Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak zaimportować mapę satelitarną do echosondy Lowrance?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
731 odpowiedzi w tym temacie

#521 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 06 listopad 2017 - 06:46

Zakupiłem sondęLowrance hook7 chirp.Chciałbym zaimportować mapę jeziora czorsztyńskiego.W tym celu po zalogowaniu w insight map,pobrałem z social map mapę tego jeziora.Po przeniesieniu na kartę SD sonda nie czyta tej mapy.Co mogę zrobić aby wczytać ją do urządzenia.Jak na razie raczkuję w temacie.Proszę o podpowiedż.

Może podczas zakładania konta źle podałeś numer seryjny echa.



#522 OFFLINE   pajczi

pajczi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 11 listopad 2017 - 15:23

Czy dostępny jest gdzieś schemat jak tworzony jest plik AT5? Chciałbym plik GPX z obrysem jeziora i punktami zmienić na AT5, ale potrzebuję wytycznych jak ten plik ma wyglądać jaką ma strukturę - program sobie sam napiszę. A może ktoś ma plik AT5 i GPX tego samego akwenu i może można byłby je porównać?



#523 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 11 listopad 2017 - 16:05

Równie miłe Cię witamy kolego . Zacznij od imc

#524 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4659 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 11 listopad 2017 - 17:08

Etykieta zawsze na propsach......


  • bociekgc8 lubi to

#525 OFFLINE   pajczi

pajczi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 11 listopad 2017 - 20:28

Przepraszam za brak przedstawienia się, nie wiem czy jest do tego specjalny wątek, bo wyszukiwarka nic mi na ten temat nie chce pokazać, jeżeli tak to proszę o przeniesienie.

Nazywam się Piotr i zawodowo zajmuję się elektroniką oraz programowaniem, jeżeli chodzi o wędkarstwo to preferuję suchą muchę i spinning za łososiowatymi, ale drapieżnikiem na jeziorze również nie pogardzę ;)


Użytkownik pajczi edytował ten post 11 listopad 2017 - 20:28


#526 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4659 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 12 listopad 2017 - 07:00

Cześć Piotrze. Obawiam się, że trudno będzie o pomoc w tej materii -do wygenerowania AT5 używamy programu o nazwie  Reefmaster, który to importuje dane wejściowe z echosond lub innych źródeł  zapisane w plikach z rozszerzeniami .dat, hwr, gpx, ht, hit, slg, sl2, usr, csv, shp, log, txt.

Po edycjach wszelkiej maści exportujesz plik - program daje możliwości zapisu w formatach:

csv, gpx, humminbird(ht), LCM, AT5, Google Earth, Shapefile.

Reefmaster2 dodatkowo zapisuje w postaci MBTiles - bardzo wygodnego do używania np w aplikachach androidowych.

Swej mapy zamierzasz użyć w echu, czy w smartfonie/tablecie? Jeżeli masz echo,to jakie?



#527 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 12 listopad 2017 - 09:34

Darmowy program Imc robi mapy. Wszystkie programy które je generują dla Lowrance używają IMC. jeśli znasz się na programowaniu i dasz radę wyciągnąć dane z formatu AT5 do gpx to zapraszam na priv :) możesz wysłać dane gpx/csv i Ci zrobię mape

Użytkownik siarq edytował ten post 12 listopad 2017 - 09:39


#528 OFFLINE   pajczi

pajczi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 12 listopad 2017 - 20:37

@siarq  Gdzie mogę pobrać IMC?

 

Nie bawiłem się we własne mapy jeszcze, ale zamierzam zacząć, chciałbym też udostępnić całej społeczności wędkarskiej stronę, gdzie wchodzi się wybiera się jezioro i zaciąga plik AT5 (na razie w bazie mam 3700 jezior z Polski).

 

Rozumiem że AT5 to standard, który jest najszerzej stosowany również u innych producentów niż Lowrence?

 

@Maciej_K

Jakie aplikacje na Androida do przeglądania map polecasz?

Sprzęt do jakiego mam dostęp:

Elite 7 HDI

HDS 12 Gen 3 ze structure scan

 

Wysłałem wiadomości na priv



#529 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4659 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 12 listopad 2017 - 21:11

Orux, Locus maps.

Niestety, standard zależy od producenta ech, AT5 to domena Lowrance, pozostali gracze mają własne softy(Autochart dla HB) lub korzystają z chmury, w której tworzysz mapę z zebranych logów i płacisz za wyłączność(insight genesis) lub dodajesz do social map.

Sprzęt podstawowy masz bardzo dobry, zwłaszcza, jeżeli chcesz ruszyć własne mapowanie. Znajdź tylko człowieka co napisze skrypt do dekodowania plików LSS3 i konwersji na .csv -a będziesz miał ogromną przewagę w szybkości mapowania i jej dokładności w oparciu o sprzęt Lowrance i soft Reefmaster. Wiem, że takie skrypty są na wschód od nas, niestety ja jestem humanista i nie podołam...



#530 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 12 listopad 2017 - 22:18

nie chcem wprowadzac w blad , jednak jesli sie nie myle to , sl2 nie mial mozliwosc wskazania glebokosci gdzies z boku, natomiast przy sl3 juz to jest.bynajmniej przy obrazowaniu mozna sobie wskazac punkt (ss3d) i pokaze sie glebokosc. przy lss2 byla chyba tylko odleglosc. sprawdze moze jutro to potwierdze :)



#531 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 13 listopad 2017 - 12:33

Ma ktoś coś takiego i używa,,,?,,http://allegro.pl/ko...6995091792.html   co Sądzicie o tym wynalazku..?


Użytkownik delux64 edytował ten post 13 listopad 2017 - 12:34


#532 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4659 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 13 listopad 2017 - 12:42

Wynalazek, jak wynalazek. Dane do mapy zgromadzisz, jak sobie zrobisz AT5, to pewnie przeczyta. Ekran mały, ale pomoc na wodzie duża.



#533 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 13 listopad 2017 - 13:52

sprzet podstawowy, swoje pokaze . tylko 4 cale to zabija...zrob jeszcze podzial na 3 okna i wez lupe ze soba :)



#534 OFFLINE   padmix

padmix

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaGrudziądz
  • Imię:Paweł

Napisano 15 listopad 2017 - 20:45

Przyszła do mnie dziś Lowrance Hook 5 i mam problem z mapami. Zrobiłem mapkę topo kujawsko-pomorskiego w at5. Gdy dodam dowolną mapkę batymetryczną z IG (pliki at5 w osobnym folderze i ze zmienioną nazwą) nie odczytuje jej. Jak usunę mapkę topo to widzi tę z IG. Macie pomysł jak to zrobić żeby obie mapki działały jednocześnie ?



#535 OFFLINE   ppiotrek

ppiotrek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaMilicz
  • Imię:Pietrek
  • Nazwisko:H.

Napisano 06 grudzień 2017 - 11:44

Koledzy pomóżcie. Walczę ze swoim Hook 4 aby stworzyć mapę z zapisanych logow i bida. Czy miałby ktoś tego starszego Reef mastera 30 dniowego w darmowej wersji? Byłbym wdzięczny za udostępnienie. Proszę na priv. Z góry dziękuje

#536 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 06 grudzień 2017 - 14:32

Mam w wersji 1.6 jeśli ktoś jest chętny to mogę gdzieś wrzucić.



#537 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 07 grudzień 2017 - 19:27

Koledzy pomóżcie. Walczę ze swoim Hook 4 aby stworzyć mapę z zapisanych logow i bida. Czy miałby ktoś tego starszego Reef mastera 30 dniowego w darmowej wersji? Byłbym wdzięczny za udostępnienie. Proszę na priv. Z góry dziękuje

możesz wysłać logi tu: http://www.genesismaps.com/Home/Index  i zrobią Ci mapę .



#538 OFFLINE   zombial

zombial

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 07 styczeń 2018 - 13:23

Witam czy da jakoś sciągnąć mapy na lowrance elite-5 GPS z http://www.genesismaps.com  niby moja echosonda jest niekompatybilna, ale może jest jakiś sposób??

z góry dzięki :) 



#539 OFFLINE   tryt

tryt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • LokalizacjaWodzisław Sl.
  • Imię:Roman

Napisano 17 styczeń 2018 - 17:04

Witam więcej wiedząch niż ja. Czyli zdecydowaną większość, bo ja wiem bardzo niewiele i proszę o pomoc.

Czy mógłby mi ktoś tak "na piechotę" wyoślić, jak i skąd ściągnąć chociażby tylko obrysy jezior? Bo, jak rozumiem, na takim obrysie mogę sobie w trakcie pływania wstawić swoje waypointy plus ewentualnie zapisywać głębokości i powolutku, w trakcie pływania, dodawać kolejne dane tak, że w końcu stworzę mapę batymetryczną danego jeziora? 



#540 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 17 styczeń 2018 - 17:32

Do wstawiania waypointów nie potrzebujesz żadnej mapy.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych