Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

mikro obrotówki 0,0.......


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Eluska

Eluska

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 731 postów
  • Imię:Ela

Napisano 27 luty 2019 - 13:09

Poszukuję wszelkich informacji w tym temacie. 

Jeżeli łowicie na takie mikrusy to chętnie poczytam wasze opinie co do doboru sprzętu oraz techniki połowu. 

Założyć żyłkę czy plecionkę?

Zastanawiam się nad doborem agrafki z krętlikiem. Wszystkie jakie posiadam są mimo wszystko ciut za duże.


Użytkownik Eluska edytował ten post 27 luty 2019 - 13:11

  • Tomy i jurkan lubią to

#2 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 27 luty 2019 - 14:03

Ja lowilem na plecionkę 0.2PE +cieniutki fluorocarbon.
agrafki jakie uzywalem to jan tex micro(spinka) z krętlikiem albo waterking z kretlikiem. Mniejsze chyba jeszcze są intecha ale nie miałem :)

#3 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 27 luty 2019 - 14:29

https://allegro.pl/o...0012-7191174520

https://allegro.pl/o...-xxs-7689940158



#4 OFFLINE   ODYSEUSZ

ODYSEUSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 172 postów
  • LokalizacjaSIERADZ

Napisano 27 luty 2019 - 15:50

Zwykle używam agrafek z krętlikiem Spinwala -20A (maja wytrzymałość do 5kg),ale któregoś dnia pominąłem w nazwie A i przez pomyłkę kupiłem naprawdę maleńkie Spinwal 20(wytrzymałość do 2 kg).

Do maleństw 00 i 0 używam żyłki Dragon HM80-0.14


Użytkownik ODYSEUSZ edytował ten post 27 luty 2019 - 16:00


#5 OFFLINE   Leadrock

Leadrock

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaPółpustynia Środkowopolska
  • Imię:Franek

Napisano 27 luty 2019 - 20:29

Hej!

 

Agrafki Jan-tex sprawdzają się bardzo dobrze, tak jak napisał @Karpiu. Są wykonane z cienkiego druciku, dzięki czemu nie psują pracy malutkiej przynęty.

 

Jeżeli chodzi o krętlik, to osobiście nie używam agrafek z krętlikiem, aby nie psuć pracy przynęty, ale zakładam krętlik kilkadziesiąt centymetrów przed przynętą. Jak dla mnie działa to świetnie, tylko trzeba się nie zapomnieć przy rzutach! ;) Rozmiar krętlika 24 i ani grosza więcej.

 

Linka - nie przepadam za plecionkami przy obrotówkach, gdyż skręcają się i strzępią, a żyłki nie lubię ze względu na rozciągliwość. Osobiście najczęściej używam nanofilu/a (jakkolwiek chcesz to odmieniać). Niestety, jest on trochę nieprzewidywalny jeśli chodzi o wytrzymałość, ale jeśli unika się bardzo gwałtownego napinania, to zazwyczaj nie ma problemu, a reszta właściwości tej linki sprawia, że jest świetna do obrotówek... ach, no i trzeba unikać nanofilu tam, gdzie są ostre kamienie itp. kontaktu z nimi nanofil nie wytrzymuje. Średnica? Zależy od ilości zaczepów i wielkości potencjalnej zdobyczy. Do wytrzymałości tej linki trzeba podchodzić z przymróżeniem oka i warto mieć trochę zapasu. Osobiście nie schodzę niżej niż 0,06 tam, gdzie nie ma zaczepów, ale używam nawet 0,12 tam, gdzie może być konieczność zatrzymania ryby przed wejściem w zaczepy, albo po prostu tam, gdzie trzeba czasem siłowo wyciągnąć przynętę z zaczepów/zielska.

 

Mam nadzieję, że wpis będzie pomocny!



#6 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 27 luty 2019 - 23:55

Też lubię tego typu mikruski i łowię nimi plećką EGI PE0,4-0,5, żyłek za to totalnie nie trawię. Do tego oczywiście jakiś co najmniej meterek FC. Natomiast z agrafek mam tylko jednego faworyta, już wyżej wspomnianego Spinwala nr 20. Krętlika generalnie nie używam, nie widzę sensu gdyż takie małe  praktycznie nic nie dają. A żeby linka się nie skręcała co paręnaście rzutów daję plećce się odkręcić na podniesionym kiju. I problemów z gniazdami nie uświadczam.


  • Alexspin lubi to

#7 OFFLINE   Eluska

Eluska

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 731 postów
  • Imię:Ela

Napisano 28 luty 2019 - 00:06

Najmniejsze agrafki z krętlikami jakie udało mi się zdobyć to SPINWALA snap - microjig nr. 23 do 2 kg i... są ciut za duże. 

Twój pomysł Leadrock , wydaje się całkiem ciekawy-- przetestuję. Mam jednak małe wątpliwości co do tego czy już sam węzeł z nanofilu na oczku obrotóweczki nie usztywni całego zestawu. Ideałem byłoby, gdybym wykombinowała jak zamiast oczka obrotówki do mocowania żyłki ( lub innej linki ) zrobić od razu połowę krętlika.

Czyli zakończyć drut obortówki połową krętlika ( inaczej pisząc - krętlik z jednym oczkiem a na drugim końcu obrotówka )

Wie ktoś może jak spinwal czy inni producenci robią krętliki?

Chętnie bym się zmierzyła z tym tematem.

Mam Zamiar w tym roku połowić troszkę przynętami xxxxxxs . Plan jest taki by skusić do ataku takie rybki jak kiełbie jazgarze , jelczyki itd. 

A w wodach górskich połowić na spinning coś a`la metoda żyłkowa tyle tylko że zamiast nimfki byłaby obrotóweczka w rozmiarze 000000

prototypy obrotówek już mam , najtrudniej było z strzemiączkami ( zrobiłam sobie takie które pasowały by nawet do rozmiaru 00000000 , czyli do obrotóweczki z koralikiem wolframowym 1.5 mm jako korpusik i paletką 4 mm długości ) reszta poszła gładko.


Użytkownik Eluska edytował ten post 28 luty 2019 - 00:07

  • gooral, Karpiu95 i J-O-K-E-R lubią to

#8 OFFLINE   Sylwek1981

Sylwek1981

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 773 postów
  • LokalizacjaRawicz

Napisano 28 luty 2019 - 00:20

A może spróbuj po prostu założyć malutki krętlik na oczko błystki? Mam takie i są w porządku.
  • dreadknight lubi to

#9 OFFLINE   rally

rally

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów
  • Lokalizacjapiękne Podkarpacie :)
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:K

Napisano 28 luty 2019 - 11:17

Elu, możesz pokazać foto takiego maleństwa ?

 

Bardzo małe agrafki - polecam Intech lub Water King, mają cienki drucik, i są jeszcze mniejsze niż najmniejsza agrafka Jantexa 

 

linki wrzucone przykładowo, nie reklamuję oczywiście  ;) :

http://x-fish.pl/skl...icro-snap-xxs/ 

https://allegro.pl/o...icro-7738056886

 

Krętlik trzeba by dołożyć do takiej agrafki, lub łowić jak kolega wyżej pisał wiążąc krętlik pomiędzy plećką i przyponem z żyłki.



#10 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 28 luty 2019 - 19:29

Elu, wstępnie juz zamawiam mikrusy - czy to testowe czy przedprodukcyjne. Pisz na PW jak tylko będziesz miała cos na zbyciu.
Ja tez uzywam do obrotowek nanofila i nie zawsze krętlika. Po prostu pozwalam lince się odkręcić w zwisie 1,5-2 m po kilku rzutach.

#11 OFFLINE   Eluska

Eluska

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 731 postów
  • Imię:Ela

Napisano 28 luty 2019 - 22:10

Strzemiączka zrobiłam takie które pasują nawet do  blaszki nr. 0000000( paletka 4.5 mm długości ) listki tej wielkości także. Na razie nie składałam nic z takich mikrusów.Dziś testowane były nr. 000 do nr. 5

 

Dziurka w paletce nr 000 +.... na strzemiączko ma  1.2 mm więc strzemiączko aby przez nią przejść musi mieć w najszerszym miejscu max 1.1 mm ideał to 1 mm ale trzeba pamiętać że na tej szerokości 1.1 mm musi być otworek w strzemiączku na drucik obrotówki . Czyli np. 0.4 mm drucik obrotówki to otworek w strzemiączku 0.55-0.6 mm i tu sie zaczynają schody bo wywiercenie dziurki o średnicy 0.6 mm w czymś co ma szerokość 1.1 mm albo 1 mm to majstersztyk.

Kłopotów ze strzemiączkiem to nie koniec... bo pozostaje jeszcze je wygiąć tak by otworki były w osi .

  

 Nie można przesadzać z wolframem bo potem listek "klei" się do korpusu i nie chce startować na przeciążonej blaszce. Wydaje mi się że blaszka przeciążona źle się ustawia do pracy  :) . Po wrzuceniu do wody, tylna część jest na tyle ciężka że przechyla całą przynętę. Oś przynęty nie jest równoległa do kierunku ściągania przynęty i listek zwyczajnie wali w dolnym położeniu w korpusik i się ..przykleja. Jutro kolejne testy poprawionych blaszek.

 

O dziwo rozmiar 0 pracuje bardzo fajnie nawet mocno przeciążony. 

za kilka dni jak wszystko będzie dopracowane pokaże zdjęcia i może jakieś filmiki z testów.


Użytkownik Eluska edytował ten post 28 luty 2019 - 22:13


#12 OFFLINE   pano112

pano112

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Biała Podlaska

Napisano 01 marzec 2019 - 05:50

Ja może coś dorzucę z moich skromnych doświadczeń. Sam zabrałem się za składanie obrotówek i poszedłem drogą mix. Umieszczam obciążenie przed i za paletką. Za obciążenie niweluje zaczepianie się kotwiczki w trakcie rzutu. Chwost chłonący wodę również w tym pomaga.
  • J-O-K-E-R lubi to

#13 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 01 marzec 2019 - 14:51

WaterKing robi też mini agrafki z krętlikiem. Rzeczywiście maleńkie. Wrzucam zdjęcie z Meppsem 00 i najmniejszym Gajosikiem.
f2d53646c7678854a83431fdc0a187e0.jpg
  • xyzzvpc lubi to

#14 OFFLINE   Eluska

Eluska

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 731 postów
  • Imię:Ela

Napisano 02 marzec 2019 - 01:24

Mam te agrafki i są duże w porównaniu ze spinwalem nr 23.

Do obrotóweczek 000 jeszcze jako tako ujdą poniżej muszę szukać jakiś innych rozwiązań.

 

Pano 112 - kilka przynęt tak już kiedyś skręciłam że był normalny korpusik i powyżej listka przy oczku była ołowiana śrucina zaciśnięta na oczku drutu.

to pomaga bo ustawia równo oś obrotówki z kierunkiem przepływu wody. W mikro blaszkach natomiast to zaburza pracę strzemiączka. Pewnie tworzą się jakieś wiry i nie ma odpowiednio ukierunkowanego przepływu wody na strzemiączko i dalej.  Odsunęłam też oczko drucika dalej od strzemiączka i zacisnęłam tam śrucinę ołowianą  , praca była poprawa ale znowu blaszka miała tendencje do wirowania "nie po osi " 

Wszystkie elementy muszą być zgrane ze sobą i mieć optymalnie dobrane parametry wymiary itp.

Nawet wytłoczenie paletki , nie może być za głębokie ale nie może być to po prostu też płaski kawałek blaszki.

 

Te najmniejsze obrotki udaję się testować nawet w akwarium( mam takie 160 l ). Zaskoczyła mnie córka która mnie zastała z mikro wędeczką podczas testowania blaszek i powiedziała  " masz mamo to może ci się przydać " i wyjęła zza pleców podbierak muchowy. :D  :D  :D


  • grey lubi to

#15 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4881 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 02 marzec 2019 - 13:13

Ela, akwarium i testy przynęt to podstawa. Ja mam wanienkę pół tysiąca litrów z nurtem jak w prawdziwej rzece, nawet pobicia są...

Załączony plik  IMG_20190302_130729.jpg   54,99 KB   31 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20190302_130825.jpg   54,99 KB   31 Ilość pobrań
  • popper i coma lubią to

#16 OFFLINE   Eluska

Eluska

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 731 postów
  • Imię:Ela

Napisano 02 marzec 2019 - 13:29

To ty tam możesz i pstrągi trzymać ! :) są tam jakieś rybki?

Ja mam kilometr do rzeczki gdzie nieraz testuję przynęty. Ale obecnie woda jest mocno podniesiona i trącona.


Użytkownik Eluska edytował ten post 02 marzec 2019 - 13:30


#17 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4881 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 02 marzec 2019 - 13:48

https://m.youtube.co...h?v=mC-YuE-bXvc
  • mikryb lubi to

#18 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 02 marzec 2019 - 16:48

Pielęgnicowate w dużym zagęszczeniu. Akwa jak widzę bardzo długie wobec pojemności.
U mnie 4 zbiorniki ale małe. Kolcobrzuchy, ramirezy, sumiki szkliste. Nie ma na czym testować przynęt. W planach żmijoglowy to juz cos bedzie w temacie.

#19 OFFLINE   Eluska

Eluska

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 731 postów
  • Imię:Ela

Napisano 02 marzec 2019 - 19:18

industrialne to akwarium  :)  :)  :)  :) coś ala nasze wody , no brak tylko starej opony i lodówki.

 

A tak na poważnie 

czemu masz w tym akwarium zielone kosze z kamieniami?



#20 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4881 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 02 marzec 2019 - 22:17

Kolor nie ma znaczenia natomiast koszyka konstrukcja stanowi przedszkole.

Akwaria są hodowlane i dekoracyjne, takie też wykonuję.

https://m.youtube.co...1Zchm2d5s&t=19s


https://m.youtube.co...h?v=TihpMlYXk28



Ale wolę dynamikę


https://m.youtube.co...h?v=WpCJ6txdifg




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych