miałem przyjemności obejrzeć łódki na żywo, ale ze zdjęć, filmów i opisów na forum łódka prezentuje się naprawdę przyzwoicie i interesująco.

Zagłębiłem się w informacje na stronie producenta i z rozczarowaniem do tej beczki miodu muszę dodać łyżkę dziegciu, gdyż odnoszę wrażenie, że ktoś próbuje zrobić mnie w wała.

Byłem zdecydowany na zakup, więc pokusiłem się o szczegółowe sprawdzenie który silnik mogę zamontować aby zmieścić się w warunkach określonych certyfikatem (certyfikat na stronie producenta) i nie utracić praw gwarancyjnych, bo różnie przecież bywa.

 

Tangiri Strin 460. Silnik rekomendowany 50KM. Max 60KM

A w certyfikacie stoi: 

  • maksymalna moc silnika 36,8 kW czyli niecałe 49KM

Więc tak naprawdę nawet nie można zamontować 50KM

  • dopuszczalna masa silnika przyczepnego: 102 kg

I tu lista największych silników jakie można zamontować do Tangiri Strin 460:

Mercury 40KM (waga 99kg)

Yamaha 40KM (98kg)

Suzuki 30KM (72kg)

Evinrude 30KM (85kg)

I to jest max. KONIEC! Nic powyżej!

 

Wszystko jest dobrze, dopóki nie pojawi się jakiś problem z łódką. Z góry zakładamy, że nasz kontrahent/dostawca/producent jest uczciwy ale wiemy też, że w życiu zdarzają się różne sytuacje.

Jeżeli mamy mocniejszy/cięższy silnik niż określony w certyfikacie a często jedno i drugie, przy braku minimum dobrej woli producenta możemy zapomnieć o jakichkolwiek roszczeniach z tytułu gwarancji. Ewentualny spór w sądzie z marszu przegramy.

Jeżeli cokolwiek zacznie dziać się z łodzią a mamy silnik niezgodny z certyfikatem – nasza wina.

Certyfikat dostępny jest na stronie, więc każdy ma możliwość zapoznania się z nim i nie będzie szansy zasłonić się niewiedzą.

 

Tak więc koleżanki i koledzy, jeżeli wiecie o małej zgrabnej wędkarskiej łódce alu, w stylu jak Tangiri 460 do szybkiego przemieszczania się, do której będzie można legalnie zamontować silnik 50/60KM, dajcie znać. Skylla też odpada :)



#122 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 14 styczeń 2020 - 18:21

1KW = 1,36KM
Zatem 36,8KW = 50,04 KM


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • SzymusS, Karol Krause i M a r a s lubią to

#123 OFFLINE   dekapine

dekapine

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 14 styczeń 2020 - 18:41

Faktycznie, zgadza się. 36,8kW = 50,04KM. Skorzystałem z jakiegoś słabego kalkulatora - mój błąd. Dziękuję @Czechofil

Zatem do listy silników dopisuję Honda 50KM (98 kg)



#124 OFFLINE   dalton

dalton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała
  • Imię:Maciek

Napisano 14 styczeń 2020 - 19:38

Żeby nie było wątpliwości zamawiałem na początku grudnia :D



#125 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 14 styczeń 2020 - 19:47

Mam pytanie ...bo sie nie znam ...Jeżeli w certyfikacie jest silnik 50hp a na stronie porucenta widnieje min 30 max 60hp to mając 60hp można mieć problemy z policją wodną? (Oni maja podgląd na certyfikat . Jakas swoja baze ? )

#126 OFFLINE   adamo_t

adamo_t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Adam

Napisano 14 styczeń 2020 - 19:51

Raczej policja nie wnika w certyfikaty i jaki silnik max do jakiej łodzi prędzej czy sternik ma patent.



#127 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 14 styczeń 2020 - 20:38

"Najs czraj" Panie dekapine , "najs czraj" ... jak to powiadają w hamerykańskich filmach :)
7 odwiedzin na forum, 4 posty - wszystkie z dzisiaj i uderzające w Skylle i Tangiri. 
Jak na 7 odwiedzin, bardzo dobrze Pan jest zorientowany w strukturze forum. Ciekawe jaki jest oryginalny nick ...? :D
Co do Skylli i ich certyfikatów , to kojarzę że podnieśli moce silników, ale nie monitorowałem szczegółów. Jednak mimo, że wcześniej mieli bardzo zaniżone wartości to jakoś przez prawie 10 lat działalności nikt nie miał żadnego z nimi problemu w tym kontekście. 
Dziwnie też jakoś Panu ten kalkulator w złą stronę się pomylił. Jednak można do 460 podpiąć 50 HP według certyfikatu? ;)

Przypuszczam, że jeszcze dużo Pan znajdzie mankamentów obydwu łodzi i producentów. Sam byłbym pewnie w stanie kilka wymienić - nie ma rzeczy i ludzi idealnych.
Przekonany też jestem, że jest na pewno na rynku producent, który tworzy łodzie idealne, a jeśli jeszcze o nim nie wiemy to magicznie niedługo się objawi :D

Proponowałbym chwilę odczekać, założyć kolejne konto, naskrobać kilka neutralnych postów w rożnych tematach, nie sugerować tak nachalnie "jak powinien wyglądać wzorowy producent łodzi", to może będzie bardziej wiarygodnie :D


Użytkownik hlehle edytował ten post 14 styczeń 2020 - 20:45

  • Karol Krause, maniolo i pawelHERP lubią to

#128 OFFLINE   sol321

sol321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S.

Napisano 14 styczeń 2020 - 20:48

Daniel ubiegleś mnie, za długo czasu zajęło mi szukanie, który producent ma certyfikat na 60 HP przy łodzi o podobnych gabarytach 😁 ale chyba trzeba zerknąć w kierunku laminatu z grudziądza 🤐

Użytkownik sol321 edytował ten post 14 styczeń 2020 - 21:03


#129 OFFLINE   dekapine

dekapine

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 14 styczeń 2020 - 21:15

"Najs czraj" Panie dekapine , "najs czraj" ... jak to powiadają w hamerykańskich filmach :)
7 odwiedzin na forum, 4 posty - wszystkie z dzisiaj i uderzające w Skylle i Tangiri. 
Jak na 7 odwiedzin, bardzo dobrze Pan jest zorientowany w strukturze forum. Ciekawe jaki jest oryginalny nick ...? :D
Co do Skylli i ich certyfikatów , to kojarzę że podnieśli moce silników, ale nie monitorowałem szczegółów. Jednak mimo, że wcześniej mieli bardzo zaniżone wartości to jakoś przez prawie 10 lat działalności nikt nie miał żadnego z nimi problemu w tym kontekście. 
Dziwnie też jakoś Panu ten kalkulator w złą stronę się pomylił. Jednak można do 460 podpiąć 50 HP według certyfikatu? ;)

Przypuszczam, że jeszcze dużo Pan znajdzie mankamentów obydwu łodzi i producentów. Sam byłbym pewnie w stanie kilka wymienić - nie ma rzeczy i ludzi idealnych.
Przekonany też jestem, że jest na pewno na rynku producent, który tworzy łodzie idealne, a jeśli jeszcze o nim nie wiemy to magicznie niedługo się objawi :D

Proponowałbym chwilę odczekać, założyć kolejne konto, naskrobać kilka neutralnych postów w rożnych tematach, nie sugerować tak nachalnie "jak powinien wyglądać wzorowy producent łodzi", to może będzie bardziej wiarygodnie :D

 

Nie rozumiem tej "obrony Jasnej Góry" ale widać za mało znam forum które notabene można przeglądać bez logowania się, wtedy nie zliczają się statystyki, jeżeli ma to dla kogokolwiek znaczenie.

"słaby kalkulator" znajduje się tutaj https://www.autocent...atory/kw-na-km/ ale to już zostało wyjaśnione i niewiele zmienia.

Nadal jesteśmy wprowadzani przez producenta w błąd obietnicą możliwości montażu silników 60KM a rzeczywistość jak wygląda opisałem wcześniej. 30KM i 40KM, jedna jedyna Honda 50KM i KONIEC. Żadnej 50KM innego producenta, o 60KM zapomnijmy.

Panie hlehle, tu nie ma czego bronić. Wszystko jest jak na dłoni.

O Skylla nie rozpisywałem się, te łódki odpadły w pierwszej fazie, nie interesowałem się nimi dokładniej.

Dowiedziałem się za to dzisiaj z forum, że oferują bardziej przemyślane przyczepy i to im się chwali.

Interesowała mnie Tangiri, zagłębiłem temat i wyszło szydło z worka.

Drugie nasuwające się tu przysłowie to "uderz w stół a nożyce się odezwą" Panie hlehle

Pozdrawiam i życzę sukcesów w promocji :)



#130 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 14 styczeń 2020 - 21:18

Ja nie rozumiem takich ludzi którzy tak sprawdzają, przeliczają i nie wierzą dla producenta który jest na rynku pare dobrych lat.
Przecież jak by się rozeszło po sieci że producent specjalnie zaniżył certyfikat na moc silnika żeby mieć spokój przy reklamacji to szybko straciłby klijentów.
A jeden niezadowolony klijent jest gorszy niż 10 zadowolonych.
  • hlehle i Dsf lubią to

#131 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 14 styczeń 2020 - 21:23

Nie wiem czy to właściwe miejsce ale ilu z nas kombinuje z przyczepami. Masa przyczepy 150kg. Masa łódki bez silnika 300 kg . dMC przyczepy 500 kg. Nawet przy dmc 750kg łódka z silnikiem 60KM to pewne 700 kg bo dochodzi paliwo i szpej typu akumulatory, kotwice itp. Jak łódka waży więcej, większy silnik to mogą być problemy z ubezpieczeniem przy byle stłuczce, przy poważniejszym wypadku może być gorzej.

#132 OFFLINE   dekapine

dekapine

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 14 styczeń 2020 - 21:24

Daniel ubiegleś mnie, za długo czasu zajęło mi szukanie, który producent ma certyfikat na 60 HP przy łodzi o podobnych gabarytach ale chyba trzeba zerknąć w kierunku laminatu z grudziądza

 

A to ja się chętnie dowiem, tylko że o alu, może być na priv. Na tym forum chyba mamy już nadto lokowania produktów ;)



#133 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 14 styczeń 2020 - 21:55

Tak z ciekawości wszedłem na stronę Tangiri i ja tam widzę 44.1 KW w certyfikacie.

Chociaż prawdę mówiąc nie chce mi się brnąć dalej w taką dyskusję. Jakiś czas temu z wielkim niesmakiem obserwowałem wojnę między dwoma panami od łódek. Ba! Nie tylko między panami, bo nawet żony dołączyły do ekstremalnie niesmacznej wymiany obelg. Jest to poziom dla mnie nieakceptowalny.
Czy nie można się skupić na reklamie swoich produktów, zamiast dyskredytować inne marki?
Zakładanie fejkowych kont?  :blink:  :wacko:


Użytkownik hlehle edytował ten post 14 styczeń 2020 - 22:15


#134 OFFLINE   pursuit

pursuit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów

Napisano 14 styczeń 2020 - 21:57

Nie wiem czy to właściwe miejsce ale ilu z nas kombinuje z przyczepami. Masa przyczepy 150kg. Masa łódki bez silnika 300 kg . dMC przyczepy 500 kg. Nawet przy dmc 750kg łódka z silnikiem 60KM to pewne 700 kg bo dochodzi paliwo i szpej typu akumulatory, kotwice itp. Jak łódka waży więcej, większy silnik to mogą być problemy z ubezpieczeniem przy byle stłuczce, przy poważniejszym wypadku może być gorzej.

jeszcze dochodzi to co masz w dowodzie bo wiekszość normalnych aut ma przyczepki bez hamulca ponizej 750 kg np octawia 2 - 650 lub viki b 680 kg i zaczynają sie schody  :)

pzdr łukasz



#135 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1185 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 14 styczeń 2020 - 22:12

co za różnica czy na pawęży jest 10 kg więcej czy mniej ,dasz większy zbiornik na paliwo z tyłu i już jest większa masa .Pawęż konstrukcyjnie jest tak wykonana że ma bardzo duży zapas wytrzymałościowy .Popatrz jakie pawęże są w amerykańskich nitownikach a jakie tam dają wielkie silniki i jakoś im dupy nie urywa .Co innego w laminatach ,widziałem już trochę zdjęć jak podstawa silnika była w studzience odwadniającej  :D .



#136 ONLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1780 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 14 styczeń 2020 - 22:14

jeszcze dochodzi to co masz w dowodzie bo wiekszość normalnych aut ma przyczepki bez hamulca ponizej 750 kg np octawia 2 - 650 lub viki b 680 kg i zaczynają sie schody :)
pzdr łukasz

To trzeba zmienić - łódkę, przyczepę, albo samochód.

#137 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 14 styczeń 2020 - 22:23



, jedna jedyna Honda 50KM i KONIEC. Żadnej 50KM innego producenta, o 60KM zapomnijmy.


Nie, no jeszcze Tohatsu MFS50, Tohatsu 50 TLDI no i oczywiście każdy starszy 2T.



Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
  • Czechofil lubi to

#138 OFFLINE   dekapine

dekapine

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 14 styczeń 2020 - 22:36

Tak z ciekawości wszedłem na stronę Tangiri i ja tam widzę 44.1 KW w certyfikacie.

 

 

 

36,8kW i nie chce być inaczej :)

http://tangiriboat.c.../certyfikat.pdf



#139 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 14 styczeń 2020 - 22:41

Chyba polecisz, ja tam widzę 44,1 kW5c78b90247df0ada847080713a263a47.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
  • hlehle lubi to

#140 OFFLINE   Łukasz.t

Łukasz.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 292 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 styczeń 2020 - 22:43

36,8kW i nie chce być inaczej :)
http://tangiriboat.c.../certyfikat.pdf

Nie wiem gdzie te 36.8 widzisz , ja widzę 44,1

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych