Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ZEGRZE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5913 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   HUNTER

HUNTER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 październik 2005 - 13:59

Drodzy Koledzy łowiący na Zalewie Zegrzyńskim, korzystając z tej strony proponuje byśmy mogli się wymieniać wiadomościami dotyczącymi łowienia na tym zbiorniku i jego przyległościach, ryb zamieszkujących ten zbiornik i innych informacji.
Nie ukrywam że jest to moja ukochana woda :mellow: na której często łowię, ale nadal mnie potrafi zaskoczyć.
Zapraszam do wymiany wszelkich informacji.
będę się starał cyklicznie umieszczać zdjęcia i relację z nad Zalewu.
Pierwsza już niebawem.
ZAPRASZAM
PROSZĘ UMIESZCZAJCIE ZDJĘCIA
  • t12tom lubi to

#2 OFFLINE   micoona

micoona

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 październik 2005 - 14:06

Swietny pomysł.Proszę o fotki i relacje HUNTER.Wiem, że masz jedno i drugie + dar opowiadania. Zaczynaj opowieści, my siadamy i słuchamy B)

#3 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 02 październik 2005 - 17:17

Czekam Piotrunia na te opowiadanie i nastepne....Kanada pachnie zywica , a czym pachnie Zegrze ? :D

#4 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 październik 2005 - 19:40

Bardzo dobry pomysł! Chętnie poczytam.

Pozdrawiam
Remek

#5 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 październik 2005 - 15:41

@Hunter,

fajny pomysł. Czekamy na relacje, a ja też zamieszczę jedną z Serocka (z sierpnia) ale już na stronie.


@Jurek,

...Kanada pachnie zywica , a czym pachnie Zegrze ?...

- oj, chyba nie chciałbyś wiedzieć czym pachnie zegrze.
W skrócie pachnie mięsiarstwem, niezbyt miłą atmosferą i ...

#6 OFFLINE   micoona

micoona

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 październik 2005 - 16:30

ZZ nie jest najpiekniejsza woda na swiecie i jak nad kazda woda zbiera sie nad nia rozne towarzystwo. Ale ma swoj urok. Ja docenilam go gdy mogłam ogladać ZZ z łódki.
Jest to trudna woda i ciekawa.I są w niej ryby, a to już nie jest takie oczywiste w Polsce, że woda i ryby idą w parze :D

#7 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 05 październik 2005 - 10:24

jak to kiedyś ktos powiedział nie ważne gdzie się jest ale ważne w jakim towarzystwie :mellow:,niedługo kolega Hunter powinien opisać naszą ostatnią wyprawę na Zegrze i okolice i wrzucić parę fotek :mellow:
  • Namorex lubi to

#8 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 październik 2005 - 15:45

@Adasio,

napisz w skrócie co połowiliście. :D

#9 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 05 październik 2005 - 20:01

bardziej nastawiliśmy sie na zwiedzanie nowych miejsówek niż na łowienie,byliśmy wierni sliderom,ja niestety zero a Piotrek miał szczupłego na kiju ale zaczął się z nim bawić i rybka się wypięła potem miał jeszcze jedno spudłowane branie,obydwa brania miał na tonącego slidera 10cm w kolorze RGS,w niedziele robimy powtórkę więc może coś i mi się trafi :mellow:,mieliśmy też jechać jutro ale ja niestety mam za mało czasu na taką wycieczkę,skoczę nad wisełkę na pare godzinek w ramach pocieszenia :mellow:

#10 OFFLINE   HUNTER

HUNTER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 październik 2005 - 06:28

Sobotnio
Cały tydzień zmawialiśmy się z Adaśkiem na ryby.
W zasadzie to na ryby, pojerkowanie i w ogóle umawialiśmy się od wiosny, ale zawsze coś mi wyskoczyło i nie mogliśmy wypłynąć. Umówiliśmy się, że płyniemy moją „Wanną”, ponieważ łódź Adasia ma problem z napędem i nie można trollować, a też chcieliśmy potrollować.
Sobota była piękna zamglone słońce, bezwietrznie woda jak tafla, po prostu Idylla. Sceneria jak z bajki. Powietrze aż czuć rybami pachnie wodą tak pięknie, jak tylko może pachnieć jezioro cudów. Po drodze przejeżdżając most widziałem sporo łodzi, stoją na dołkach, znaczy ryby czują już zbliżającą się jesień i zimę, schodzą głębiej.
Wodujemy szybko łódź i wypływamy na wodę, piękno nas urzeka do tego stopnia, że nie łowimy, a delektujemy się spektaklem natury, trwającym jakby specjalnie dla nas. Na wodzie cisza, mały ruch pływają tylko łodzie wędkarskie.
Opływamy moją wyspę, przy okazji przewijam plecionkę na multiku i podejmujemy decyzję, że dziś głównie jerkujemy za szczupakiem zostawiając rozważania na temat sandaczy łowionych z opadu, na nie też przyjdzie czas jak się bardziej ochłodzi.
Po 20 minutach jesteśmy na miejscu, mój kompan prosi bym zwolnił i pokazuje mi swą magiczną miejscówkę, tam mamy zacząć.
Uśmiecham się z rozrzewnieniem, nad te miejsce przyjeżdżałem 10 lat temu z pontonem i łowiłem okonie na malutkie obrotówki, jakie miłe są takie powroty do korzeni każdy z nas wie, takie sentymentalne podróże w przeszłość.
Sporo od tego czasu się zmieniło ukształtowanie dna i pojawiły się jakieś trzcinki i grążele. Zaczynamy łowić biczujemy wodę, zmieniamy jerki i nic, mijają nas łodzie trollujące i żadnego brania, proponuję zmianę miejscówki. Troszkę zniechęceni płyniemy powoli obserwując dno na echu i by nie tracić przelotu trollujemy. Zmieniliśmy miejscówkę, nie ma wiatru nie trzeba kotwiczyć a łowienie w bardzo wolnym dryfie jest przemiłe. Około południa mam branie na Slidera10 szczupak ok 80-90 cm ostro walczy i robię coś, czego nigdy nie robiłem. W formie eksperymentu na zestawie staram się zmuszać rybę do świec walcząc z nią bardzo twardo i dynamicznie, nie ma mowy o żadnym popuszczaniu i zapobieganiu świecom, chcę tak jak opisywał Remek twardej mocnej walki. Efekty takiego działania łatwo było przewidzieć szczupak się spiął, już wiem, że jerkówka nie wybacza błędów jak mój trollingowy TDR, którym nawet rozemocjonowany nowicjusz łowienia szczupaków jest w stanie mimo wielu błędów wyholować sporą rybę.
Drugi fakt to potwierdzenie że zestaw mój jest naprawdę mocny a linka POWER PRO nawinięta na mój ABU C4 nie jest za cienka, byłem pewien że coś puści podczas takiej walki nawet florocarbon15 wytrzymał. Obejrzałem dokładnie wobka, kotwice i kółka OK.
Po tym wszystkim zaczęliśmy machać ze zdwojoną energią licząc na atak następnej ryby niestety nie było na razie nam dane.
Spłynęliśmy na obiad do Adaśka.
Po obiadku wyszliśmy znowu na wodę, jednak popłynęliśmy już w następne miejsce równie urokliwe, tu miałem następne branie lecz wielkość ryby chyba była na tyle śmieszna że mój SLIDER10 był dla tego „potwora” za duży by mógł się zapiąć.
Zaczęło powoli się ściemniać a przed nami jeszcze długa droga na przystań, pożegnaliśmy więc urocze miejsca, przyrzekając że wrócimy, może po to by spotkać się znowu ze szczupkiem-skoczkiem i „Wannę” w ślizg.
Następnym razem nie będzie już próby i celowego popełniania błędów będzie to naprawdę walka o życie lub śmierć...
Więc niech sobie pływa i nabiera sił.

W tym tygodniu wypływam tylko 3 razy.....

:mellow: :mellow: :mellow:

PS chciałem zamieścić jeszcze zdjęcia ale 30 kB na jedno to za mało, postaram się je mocniej kompresować
  • metodabomb lubi to

#11 OFFLINE   HUNTER

HUNTER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 październik 2005 - 06:32

:wacko:
zdjęcia z soboty zamieszczę osobno jak je skompresuje , myślałem że górną granicą jest 50 kB :( :( :( :( :( na jedno...

#12 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 06 październik 2005 - 06:35

bo tak chyba bylo do niedawna ...
  • Wojtek78 lubi to

#13 OFFLINE   HUNTER

HUNTER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 październik 2005 - 06:38

@ jerry
nie wiem jak pachnie Kanada, być może nie będzie mi nigdy dane tego doświadczyć , ale Zegrze pachnie dla mnie cudownie.....
to zapach lasu, to zapach dość jeszcze rybnej wody, to łagodna bryza, to mgły poranne, jesienne, snujace sie nad wodą.
Zegrze to moja ARKADIA, kraina szczęścia błogości i spokoju.......
to taki mój raj...
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

#14 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 06 październik 2005 - 07:22

Witam,
Hunter, dziękuję za opis. Jak zwykle czyta sie go bardzo dobrze ... Generlanie dzięki Tobie myślę, że każdy z nas będzie mógł to łowisko poznać lepiej bo widać jakie rozbieżności obecnie panują. Jeden czuje smród a drugi zapach lasu :lol:. Tak wiec Hunter czekam na następne relacje!

Dla Twojej i pozostałych użytkowników wiadomości - zwiększyłem limit do 50kB. Tak więc wrzucaj zdjęcia.

Pozdrawiam
Remek


#15 OFFLINE   HUNTER

HUNTER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 październik 2005 - 07:45

Załączone pliki



#16 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 06 październik 2005 - 07:59

Hunter w tej łódce na tym kiczowatym retuszu To chyba Ty. Tam w tyle widać jakiś fajny silnik. Co to jest?

pozdrawiam

#17 OFFLINE   HUNTER

HUNTER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 październik 2005 - 08:08

to nie retusz jest kiczowaty, ale chciałem usunąć tło ;)
za sterem siedzi Adasio którem oddałem na chwilkę dowodzenie wanną :mellow:
wanna napędzana jest dwusuwową Yamahą o mocy 15 KM, co daje możliwość zarówno spokojnego, bardzo wolnego trollingu jak i pływania w ślizgu między łowiskami juz na pół mocy.
W 3 dorosłe osoby bez problemu płynie w ślizgu.

#18 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 06 październik 2005 - 08:32

Super. Tu w Wielkopolsce najczęściej są tak zwane strefy ciszy i tylko elektryczna jednostka może być brana pod uwagę lub...... wiosełka. Po paru kilkmetrach wiosłowania już ochota na jerking jest jakby mniejsza... .

pozdrawiam

#19 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 06 październik 2005 - 09:11

Super opis,dodam od siebie że wędkowanie z Hunterem to czysta przyjemność,wystarczy przeczytać jego barwny opis i od razu wiadomo o co chodzi :mellow:,ja niestety tego dnia nie miałem żadnego brania,ale nie martwię się tym ponieważ spędziłem czas nad wodą w dobrym towarzystwie ;),może w niedzielę będę miał więcej szczęścia i złowię jakiegoś zębatego potworka

#20 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 październik 2005 - 13:26

@Hunter,

fajna relacja i miło się czyta! :D

@Remek, Hunter,
aż dziwię się tobie Caster, że tak pięknie opisujesz samo Zegrze.
Może widoki są ładne, chociaż w moim mniemaniu jest zupełnie inaczej (no chyba, że całe powietrze spowija poranna mgła).
A atmosfera tam panująca jest straszna i to od conajmniej kilku - kilkunastu lat. Darcie ryja, chamstwo...

Osobiście, jeżeli już pojawię się na Zegrzu to jak najszybciej gnam w górę Bugu lub w górę Narwi (kierunek Serock).
Tam to dopiero pachnie lasem i są piękne, dzikie widoki. Wielkie rozlewiska, piękne koryto rzeki, itp... :D
  • majewmar lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych