Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

DRAGON MODERATE II 2.28M 2-12G


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   DzikiBill

DzikiBill

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMazowieckie, Radom
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:B.

Napisano 28 marzec 2019 - 19:57

Witam, poszukuje lekkiego spinningu na okonki, 50/50% z łódki jeziorko / średnie rzeki , i najlepiej żeby tym oblecieć też jazia, klenia i może pstrąga. Wpadł mi w oko tytułowy DRAGON MODERATE II 2.28M 2-12 g , co Panowie i Panie o tym kijku myślicie??mial ktoś z nim do czynienia w kontakcie z tymi gatunkami ryb?nie chce kupować typowej wyklejanki pod same okonie, chce kij w miarę uniwersalny pod ww. ryby ;) może jakaś inne propozycje ??:)z góry dzięki za podpowiedzi :)

#2 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 28 marzec 2019 - 20:02

To ogłoszenie chęci zakupu ? Jeśli nie i szukasz to np. tu: jerkbait.pl-wędka-na-okonie-z-dolnej-półki



#3 OFFLINE   DzikiBill

DzikiBill

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMazowieckie, Radom
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:B.

Napisano 28 marzec 2019 - 20:04

Bardziej chodzi mi o opinie

#4 OFFLINE   Prewwit

Prewwit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Robert

Napisano 29 marzec 2019 - 10:11

Posiadam ten kiejek pod pstrągi, używam go z woblerami 4-6cm, dobrze nimi miota, nie wyginają mocno szczytówki podczas prowadzenia, spokojnie pociągnie woblery 7cm, obrotówkę nr.3. Z gumami też go używałem, gumka 6cm plus 2-5g obciążenia,  dobrze latają z tej wędki z podbiciem nie ma problemu ale jaką gramaturę max pociągnie nie wiem bo cięższych nie używałem. Wędką głęboko gnie się pod rybą, dobrze ją trzyma, bardzo czuła, pomimo że łowię żyłką. Kijek lekki, dobrze się z kołowrotkiem o ciężarze 250g, nie męczy ręki całodniowe wędkowanie. Akcja wędki opisana w katalogu jako medium, ale moim zdaniem to taki medium-fast coś pomiędzy. W tym roku planuje ją użyć na okonie do gum z główkami powyżej 5g, bo powyżej mój microflex 1-7g za bardzo się gnie podczas podbicia.

 

Tutaj masz link z tą wędką w akcji


Użytkownik Prewwit edytował ten post 29 marzec 2019 - 10:14

  • xyzzvpc lubi to

#5 OFFLINE   DzikiBill

DzikiBill

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMazowieckie, Radom
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:B.

Napisano 29 marzec 2019 - 14:07

A miałeś może okazje porównać moderate z nano lite xt80c o podobnej gramaturze ?? Cena podobna a i w obydwu akcja medium-fast.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#6 OFFLINE   Prewwit

Prewwit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Robert

Napisano 29 marzec 2019 - 16:37

Miałem  model xt80c 1-10 235 jeden dzień, moc w dolniku podobna, ale szczyt w xt80c wyraźnie bardziej się gnie, bardziej miękki, dalej rzuca przynęty z 2gr główką i on jest bliżej akcji medium. Przy podbiciu główki 5g z gumą 6cm, mocniej się gnie od moderate, łowiłem nim tylko gumami w wodzie stojącej, więc więcej nie powiem jak radzi sobie z innymi przynętami. Pomimo, że górny zakres wyrzutu w tych kijach różni się tylko 2gramami, to czuć że moderate jest wyraźnie mocniejszy od xt80c.



#7 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 29 marzec 2019 - 16:47

jerkbait.pl-dragon-moderate-opinie-o-serii



#8 OFFLINE   DzikiBill

DzikiBill

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaMazowieckie, Radom
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:B.

Napisano 30 marzec 2019 - 16:13

Dzięki wielkie , to mi wystarczyło i moderate już zamówiony :)))


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

#9 OFFLINE   Minibam

Minibam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów

Napisano 09 kwiecień 2019 - 17:56

Może ktoś coś wie o Dragon Flash XC40P Slow Lure 8 Slow 2.90 0,5 - 8 g ? Wydaje się być ciekawym kijkiem pod klenia i  jazia za 230 zł.


  • Darek Koralewski lubi to

#10 OFFLINE   Pathfinder

Pathfinder

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Z

Napisano 01 czerwiec 2021 - 19:29

W kwestii tego modelu moderate - czy nada się pod Keitechy Easy Shiner 4 cale na główkach 1- 3 gramy? Miałby być docelowo pod okonie łowione na ten typ większej nieco przynęty prezentowane na bardzo lekkich główkach.Chodzi mi o to czy da radę to poprowadzić i zaciąć okonia a przy tym uzyskać fajną ,głębszą pracę pod rybą?Celem są oczywiście okonie 30 ,35 plus a jak Bozia da to większe ;) .Jak się domyślam pod obrotówką 2 - 3 zachowywać się będzie bardzo dobrze.



#11 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1440 postów

Napisano 01 czerwiec 2021 - 19:49

Może ktoś coś wie o Dragon Flash XC40P Slow Lure 8 Slow 2.90 0,5 - 8 g ? Wydaje się być ciekawym kijkiem pod klenia i jazia za 230 zł.

Brsł bym w ciemno jesli lubisz wolna akcje i ugiecie po dolnik sam sie ładuje swietnie raczej pod mniejsze przynety .

Użytkownik Bolen30 edytował ten post 01 czerwiec 2021 - 19:50


#12 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1440 postów

Napisano 01 czerwiec 2021 - 19:55

Odnosnie moderate to obrotówka nr3i nurt to juz brak komfortu a kih mocno zgiety,bynajmniej jak dla mnie,Szczyt dosyc mocny ale guma10cm to nie to ,ja bym nieryzykował bo to kij raczej do nieduzych wobków i obrotówek.A komfortu w takim zakresie gumka plus ołów żaden.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych