Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

G.Loomis Asquish i dystrybucja sprzętu G. Loomis w Europie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   krys

krys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 24 marzec 2019 - 13:16

Były dostępne w Eu podalem Tobie kod modelowy z katalogu.
Bezpośrednio w Shimano, ty niestety musisz udać się do dealera.
NRX LP już nie kupisz.

Myślę że odpowiedzialem Tobie na pytania.


A masz może skan z katalogu ?;)

#22 Guest_EdekZfabrykiKredek_*

Guest_EdekZfabrykiKredek_*
  • Guests

Napisano 24 marzec 2019 - 13:17

Aha nie były dostępne w Polsce modele LP, mylisz się były, nawet Głowatka z Krakowa kupowała z tego co pamiętam.

Katalog, strona 253

https://issuu.com/fi..._-_katalog_2017

 

Owszem Asquith nie ma w katalogu na 2019 ale to dlatego że wszedł do oferty po druknięciu katalogów ( a katalogi idą do realizacji już latem )

 

A może to był model nie cieszący sie za wielkim zainteresowaniem w Europie i dlatego został wycofany, nie pomyślałeś o tym, może nawet w USA zostanie niebawem wycofany tego nie wiesz.

Z niczego się nie wycofywałem, tylko napisałem Tobie jasno że musisz udać się do sklepu, a do jakiego to nie wiem do którego chcesz.

Widzę że Ty jesteś taki któremu trzeba wszystko podać na tacy, nie chce się nawet udać do sklepu z sąsiedztwa i sie spytać czy zaopatruja się w Shimano i czy ewentualnie mogą coś ściągnąć dla klienta, a to jaką politykę mają niektóre sklepy które nie chcą sprowadzać czegoś pod klienta to inna sprawa.

 

Też Pozdrawiam.

 

Nie nie mam skanu, posiadam jedynie oryginalne katalogi na papierze.


Użytkownik SIEMANO edytował ten post 24 marzec 2019 - 13:24

  • turnik1 lubi to

#23 OFFLINE   krys

krys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 24 marzec 2019 - 13:22

A ja mam katalog wasz z 2018 r. Na stronie 253 jest jeden model. Sprawdź kolego ;) A w Glowatce właśnie się pytałem swego czasu o model nrx po #5 9'. Powiedzieli że nie ma w katalogu, i nie mogą sprowadzić.

Jeden model i to nawet nie ten najlepszy był dostepny:)

Pozdrawiam

Użytkownik krys edytował ten post 24 marzec 2019 - 13:25


#24 Guest_EdekZfabrykiKredek_*

Guest_EdekZfabrykiKredek_*
  • Guests

Napisano 24 marzec 2019 - 13:35

A ja mam katalog wasz z 2018 r. Na stronie 253 jest jeden model. Sprawdź kolego ;) A w Glowatce właśnie się pytałem swego czasu o model nrx po #5 9'. Powiedzieli że nie ma w katalogu, i nie mogą sprowadzić.

Pozdrawiam

Tak w 2018 r był jeden bo wtedy były już wycofywane ale te zakontraktowane w 2017 r były wysyłane z fabryki i normalnie sprzedawane dealerom.

Może im nie chciało się sprawdzić stanów magazynowych ( a maja dostęp do magazynu w PL i centralnego ) i dlatego na szybkiego stwierdzili że ich już nie ma bo nie ma w katalogu, a fizycznie były dostępne.

Sorry sklepy taką mają polityke lub pracowników.

 

Pozdrawiam

sorry ale nie będę dalej dyskutować na ten temat bo wyjaśniłem wszystko.


Użytkownik SIEMANO edytował ten post 24 marzec 2019 - 13:38


#25 OFFLINE   krys

krys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 24 marzec 2019 - 13:45

Nie rozumiemy się ;) pisze Ci jako klient / mam i wedke loomisa I kilka kołowrotków shimano/ że coś jest u Was nie tak. Ty piszesz że w katalogu nie było ale tak wogole to były:) proszę Cię...Ja też zajmuje się handlem i to co piszesz to lipa.

Pisze Ci że słabo działa wasza dystrybucja a Ty mijając się z prawdą próbujesz mi udowodnić że jest inaczej. Na każdym kroku się potykasz. Robisz to na forum :) masakra ;)

Wiesz kto rządzi w handlu ? Klient. Gdzieś na samym końcu marketingowego bełkotu ktoś podejmuje decyzję czy wydac te 1000 $ na wedke czy nie. Ja przez takie podejscie jak Twoje wybralem ostatnio Scotta. Choć miałem wielką ochotę na loomisa;)
Za chwilę nawet yellowstoneangler Wam nie pomoże;) no chyba że w USA nie ma takiej lipy. A no tak nie ma;) tam się szanuje klienta . Nie tłumaczy mętnie, mijając się z prawdą.

Pozdrawiam

#26 Guest_EdekZfabrykiKredek_*

Guest_EdekZfabrykiKredek_*
  • Guests

Napisano 24 marzec 2019 - 14:08

Chłopie po pierwsze jestem tu prywatnie jako wędkarz tak dla jasności.

To że w katalogu na 2018 nie było danego modelu to nic nie znaczy bo w roku poprzednim były te wędki i były składane zamówienia preorderowe na kolejny sezon dlatego były fizycznie z przeznaczeniem dla tych sklepów które je zamówili, widać jaki handel uprawiasz skoro nie znasz sie wogóle na tym.

 

Nic nie musze udowadniać i nigdzie nie musze na siłe Ciebie przekonywać.

Temat był o Asquitha że trzeba czekać miesiącami a to nie prawda bo jest dostępny normalnie na magazynch w EU, sprawa modelu NRX LP że niby nie było w dystrybucji EU i tu Tobie udowodniłem że były.

Sam się potykasz i błądzisz.

Jestem na forum prywatnie nie służbowo i napisałem że najlepiej aby udać się do sklepu który współpracuje z Shimano a ty że chcesz mieć wszystko podane na tacy, żadnego swoje wysiłku. Szkoda słów.

 

Jeszcze raz miłego dnia. i bez odbioru.



#27 OFFLINE   krys

krys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 24 marzec 2019 - 15:25

Chłopie po pierwsze jestem tu prywatnie jako wędkarz tak dla jasności.
To że w katalogu na 2018 nie było danego modelu to nic nie znaczy bo w roku poprzednim były te wędki i były składane zamówienia preorderowe na kolejny sezon dlatego były fizycznie z przeznaczeniem dla tych sklepów które je zamówili, widać jaki handel uprawiasz skoro nie znasz sie wogóle na tym.

Nic nie musze udowadniać i nigdzie nie musze na siłe Ciebie przekonywać.
Temat był o Asquitha że trzeba czekać miesiącami a to nie prawda bo jest dostępny normalnie na magazynch w EU, sprawa modelu NRX LP że niby nie było w dystrybucji EU i tu Tobie udowodniłem że były.
Sam się potykasz i błądzisz.
Jestem na forum prywatnie nie służbowo i napisałem że najlepiej aby udać się do sklepu który współpracuje z Shimano a ty że chcesz mieć wszystko podane na tacy, żadnego swoje wysiłku. Szkoda słów.

Jeszcze raz miłego dnia. i bez odbioru.

Wędki preorderowane i nie ma ich w katalogu;) ?
Ale generalnie są na stanie tylko sklepom się nie chce sprawdzać. Sam tak napisałeś.

Którą wersja jest prawdziwa ?;)

ten nieszczęsny NRX LP #5 9' / swoją drogą ponoć super wedka/ jego w katalogu nie było. Jak niby miałem to wg. Ciebie zamowic jak sklepy nie przyjmowaly zamowienia twierdzac ze towaru nie ma w dystrybucji bo nie ma w katalogu.


Może rzeczywiście ten handel który ja "uprawiam" ;) jak piszesz jest inny. Może różni się tym , że szanuje klienta, nie kłamie go, nie próbuje z niego zrobić glupka, przekazujac mu nierzetelne informację.
I wreszcie mam do niego szacunek. W końcu to ktoś kto decyduje się zostawić u mnie ciężko zarobione pieniądze.

I choć wyczuwam w Twoim wpisie w tej części taka próbę słabego ataku pt." Brak argumentów to napisze gościowi, że się nie zna " . Dodatowo uzyje magicznego slowa " preorderowane" i go zalatwie :)to szczerze powiedziawszy nie wzrusza mnie to ;) słabe to jakieś.

Kolego masz chyba świadomość że na tym forum jest całą masa inteligentnych ludzi, cześć z nich prowadzi różne biznesy i raczej nie lykna tej lipnej wypowiedzi.

I rzeczywiście nic nie musisz mi udowadniać; bo to co piszesz i tak mówi samo za siebie.

Pozdrawiam


P.s. sam sie ustawiłes w roli pracownika shimano. Teraz pewnie kazdy bedzie sie chcial tam zatrudnic bo macie specjalny dostep do wedek loomisa a reszta musi isc do swojego osiedlowego sklepu ;)

Użytkownik krys edytował ten post 24 marzec 2019 - 15:30


#28 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 24 marzec 2019 - 17:55

Twin Powera PG nie było w katalogu EU a w sprzedaży jest :-)
Ciebie raczej sklepy odbijały bo nie chciało im się szukać.
Tak sama sytuacja jest z częściami do młynków Shimano. Zapytasz w 10 sklepach handlujących z Shimano PL a tylko w jednym się za to wezmą i zamówią.
Zapytaj u @Mefisto bo Arturowi napewno będzie się chciało poszukać.

#29 OFFLINE   krys

krys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 24 marzec 2019 - 18:52

Twin Powera PG nie było w katalogu EU a w sprzedaży jest :-)
Ciebie raczej sklepy odbijały bo nie chciało im się szukać.


Tak sama sytuacja jest z częściami do młynków Shimano. Zapytasz w 10 sklepach handlujących z Shimano PL a tylko w jednym się za to wezmą i zamówią.
Zapytaj u @Mefisto bo Arturowi napewno będzie się chciało poszukać.

No wiesz ja tez myślę że to wina sklepów. Po co mają się trudzic i sprzedawac wedki po 4 tyś.
Po co mają zarabiać?;) najlepsze w tym jest to że to była pewnie jakaś międzynarodowa współpraca bo odbijaly mnie sklepy i w Polsce i w paru innych krajach duze znane sklepy/. No i jeszcze zdziwiło mnie to że jak np. Spytałem ich o nautiliusa nawet jak go nie mieli na stronie to i tak mi to dostarczyli w ciągu 7 dni. Podobnie np. Z wędka scott . Kurczę dzwoniłem w parę miejsc i nikt mnie nie odbił;)
Podobnie jak Vision. super podchodza do klienta.
No i jak widać na różnych forach tych odbitych w sprawie wedek loomisa jest sporo.

Tak Ci powiem że zwalanie na sklepy to łatwiznę. Tym bardziej że sobie na to nie zasłużyli wg. mnie. Oni zyja ze sprzedazy.
I powiem Ci że te sklepy od których kupuje podchodzą super profesjonalnie do tego co robią.


Pozdrawiam

P.s. to że sklep Mefisto/ nie pamiętam ale chyba też coś od nich kupowalem/ ma coś spoza europejskiej dystrybucji Shimano to raczej plus dla sklepu nie Shimano.
Nie wiem jak jest z kolowrotkami. Pisze o wędkach loomisa. A ten temat przerobilem jak sam chciałem sobie kupić taka wędka.

I powiem Ci że taka sytuacja mnie po prostu wkurza. Tzn. Chce sobie kupić jedna z lepszych wedek muchowych na rynku I muszę robić jakieś cuda wianki ;) miałbym to gdzieś gdyby chodziło i wedki jakiejś cienkiej firmy X . Ale tu chodzi o produkt topowy. Wręcz legendarna marka. I teraz wypuszczają dodatkowo 2 świetne serie NRX I Asquit A tu d......:) mam tylko nadzieję że się to zmieni na lepsze i wedki tej firmy będą dostępne " od reki".

Użytkownik krys edytował ten post 24 marzec 2019 - 19:19


#30 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 24 marzec 2019 - 19:32

Piszesz że znasz się na handlu.
Wg mnie wogóle ale to moje zdanie.
ŻADEN SKLEP NIE MA W INTERESIE trzymać takich zabawek bo za to trzeba zapłacić a nie wiadomo kiedy i czy wogóle trafi się klient na to.
Wbrew pozorom najlepiej zarabia się na tanim badziewiu a nie na topowych rzeczach.
A druga sprawa , jeśli ktoś u nas chce 4 tys wydać na kij to idzie do pracowni i tam marudzi :-)
Takie są realia.

#31 OFFLINE   krys

krys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 24 marzec 2019 - 19:50

Przemo ...już mi się nie chce wybacz ;)
Tak na marginesie handluje w zasadzie z całym światem. Wysyłamy nasze produkty / setki kontenerów/ od Skandynawii, oczywiście UE, po Dubai, Indie czy Bangladesz. Ale to nie miejsce żeby to opisywać:)
Kto mówi o trzymaniu towaru? Czytaj że zrozumieniem. Ja pisze że sklepy nie mogły tego sprowadzić lub pisały cze czas oczekiwania jest bardzo długi. Przeczytaj jeszcze raz wszystkie posty że zrozumieniem. I na koniec. Wiesz ile towaru i za ile pieniędzy szanująca się firma musi trzymać na stoku w oczekiwaniu na klienta. Nawet produktów wrażliwych szybko pasujących. Wiesz np.ile piwa duży browar produkuje bez zamówień/ nie sprzedaję piwa :)/ wiesz dla mnie mówienie że ktoś się na czymś nie zna jak nawet nie znam tej osoby to trochę ryzykowna rzecz;)
No chyba że nasze stwierdzenie opieramy na tym ze skoro ta osoba mysli inaczej niż my na dany temat to się nie zna ;)

Pozdrawiam

P.s. Mam wedki z pracowni :). Ale jak mam uzbroić loomisa skoro nie ma blankow:) tu nie chodzi o wydanie 4 tyś na jakikolwiek wędka ale o kupienie konkretnej wędki.

Użytkownik krys edytował ten post 24 marzec 2019 - 19:57

  • jbk i Richi55 lubią to

#32 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 24 marzec 2019 - 20:16

Wiesz co . Twoje wpisy odbieram jak krzyk rozkapryszonego dziecka któremu mama nie kupiła żółtego lizaka bo akurat żółtych nie było.

Ps. Ten patyk jest dostępny w Shimano w max 3 tygodnie :-) .
W 3 wersjach jest dostępny ( nie znam się na kijach muchowych, różne klasy linek)

Sklepy w których pytałeś po prostu Cię olały.
Dokladniej. 9'0"#4 ,9'0"#5 i 15'0"#10 :-)
Mail np do Mefisto i jak znam życie to za 2 tygodnie masz ten kij w domu :-)

Użytkownik przemo_w edytował ten post 24 marzec 2019 - 20:28


#33 OFFLINE   krys

krys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 24 marzec 2019 - 20:27

Moge być tym rozkapryszonym dzieciakiem;)
Szkoda że jak się kończą argumenty to niektórzy sięgają po inna broń;)
Ale to dość typowe.

A o którym patyku piszesz? Tzn której serii?

Pozdrawiam

P.s. Jesteś kolegą siemano?;)

Użytkownik krys edytował ten post 24 marzec 2019 - 20:30


#34 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 24 marzec 2019 - 20:30

Nie jestem pracownikiem Shimano a z Kubą się znam.
I nie od niego to wszystko wiem. Każdy sklep współpracujacy z Shimano to POWINIEN wiedzieć :-)
NRX jest w 5 wersjach dostępny
:-)

Tylko nie ma Trout 9'0" #3 :-)

Użytkownik przemo_w edytował ten post 24 marzec 2019 - 20:35


#35 OFFLINE   krys

krys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 24 marzec 2019 - 20:35

No spoko. Dobrej nocy Ci życzę ;)
Akurat patyki które podałeś nie interesują mnie niezależnie od tego czy NRX czy Asquit. 15 ' to pewnie spey. Nie moja bajka. Reszta nie jest wybitna :) te co mnie interesują to NRX LP # 5 9' i 10 lub 12 asquith morskie.
Wejdź sobie na dowolny sklep on linę w USA i porównaj ofertę.

Tam widocznie mieszkają sami rozkapryszeni chłopcy którzy uwielbiają łowić na muchę;)

Pozdrawiam

P.s do Kuby nic nie mam tylko mógłby ta energie którą poświęcił dla mnie przeznaczyć na polepszenie oferty loomisa w Polsce;)
Kurde ale czasy _ klient marudzi że chce kupić;) no masakra normalnie.

Użytkownik krys edytował ten post 24 marzec 2019 - 20:37


#36 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 24 marzec 2019 - 20:44

@Krys jest wiele rzeczy nie dostępnych w EU i raczej Kuba tu nic nie zdziała :-) skoro Japończycy stwierdzili że tak ma być.
Nie mam pojecia o kijach o których piszesz. Czy byłoby zainteresowanie nimi?
Na kołowrotkowe hybrydy jest zapotrzebowanie a nie są na Eu dostępne.

Użytkownik przemo_w edytował ten post 24 marzec 2019 - 20:49


#37 OFFLINE   krys

krys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 24 marzec 2019 - 20:56

Kończąc;) nie wywolalem Kuby do tablicy. Opisałem jedynie moje przygody z loomisem A raczej próba jego zakupu.
W normalnych warunkach taka uwaga powinna być przeanalizowana bo może klient ma racje , a tych klientow moze byc wielu.
Zdaje sobie sprawę że UE w porównaniu do USA TO żaden rynek dla loomisa. Ale jakoś inne znane amerykańskie marki z flyfishing poważniej podchodzą do tematu. Nie wystarczy mieć super produkt. Trzeba to jeszcze sprzedać. Już o serwisie i kontakcie z klientem nie wspomnę. Dziś klient ma wybór.
Kiedyś Nokia też myślał że nic nigdy się nie zmieni;)

Użytkownik krys edytował ten post 24 marzec 2019 - 20:57


#38 OFFLINE   Darek P

Darek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów

Napisano 25 marzec 2019 - 11:57

krys możesz zamówić NRX LP # 5 u Adama z Caddis.Oczywiście ze Stanów bo jest tak jak napisałeś. W europejskiej dystrybucji nie mają :( Kolega zamówił u niego Loomisa i z tego co wiem jest zadowolony .Miałem okazję porzucać tą wędką i w mojej ocenie fantastyczny sprzęt. Wygląd jest kwestią dyskusyjną ;)
Sam miałem się skusić ale trafiła mi się ostatnio inna perełka light z Sage ;)
Pozdrawiam

#39 OFFLINE   krys

krys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 25 marzec 2019 - 12:26

Wiem że u niego mogę. Znam Adama i uważam że jest super profesjonalny. Zrobilem u niego ostatnio trochę zakupów i wszystko było super. Podejście do klienta obsługa itd. Dodatkowo robi świetne muchy;)

Pozdrawiam

#40 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 25 marzec 2019 - 15:22

Wiem że u niego mogę. Znam Adama i uważam że jest super profesjonalny. Zrobilem u niego ostatnio trochę zakupów i wszystko było super. Podejście do klienta obsługa itd. Dodatkowo robi świetne muchy;)
 

To czemu nie zamówisz, tylko narzekasz, że nie możesz u nikogo zamówić? Nie za bardzo łapię cel ciągnięcia tego wątku. Pewnie admin też nie łapał i dlatego to usunął...

Jakbyś zamówił tydzień temu to już niedługo mógłbyś opisać walory tej drogiej bądź co bądź zabawki... Tego by nie usunęli...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych