Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spinningowy no kill Skawy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
160 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 06 marzec 2019 - 18:31

Łowiska pstrągowe "no-kill" nie są już w Polsce rzadkością. Ale większość z nich jest dostępnych wyłącznie dla muszkarzy. Po kilkuletnich pozytywnych doświadczeniach z muchowymi odcinkami "bez zabierania", koledzy z koła Wadowice zgłosili w ubiegłym roku projekt rozszerzenia odcinka, z którego ryby nie są zabierane, o odcinek Skawy poniżej Wadowic (do mostu w Witanowicach). Wniosek ten napotkał spory opór i został zaakceptowany nieznaczną większością głosów. 

A więc jest ten nowy odcinek wody, przeznaczony do wędkowania metodą no-kill, co dla wcale licznej rzeszy wędkarzy jest solą w oku. Jednak równie liczna, a mam nadzieję że liczniejsza grupa wędkarzy jest bardzo zadowolona z możliwości łowienia w rzece, gdzie obok pięknych widoków jest jeszcze ten super dodatek - ryby :D Aby rozpropagować wśród możliwie szerokiej rzeszy wędkarzy tą wodę, koło z Wadowic zaproponowało rozegranie zawodów spinningowych. Zebrane zostało spore grono sponsorów, plus godny odpis ze startowego na "fanty" - zapowiadają się zawody "na bogato" :D Wszystkich, którzy zechcą wziąć w tych zawodach udział serdecznie zapraszam.

 

post-52580-0-66011900-1551892449.jpg

 

Rzeka jest zarybiona obficie pstrągiem potokowym, dodatkowo pływają tam spore stada tęczaków i pstrągów źródlanych. Skąd się tam wzięły, no cóż, oficjalnie - nic nie wiem ;) Poza w/w jest tam kleń, brzana, okoń (często 30+), szczupak, czasem na wędce zamelduje się świnka lub jaź, a podobno nawet i sandacz. Spinningista ma spore możliwości do wykazania się swoim kunsztem. Liczę na świetną atmosferę, którą gościnni koledzy z Wadowic zapewniają "w pakiecie", oraz na dobrą pogodę, by można było podziwiać przecudnej urody okolice. 

 

Bliższe szczegóły można znaleźć na Facebook'u :

https://www.facebook...96032977357932/

 

Kolegom, którzy nie posiadają dostępu do twarzoksiążki regulamin zawodów mogę przesłać na priv.

 

 

Po zakończeniu zawodów zamieszczę fotorelację :)

 

Załączony plik  53238321_329762517653871_6699787491542564864_n.jpg   92,27 KB   56 Ilość pobrań



#2 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 06 marzec 2019 - 18:32

Info.

Skawa 2 marzec- temp. wody 3,5°C, stan średni, przep. wody 16,5 m3/s, przejrzystość 7/10, temp. pow.10°C, warunki dobre .



#3 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1051 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 marzec 2019 - 18:41

Nie no Janusz. 23 marca i Ty serdecznie zapraszasz? To my tu stajemy na głowie, żeby atrakcyjne treści ogłoszenia przyciągnęły jak największą publikę, a Ty zamiast nas odwiedzić pstrągi jedziesz sobie łowić. I jeszcze innych namawiasz do złego. Jedyny plus, że odcinek no kill, choć niesmak pozostaje. Aż strach pomyśleć jak się poczuje Piotruś gdy przeczyta Twoje zaproszenie.

#4 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 06 marzec 2019 - 18:59

No cóż, 350 km do Warszawy nie pojadę. Siły już nie te... 50 km jest w moim zasięgu możliwości, więc... 

I też wolałbym inny, bardziej dogodny termin. Nie ja jestem organizatorem tych zawodów :) 

Wspieram oba Wydarzenia zaplanowane na 23 marca. Liczę na sporą frekwencję w obu miejscach. A że osobiście nie da się być w obu miejscach w tym samym czasie? Całe życie to jedno ciągłe pasmo wyborów - którą wędkę wziąć, jaką przynętę założyć, w jakiej miejscówce zatrzymać się na dłużej... Którą imprezę wybrać :)



#5 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 06 marzec 2019 - 19:16

Janusz a na jakim odcinku te zawody? Uprzedzam nie mam fb.

#6 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 06 marzec 2019 - 20:10

Rzeka Skawa od Mostu w Wadowicach do ujścia Potoku
Kleczanka (pierwszy dopływ prawobrzeżny do Skawy)


#7 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 06 marzec 2019 - 20:22

No to Januszu z tym sandaczem pojechałeś. A i szczupły na tym odcinku to tak sobie, jaź.... Daj spokój....

#8 OFFLINE   Wojtek14

Wojtek14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów

Napisano 06 marzec 2019 - 20:31

Kawał fajnej wody z fajnymi rybami, ja przyjadę- podglądnąc czołówke zawodników pstragowych zawodów w Polsce i Europie 😉

#9 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 06 marzec 2019 - 21:12

No to Januszu z tym sandaczem pojechałeś. A i szczupły na tym odcinku to tak sobie, jaź.... Daj spokój....

Na własne oczy widziałem tam szczupaka 80+, a słyszałem o większych. Jaź onegdaj był tam wpuszczany, więc ma prawo być złowiony. Szczupak i okoń to głównie uciekinierzy ze Świnnej Poręby, która od kilku lat jest intensywnie zarybiana również sandaczem. To, że jest to woda pstrągowa nie oznacza, że pływają tam wyłącznie pstrągi i lipienie. 

Aha, jeszcze jedno - w zeszłym roku niemałą sensacją było złowienie na odcinku muchowym prawdziwej żywej głowacicy :) Nie jest to najlepsza w świecie miejscówka na połów głowacic, ale kilka sztuk w Skawie pływa, więc jakaś tam szansa jest ;)



#10 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 06 marzec 2019 - 21:18

Ok łowię tam 30 lat , jazia i sandacza niet, szczupaki i owszem, widziałem takiego prosiaka ponad metr, ale jest go niedużo. Pstrąg i klenik i już

A widziałem jak klenie na brzeg spier.... Ale dawno temu....

Użytkownik jabadaon edytował ten post 06 marzec 2019 - 21:19


#11 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 06 marzec 2019 - 21:24

To się może w nieodległym czasie zmienić. Jest wdrażany projekt udrożnienia Skawy, są pieniądze, odbyły się przetargi i rychło rozpoczną się prace polegające na usuwaniu progów, przegradzających rzekę. I ryby będą mogły płynąć na tarło w górę Skawy, z Wisły aż do zapory w Świnnej. Tej przegrody za mojego życia raczej nie usuną :( , ale pozostałe progi znikną (lub zostaną przekopane obok progów nowe koryta). 


  • Forest-Natura i DominikSy. lubią to

#12 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 06 marzec 2019 - 21:40

To co piszesz... super, czyli w smolicach / podolszu zniknie jaz czy tak jak w Grodzisku pseudo przepławka
A wracając do zawodów... Jak mają wyglądać jak Kruszeckiego, to lepiej sobie darować...

#13 OFFLINE   Wojtek14

Wojtek14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów

Napisano 06 marzec 2019 - 22:31

To co piszesz... super, czyli w smolicach / podolszu zniknie jaz czy tak jak w Grodzisku pseudo przepławka
A wracając do zawodów... Jak mają wyglądać jak Kruszeckiego, to lepiej sobie darować...

Spinningowe zawody dużo bardziej widowiskowe.😎 Odnośnie ww. zawodów- prawie 20 lat Memorial śp.M.Kruszeckiego przyciąga kilkudziecieciu muszkarzy,co poniektorzy byli na wszystkich edycjach, co roku świetne nagrody, grill, napoje, od kilku lat no kill, fajna atmosfera i prawie same pozytywne komentarze. 😉

#14 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 06 marzec 2019 - 22:56

Tja.... I walka o miejscówki i kiedyś ryby z krzaków... Teraz nie wiem jak z rybami...
Żeby nie było... W tamtym roku na rzeczonyvh zawodach /nie startuję od dawna / zawody do mostu w Wadowicach a trzech zawodników chciało mnie zjeść... I poszli jeszcze niżej. Po pół godzinie wyszli z wody? i do samochodu....
Ja w 4 godziny 2 źródlaki złapałem. ale co tam, mnie się podobało 😊

Użytkownik jabadaon edytował ten post 06 marzec 2019 - 23:05


#15 OFFLINE   Wojtek14

Wojtek14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów

Napisano 06 marzec 2019 - 23:03

"Ryby z krzakow"- legenda KAŻDYCH zawodów. Przy spinie, no kill i kilkunastu sedziach nikt nie probuje kombinacj. Na yt jest tez wiele filmów z bardzo podobnych zawodów w formule trout area :)
  • Oleix lubi to

#16 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 06 marzec 2019 - 23:06

"Ryby z krzakow"- legenda KAŻDYCH zawodów. Przy spinie, no kill i kilkunastu sedziach nikt nie probuje kombinacj. Na yt jest tez wiele filmów z bardzo podobnych zawodów w formule trout area :)


Jeżeli tak mówisz...

Użytkownik jabadaon edytował ten post 06 marzec 2019 - 23:08


#17 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1219 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 07 marzec 2019 - 08:29

Z tego opisu i podziału na sektory wychodzi jasno że jeden drugiemu włazi na łeb więc podziękował za takie zawody....



#18 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 07 marzec 2019 - 10:12

Nie włazi na łeb poprostu obszar zawodów będzie dosyć licznie i ciasno obsadzony żeby każde stanowisko było pod nadzorem sędziego i każdy miał dosyć szybko zaliczana rybę tak żeby ryba była bez ubytku na zdrowiu wypuszczana,w takiej formule nie ma miejsca na wałki i ubytki na zdrowiu ryb a jeśli ktoś gada takie różne rzeczy to nie ma pojęcia o takich zawodach... Zawody w takiej formule są zawodami organizowanymi na szczytach zawodów.
Oczywiście będę na tych zawodach zobaczymy czym tam odmęty Skawy skrywają 😉
  • woblery z Bielska i Wojtek14 lubią to

#19 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 07 marzec 2019 - 10:46

Gdyby nie pie..... szkolenie RODO zaplanowane przez PZWał na 23.03 też chętnie bym się wybrał zobaczyć jak to wygląda. Z KRK blisko



#20 OFFLINE   dalton

dalton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała
  • Imię:Maciek

Napisano 07 marzec 2019 - 15:40

Jako ciekawostkę dodam, że ust głównego sponsora padła ostatnio informacja, że ma potwierdzony udział "pstrągowych" kadr Czech i Słowacji z trzykrotnymi Mistrzemi Świata.


  • woblery z Bielska lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych