Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Muchówka na nizinne rzeki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   #Nord

#Nord

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • Imię:Norbert

Napisano 19 luty 2019 - 10:35

Zamykamy temat, dam znać jak trochę połowię. Najwyżej pójdzie na giełdę :)



#42 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 19 luty 2019 - 11:42

Dokładnie tak, kij 9'6/#6 to już kawał badyla. Mało uniwersalny (szczególnie w trudnym terenie dzikiej, nizinnej rzeki) ... i z każdą godziną mocno przypomina o sobie zmęczeniem


Użytkownik K.Kalisz edytował ten post 19 luty 2019 - 11:46

  • OloPe lubi to

#43 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 19 luty 2019 - 11:43

.


Użytkownik K.Kalisz edytował ten post 19 luty 2019 - 11:44


#44 OFFLINE   krys

krys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 19 luty 2019 - 11:48

0,26 ;)

Myślę że spokojnie możesz użyć ok 20 lb. Taka 0.38. Wedke nie ma prawa pęknąć😉

#45 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 19 luty 2019 - 12:31

w całej tej dyskusji jedno mnie zastanawia i trochę bawi... Przewaga #5 nad #6 bez uwzględnienia tego co to za kij...

Dlaczego ?? Ano dlatego że w innych dyskusjach do kijów #5 zaleca się użycie linki #6, "bo lepiej ładuje", "bo kij szybki nowoczesny do linek przeciązonych" itp, itd...

Nie męczy nas machanie kijem, a tym ciężarem na jego końcu i jestem przekonany że bardziej zmęczy mnie szybka piatka z szóstką za przelotką niż dedykowana szóstka z szóstką...


  • Grzegorz78 i Przemek_M lubią to

#46 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 19 luty 2019 - 12:35

Najwyżej pójdzie na giełdę :)


Nie sprzedawaj, bo jak Ci przyjdzie ochota zapolować na suma to będzie jak znalazł


Sent from my iPhone using Tapatalk

#47 OFFLINE   krys

krys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 19 luty 2019 - 13:09

w całej tej dyskusji jedno mnie zastanawia i trochę bawi... Przewaga #5 nad #6 bez uwzględnienia tego co to za kij...
Dlaczego ?? Ano dlatego że w innych dyskusjach do kijów #5 zaleca się użycie linki #6, "bo lepiej ładuje", "bo kij szybki nowoczesny do linek przeciązonych" itp, itd...
Nie męczy nas machanie kijem, a tym ciężarem na jego końcu i jestem przekonany że bardziej zmęczy mnie szybka piatka z szóstką za przelotką niż dedykowana szóstka z szóstką...

Swing swing 😉
Swoją drogą wg. Mnie nie ma szansy żeby #6 9' była lepsza do suchar piankowca itd od 9'#5. Jeżeli oczywiście ktoś dobrze dobierze sznur. Podejrzewam że nawet #4 8,6' będzie na klenia, jazia, bolenie / że sznurem pływającym/ lepsza od wspomnianej #6. Ale każdy ma swoje zdanie. I dobrze😉

Celowo nie porównuje tu konkretnych modeli bo nie o to mi chodziło. Zresztą dyskusje w stylu loomis jest lepszy od winstona mnie nie bawią. Tak samo jak wyższość szybkich kijków na wolnymi czy odwrotnie. To w zasadzie zależy od wędkarza co mu bardziej pasuje.

Użytkownik krys edytował ten post 19 luty 2019 - 13:20

  • arturbukowski lubi to

#48 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 19 luty 2019 - 14:23

masz rację, bo to jakby spinningiści rozmawiali czy lepszy kij do 26 gramów i jego przewaga nad kijem do 28, a do 30 to już za gruba i cięzka pała.

To naprawdę niezbyt wielkie róznice, a kiedyś nawet opisywano 5/6 i problemu nie było ;)

Istotne róznice można wyłapac jedynie w kijach tego samego producenta i tej samej serii - wtedy róznica będzie w jakiś sposób zauważalna. W róznych seriach już może się okazać że #6 jednej będzie bardziej "subtelne" od #5 w drugiej ;)



#49 OFFLINE   BOT

BOT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Adam

Napisano 19 luty 2019 - 15:12

Też coś szukam mysle nad mikado mlx 5# albo jaxonem monolitem xt #5 machalem obiema w sklpie i w sumie obie spoko. Jaxon szybszy.

#50 OFFLINE   BOT

BOT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Adam

Napisano 19 luty 2019 - 15:25

Dodam ze to nie pierwsza muchówka. Po prostu zubożałem hehe

#51 OFFLINE   Radek79

Radek79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaCentrum

Napisano 19 luty 2019 - 22:05

Machnij se ze sznurem.
Na sucho to kij nic nie znaczy.
Może pięknie leżeć w rączce a słabo rzucać.

#52 OFFLINE   BOT

BOT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Adam

Napisano 19 luty 2019 - 22:14

W sklepie ze sznurem nie machne ;D

Użytkownik BOT edytował ten post 19 luty 2019 - 22:15


#53 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 19 luty 2019 - 22:30

W pewnym sklepie, nie mogąc się zdecydować jaki kij wybrać, zostałem poproszony przez Kierownika o przyjście następnego dnia z własną linką i kołowrotkiem. Nazajutrz zostałem zapakowany wraz z kilkoma kijami do auta i zawiedziony nad najbliższą wodę. Tak umożliwiono mi dokonanie wyboru z którego byłem zadowolony przez wiele lat. Tak więc są sklepy i Sklepy.
  • Sicu, Richi55 i Przemek_M lubią to

#54 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 19 luty 2019 - 23:07

Witam.

Super, ja bym bez krępacji zareklamował taki sklep - chyba by nikt tu na forum nie miał za złe że jest to jakaś kryptoreklama.

Nie było to w Redzie przypadkiem ?  :P

Pozdrawiam.



#55 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 20 luty 2019 - 05:56

Nie, to było w Centrum Wędkarstwa w Gdańsku.
  • Forest-Natura lubi to

#56 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 20 luty 2019 - 11:54

W pewnym sklepie, nie mogąc się zdecydować jaki kij wybrać, zostałem poproszony przez Kierownika o przyjście następnego dnia z własną linką i kołowrotkiem. Nazajutrz zostałem zapakowany wraz z kilkoma kijami do auta i zawiedziony nad najbliższą wodę. Tak umożliwiono mi dokonanie wyboru z którego byłem zadowolony przez wiele lat. Tak więc są sklepy i Sklepy.

 

Teraz to zapraszam kolegę do Ostrejmęki. Pomachamy feederami  :D .

 

Widzę, że założyciel wątku już wybrał i kupił. Uff... czyli to co napiszę to herbata po obiedzie. Kilka razy obserwowałem ludzi, którzy właśnie tak podchodzili do tematu- 3 zestawy rozpisane na kartce i kupujemy wszystko od razu. Moim zdaniem błąd. Na początek rzeczywiście wystarcza "mityczna" 5-ka. Człowiek ogarnie się z techniką, wyczuje czy mu się to podoba, czy preferuje wędki miękkie, średnie czy szybkie. Potem można zaczynać kombinować z "trójkami", szczupakami, DH czy innymi kijami do żyłki. Mam jednak świadomość, że ludzie wolą dostać odpowiedź- kup pan to i to, i będziesz pan zadowolony...  


  • hi tower i Przemek_M lubią to

#57 OFFLINE   tlok

tlok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaPabianice

Napisano 20 luty 2019 - 12:11

Mysha , a Ty już w Ostrejmęce rezydujesz na stałe? :)



#58 OFFLINE   #Nord

#Nord

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • Imię:Norbert

Napisano 20 luty 2019 - 20:51

Teraz to zapraszam kolegę do Ostrejmęki. Pomachamy feederami  :D .

 

Widzę, że założyciel wątku już wybrał i kupił. Uff... czyli to co napiszę to herbata po obiedzie. Kilka razy obserwowałem ludzi, którzy właśnie tak podchodzili do tematu- 3 zestawy rozpisane na kartce i kupujemy wszystko od razu. Moim zdaniem błąd. Na początek rzeczywiście wystarcza "mityczna" 5-ka. Człowiek ogarnie się z techniką, wyczuje czy mu się to podoba, czy preferuje wędki miękkie, średnie czy szybkie. Potem można zaczynać kombinować z "trójkami", szczupakami, DH czy innymi kijami do żyłki. Mam jednak świadomość, że ludzie wolą dostać odpowiedź- kup pan to i to, i będziesz pan zadowolony...  

Akurat tak się składa że miałem okazję łowić dłuższy czas mitycznymi piątkami dlatego postanowiłem pójść w 3(którą dopiero mam zamiar kupić) i 6 :)


Użytkownik #Nord edytował ten post 20 luty 2019 - 20:58


#59 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 28 luty 2019 - 22:02

Swing swing
Swoją drogą wg. Mnie nie ma szansy żeby #6 9' była lepsza do suchar piankowca itd od 9'#5. Jeżeli oczywiście ktoś dobrze dobierze sznur. Podejrzewam że nawet #4 8,6' będzie na klenia, jazia, bolenie / że sznurem pływającym/ lepsza od wspomnianej #6. Ale każdy ma swoje zdanie. I dobrze

Celowo nie porównuje tu konkretnych modeli bo nie o to mi chodziło. Zresztą dyskusje w stylu loomis jest lepszy od winstona mnie nie bawią. Tak samo jak wyższość szybkich kijków na wolnymi czy odwrotnie. To w zasadzie zależy od wędkarza co mu bardziej pasuje.

Chyba że się łowi na średniej wielkości nizinnej rzeczce zarośniętej do powieszchni zielskiem... Wtedy długa 9'6" #6 z przyponem 0,22mm. jakby lepsza od 9'#5 , szczegulnie jak chcemy klenia 50+ szczęśliwie wytargać  tego ziela... z koleii na rafie na środku Bugu czy Wisły to może być nawet i #3 ,aby tylko pociągnęła piankowca...


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#60 OFFLINE   krys

krys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 01 marzec 2019 - 15:02

Chyba że się łowi na średniej wielkości nizinnej rzeczce zarośniętej do powieszchni zielskiem... Wtedy długa 9'6" #6 z przyponem 0,22mm. jakby lepsza od 9'#5 , szczegulnie jak chcemy klenia 50+ szczęśliwie wytargać tego ziela... z koleii na rafie na środku Bugu czy Wisły to może być nawet i #3 ,aby tylko pociągnęła piankowca...

A tak z ciekawości to w czym ta 9'6" # 6 będzie lepsza od tej #5 9' przy tym kleniu 50 cm w tej zarosnietej rzece zakładając ze do jednej i drugiej damy te 0.22 na przyponie?😉


No właśnie na tej Wiśle szybciej bym pomyślał o takiej # 6 do piankowcow...Ale to tylko moje zdanie

Użytkownik krys edytował ten post 01 marzec 2019 - 15:05





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych