Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Karp a sprawa polska

karp

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 marzec 2019 - 10:53

...formatowanie społeczeństwa juz sie zaczęło, myślę że wkrótce jako wędkarze zaczniemy odczuwać tego konsekwencje ponieważ jesteśmy wrzuceni do tej samej szuflady do inni uprawiający "niepostępowe" zajęcia jak myśliwi itp. Dziś w internecie poczytałem sobie komentarze internautów pod jakimś artykułem o "dniu wędkarza" rzekomo przypadkającycm 17 marca i widać w którą stronę to zmierza. Takie wyroki jak powyżej to drobne kroki którymi zbliżamy się do zakazu wędkarstwa albo jego drastycznego ograniczenia, zapewne na wniosek jakiegoś "rzecznika praw zwierząt" albo podobnej instytucji. Zresztą już mieliśmy w polskim sejmie z tego co kojarzę zapytanie poselskie którego treść sprowadzała się do tego żeby c&r uznać za niedozwoloną praktykę jako dręczenie zwierząt.

 

Jak widać od czasów Sir Izaaka Waltona w obrębie cywilizacji zachodniej zaszły dosyć daleko idące zmiany .

 

Myślę że w tym kontekście bardzo praktycznego znaczenia nabiera potrzeba posiadania przez wędkarzy sprawnej organizacji lobbyingowej która będzie w stanie bronić naszego stylu życia, realizować kampanie społeczne, wpływac na polityków... czasy beztroskiego uprawiania naszego hobby niestety powoli się kończą


  • woblery z Bielska i coma lubią to

#22 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 20 marzec 2019 - 11:11

No cóż, po doniesieniach o wzywaniu przez miastowych świeżo przeprowadzonych na wieś policji w sprawie zakłócenia ciszy nocnej przez rolnika pracującego na polu, nic nie jest mnie w stanie zaskoczyć...
  • andrklim i cyprys19 lubią to

#23 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3937 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 20 marzec 2019 - 11:17

Nie chcę tu brnąć w politykę,ale elektorat w postaci wędkarzy jest ogromny i pewnie znalazł by się polityk ,który by to wykorzystał !

A do tego biznes wędkarski w postaci sklepów , wypożyczalni, ośrodków i wszystkiego z wędkarstwem związanego- To chyba byłby strzał w przysłowiowe "kolano"


  • Friko lubi to

#24 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 20 marzec 2019 - 11:37

Całkiem niedawno spotkany myśliwy powiedział mi taką rzecz:

Dzisiaj się wzieli za nas, następni będziecie Wy - wedkarze.

Coś w tym jest...



#25 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 marzec 2019 - 12:54

Masz oczywiście rację Cyprysie ale tzw. ogół społeczeństwa tego nie rozumie i trzeba być w stanie skutecznie prezentować swoje racje. Argumentów wędkarzom czy myśliwym nie brakuje ale jeszcze trzeba z nimi umieć "dotrzeć". Na razie niestety, coraz skuteczniej mam wrażenie, docierają inne "narracje" i jak tak dalej pójdzie to ani się obejrzymy a będziemy się już tylko mogli bronić przed medialną nagonką...
  • coma i cyprys19 lubią to

#26 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 20 marzec 2019 - 13:48

No cóż... Nagonki medialne zawsze pokazują przypadki patologiczne i tutaj zarówno My jak i mysliwi robimy kardynalny błąd... Zamiast potępić te przypadki, eliminować "osobników" i z takimi patologiami walczyć, wdajemy się w gównoburze często biorąc ich  obronę. Marginalizujemy problem, ale niestety pozostaje on w pamięci adwersarzy. 


  • Bander lubi to

#27 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 20 marzec 2019 - 14:19

No cóż... Nagonki medialne zawsze pokazują przypadki patologiczne i tutaj zarówno My jak i mysliwi robimy kardynalny błąd... Zamiast potępić te przypadki, eliminować "osobników" i z takimi patologiami walczyć, wdajemy się w gównoburze często biorąc ich  obronę. Marginalizujemy problem, ale niestety pozostaje on w pamięci adwersarzy. 

 

Dokładnie tak... są Myśliwi oraz myśliwi. Podobnie jest wśród wędkarzy. Czarna owca zawsze bije po oczach. Rykoszetem dostają wszyscy dookoła.



#28 OFFLINE   Esio

Esio

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • Lokalizacjadolnoslaskie

Napisano 21 marzec 2019 - 13:58

Sluchajcie,kara za zabicie zwierzaka nawet w celu jego zjedzenia to normalka, przyjda czasy ze zaczna karac za skasowanie czy wyinstalowanie tomagoci,i radze tym wszystkim OBRONCOM, bierzcie sie za ten temat bo was wyprzedza i nie bedziecie juz tacy DOBRZY, o ile sa tu tacy, pozdtawiam

#29 ONLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 21 marzec 2019 - 20:35

Czyż nasz sojusz z ekoterrorem, nie został już wielokrotnie przypieczętowany? Zapomnieliście już ogólnopolską akcję pt Pan Karp,  pod patronatem klubu Gaja i przy radosnym klangorze wielce kultowych kultrednaczy? A notoryczne i histeryczne jazdy przeciw różnorakim przejawom cywilizacji technicznej, a nawet własnemu państwu - pod obłędnym zielonym sztandarem?

 

Zatem nie wierzgajcie przeciw ościeniowi nieubłaganemu postępu - bądź konsekwentny wędkarski świecie!!  :)


  • Little Wing, HaDe i coma lubią to

#30 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 22 marzec 2019 - 23:40

Jedno jest fajne w tej dyskusji - coraz więcej osób zaczyna dochodzić do właściwych wniosków odnośnie ekoterroru i medialnej narracji. Niektórzy powiedzą - szkoda, że tak późno - ja natomiast cieszę się, że w ogóle. Oby ten trend się utrzymał.

Użytkownik coma edytował ten post 22 marzec 2019 - 23:40


#31 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 grudzień 2020 - 15:50

Przełomowy wyrok ws. znęcania się nad karpiami (msn.com)



#32 ONLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 02 grudzień 2020 - 17:01

:lol: :lol: :lol: :lol:

Był na jerku taki podobny temat gdzie ktoś mnie bluzgał za przytaczanie niemieckich przykładów - a w Niemczech zaczęło się od IDENTYCZNEGO PRECEDENSU dotyczącego sprzedaży karpi, a skończyło na zakazie C&R.

 

To jak Friko - cały jerk..... "...kara pozbawienia wolności do lat 3.." :P :P :P



#33 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 grudzień 2020 - 17:58

...formatowanie społeczeństwa juz sie zaczęło, myślę że wkrótce jako wędkarze zaczniemy odczuwać tego konsekwencje ponieważ jesteśmy wrzuceni do tej samej szuflady do inni uprawiający "niepostępowe" zajęcia jak myśliwi itp. Dziś w internecie poczytałem sobie komentarze internautów pod jakimś artykułem o "dniu wędkarza" rzekomo przypadkającycm 17 marca i widać w którą stronę to zmierza. Takie wyroki jak powyżej to drobne kroki którymi zbliżamy się do zakazu wędkarstwa albo jego drastycznego ograniczenia, zapewne na wniosek jakiegoś "rzecznika praw zwierząt" albo podobnej instytucji. Zresztą już mieliśmy w polskim sejmie z tego co kojarzę zapytanie poselskie którego treść sprowadzała się do tego żeby c&r uznać za niedozwoloną praktykę jako dręczenie zwierząt.

 

Jak widać od czasów Sir Izaaka Waltona w obrębie cywilizacji zachodniej zaszły dosyć daleko idące zmiany .

 

Myślę że w tym kontekście bardzo praktycznego znaczenia nabiera potrzeba posiadania przez wędkarzy sprawnej organizacji lobbyingowej która będzie w stanie bronić naszego stylu życia, realizować kampanie społeczne, wpływac na polityków... czasy beztroskiego uprawiania naszego hobby niestety powoli się kończą

 

... nie mam nic nowego do dodania


  • Sayonara lubi to

#34 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 02 grudzień 2020 - 18:41

:unsure: Znaczy będzie polityka na forum? 



#35 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 grudzień 2020 - 18:43

Nie. Przynajmniej dopóki się za nas nie zaczną brać na serio utrzymujemy dotychczasowy kurs. Oby jak najdłużej.

#36 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 02 grudzień 2020 - 21:39

Pomału, powoli, będziemy tańczyć jak nam zagrają...

#37 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 grudzień 2020 - 23:10

Trawiąca świat zachodni rewolucja kulturowa, zwana szumnie postępem, w pierwszej kolejności pozbawia obywateli zdrowego rozsądku i samodzielnego myślenia. Szybciej dwóm kozom ktoś udzieli ślubu, niż zapanuje normalność promowana na tym forum. Trzeba by lobbować, ale dziś wygląda to na walkę z wiatrakami. Zieloni eksperci trąbiący o katuszach, jakim są poddawane ryby łowione przez wędkarzy, mają za sobą i ogromne pieniądze i opinię autorytetów moralnych, których teorie nie powinny być nawet tematem do przemyśleń. Pozostanie być może przemykać się nocą zakrzaczonymi brzegami rzek. W partyzantce mamy wspaniałe tradycje.
  • Fatso, coma i bob74 lubią to

#38 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 03 grudzień 2020 - 05:50

....
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik WojtekCIN edytował ten post 03 grudzień 2020 - 05:54


#39 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 grudzień 2020 - 08:50

Lobbingiem na rzecz praw wędkarzy oczywiście powinno zajmować się PZW. Jesteśmy na szczęście dość liczną grupą społeczną więc wydaje się że skuteczny lobbing leży w zasięgu naszych możliwości.

Trzeba tylko uzmysłowić sobie że w ogóle stoi przed nami takie wyzwanie. Że zmienia się i będzie zmieniać społeczne postrzeganie wędkarstwa i wędkarzy - na gorsze. Przestajemy być postrzegani jako ludzie parający się nieszkodliwą rekreakcją co najwyżej będący przedmiotem heheszków i oklepanych żarcików a zaczynamy być postrzegani jako oprawcy zwierząt a samo wędkarstwo jako zajęcie prymitywne i zacofane. Walka z kierunkiem tych zmian jest dla wszystkich wędkarzy zagadnieniem egzystencjalnym, daleko ważniejszym niż wszelkie doraźne dyskusje o sieciach, zarybieniach, porozumieniach, wędkarskim sporcie itp "tematach bieżących" którymi do tej pory zajmowała się wędkarska brać.
Sędziowie, politycy, nauczyciele, urzędnicy - mają swoje poglądy. Jeżeli zmieni się społeczne postrzeganie wędkarstwa to konsekwencje tego zaczniemy szybko odczuwać w wyrokach sądowych, stanowionych prawach, decyzjach administracyjnych czy tym czego nasze dzieci są nauczane w szkole.

 

Dlatego wydaje mi się że PZW powinno zacząć przygotowywać się, organizacyjne i finansowo, do takich aktywności jak realizacja kampanii społecznych czy włączenie się w system edukacji wczesnoszkolnej  :rolleyes:



#40 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 grudzień 2020 - 10:38

Mam rozumieć, że emotikon kończący ostatni akapit oznacza go jako żart? Jeśli tak to żart troszkę przewrotny, ale dobry i w moim guście.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: karp

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych