Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

budowa klenio-jaziowki 3,05 m


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
68 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   apollo

apollo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • Imię:Mariusz

Napisano 15 luty 2019 - 10:16

Na dniach wrzucę opis i zdjecia podobnego kija, z podobnym zastosowaniem tylko o stopę krotszego...slf9010-2 blank bez nano. Uzbroilem go w 10+szczyt od 16 i tunel na 4, przetestowalem na taśmie kilka spacingow i jestem zaskoczony jak fajnie to działa

ok kazda sugestia i podpowiedz mile widziana :)  a noz widelec bedzie cos innego nowego co usprawni jeszcze moj system w wyliczeniach i dzialaniu ;)


Użytkownik apollo edytował ten post 15 luty 2019 - 10:17


#42 OFFLINE   madmatt

madmatt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaHarrogate
  • Imię:Mateusz

Napisano 15 luty 2019 - 10:32

http://anglersresour...t/KRGroups.aspx

 

Budowa stozka wg Fuji w pigulce.

 

Wciaz uwazam, ze 10 przelotek to za malo ale przekonamy sie jak zrobisz pierwsza probe ze statycznym obciazeniem :)


Użytkownik madmatt edytował ten post 15 luty 2019 - 10:34

  • miramar69 lubi to

#43 OFFLINE   apollo

apollo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • Imię:Mariusz

Napisano 15 luty 2019 - 11:57

juz po testach :)  bardziej zalezalo mi jaki system zastosowac aby bylo optymalnie no i troche praw fizyki i matematyki ;)



#44 OFFLINE   apollo

apollo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • Imię:Mariusz

Napisano 15 luty 2019 - 12:10

a tak na marginesie nie przyszlo wam do glowy ze konskruktorzy z Fuji musieli cos zmienic (aby przynajmniej stworzyc pozory innowacyjnosci) ? Bo w dzisiejszej dobie nowe firmy i konkurencja wyrastaja jak grzyby po deszczu. Aby lepiej ich produkty sie sprzedawaly???   95% populacji ludzkiej dzis kupuje na "ładnosc produktu" ( nie mylic z jakoscia) a ludzie to biora bo twierdza ze cos nowego to znaczy musi byc lepsze. to ze jest nowe opakowanie nowa nazwa nie oznacza ze jakosc rowniez :)



#45 OFFLINE   apollo

apollo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • Imię:Mariusz

Napisano 15 luty 2019 - 12:32

oczywiscie opieralem sie na ich technologii ale nie bylem swiecie przekonany ze jest najlepsza i jedyna, co sklonilo mnie do wielu godzin wyliczen, obliczen, wyprowadzenia analogicznego prostego wzoru matematycznego do ogolnego zastosowania i pozniej testy.

smialo moge teraz powiedziec ze nie trzeba w kiju 3 m stosowac ( jak to gdzies czytalem 12 czy 13 przelotek) rowniez takie same efekty mozna uzyskac stosujac nawet 7 :)

Jest tez wiele mniejszych skladowych ktore maja niewielkie znaczenie ale polaczone w jedna calosc tez odgrywaja wazna ale nie najwazniejsza role

Ja niestety z braku mozliwosci fizycznych musialem niektore pominac i nieuwzgledniac ale podczas testow wszystko wychodzilo powiedzmy tak jak na kartce papieru


Użytkownik apollo edytował ten post 15 luty 2019 - 12:39


#46 OFFLINE   apollo

apollo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • Imię:Mariusz

Napisano 15 luty 2019 - 12:35

ma moze ktorys tutaj z kolegow mikroskop i jakakolwiek przelotke fuji alconite, sic-a i torzite?


Użytkownik apollo edytował ten post 15 luty 2019 - 12:40


#47 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 15 luty 2019 - 14:28

A czy mógłbyś zmierzyć jej odległość od stopki kołowrotka? Co to za blank i jakiego rozmiaru młynka używasz?

Blank BCX ML92, odległość startowej do stopki to 75cm, kołowrotek roz. 4000. Miałem wątpliwości co do rozmiaru tej przelotki, ale po pierwszych rzutach nad wodą wątpliwości minęły. Do tego plecionka 1,0 lub 1,2 i przynęty lecą daleko.


  • kineret lubi to

#48 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 15 luty 2019 - 14:40

oczywiscie opieralem sie na ich technologii ale nie bylem swiecie przekonany ze jest najlepsza i jedyna, co sklonilo mnie do wielu godzin wyliczen, obliczen, wyprowadzenia analogicznego prostego wzoru matematycznego do ogolnego zastosowania i pozniej testy.

smialo moge teraz powiedziec ze nie trzeba w kiju 3 m stosowac ( jak to gdzies czytalem 12 czy 13 przelotek) rowniez takie same efekty mozna uzyskac stosujac nawet 7 :)

Jest tez wiele mniejszych skladowych ktore maja niewielkie znaczenie ale polaczone w jedna calosc tez odgrywaja wazna ale nie najwazniejsza role

Ja niestety z braku mozliwosci fizycznych musialem niektore pominac i nieuwzgledniac ale podczas testow wszystko wychodzilo powiedzmy tak jak na kartce papieru

mógłbyś się Kolego podzielić swoją wiedzą ,  wzorami , obliczeniami  , tutaj na forum ?

pewnie wielu budowniczych z tych  rad skorzysta

sam też bym chętnie skorzystał , szczególnie przy budowie 3 metrowego spina  jak piszesz że w systemie Kr można zejść z ilością przelotek do 7 sztuk



#49 OFFLINE   starydrwal

starydrwal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaBrzeg

Napisano 15 luty 2019 - 15:22

oczywiscie opieralem sie na ich technologii ale nie bylem swiecie przekonany ze jest najlepsza i jedyna, co sklonilo mnie do wielu godzin wyliczen, obliczen, wyprowadzenia analogicznego prostego wzoru matematycznego do ogolnego zastosowania i pozniej testy.

smialo moge teraz powiedziec ze nie trzeba w kiju 3 m stosowac ( jak to gdzies czytalem 12 czy 13 przelotek) rowniez takie same efekty mozna uzyskac stosujac nawet 7 :)

Jest tez wiele mniejszych skladowych ktore maja niewielkie znaczenie ale polaczone w jedna calosc tez odgrywaja wazna ale nie najwazniejsza role

Ja niestety z braku mozliwosci fizycznych musialem niektore pominac i nieuwzgledniac ale podczas testow wszystko wychodzilo powiedzmy tak jak na kartce papieru

Czy byłbyś uprzejmy Kolego pokazać ugięcie statyczne z prowizorycznie zamontowanymi przelotkami i przeprowadzoną plecionką.

 Może jakieś zbliżenie na kąty plecionki na przelotkach w stosunku do ugiętego blanku? Dziękuję. 



#50 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 15 luty 2019 - 15:55

papier wszystko przyjmie ...   ;) , a w obecnych czasach klawiatura :) .... 



#51 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1847 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 15 luty 2019 - 16:27

oczywiscie opieralem sie na ich technologii ale nie bylem swiecie przekonany ze jest najlepsza i jedyna, co sklonilo mnie do wielu godzin wyliczen, obliczen, wyprowadzenia analogicznego prostego wzoru matematycznego do ogolnego zastosowania i pozniej testy.

smialo moge teraz powiedziec ze nie trzeba w kiju 3 m stosowac ( jak to gdzies czytalem 12 czy 13 przelotek) rowniez takie same efekty mozna uzyskac stosujac nawet 7 :)

Jest tez wiele mniejszych skladowych ktore maja niewielkie znaczenie ale polaczone w jedna calosc tez odgrywaja wazna ale nie najwazniejsza role

Ja niestety z braku mozliwosci fizycznych musialem niektore pominac i nieuwzgledniac ale podczas testow wszystko wychodzilo powiedzmy tak jak na kartce papieru

7 przelotek w blanku 3 m można zastosować....pytanie tylko jaki to blank, wystarczy wziąć pod uwagę długie i mocarne wedki do GT Popingu, zadziała, ale blank 3 metry pod klenia i jazia ubrany w 7 przelotek to będzie karykatura wędki, papier wszystko przyjmie, jednak w tym przypadku najważniejsza jest praktyka i zdrowy rozsądek


  • eRKa lubi to

#52 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 439 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 15 luty 2019 - 16:34

smialo moge teraz powiedziec ze nie trzeba w kiju 3 m stosowac ( jak to gdzies czytalem 12 czy 13 przelotek) rowniez takie same efekty mozna uzyskac stosujac nawet 7

System Lambda  :P 



#53 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 15 luty 2019 - 16:57

... można i całkiem bez przelotek mocując linkę do końca szczytówki , wtedy będzie najładniej i bezproblemowo  ;)


  • Artek lubi to

#54 OFFLINE   apollo

apollo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • Imię:Mariusz

Napisano 15 luty 2019 - 17:05

widze ze wiekszosc czyta tylko to co chce przeczytac :)

pierwsze moje testy byly robione na szklaku (ok 3m) i przelotki robione przez siebie z drutu stanless sthil w rozmiarowkach podobnych do jednego z czolowych producentow ( juz pisalem ze z przyczyn fizycznych nie wszystko da sie zrobic) 

ale jak juz mowilem nie zalezalo mi na osiagnieciu jakis wynikow tylko przetestowaniu pewnych tez i praw a takze utworzenie jakiegos analogicznego schematu ktory by sie sprawdzal we wszystkim

wiadomo wyszlifoway dobrze diament nie ma co porownywac do drutu odlewniczego alle testy pozwolily na pewne ustalenia i odchylki od wyliczen papierowych roznily sie tylko do 9%

nalezy wziasc pod uwage ze wial u mnie mocny wiatr( sprawdzalem po przyjezdzie to ok 45-50 km/h a i tak byly zadawalajace( zadawalajace mnie bo pewnie nie wszystkich tu uzytkownikow)  glowka jigowa 4 gramowa z nawleczona gumka 1,5 g latala na ok 65-70 m, niestety wobkiem rzucilem tylko kilka razy bo wiatr go mocno spychal ale i tak osiagnal 16m( wobler ok 3g)


Użytkownik apollo edytował ten post 15 luty 2019 - 17:25


#55 OFFLINE   madmatt

madmatt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaHarrogate
  • Imię:Mateusz

Napisano 15 luty 2019 - 17:07

Moze znow sie myle ale chyba czas przeniesc watek do Cafe



#56 OFFLINE   apollo

apollo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • Imię:Mariusz

Napisano 15 luty 2019 - 17:08

wlasnie przed chwila tez wrocilem z nad wody ale wjeje wiatr wobkiem rzucilem i te 17 m wyszlo



#57 OFFLINE   apollo

apollo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • Imię:Mariusz

Napisano 15 luty 2019 - 17:09

Zgodnie z zaleceniem K. Zielińskiego, producenta blanku. Jak pisałem wcześniej nikt postronny nie powinien podawać Ci swojej recepty. Nie kombinuj zapytaj w FishingArt, będzie dobrze i bezpiecznie.

jak to kolega wyzej napisal swoich patentow sie nie zdradza ;)



#58 OFFLINE   apollo

apollo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • Imię:Mariusz

Napisano 15 luty 2019 - 17:12

... można i całkiem bez przelotek mocując linkę do końca szczytówki , wtedy będzie najładniej i bezproblemowo  ;)

tak twoje rozwiazanie jest tutaj zdecydowanie najlepsze a do zwijania zylk/i pletki trzeba uzyc kawalek patyka ktory akurat lezy pod noga :P


Użytkownik apollo edytował ten post 15 luty 2019 - 17:13


#59 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 15 luty 2019 - 17:16

Główka jigowa 4g z nawleczoną gumką 1,5 g przy mocnym wietrze latała na 70m. To Ty debeściak jesteś. Powiem tak, Kobuszewski lepsze bajki opowiadał.


  • fish28 i przemo_w lubią to

#60 OFFLINE   apollo

apollo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • Imię:Mariusz

Napisano 15 luty 2019 - 17:19

Czy byłbyś uprzejmy Kolego pokazać ugięcie statyczne z prowizorycznie zamontowanymi przelotkami i przeprowadzoną plecionką.

 Może jakieś zbliżenie na kąty plecionki na przelotkach w stosunku do ugiętego blanku? Dziękuję. 

widze ze jeden myslacy i znajacy podstawy pewnych praw ;)  dobrze kombinujesz nalezy ustalic poprawne katy natarcia i zejsca ale to nie wystarczy






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych