Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ZEGRZE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5913 odpowiedzi w tym temacie

#4561 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3937 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 18 lipiec 2017 - 22:29

Kto wypisuje te brednie? PYTAM KTO?

Pominęli jakoś rybaków...kłusowników ,wędkarzy ,którzy łowią ile się da i nic nie wpisują (kontrole są raz na rok) i te zło-czynne kormorany!

Niech lepiej napiszą jak z zarybieniami,bo jednorazowe wpuszczenie szczupaków przed  M. Polski raczej nic nie dało,a nawet powiem więcej-zostały wyłowione jeszcze przed zawodami ha...ha...ha...

Mogli zarybiać pod osłoną nocy,a tak to na drugi dzień wiedzieli już o tym wszyscy he..he.


  • czibab lubi to

#4562 Guest_dziki1916_*

Guest_dziki1916_*
  • Guests

Napisano 19 lipiec 2017 - 12:51

Cyprys Ochłoń bo sie chyba zagotowałeś. Nie raz i nie dwa bylo mówione - głównym powodem degradacji wód byli sa i beda wedkarze czy sie to komus podoba czy nie. Maja gdzies zasady CR itp brednie. CR istnieje tylko na tym forum i jest idea ktora 90% ma gdzies. Koniec pieśni

#4563 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 19 lipiec 2017 - 19:25

"Względnie" ....
  • grzesiekp. lubi to

#4564 OFFLINE   Pinciu

Pinciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaKomorów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:El.

Napisano 19 lipiec 2017 - 21:33

Cyprys Ochłoń bo sie chyba zagotowałeś. Nie raz i nie dwa bylo mówione - głównym powodem degradacji wód byli sa i beda wedkarze czy sie to komus podoba czy nie. Maja gdzies zasady CR itp brednie. CR istnieje tylko na tym forum i jest idea ktora 90% ma gdzies. Koniec pieśni

 

Dziki mów za siebie to po pierwsze. Po drugie szczytem hipokryzji jest hasło lansowane przez PZW "Uwalniam Okazy". Uwalniam leszcze liny płocie żeby wpadły w sieci rybaków.

Po 3 skoro wędkarze są odpowiedzialni jak twierdzi PZW za jak to nazwałeś degradację wód to odpowiedzialny minister powinien zdelegalizować tę niewątpliwie przestępczą organizację a władze PZW posadzić na długie lata za sprawstwo kierownicze. Wszelakie wody oddać we władanie rybaków, dobrodziei wód wszelakich.

Co do samego opracowania które podrzuciłeś. Chyba nie przeczytałeś albo przeczytałeś i nie zrozumiałeś. To opracowanie jasno stwierdza ,że jest wspaniale, cudownie, idealnie. Jest równowaga gatunkowa itp. itd.

PZW zleca i płaci PZW otrzymuje to co oczekuje. Chce zrzucić wine za brak ryb na wędkarzy to płaci i otrzymuje to za co zapłaciło. Chce pokazać się jak jest dobrze cudownie i wspaniale zleca, płaci i otrzymuje odpowiednie opracowanie. Chyba że to opracowanie nie zostało wykonane na zlecenie PZW. To wtedy odszczekam.



#4565 OFFLINE   pablo

pablo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 lipiec 2017 - 23:02

Pomijając jakość opracowania, bazującego na wybranych Rejestrach połowu. Nie oszukujmy się - wybranych, ponieważ sami przyznali się, że nie sprawdzają 100% rejestrów. Niech o aktualnej zasobności w rybę ZZ stanowi jeden fakt. To nie będzie moja fantazja tylko obraz zastany. Dawniej (czyli jeszcze 5 lat temu) aby wypożyczyć łódkę z przystani w Serocku czy Zegrzu w niedzielę. Trzeba było robić rezerwację, na kilka dni wcześniej. Teraz przyjeżdżasz w niedzielę a łódki stoją, do wyboru, do koloru. Wniosek jest tylko jeden. Wędkarze są coraz bogatsi, mają swoje łódki i nie potrzebują wypożyczać. ;) Tak by to wytłumaczył Mazowiecki PZW. A tak naprawdę, po co pływać tam gdzie nie ma ryb? 


  • homax i cyprys19 lubią to

#4566 Guest_dziki1916_*

Guest_dziki1916_*
  • Guests

Napisano 20 lipiec 2017 - 06:15

A co powiesz o wodach na których juz dawno nie ma rybaków jak na przykład Zalew Sulejowski? Ryb coraz mniej.

 

Jak nie będziesz wiedział gdzie się ryby podziały to zapytaj kolegę Pinciu - poda różne przyczyny ale imię dobrego wędkarza obroni i zawiesi aureole

 

To działa też w drugą stronę. Są wody na których nie było rybaków i kormorany się nażarły i kłusownicy działali i wędkarze łowili. Po wkroczeniu rybaków kłusownicy przestali działać kormorany pouciekały a wędkarze omijają te wody szerokim łukiem. Co do Zalewu Sulejowskiego to na stan ryb w wodzie ma wpływ również eutrofizacja. 

 

Z całym szacunkiem ale w pierwszej kolejności to powinno się skruszyć beton we własnej głowie a dopiero później się brać za ten w PZW...



#4567 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 27 lipiec 2017 - 21:21

Od 30 czerwca po ostatnim wylewaniu wody z łódki dziś dostałem telefon od kolegi,żebym się przejechał i wylał znów,bo mam już dużo.Na pytanie czy coś bierze kolega powiedział,jak wylejesz i umyjesz łódkę to sobie wypłyń pewno coś złapiesz.Twierdził,że ładnie połapał w tygodniu,a zna mnie ,że ja gram tylko w swoje,powiedział,że będą wyniki i się nie pomylił.

Po prawe 3-ech miesiącach niełapania wyskoczyłem na godzinkę,pierwsze miejsce dwa stuki,drugie zero,a trzecie bardzo fajne okonie i szczupły spięty,dużo mocnych okoniowych brań(niestety przy kotwicy nr 1 nie wszystkie dojechały do łódki),nie było niewymiarowych,może jednak zacznę już jeździć ,a nie tylko czytać ,że nie bierze.W łódce jak stała tyle czasu woda zrobiła się hodowla ochotki,dużo szorowania ,żeby doczyścić.

Załączone pliki


  • Martin77 lubi to

#4568 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3937 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 12 sierpień 2017 - 23:13

Koledzy jakieś wieści z jakże "rybodajnego" Zegrza?

Łowi ktoś?



#4569 OFFLINE   Karas06

Karas06

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 sierpień 2017 - 02:26

Znajomek to samo mówi(i jego foty) co esox od ponoć tyg Okonie się ruszyły
i wielkością może nie
Porażają ale ilość Brań zadowala

Użytkownik Karas06 edytował ten post 13 sierpień 2017 - 02:29


#4570 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 13 sierpień 2017 - 08:01

Marcin co tam łowienie.... pływanie to sama przyjemność... wczoraj od rana do południa na wodzie były  4 łódki z wędkarzami :) wszystkie miejscówki dla ciebie ;)


  • paawelek83, Dano. i cyprys19 lubią to

#4571 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 13 sierpień 2017 - 08:22

Wody znowu sporo wlało do łódek...
Jak ktoś nie ma pokładu samoodplywowego lub pompy, to warto podjechać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#4572 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3937 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 13 sierpień 2017 - 19:14

Marcin co tam łowienie.... pływanie to sama przyjemność... wczoraj od rana do południa na wodzie były  4 łódki z wędkarzami :) wszystkie miejscówki dla ciebie ;)

Przemuś ,ja nie pytam o miejsca, tylko o ryby!

Jak będę chciał popływać to wezmę materac i rękawki ,a nie wędkę....

 

Wody znowu sporo wlało do łódek...
Jak ktoś nie ma pokładu samoodplywowego lub pompy, to warto podjechać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie strasz Daniel, nie strasz, co to jest 20cm wody w łódce? Jak kiedyś miałem "pychówkę" na Narwi to przez 15 minut tyle nabierała... ha....ha...



#4573 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 13 sierpień 2017 - 19:51

Przemuś ,ja nie pytam o miejsca, tylko o ryby!

Jak będę chciał popływać to wezmę materac i rękawki ,a nie wędkę....

 

Nie strasz Daniel, nie strasz, co to jest 20cm wody w łódce? Jak kiedyś miałem "pychówkę" na Narwi to przez 15 minut tyle nabierała... ha....ha...

Semper 440 bez otwartego korka ma prawie po burty.

U mnie w "pokrowiec" weszło pewnie z 500 litrów, bo źle założyłem.



#4574 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 13 sierpień 2017 - 20:41

Przemuś ,ja nie pytam o miejsca, tylko o ryby!

Jak będę chciał popływać to wezmę materac i rękawki ,a nie wędkę....

 

Nie strasz Daniel, nie strasz, co to jest 20cm wody w łódce? Jak kiedyś miałem "pychówkę" na Narwi to przez 15 minut tyle nabierała... ha....ha...

bolenie widowiskowo ganiają.....to tak o tych rybach ;)


  • cyprys19 lubi to

#4575 OFFLINE   grzegorzyk

grzegorzyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz

Napisano 13 sierpień 2017 - 21:09

bolenie widowiskowo ganiają.....to tak o tych rybach ;)

Bo to jedyna ryba ,której spryt i smak mięsa pozwalają przeżyć w tej wodzie. 

To tak o tych rybach. ;)


  • cyprys19 lubi to

#4576 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1681 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 13 sierpień 2017 - 21:32

Bo to jedyna ryba ,której spryt i smak mięsa pozwalają przeżyć w tej wodzie. 

To tak o tych rybach. ;)

smak raczej nie jest czynnikiem znacząco wpływającym na przeżywalność ryb w polskich wodach :wacko:



#4577 ONLINE   grzegorzyk

grzegorzyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz

Napisano 13 sierpień 2017 - 21:46

smak raczej nie jest czynnikiem znacząco wpływającym na przeżywalność ryb w polskich wodach :wacko:

Jak był sandacz i szczupak to nikt nie myślał o okoniach ,jak zniknie okoń wezmą się za bolenia. 

Moim zdaniem ,chociaż nie tylko moim, Zegrze jest skazane na wymarcie. 


Użytkownik grzegorzyk edytował ten post 13 sierpień 2017 - 21:47


#4578 OFFLINE   slawek_deep

slawek_deep

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaBug/Narew
  • Imię:Sławek

Napisano 14 sierpień 2017 - 11:47

smak raczej nie jest czynnikiem znacząco wpływającym na przeżywalność ryb w polskich wodach :wacko:

Zgadza się smak nie jest ważny, zawsze można zmielić, doprawić i zrobić paprykarz albo kotlety :( . Mięso, mięso jest ważne no i podejście, że karta przecież musi się zwrócić.



#4579 ONLINE   zuraw16

zuraw16

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów
  • LokalizacjaKopenhaga

Napisano 17 sierpień 2017 - 20:08

Ktoś po tym ZZ jeszcze pływa ? :)

#4580 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 17 sierpień 2017 - 20:12

Ktoś po tym ZZ jeszcze pływa ? :)

Lato jest mało popularne. Ostatnio byłem "przewietrzyć" łajbę i dosyć pusto pod kątem łodzi wędkarskich. 

Odwrotnie proporcjonalnie do liczby Caringtonów na wodzie. 5:40 rano wyprzedzały mnie dwa skutery.... Jak żyć :)

Ale w sobotę planuję rano się ruszyć, coby akumulator się podładował, bo ostatnio pompa zęzowa ma sporo pracy....






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych