Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

WĘDKARSTWO 360


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
329 odpowiedzi w tym temacie

#41 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 27 marzec 2019 - 19:55

...przeca dałem!


  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

#42 OFFLINE   marekn

marekn

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisano 27 marzec 2019 - 20:03

.... Powiem tak. Dziś ja wymagam zgłębienia konkretnych tematów i pytań, których masę łatwo znaleźć tak samo w sieci jak i nad wodą a, na które warto byłoby odpowiedzieć bo często padają w próżnię.

 

 

 

Powiem tak. Zgłębienia jakich konkretnych tematów i pytań Kolega oczekuje (które nie były już poruszane w sieci, może przykład, tudzież przykłady) ? I poproszę merytorycznie. Dodam, że nie czytam prasy "wędkarskiej" już od wielu, wielu lat, ale wpis Kolegi mnie zaintrygował. Czego Kolega oczekuje?!



#43 ONLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 28 marzec 2019 - 09:13

Kupiłem, przekartkowałem, jeden artykuł przeczytałem. Oczywiście o troci, Marka Szymańskiego. Choćby dla jego pióra kupię sobie to pismo jeszcze. Kiedy czytałem o Redze, czułem się jakbym się znalazł na moment nad jej brzegami.
  • BOB i Bułka lubią to

#44 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 28 marzec 2019 - 10:40

Ja z niecierpliwością czekam na tekst P. Matusiaka o łowieniu wczesno wiosennych kleni na DS. Metoda mało popularna a Piotrek ma masę szczegółowej praktycznej wiedzy do przekazania ... tego oczekuję. Pisania z duchem czasu. Przede wszystkim szczegółowo o nieszablonowych sposobach łowienia i nowych metodach. Mniej o kurtkach i okularach  ...


Użytkownik Robert Crocker edytował ten post 28 marzec 2019 - 10:44

  • jersey, kondzio 77 i BOB lubią to

#45 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 28 marzec 2019 - 14:39

Kupiłem, przejrzałem. Jak ktoś ma na Bytomską w Warszawie bliżej, niż do kiosku, to chętnie oddam.


  • BOB i pomidor babinicz lubią to

#46 OFFLINE   pomidor babinicz

pomidor babinicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaWarszawa Wawer - Otwock
  • Imię:Paweł

Napisano 28 marzec 2019 - 15:01

A ja będę bronił nowego pomysłu kultowych kultrednaczy.. :)  Magazyn typu life style to nie jest medialna publikacja typu fanzin, wyspecjalizowany poradnik czy też tabloid. Są już takie.. Z założenia ma to być wydawnictwo wysmakowane ale i stonowane, adresowane do dużo szerszej grupy czytelniczej. Szersze tematycznie - takie jak Playboy, Auto Moto, Żagle, Glamour albo Foto..

Jeszcze nie całkiem takie jest  :)   

 

Tylko, że pismo lafstajlowe powinno być ładne, a ani Żagle, ani Glamour, ani Foto czy tym bardziej w360 nie jest. Dobry papier, nowoczesna typografia i projektowanie graficzne, trochę oddechu, dużo dobrej fotografii z wyjazdów. Coś jak pierwsze numery Szosy w świecie rowerowym. Teraz mamy takie coś co już mieliśmy/mamy. 



#47 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 28 marzec 2019 - 18:09

Buńczuczne zapowiedzi i lektura pierwszego numeru potwierdziły moje "obawy" :P

Lajfstajlowy - czyli o wszystkim. Czyli i o niczym. Gazeta nie pokaże jak być lepszym czy skuteczniejszym wędkarzem. Pokaże jak być wędkarzem modnym, trendy i... stylowym.

Paradoksalnie - abstrahując rzecz jasna o osoby Rednacza - WRESZCIE gazeta dla SOB-a!!!


  • Paweł J, border river, Robert Crocker i 1 inna osoba lubią to

#48 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 28 marzec 2019 - 19:05

Ja jeszcze bym się wstrzymał z takimi definytywnymi ocenami bo to dopiero pierwszy numer.
  • BOB lubi to

#49 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 28 marzec 2019 - 20:23

Kupiłem, przejrzałem. Jak ktoś ma na Bytomską w Warszawie bliżej, niż do kiosku, to chętnie oddam.


Nie miałem na myśli, że tytuł jest nic nie warty. Po prostu nie kolekcjonuję przeczytanych gazet.

#50 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4887 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 28 marzec 2019 - 22:52

Ależ Sayonara - skąd u Ciebie ta ludowa wiara w edukacyjną funkcję prasy, albo oczekiwanie na jakąś iluminację? Przecież life style to jest przede wszystkim elegancko podana opowieść, dla ludzi już przekonanych, potwierdzająca nasz status, podnosząca również samoocenę.. :)

A poszukiwanie w fishingu li tylko wyższej skuteczności,  jest formą manieryzmu wyjątkowo niskich lotów, pragmatyczną formą użytkową dla ubogich duchem.. :)  


  • Maciej W., Jano i oldziu lubią to

#51 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 29 marzec 2019 - 09:26

Ależ Sławomirze - w moim przypadku to nie tyle wiara, co raczej konstatacja wiary. Wnikliwie obserwuję świat. Ogół niezmiennie żąda słowa pisanego i niezmiennie czerpie zeń wzorce. No...w tym wypadku to bardziej "słowo oglądane" niż pisane... ale takie mamy czasy. Lajfstajlowe.

Elegancji nijakiej w life style nie widzę,,, fachowości jeszcze mniej... więc gazeta nie dla mnie.

Wyższej skuteczności "fishingu" poszukuję innymi drogami - bynajmniej nie ubogo duchem. :) Styl mam swój - abnegacki - i innego narzucić sobie nie dam. Z moim czuję się wyśmienicie.


  • Paweł J i border river lubią to

#52 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4887 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 29 marzec 2019 - 12:13

Elegancko podane kupującemu!

 

Skuteczność jest mentalnym spadkiem po naszych starszych braciach - rybakach. Abnegacja po arystokracji i jezuitach - tu autentycznie Ci gratuluję, a powszechna żarłoczność - to sądząc po dzikiej zapamiętałości - chyba po Pigmejach.. :) Ale skąd się wzięli u nas Pigmeje!?

 

Powoli się wyklaruje bardziej luksusowy profil tego miesięcznika. Jest w naszym, coraz zamożniejszym środowisku, zapotrzebowanie na taki magazyn. I robią go, jakby nie patrzył. fachowcy o znanych nazwiskach.. Uważam, że jest to zmiana na lepsze. W poprzednim wcieleniu targetem był mało wymagający odbiorca, któremu zawsze można wtrynić dowolną tandetę,  albo naopowiadać koszałków opałków - w tym ciągle podgrzewanej paranoicznej wojenki członków z własnym stowarzyszeniem  :doh:-  o którego względy zabiegano metodami rujnującymi i tak kiepski wizerunek wędkarskiego świata.. 

Ale ponieważ wierzę w ludzi, no to nie wypada mi nic innego, jak tylko dobrze życzyć nowemu magazynowi.. :)



#53 OFFLINE   Kamil_M

Kamil_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 30 marzec 2019 - 15:13

A tak podsumowując, wybralibyście teraz Wędkarstwo 360 czy Wędkarski Świat?

#54 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 30 marzec 2019 - 16:18

Pytasz czy teraz? Ja mam (również  przeczytałem  ;) ) wszystkie numery WŚ. A W360 nie jest nawet na początku drogi. Jestem pewien, że Jacek, Marek i spółka będą wnikliwie analizowali wszystkie a przede wszystkim, krytyczne oceny ich pisma i w ciągu półrocza można spodziewać się zmian.

Jednak gdybym musiał wybierać, wybrał bym nowe pismo z ciekawości co będzie dalej (na razie u mnie są na plusie choć ja również mam krytyczne uwagi)



#55 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 30 marzec 2019 - 17:03

Ja powiem szczerze, że dałem szansę W360 i liczę, że to będzie nowa jakość na rynku. Sprawdzam powiem za rok o tej porze. 😉
  • BOB lubi to

#56 OFFLINE   Kamil_M

Kamil_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 30 marzec 2019 - 21:04

Tak, chodziło mi o chwilę obecną. Jestem przyzwyczajony do comiesięcznego czytania jakiegoś czasopisma. Do tej pory był to Wędkarski Świat, w tym miesiącu kupiłem oba pisma i zastanawiam się, czy któreś zaprenumerować.

#57 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 31 marzec 2019 - 08:36

Pytasz czy teraz? Ja mam (również  przeczytałem  ;) ) wszystkie numery WŚ. A W360 nie jest nawet na początku drogi. Jestem pewien, że Jacek, Marek i spółka będą wnikliwie analizowali wszystkie a przede wszystkim, krytyczne oceny ich pisma i w ciągu półrocza można spodziewać się zmian.

Jednak gdybym musiał wybierać, wybrał bym nowe pismo z ciekawości co będzie dalej (na razie u mnie są na plusie choć ja również mam krytyczne uwagi)

 

A ja sądzę, że Jacek i Marek z całym szacunkiem dla tych autorów mogą mieć niestety mało do powiedzenia w kwestii tego jak ma wyglądać magazyn. Tę gazetę wydaje duży wydawca. Musi być utrzymana na jakiś wzór i same dobre choć krótkie teksty mogą jej nie uratować. Ja też jestem ciekawy następnych numerów ale kierunek wydaje się już być obrany a mi on nie do końca pasuje niestety.


  • border river i Robert Crocker lubią to

#58 OFFLINE   P.Rozbiecki

P.Rozbiecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 301 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 marzec 2019 - 21:46

Podsumowując dyskusję, postulat:

niech wróci ś.p. ŚSiM. A jeszcze lepiej bez "iM".


  • jajakub, Adrian Tałocha i Lepton lubią to

#59 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 31 marzec 2019 - 21:52

...nie odbierajmy szansy nowo narodzonym :)



#60 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 01 kwiecień 2019 - 11:55

Kupiłem. Przeczytałem. Pismo "lajfstailowe", ładne. Niestety tego typu pisma czytałem jedynie u fryzjera. Obecnie, z racji miernego owłosienia, nie chadzam do tego typu zakładów... więc raczej czytelnikiem nie zostanę.

PS. Plusy za artykuły M.Szymańskiego, P. Zieleniaka, D. Duszy i M. Łaszewskiego.


  • BOB, border river i ASAPfishing lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych