Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ZEGRZE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5913 odpowiedzi w tym temacie

#4801 OFFLINE   Ciastek

Ciastek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 05 kwiecień 2018 - 09:02

Mam działkę nad ZZ, wędkuje na zalewie od 20lat. W miejscu gdzie spininguje z brzegu zawsze był las gruntówek, ludzie łowili leszcze po 2-3kg a od kilku lat nikt tam nie łowi białej ryby, dlaczego? bo na cały dzień można złowić kilka krąpi po 20cm, białej ryby też jest mało, nie wiem skąd oni mają takie dane. Spinigując przy tych grunciarzach łowiłem przyzwoite pasiaki i jako przysłów trafiały się sandacze i szczupaki. Teraz jak przez cały dzień złowie parę okoni 20-25cm to jest sukces a w zeszłym roku miałem tylko jednego pasiaka 30cm. Sandacza i szczupaka wogóle już tam nie ma. Źle się dzieje z tą wodą a OMPZW tylko mydli oczy takimi oświadczeniami.

Użytkownik Ciastek edytował ten post 05 kwiecień 2018 - 09:02


#4802 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 06 kwiecień 2018 - 22:16

Nie chodzi o przegęszczenie populacji nicienia, o nie...

W stosunku do okoni i nicieni OM PZW kieruje się wyszukaną logiką, poniżej cytat z odpowiedzi na wnioski kół (maj 2017): https://ompzw.pl/fil...1/file-3633.pdf

 

Problem nicienia występującego u okonia w ZZ jest nam znany. Przyczyną jego wystąpienia jest przegęszczenie populacji tego gatunku. Jedynym skutecznym problemem jest rozgęszczenie populacji. Z tego względu w zezwoleniu na rok 2017 zniesiono zaostrzony przez Okręg wymiar ochronny (18cm) na obowiązujący ustawowo (15cm) oraz zniesiono limit (10szt.) do ustawowo obowiązującego (przy połowie samego okonia 5kg w ciągu doby).

:doh: :blink:

 

W skrócie: nie będzie okoni, to nie będzie problemu z nicieniem...

No to szczególne rozwiązanie wybrał nasz beton z PZW... :wacko:

 

...u nas...tez w mazowieckim nicienie pojawiły się po katastrofie ekologicznej w stoczni rzecznej w Płocku jak przyducha i zamknięta śluza zabiła ok. 13 ton ryb...najpierw w rybach ze stoczni w kolejnych latach zaczęły pojawiać się nicienie (karaś, sandacz i większe okonie)...

...w obecnych latach obserwujemy dużo ryb z nicieniami już w samej Wiślę a także w naszych leśnych jeziorach - szczególnie okonia (szereg kanałów łączących nasze jeziora z Wisłą)...

 

...nie jestem zwolennikiem tego robatctwa ale wyszło tak jakby przyroda pokazała, że umie walczyć z nami wędkarzami i powstał mały "cud nad Wisłą" bo katastrofa przyczyniła się do zainfekowania ryb a to znowu przyczyniło się, że 3/4 wędkarzy przestało zabierać ryby przez obecność nicienia...(zabierają zazwyczaj ci którzy handlują tą rybą no bo staram się nie myśleć, że ktoś obdarowuje taką rybą rodzinę lub sam spożywa wybierając robaczki)...byłoby jeszcze lepiej jakby świadomość społeczna o obecności nicienia była większa i ludzie - docelowi konsumenci ( nie wędkarze) mniej ufnie zabierali się do konsumpcji rybki od sąsiada...

 

...często łowię okonie te większe i nicień potrafi wystawać im z przysłowiowego tyłka ale są w bardzo dobrej kondycji i dodatkowo jeszcze nie znalazłem masowego śnięcia ryb z powodu nicienia ani o tym nie słyszałem...

 

...także koledzy jak przyjeżdżacie do nas nad jezioro białe lub inny fajny zbiornik to na grilla trzeba brać kiełbasę bo one tu już są (nicienie)... :blink:

 

...szkoda, że nad Zegrzem przyrodzie nie dadzą szansy się obronić  :angry: bo nad lustrem wody przed zarzuceniem wędki człowieka chwilowo zachwyca potencjał tej wody  ;) ...

 

...wymiar 15cm dla mnie niezrozumiały bo przez wieloletnie nasze konsumowanie chociażby okoni długo czekaliśmy na odbudowę i większe egzemplarze a gdy już się zaczęły pojawiać to PZW nas szpadlem w łeb i 230v do wody...

 

...mam nadzieję, że synowie doczekają rozpadu tej komunistycznej pozostałości, karty krajowej i konkretnych klubów przypisanych do konkretnej wody...

.

...a tymczasem śmiało chłopy - dawać te okazy ...nie wstydzić się ... choć wiem, że jakbym wrzucił fotę okonia 25cm i napisał "niedaleko kierownicy" to kilka osób już by tam nocowało... :P 


  • Dano., Tabor i IrekR lubią to

#4803 OFFLINE   Drwal

Drwal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaJÓZEFÓW

Napisano 07 kwiecień 2018 - 05:31

Łowiłem na ZZ O 10 lat ostatnie 3-lata byłem tylko 1 ,raz na 1 maja .Nastepnego roku pojechałem z rodzina popływać łódką i miałęm możliwośćna spokojnie popatrzyć na echo to było 2 lata temu ,tam nie widziałem ryb była pustynia oczywiście od czasu do czasu coś sie pojawiło bo nie da się całokowicie wszystkego wyciapać do ostatniej nogi..

Wyciągnełem wnioski karty na mzaowiecie już nie opłacam bo i poco? jeżdze gdzie tylko moge i mam dużo lepsze efekty z jednego dnia niż z całego sezonu na ZZ.

3 lata temu byłem na Mamrach w wakacje, tam na echu było tyle ryb żę myślałem żę mi się echo popsuło niestety to były mocno przełowione mazury ,ale i tak były 10 razy rybniejsze niż ZZ myślałem kurcze o co chodzi ,chodzi o to że ktoś nas w ch...a cały czas ładuje pluje w twarz a my mówimy że to deszcz pada .

Niestety nie widzę szansy na poprawe i nie wykupuje karty na mazowieckie i jestem szczęśliwy i wam radzę to samo wszystkie inne regiony sa lepsze od mazowieckiego .

Pozdrawiam Was trzymajcie i wyciagnijcie wnioski .



#4804 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 889 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 07 kwiecień 2018 - 07:31

Szczupak mojego znajomego 102 cm ZZ  w tym dniu jeszcze kilka takich rybek złapało powietrza . Te czasy za mojego życia już nie wrócą .

Myślę że trzeba wszystkie zdjęcia jakie mamy z drapieżnikami w stawiać na forum  .Prezesi podniosą ceny za sieci wyników nie będą mieli i zrezygnują z połowów .

Do tego pozbędziemy się  konkurencji na innych łowiskach bo będzie na ZZ biczować  pusta wodę . :D Od maja zaczynam  . ;)

 

 

38982e16a94da634f992eb0e37193533_resized


Użytkownik Tabor edytował ten post 07 kwiecień 2018 - 07:55

  • grey lubi to

#4805 Guest_dziki1916_*

Guest_dziki1916_*
  • Guests

Napisano 29 kwiecień 2018 - 10:08

Kilka dni temu zalew zarybiony wylegiem szczupaka zerujacego. W najblizszym czasie kolejne zarybienia.
  • SzymusS lubi to

#4806 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 889 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 29 kwiecień 2018 - 18:20

Jest światełko w tunelu ale 1 m długości będą miały za 8 do 10 lat . 



#4807 OFFLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto

Napisano 29 kwiecień 2018 - 18:49

Jest światełko w tunelu ale 1 m długości będą miały za 8 do 10 lat . 

Może z jeden szczupaczyna dożyje...



#4808 OFFLINE   Pinciu

Pinciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaKomorów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:El.

Napisano 29 kwiecień 2018 - 21:00

Aaa w czwartek slipowałem się przy moście w Wierzbicy "dziwiłem" się że ludzie biegają za okoniem z gumami rozmiar szczupakowy...

Użytkownik Pinciu edytował ten post 29 kwiecień 2018 - 21:00


#4809 Guest_dziki1916_*

Guest_dziki1916_*
  • Guests

Napisano 30 kwiecień 2018 - 06:03

Aaa w czwartek slipowałem się przy moście w Wierzbicy "dziwiłem" się że ludzie biegają za okoniem z gumami rozmiar szczupakowy...

Czyli rozumiem że gumy 20cm+....



#4810 OFFLINE   Pinciu

Pinciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaKomorów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:El.

Napisano 30 kwiecień 2018 - 08:38

Nie biegałem z miarką za ludźmi ale widać było, że z takimi rozmiarami gum to nie nastawiają się na połów okonków. Napewno testowali tylko nowe przynęty...

#4811 Guest_dziki1916_*

Guest_dziki1916_*
  • Guests

Napisano 30 kwiecień 2018 - 08:49

Nie biegałem z miarką za ludźmi ale widać było, że z takimi rozmiarami gum to nie nastawiają się na połów okonków. Napewno testowali tylko nowe przynęty...

Po co taka informacja skoro nie masz pewności i opierasz wszystko na domysłach??? Jakaś reakcja była czy tylko pomówienie na Jb???

 

Bez odbioru



#4812 OFFLINE   Pinciu

Pinciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaKomorów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:El.

Napisano 30 kwiecień 2018 - 09:39

Chyba żartujesz. Znasz jakiś przepis zabraniajacy łowić okonki na przynęty po 15-20 cm albo większe? Jeśli Ty nie potrafisz odróźnić przynęty 2" od przynęty 6" potrzebujesz do tego badań w labolatorium to należy Ci tylko współczuć.
Chyba potrafisz odróżnić zachowanie nieetyczne od zachowania niezgodnego z przepisami? Nazwał bym Cię adwokatem cwaniaczków ale kultura i etyka mi nie pozwala.
  • w6i6e6, cyprys19 i Rowino lubią to

#4813 Guest_dziki1916_*

Guest_dziki1916_*
  • Guests

Napisano 30 kwiecień 2018 - 09:56

Sam napisałeś że to rozmiar szczupakowy - skoro tak trzeba było patrzeć co się dzieje a tak jak zwykle wyszło wietrzenie spisku,szukanie kłusowników i łamiących przepisy nie mając na to żadnego argumentu i pokazując jak to jest źle nad zalewem. Internet przyjmie wszystko - Nawet takiego Janusza jak Ty.



#4814 OFFLINE   Pinciu

Pinciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaKomorów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:El.

Napisano 30 kwiecień 2018 - 10:09

Jeździłem przez pewien czas na ryby z kolesiem który woblerami do cięzkiego trolingu chciał łowić zegrzyńskie okonki. Czy mógł mu to ktoś zabronić? Przestałem z nim jeździć.
Sory nie mam ochoty dyskutować z takim mistrzem jak ty. Życzę powodzenia.

#4815 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 30 kwiecień 2018 - 11:08

Obaj wyraziliście jasno swoje opinie. Każdy, kto potrafi czytać, może zobaczyć, jakie one są. Dalszą dyskusję prowadźcie na priv, lub w innym wątku. Ten jest poświęcony innemu tematowi.


  • w6i6e6 i coma lubią to

#4816 OFFLINE   Ciastek

Ciastek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 30 kwiecień 2018 - 11:29

Ostatnio jak łaziłem za okoniem spotkałem gościa z trzema gruntówkami i czwartą wędką na żywca. Przystanołem, popatrzyłem i pytam się czy nie zawczesnie na szczupaka? A gość, że to na okonia. Wyjmuje telefon a gość w tym momencie mówi że zwija się bo nic nie bierze i poszedł. Tak jest, było i będzie jeszcze długo ale uświadamiać trzeba, samo wyjęcie telefonu spowodowało że gość zakończył łowienie. Trzeba w każdy możliwy sposób uprzykrzać takim ludziom życie, oczywiście z zachowaniem ostrożności żeby sobie problemów nie narobić.
  • SzymusS i Martin77 lubią to

#4817 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 30 kwiecień 2018 - 11:34

 Pomimo notorycznego czarnego PR, na przystaniach (gdzie można wypożyczyć ok 80 szt.) - wolnych łódek brak na 1 i 2 maja!!! Tak wygląda presja na tym zbiorniku. Do tego setki łódek prywatnych i tysiące ludzi na brzegu.

A większość chce zjeść jakąś rybkę w majówkę.


Użytkownik vako edytował ten post 30 kwiecień 2018 - 11:38

  • rower26 lubi to

#4818 OFFLINE   Darek P

Darek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów

Napisano 30 kwiecień 2018 - 16:44

"W Mazowieckim rybole na rzekach mają szlaban od 01 styczna do 31 maja. Podbijasz? ;)"
To Twoje słowa a jaka jest prawda dowiedzieliśmy się 29.03
Ktoś tu uprawia PR to jest pewne...

#4819 OFFLINE   grzegorzyk

grzegorzyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz

Napisano 30 kwiecień 2018 - 17:25

Razem z kolegą dzwoniliśmy w niedzielę zgłosić łowiących z łódki, oczywiście nie dość że zakaz, to jeszcze łowili na gumy 15+ (napewno polowali na okonia). Niestety telefony służ milczały.

#4820 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 30 kwiecień 2018 - 18:26

"W Mazowieckim rybole na rzekach mają szlaban od 01 styczna do 31 maja. Podbijasz? ;)"
To Twoje słowa a jaka jest prawda dowiedzieliśmy się 29.03
Ktoś tu uprawia PR to jest pewne...

Podbijam. To na której rzece łowili? Jakieś foto może masz, czy znów wieści z formaliny(WŚ)? Dzwoniłeś na PSR?


Użytkownik vako edytował ten post 30 kwiecień 2018 - 18:28





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych