Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Test agrafek na zrywanie.


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 marzec 2012 - 18:59

Nudziło mi się, więc postanowiłem pozrywać agrafki i sprawdzić ich statyczną wytrzymalość na zerwanie.
We wszytkich agrafkach zdemontowaÅ‚em krÄ™tlik, oprÃÅ‚cz agrafki Fox-a - bo tam siÄ™ nie daÅ‚o.

Oto uczestnicy mojego testu i wyniki:

http://img14.imageshack.us/img14/5531/p3080736.jpg



http://img11.imageshack.us/img11/2120/p3080727num.jpg




1. SamorÃÅ‚bka rozmiar Å›redni, dÅ‚ugość/ grubość drutu w mm 12,6/0,6 - wynik 11-12 kg
2. SamorÃÅ‚bka rozmiar morski, 18,3/0,8 - wynik 22-23 kg
3. Dragon Super Lock rozm. 4 16/0,7 - wynik pow. 30 kg i dała się rozpiąć
4. Dragon Super Lock rozm. 1 20/0,8 - wynik pow. 30 kg i dała się rozpiąć
5. AFW USA Mighty Mini 70 LB/32kg 22/0,95 - wynik pow. 30 kg i Åźadnych odksztaÅ‚ceÅ„
6. AFW USA Mighty Mini 170 LB/77kg 30/1,25 - wynik pow. 30 kg i Åźadnych odksztaÅ‚ceÅ„
7. Fox Predator Safe-Lok Size 7 27/0,9 - wynik 21-22 kg i strzelił krętlik. Agrafka cała.
8. Spinwal nr. 12 15kg 17/0,6 - wynik 17-18kg
9. Spinwal Morski 30 kg. 27/1 - wynik pow. 30 kg i Åźadnych odksztaÅ‚ceÅ„


A poniÅźej agrafki po teÅ›cie:


http://img138.imageshack.us/img138/1672/p3080743.jpg




I sprzÄ™t uÅźyty do jego przeprowadzenia. Czyli jednostajnie, powoli i z przerwami podnoszony znajdujÄ…cy siÄ™ na wadze akumulator
o wadze około 31 kg:

http://img818.imageshack.us/img818/4143/p3080740.jpg



I kilka uwag odnośnie agrafek.

Numer 1 i 2 - nie trzeba nic rozpinać aby zaÅ‚oÅźyć wabik. Palce odpoczywajÄ…. 2 idealna do jerkÃÅ‚w
Numer 3 i 4 - zadziwiajÄ…co mocne w stosunku do gruboÅ›ci uÅźytego drutu
Numer 5 i 6 - super mocne. CiÄ™Åźko je rozpiąć, a tÄ… 170 Lb lepiej rozpinać kombinerkami. Nawet w warunkach domowych ciÄ™Åźko jest jÄ… rozpiąć palcami.Ze wzglÄ™du na grubość zastosowanego drutu i budowÄ™ nadajÄ… siÄ™ tylko do przynÄ™t z duÅźym oczkiem do mocowania
Numer 7 - tak jak myÅ›laÅ‚em. KrÄ™tlik okazaÅ‚ siÄ™ najsÅ‚abszym elementem. CiÄ™Åźko teÅź zaÅ‚oÅźyć przynÄ™tÄ™, bo agrafka krÄ™ci siÄ™ w palcach przez ten krÄ™tlik
Numer 8 - niezÅ‚y wynik. CiÄ™Åźko jÄ… rozpiąć, ale jest to moÅźliwe palcami. Pod tym wzglÄ™dem podobna do numeru 5 mimo wiÄ™kszego rozmiaru i gruboÅ›ci drutu od numeru 5.



A co do moÅźliwoÅ›ci rozpiÄ™cia siÄ™ agrafki w przypadku holu duÅźego zÄ™bacza to moim zdaniem nie ma na to szans w agrafkach 1,2,5,6 i 9.


Test byÅ‚ zrobiony z czystej ciekawoÅ›ci i nie pretenduje do miana testu profesjonalnego, tym bardziej Åźe uÅźyÅ‚em po 1 sztuce z kaÅźdego typu.


Na pytania chętnie odpowiem.






#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 marzec 2012 - 19:09

DziÄ™ki @godski - super pomysÅ‚ i wykonanie ! Szkoda Åźe nie daÅ‚eÅ› cynku - podesÅ‚aÅ‚bym Ci parÄ™ swoich do testu rÃÅ‚znieÅź.

jak dla mnie to mÃÅ‚gÅ‚byÅ› podać jeszcze, jaka byÅ‚a wytrzymaÅ‚ość deklarowana przez producenta w stosunku do realnej (oczywiÅ›cie w tych przypadkach, gdzie producent takÄ… wytrzymaÅ‚oÅ›c deklarowaÅ‚)

#3 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 marzec 2012 - 19:14

Tylko AFW podaje więc wpisałem. Dragona i Spinwala mozna znaleźć łatwo w sieci. Jak ktoś ma chwilę to niech poda to dopiszę.

Brakuje dosyć popularnej agrafki Spinwala o rozmiar mniejszej niÅź ta morska. Jak jÄ… gdzieÅ› dorwÄ™ to sprawdzÄ™ wedÅ‚ug tej samej metody.

#4 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • ImiÄ™:Bartosz

Napisano 08 marzec 2012 - 19:35

Godski - dobry i ciekawy pomysł.

#5 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 marzec 2012 - 19:42

Dzięki za dobre słowa.
WkrÃÅ‚tce test plecionek wedÅ‚ug mojej metodologii.

UzupeÅ‚niÅ‚em teÅź dane Spinwala numer 12.


#6 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 08 marzec 2012 - 19:51

Dobre. Dzięki za ten test. Czekam z niecierpliwością na plecionki. :D

#7 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • ImiÄ™:Bartosz

Napisano 08 marzec 2012 - 19:55

Godski - jakbyÅ› miaÅ‚ jeszcze ochotÄ™ potestować jakieÅ› agrafki czy krÄ™tliki w przyszÅ‚oÅ›ci to mogÄ™ Ci w kwietniu podesÅ‚ać kilka, rÃÅ‚Åźnych firm.
MoÅźe masz w domu jakiÅ› profesjonalny sprzÄ™t dla kulturystÃÅ‚w bo mam chyba w domu jakieÅ› maÅ‚e krÄ™tliki do 300 i 600 kilo a moja sztanga aÅź tyle nie waÅźy. :lol:

#8 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 08 marzec 2012 - 20:53

mam tez cos na ten temat ... jak zeskanuje to wstawie :D

#9 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 marzec 2012 - 21:31

Godski - jakbyÅ› miaÅ‚ jeszcze ochotÄ™ potestować jakieÅ› agrafki czy krÄ™tliki w przyszÅ‚oÅ›ci to mogÄ™ Ci w kwietniu podesÅ‚ać kilka, rÃÅ‚Åźnych firm.
MoÅźe masz w domu jakiÅ› profesjonalny sprzÄ™t dla kulturystÃÅ‚w bo mam chyba w domu jakieÅ› maÅ‚e krÄ™tliki do 300 i 600 kilo a moja sztanga aÅź tyle nie waÅźy. :lol:



Nie jeÅźdÅźe na wieloryby, tylko na wymiarowe i nadwymiarowe zÄ™bacze.
Ja ledwo te 30 kilo podniosÄ™ i ledwo dysze po testach a ty mi tutaj wyjeÅźdzasz z 300 kg.

#10 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • ImiÄ™:Tomek

Napisano 08 marzec 2012 - 22:32

@godski szacun! Sam uÅźywam Spinwali i jestem z nich zadowolony.

P.S. Mam nadziejÄ™, Åźe te wszystkie agrafki dostaÅ‚eÅ› gratis od producentÃÅ‚w, bo inaczej test siÄ™ nie liczy :lol: :lol: :lol:

#11 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • ImiÄ™:Daniel

Napisano 08 marzec 2012 - 22:41

Dobra robota Mr. Godski B)

Testowanych przez Ciebie agrafek osobiscie nie mialem okazji uzywac, ale gdybym mial siegnac po jakas z tych co testowales to wzialbym morskiego spinwala.
Pozostale z roznych wzgledow u mnie odpadaja.

Pozdrawiam i jeszcze raz slowa uznania

Guzu



#12 OFFLINE   Janusz WaÅ‚aszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - KoÅ‚obrzeg

Napisano 08 marzec 2012 - 22:42

Na prawdę dobra robota, dzięki. B)

#13 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 marzec 2012 - 23:20

Embarassed chyba się zawstydziłem.

Gdybym napisaÅ‚, Åźe agrafka firmy X jest najlepsza to moÅźe producent zasypaÅ‚ by mnie darmowymi agrafkami - zawsze moge przedytować tekst gdy nadejdzie sensowna propozycja B)

@Guzu te morskie to przez wzglÄ…d na sumy???
Te AFW sÄ… robione do 200 czy 300 kg. Jeszcze sie taki sum nie narodziÅ‚ co by zerwaÅ‚ taka 300 kg agrafkÄ™. A zawsze moÅźna zaÅ‚oÅźyć parkÄ™...

Sam po tych testach będe kręcił przypony na zębate z 3 agrafkami.

1 typ przyponu z samorÃÅ‚bkÄ… numer 2 Czasem w chÅ‚odzie i deszczu albo po paru zupkach chmielowych nie chce siÄ™ rozginać agrafek albo juÅź brak siÅ‚y. W przypadku numeru 2 zakÅ‚adanie przynety to przyjemność. Postaram siÄ™ przedstawić wyniki producentowi i poproszÄ™ o wersjÄ™ z drutu 0,9-1,00 mm specjalnie do ciÄ™Åźkich jerkÃÅ‚w.

2 typ będzie z tą większą agrafką Dragona. Jeśli jakość będzie powtarzalna to jest nie do zerwania przez 1,5 metrowca tylko boję się o rozpinanie podczas walki. I jeszcze niepokoi mnie brak typowego oczka do zamocowania linki.

3 typ z tÄ… mniejszÄ… AFW. Agrafka b. mocna i z tak grubego drutu, Åźe nie widzÄ™ mozliwoÅ›ci rozpiÄ™cia przez wielkiego zÄ™bacza.
Minusy to duÅźa siÅ‚a potrzebna do rozpiÄ™cia (ew. kombinerki) i to Åźe nie wchodzi w kaÅźde mocowanie przynÄ™ty. Bardzo trudno jest jÄ… zapiąć do gÅ‚ÃÅ‚wek.

#14 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • ImiÄ™:Daniel

Napisano 08 marzec 2012 - 23:31

Ja jestem mocno ograniczony mentalnie.
Uzywam tylko 2 modeli.
Takze takie dziwne jak te pod numerami 1-4 to wogole nie dla mnie.
Te AFW nie sa okragle (tak przynajmniej jak dla mnie) zatem tez odpadaja.

Cykne fotke agrafek przeze mnie stosowanych.

#15 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 09 marzec 2012 - 00:11


czy agrafki 1/2 nie lapia syfow/czepiaja sie rzeczy?
W sumie to mam jakis drut nierdzewny w 3 czy 4 srednicach (0,5-1mm?) moze kilka sobie sprobuje zrobic...

#16 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 marzec 2012 - 00:15

To Å›wieÅźy zakup i nie wiem. KsztaÅ‚t wskazuje, Åźe raczej nie.
Mnie by się nie chciało kombinować. Są tanie jak barszcz. Agrafka 1 kosztuje 6 zł za 10 sztuk a numer 2 9 zł za 10 sztuk.

#17 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 marzec 2012 - 06:05

Chętnie zobaczyłbym jak wypada w takim teście agrafka typu cross-lock bo konstrukcyjnie podobno są to jedne z najmocniejszych agrafek (podobnie jak nr 5 i 6 AFW z zakręcanym jednym oczkiem)

.

Jakby co to mogÄ™ podrzucuć cross-locki do testÃÅ‚w, widzÄ™ Åźe jesteÅ› z okolic Warszawy - moÅźe wpadniesz na spotkanie 24 marca ?

Załączone pliki



#18 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 09 marzec 2012 - 06:07

Super test, szczegÃÅ‚lnie teraz gdy wiÄ™kszość z nas bÄ™dzie robić maÅ‚e uzupeÅ‚nienie swoich arsenaÅ‚ÃÅ‚w. Niestety ja uÅźywam tylko spinwala z tego testu i to teÅź bardzo sporadycznie, ze wzglÄ™du losowÄ… jakość (rozhartowany drut, rÃÅ‚Åźne dÅ‚ugoÅ›ci cycyka do zapięć) szczegÃÅ‚lnie w mniejszych modelach.

#19 OFFLINE   SÅ‚awek

SÅ‚awek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 09 marzec 2012 - 06:36

No wÅ‚aÅ›nie godski pokazaÅ‚ w jakim kierunku powinni iść testerzy. Nic od siebie (oprÃÅ‚cz moÅźe formy prezentacji i sposobu testowania, choć to ostatnie musi speÅ‚niać wiele warunkÃÅ‚w), tylko fakty. Mam nadziejÄ™, Åźe oponenci teraz zacznÄ… odrÃÅ‚Åźniać testy od marketingu.

#20 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2209 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 09 marzec 2012 - 10:27

Piszesz, Åźe bÄ™dziesz robiÅ‚ test plecionek. MoÅźe zanim zaczniesz to moÅźe zrobi siÄ™ jakÄ…Å› listÄ™ plecionek, ktÃÅ‚re naleÅźy przetestować i opracuje metodologiÄ™, ktÃÅ‚ra w tym przypadku bÄ™dzie najwaÅźniejsza.
Takie luźne przemyślenia mi przyszły do głowy...
1) Trzeba sprawdzać po kilka odcinkÃÅ‚w plecionki np. 3 x 1m - po zerwaniu wyciÄ…gnąć Å›redniÄ… z 3 pomiarÃÅ‚w bÄ…dź podać wszystkie trzy, a Å›redniÄ… sobie kaÅźdy wyliczy :D, waÅźne, Åźeby zerwania nie byÅ‚y na wÄ™zÅ‚ach albo wrÄ™cz przeciwnie, Åźeby wszystkie zerwania byÅ‚y na wÄ™zÅ‚ach, wtedy moÅźna okreÅ›lić, ktÃÅ‚ry wÄ™zeÅ‚ dla danej plecionki jest najlepszy. Co oczywiÅ›cie nie oznacza, Åźe w przypadku plecionki innego producenta bÄ™dzie podobnie :D
2) Jak porÃÅ‚wnać moc na zerwanie do gruboÅ›ci (wiem, wiem co siÄ™ na jerku pisze o gruboÅ›ci) w przypadku rÃÅ‚Åźnych producentÃÅ‚w.
przykład:
Czy Dragon 0,23 bÄ™dzie miaÅ‚ mniejszy czy wiÄ™kszy przekrÃÅ‚j poprzeczny jak Power Pro 20lbs? Najlepiej byÅ‚oby to sprawdzić nawijajÄ…c 100m plecionki na szpulÄ™ tego samego koÅ‚owrotka i sprawdzać czy weszÅ‚o jej tyle samo, a moÅźe mniej, a moÅźe wiÄ™cej :D.
3) plecionki muszą być nowe.
4) pewnie część z nas gotowa jest podesÅ‚ać Ci odcinki plecionki do testÃÅ‚w - 3m nikogo nie zbawi :D
5) plecionki mogÄ… być od rÃÅ‚Åźnych dystrybutorÃÅ‚w i kupowane w rÃÅ‚znym czasie - np Å›ciÄ…gniÄ™te z USA w tym i tamtym roku - jeÅźeli zerwanie bÄ™dzie przy podobnym obciÄ…Åźeniu to moÅźna powiedzieć, Åźe producent trzyma parametry, jeÅźeli plecionka z ubiegÅ‚ego roku rwie siÄ™ szybciej niÅź z tego to albo producent olaÅ‚ jakość, albo plecionka siÄ™ starzeje, albo poprawiÅ‚ recepturÄ™ i w tym roku wytwarza lepszy produkt :D
6) jakie urzÄ…dzenie bÄ™dziesz wykorzystywaÅ‚, Åźeby rÃÅ‚wno i wolno naciÄ…gać plecionki?
7) itd

JeÅźeli chodzi o sam test, ktÃÅ‚ry juÅź zrobiÅ‚eÅ› to zaskoczyÅ‚o mnie to, Åźe w nr 7 pÄ™kÅ‚o oczko krÄ™tlika, a nie wyrwaÅ‚o go z tego... czegoÅ› okrÄ…gÅ‚ego, w jednÄ… bÄ…dź w drugÄ…. SÄ…dziÅ‚em, ze to jest najsÅ‚absze ogniwo.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych