Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Test agrafek na zrywanie.


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 marzec 2012 - 10:31

@Friko postaram się zajrzeć na spotkanie.
MoÅźe ktoÅ› ma 2 wolne agrafki Spinwal-a numer 10 do 20 kg to bym przetestowaÅ‚ w tych samych warunkach.
Te cross-locki moÅźesz 2 podesÅ‚ać jak chcesz. Tylko najlepiej takie do 20-30 kg. Mocniejszych nie ma sensu, bo moÅźna przyjąć za pewnik Åźe 30 kg nie zrobi na nich Åźadnego wraÅźenia.

@Pablom - ja caÅ‚e Åźycie uÅźywam Spinwala i jest OK poza nielicznymi wyjÄ…tkami. I wÅ‚aÅ›nie te wyjÄ…tki powodujÄ… poszukiwania ideaÅ‚u.
A idealnej agrafki nie ma. Jedne są trudno rozpinalne, inne się za lekko rozpinają następne nie wchodzą do wszystkich przynęt itd.
Dlatego wytypowaÅ‚em sobie 3 rodzaje i ich bÄ™dÄ™ uÅźywaÅ‚.
Tylko do dozbrojek pÃÅ‚jdÄ… mniejsze Spinwale bo nie bardzo jest je czym zastÄ…pić.


@SÅ‚awek to nie jest profesjonalny test i nie pretenduje do tego miana. ByÅ‚ robiony dla zaspokojenia wÅ‚asnej ciekawoÅ›ci , a Åźe moÅźe komuÅ› pomÃÅ‚c to OK.
Aby uzyskać bardziej miarodajne wyniki trzeba by było sprawdzić po kilka agrafek z danego typu i to najlepiej z kilku partii produkcyjnych.
Poza tym kwestia ujednolicenia czasu przykÅ‚adania obciÄ…Åźenia.
I jeszcze potrzebny by był test dynamiczny z energicznym, powtarzalnym szarpaniem.


Test nie jest profi ale jest w 100% obiektywny.

  • mkuczara lubi to

#22 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • ImiÄ™:Daniel

Napisano 09 marzec 2012 - 10:40

W czasach gdy chlonalem wiedze jak gabka (z lektury gazet i ksiazek fachowych), zakodowalem sobie w glowie ze agrafka ma miec symetryczna krzywizne luku na ktorym pracuje przyneta (wobler).
I jakos w tym schemacie nad brne. Nie wiem czy slusznie, ale tak juz mam Embarassed



.

Nie wiem jak to cenowo sie ma do oferty ze sklepow w Polsce.
Te najmniejsze to koszt ok 11 USD (z wysylka) za 100 sztuk...

Pozdrawiam

Guzu

p.s Nazwe sklepu, gdzie kupuje, widac na fotkach agrafek :D
p.s.2. Nie otrzymuje z tego sklepu zadnych gratisow ani gratyfikacji za marketing, ktory robie tym postem B)

Załączone pliki



#23 OFFLINE   SÅ‚awek.Sobolewski

SÅ‚awek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu WisÅ‚y i rzek pobrzeża BaÅ‚tyku

Napisano 09 marzec 2012 - 10:53

Oooo i o to chodzi, super robota. Tak jak pisze SÅ‚awek fakty i tylko fakty sÄ… dla nas najcenniejsze.

#24 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 11:31

W czasach gdy chlonalem wiedze jak gabka (z lektury gazet i ksiazek fachowych), zakodowalem sobie w glowie ze agrafka ma miec symetryczna krzywizne luku na ktorym pracuje przyneta (wobler).


SÅ‚usznie brniesz, bo to wynika z czystej mechaniki. :D

Co do testu plecionek, to skoro juÅź ktoÅ› poruszyÅ‚ metodologiÄ™. Wiem, Åźe to byÅ‚yby koszty, ale... ByÅ‚oby bardzo dobrze robić taki test na odcinkach po 10-15m. Dodatkowo darować sobie wÄ™zÅ‚y i owinąć plecionkÄ™ na gÅ‚dakiej rurze metalowej po obu stronach, tak aby byÅ‚o kilkanaÅ›cie zwojÃÅ‚w aby ostanie zwoje nie nachodziÅ‚y na siebie. No ale to tylko przemyÅ›lenia i w sumie kaÅźdy test wg. jakiegoÅ› powtarzalnego wzoru bedzie ciekawy. :D

#25 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 marzec 2012 - 11:51

Tak, to jest celna uwaga. Według powtarzalnego wzoru.
ZaÅ‚oÅźe dzisiaj lub jutro temat test plecionek na zrywanie.
Podam jakie plecionki mam a jakie muszÄ™ kupić . MoÅźecie teÅź podarować mi zbÄ™dne 3 metrowe odcinki nowych plecionek najlepiej 20 LB a w ostatecznoÅ›ci 30 LB.

Test będzie zawierał dokładne zdjęcia splotu.

Co do metodologii to podam wszystko w nowym wÄ…tku.
Podstawą ma być powtarzalność metody.
Będą rozrywane 0,5 m odcinki.
Podnoszenie aku, mam juÅź to opanowane.

#26 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 12:06

Czyli bedziesz robiÅ‚ po powiedzmy 5 zerwaÅ„ kaÅźdej i z tego Å›rednia?

#27 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 18:02

czy agrafki 1/2 nie lapia syfow/czepiaja sie rzeczy?
W sumie to mam jakis drut nierdzewny w 3 czy 4 srednicach (0,5-1mm?) moze kilka sobie sprobuje zrobic...

witam, te agrafki to super sprawa stosuje od kilku lat ,kolega robi. Å‚atwa zmiana przynÄ™ty, trwaÅ‚ość- bo nie otwierasz i nie zamykasz agrafki przy zmianie przynÄ™ty, nigdy jej nie rozgioÅ‚em na zaczepie czy rybie, a syfÃÅ‚w nie Å‚apiÄ… wiÄ™cej niÅź inne.

Pozdrawiam.

#28 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 09 marzec 2012 - 18:13

witam, te agrafki to super sprawa stosuje od kilku lat ,kolega robi. Å‚atwa zmiana przynÄ™ty, trwaÅ‚ość- bo nie otwierasz i nie zamykasz agrafki przy zmianie przynÄ™ty, nigdy jej nie rozgioÅ‚em na zaczepie czy rybie, a syfÃÅ‚w nie Å‚apiÄ… wiÄ™cej niÅź inne.

Pozdrawiam.



mozesz go dopytac:
jakiego uzywa drutu i jakie najmocniejsze mu wyszly (z zaznaczeniem jaki drut uzyty).
bo ja sobie do sprzetu na szczupaka stawiam minimum 10kg i tyle to spinwale przechodza spiewajaco - ostatnio mnie troszke ponioslo i kupilem do spina plecionke 50lbs (penn international pro - kierowalem sie oznaczeniem grubosci (na litosc boska bez uwag prosze) i celowalem w troszke mocniejsza niz suffix, ktorego mam (20lbs 0,2mm) i wzialem 0,25 penn - patrze na pudelko a tu 27kg (no chyba, ze zas jakis uczony od marketingu z funtow nei zamienil..... az sobie zaraz kilka metrow przetestuje....))
to zobacze czy bede prostowal spinwale/rozwalal stalki (30lbs fox'a) czy kituja na pudelku...


edit:
Kur*a mac. Oczywiscie kogos ponioslo odcinek okolo 5m funkiel nowki zawiazany na 2 koncach palomarem strzelil 2x pod rzad w srodku odcinka przy okolo 12kg.... Przy czym reszta poskrecala sie jak swinski ogon po peknieciu......
  • t12tom lubi to

#29 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 18:19

rezultaty testow przeprowadzonych w warunkach laboratoryjnach przy pomocy rozciagarki, milej lektury :D

ps. zapis 'bez pomiaru' oznacza, ze zastosowana rozciagarka nie miala na tyle mocy aby rozerwac w ten sposob zaznaczone agrafki (sic!)



#30 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 18:24

dopytam .
ale robi z dwÃÅ‚ch gruboÅ›ci , drut kupuje ten do aparatÃÅ‚w na zÄ™by.
caÅ‚kiem sprawnie mu to idzie ,kwestia wprawy, uÅźywa trzech narzÄ™dzi obcinaczek, szczypiec okrÄ…gÅ‚ych i pÅ‚askich.

#31 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 09 marzec 2012 - 18:25

rezultaty testow przeprowadzonych w warunkach laboratoryjnach przy pomocy rozciagarki, milej lektury :D

ps. zapis 'bez pomiaru' oznacza, ze zastosowana rozciagarka nie miala na tyle mocy aby rozerwac w ten sposob zaznaczone agrafki (sic!)



a jaka miala maks moc ta rozciagarka? bo chyba nie widzialem 1 wyniku ponad 30kg.

#32 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 18:28

oddala ducha przy dokladnie 31 kilogramach, a w zasadzie to ducha oddal uchwyt do montazu testowanych agrafek ... taki lajf

#33 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 marzec 2012 - 18:36

Dzięki @Pitt.

Agrafki w większości nie znane na naszym rynku. I mało fotografii B)

#34 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 18:37

google znasz? B) wszystkie te agrafki mozna zakupic w np. nastepujacych sklepach: SWAT Fishing, germantackle, camo-tackle, ebay, deineangel i obejzec na stronie kazdego podanego w tabeli producenta

#35 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 marzec 2012 - 18:49

Tak, kto by nie znaÅ‚. KontaktowaÅ‚em siÄ™ telefonicznie z producentem samorÃÅ‚bek.
PowiedziaÅ‚, Åźe postara siÄ™ zrobić coÅ› z drutu 1 mm pod ciÄ™Åźkie jerki. Prawdopodobnie udzieli sie w tym wÄ…tku...
Jestem pierwszy w kolejce jakby co.

#36 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 marzec 2012 - 19:42

Z tych testowanych agrawek nie uÅźywaÅ‚em tylko 2 pierwszych, a jeÅ›li chodzi o pozostaÅ‚e to co z tego Åźe niektÃÅ‚re sÄ… wytrzymaÅ‚e?
do Å‚owienia na gumki, woblery itp, ok. Do jerkowania sprÃÅ‚bowaÅ‚ bym zastosować 2 pierwsze, reszta nie nadaje siÄ™ w Åźadnym wypadku i przez kaÅźdÄ… straciÅ‚em przynajmniej po jerku. Jedyne agrawki ktÃÅ‚re mi do tej pory nie zrobiÅ‚y przykrej niespodzianki podczas jerkowania to Solvkroken Extreme
http://www.solvkroken.no/produkter/kataloger/fiskeutstyr_0/h virvler_og_splittringer_0/_solvkroken_extreme_snaphvirvler

UÅźywaÅ‚em tylko tych najmocniejszych i zawsze usuwaÅ‚em krÄ™tlik.
Do obsługi niezbędne są szpiczaste kombinerki.

#37 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 09 marzec 2012 - 19:53

UÅźywaÅ‚em tylko tych najmocniejszych i zawsze usuwaÅ‚em krÄ™tlik.
Do obsługi niezbędne są szpiczaste kombinerki.


hmm to mz za duzo jak na agrafki juz lepiej cos takiego:
http://www.leadertec.com/Images/products/snaps_connectors/Easy_oval_thmb.jpg
przy czym oba konca sa zagiete wiec bez kombinerek da sie zakladac i sciagac przynety - nie wyobrazam sobie by cokolwiek z nich spadlo....

Ps znajomy mowi, ze od kiedy zaczal uzywac spinwali morskich (tych 30kg) ani jeden mu sie nie otwarl przy jerkowaniu (inne do modelu 10 wlacznie sie otwieraly).

#38 ONLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • ImiÄ™:Maciej
  • Nazwisko:JagodziÅ„ski

Napisano 09 marzec 2012 - 19:57

Z tych testowanych agrawek nie uÅźywaÅ‚em tylko 2 pierwszych, a jeÅ›li chodzi o pozostaÅ‚e to co z tego Åźe niektÃÅ‚re sÄ… wytrzymaÅ‚e?
do Å‚owienia na gumki, woblery itp, ok. Do jerkowania sprÃÅ‚bowaÅ‚ bym zastosować 2 pierwsze, reszta nie nadaje siÄ™ w Åźadnym wypadku i przez kaÅźdÄ… straciÅ‚em przynajmniej po jerku. Jedyne agrawki ktÃÅ‚re mi do tej pory nie zrobiÅ‚y przykrej niespodzianki podczas jerkowania to Solvkroken Extreme
http://www.solvkroken.no/produkter/kataloger/fiskeutstyr_0/h virvler_og_splittringer_0/_solvkroken_extreme_snaphvirvler

UÅźywaÅ‚em tylko tych najmocniejszych i zawsze usuwaÅ‚em krÄ™tlik.
Do obsługi niezbędne są szpiczaste kombinerki.


A ja uÅźywaÅ‚em podobnych i na drugiej wyprawie Slider 10S odpiÄ…Å‚ siÄ™ i popÅ‚ynÄ…Å‚... co najdziwniejsze - w czasie jerkowania w poÅ‚owie drogi. :unsure:

#39 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 marzec 2012 - 20:03

Z tych testowanych agrawek nie uÅźywaÅ‚em tylko 2 pierwszych, a jeÅ›li chodzi o pozostaÅ‚e to co z tego Åźe niektÃÅ‚re sÄ… wytrzymaÅ‚e?
do Å‚owienia na gumki, woblery itp, ok. Do jerkowania sprÃÅ‚bowaÅ‚ bym zastosować 2 pierwsze, reszta nie nadaje siÄ™ w Åźadnym wypadku i przez kaÅźdÄ… straciÅ‚em przynajmniej po jerku. Jedyne agrawki ktÃÅ‚re mi do tej pory nie zrobiÅ‚y przykrej niespodzianki podczas jerkowania to Solvkroken Extreme


MoÅźesz uswiadomić wszystkim ci siÄ™ dzieje np z agrafkÄ… morskÄ… Spinwala podczas jerkowania? Albo z AFW?
Pękają , zahaczają o przynętę , rozpinają się???


#40 ONLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • ImiÄ™:Maciej
  • Nazwisko:JagodziÅ„ski

Napisano 09 marzec 2012 - 20:07

[quote]
Z tych testowanych agrawek nie uÅźywaÅ‚em tylko 2 pierwszych, a jeÅ›li chodzi o pozostaÅ‚e to co z tego Åźe niektÃÅ‚re sÄ… wytrzymaÅ‚e?
do Å‚owienia na gumki, woblery itp, ok. Do jerkowania sprÃÅ‚bowaÅ‚ bym zastosować 2 pierwsze, reszta nie nadaje siÄ™ w Åźadnym wypadku i przez kaÅźdÄ… straciÅ‚em przynajmniej po jerku. Jedyne agrawki ktÃÅ‚re mi do tej pory nie zrobiÅ‚y przykrej niespodzianki podczas jerkowania to Solvkroken Extreme

[/quote]

MoÅźesz uswiadomić wszystkim ci siÄ™ dzieje np z agrafkÄ… morskÄ… Spinwala podczas jerkowania? Albo z AFW?
Pękają , zahaczają o przynętę , rozpinają się???

[/quote]

Na morskiej takÅźe straciÅ‚em jerka :mellow: Bustera Power Strike... a tyle rybek zÅ‚owiÅ‚ :( Agrafka siÄ™ odpięła. A na lÅźejszej do 15-20kg - oczko niÅźej - straciÅ‚em ÅźyciÃÅ‚wkÄ™ szczupaka - otwarta z obu stron...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych