Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Test agrafek na zrywanie.


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 13 marzec 2012 - 18:37

a robiÅ‚ ktoÅ› testy przyponÃÅ‚w? bo powiem szczerze Åźe podczas rzucania gÅ‚ÃÅ‚wkÄ… 20-25g z kopytkiem 7-10cm urwaÅ‚em przy krÄ™tliku kilka przyponÃÅ‚w spinwala. dodam Åźe część z nich to byÅ‚ pierwszy rzut po wyjÄ™ciu z paczki a wytrzymaÅ‚ość opisana przez producenta to 9kg


ja zrobilem i zaraz pozniej zaczalem robic swoje
Przy czym musze przyznac, ze w polsce uzywalem tylko tych zielonych syfow (niektore pekaly 3krotnie nizej niz napis wskazywal). tutaj uzywalem innych marek, ale tylko jedne (kupione raz daleko od domu) wytrzymywaly 10kg+.

Polecam kupic jakis przyzwoity material na przypony, tulejki i zaciskarke i porobic sobie samemu - plusy: duzo drozej nei wychodzi, niemal nie ma szansy by sie skonczyly nad woda, mozna sobie dowolnie konfigurowac (z haczykiem/kotwiczka/agrafka co tam chcesz...

#62 OFFLINE   damian22777

damian22777

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 13 marzec 2012 - 19:14

a robiÅ‚ ktoÅ› testy przyponÃÅ‚w? bo powiem szczerze Åźe podczas rzucania gÅ‚ÃÅ‚wkÄ… 20-25g z kopytkiem 7-10cm urwaÅ‚em przy krÄ™tliku kilka przyponÃÅ‚w spinwala. dodam Åźe część z nich to byÅ‚ pierwszy rzut po wyjÄ™ciu z paczki a wytrzymaÅ‚ość opisana przez producenta to 9kg

JakiÅ› czas temu zrobiÅ‚em kilka z ciekawoÅ›ci, byÅ‚y to raczej tanie wolframowe przypony. ProducentÃÅ‚w nie bÄ™dÄ™ podawać. Å»aden z testowanych przyponÃÅ‚w nie wytrzymaÅ‚ podawanej wytrzymaÅ‚oÅ›ci, jeden o deklarowanej wytrzymaÅ‚oÅ›ci 10kg nie wytrzymaÅ‚ pod obciÄ…Åźeniem 3kg...
Polecam poÅ›wiÄ™cić kilka przyponÃÅ‚w i na wÅ‚asnÄ… rÄ™kÄ™ przetestować ich wytrzymaÅ‚ość. WysiÅ‚ek niewielki :D

Co do tematu- przyda się, oby więcej takich ;)

#63 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 marzec 2012 - 21:48

Nie zrobiÄ™ testÃÅ‚w gotowych przyponÃÅ‚w bo sam ich nie uÅźywam.

MoÅźe czasem ze starych zapasÃÅ‚w zdarzy siÄ™ Dragon ale z tych grubszych od 20 kg w gÃÅ‚rÄ™. Z tym Åźe krÄ™tlik i agrafka idÄ… do kosza a zakÅ‚adam maÅ‚e krÄ™tliki AFW do 77 kg i jednÄ… z tych agrafek z testÃÅ‚w.

Dragon korzysta z linek American Fishing Wire z ktÃÅ‚rych i ja korzystam. Dlatego linki ich moÅźna wykorzystać.

Test plecionek postaram siÄ™ zrobić przed 1 maja. GÅ‚ÃÅ‚wnie 20-30LB.
Grubość bÄ™de staraÅ‚ siÄ™ uchwycić suwmiarkÄ…, ale to niewiele pokaÅźe. GÅ‚ÃÅ‚wnÄ… moÅźliwoÅ›ciÄ… uchwycenia gruboÅ›ci bÄ™dzie zrobienie zdjęć z tej samej odlegÅ‚oÅ›ci 2-3 cm. BÄ™dzie wtedy moÅźna porÃÅ‚wnać grubość goÅ‚ym okiem.

Do tej pory zgromadziÅ‚em do testÃÅ‚w nastÄ™pujÄ…ce linki:
Stren Sonic Braid Green 20 lb
Stren Sonic Braid Yellow 30 lb
Tuff Line XP Green 30 LB
Tuff Line XP Green 50 lb
PP Green 40 lb
P-Line Green 30 lb

ChÄ™tnie przyjme do testÃÅ‚w 2 metrowe odcinki nowych (nie uzywanych), nie starszych niÅź 2011 plecionek o deklarowanej wytrzymaÅ‚oÅ›ci 20-30 LB.
Jak ktoÅ› coÅ› moÅźe podesÅ‚ać to proszÄ™ o priv. ZaleÅźy mi przede wszystkim na PP 20 i 30 lb.










#64 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad WisÅ‚Ä…

Napisano 05 maj 2012 - 21:36

Mam takie pytanie, jakie agrafki z krÄ™tlikiem polecacie do duÅźych wahadeÅ‚? proÅ›ba o podanie tylko tych modeli dostÄ™pnych na polskim runku. WytrzymaÅ‚ość w granicach 20kg w zwyÅź.

#65 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 05 maj 2012 - 21:53

z kretlikow polecam TYLKO lozyskowane (kazdemu kt si enie zgadza proponuje zrobic test: do kretlika z agrafka przywiazac kawalek zylki a z drugiej strony dac lozyskowanykretlik do ktorego zas przywiazac zylke teraz napiac mocno jakos odcinek agrafka-ostatni kawalek zylki i pokrecic w palcach odcinkiem miedzy agrafkami).
Wlasnie kilka rozmiarow (DAM, Owner i chyba Bertus Rozmeijer). do mnie leci jak dotra bede pisal o wytrzymalosci.
Co do agrafek to dalej mam spinwalomanie. choc przyznaje, ze wieksze modele nie zawsze pasuja do glowek jigowych/woblerow). I tutaj polecalbym mocowac do przynety kolko lacznikowe a ew agrafke do niego.

po skonczeniu testow kilkunastu (wiecej w drodze) przyponow z agrafkami spinwala jestem pod wrazeniem. Uzywam materialu przyponowego fox'a i drennana (fox carboflex 30Lbs i easy twist 30Lbs Drennan 40 Lbs tytanowy i 20 Lbs stalowy).
Poprzeczke ustawiam na 14/16kg dla tytanu i 10/12 kg dla 30Lbs i okolice 8 dla 20 (idzie tylko do okoniowych zestawow).

1 test ze zwyklymi kretlikami (oznaczone jako 20kg kupowane w worku po 100 albo i wiecej sztuk). pierwszy przypon strzelil (kretlik sie rozlecial) przy okolo 8kg - polowa kretlikow poszla do zestawow do feedera reszta (mniejszych od tego co strzelil) do smieci.
zakupilem kretliki lozyskowane quantum (w wersjach 15 i 35kg)
oraz jakies angielskie opisane jako genuine ball bearing swivel product of sharpe's of aberdeen.

z jednej strony zakladalem kretliki na koleczko lacznikowe opisane bodaj 150 Lbs (a koleczko na chwytak z waga) z drugiej strony o agrafke spinwala zakladalem taka agrafke z grubego drutu (bodaj z 50 czy 100lbs jej bylo na pudelku) co wyglada identycznie z obu stron tzn da sie ja otworzyc po obu stronach identycznie.

Pd 3-4 przyponach agrafki tej duzej juz sie prawie otworzyc nie dalo - tak sie rozciagla to samo sie dotyczy koleczka lacznikowego - zrobilo sie owalne - a kretlik genuine bb przy okolo 8-10kg rozlecial sie (oba oczka pekly).
pozniej zrobilem stalke z plecionki kevlarowej 220 Lbs i kretlika lozyskowanego quantum 85Kg i agrafki morskiej spinwala - na tym to moglem kumpla trzymac 45 stopni od pionu i ani sladu wygiecia.

Doslownie spinwala z wszystkich sprzetow jakie do tej pory tewstowalem sa jedynymi trzymajacymi to co na pudelku...

Ps co do stalek ciekawostka:
z 2ch 30Lbs'owych foxow jeden ma napisane 13,8Kg a drugi 13Kg ot takie nierowne Lbs'y

#66 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 czerwiec 2013 - 00:04

Wkrótce przeprowadzę obiecany test plecionek. Potrzebuję po 2 odcinki 1,5 m. Linki tylko nówki i aby to nie były zapasy na czarną godzinę sprzed 5-10 lat. Jak są chętni do podesłania próbek to proszę na priv. Wkrótcę podam metodologię.

Kilka linek już mam. Wolałbym linki opisane po amerykańsku w LBs-ach.



#67 OFFLINE   RafaÅ‚.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocÅ‚aw
  • ImiÄ™:RafaÅ‚
  • Nazwisko:N

Napisano 03 czerwiec 2013 - 00:07

Mam PP 15lb i 5lb :) 



#68 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 czerwiec 2013 - 21:49

To poproszÄ™ 4 x 1,5 m. Adresik masz?


Użytkownik godski edytował ten post 03 czerwiec 2013 - 22:05


#69 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny ÅšlÄ…sk
  • ImiÄ™:Waldek

Napisano 03 czerwiec 2013 - 21:57

To poproszÄ™ 2 x 1,5 m. Adresik masz?

Andrzej:

-Stren Super Braid 8 lb

-SpiderWire Stealth 10 lb

-WX8 G-soul  20lb

jeśli jeszcze nie masz to podeślę



#70 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 czerwiec 2013 - 22:05

Tych nie mam. Dawaj 6 x1,5 metra.

 

Jak doślecie w sumie ze 100 metrów, to powiążę i linkę będę miał gratis. Po to te testy....


Użytkownik godski edytował ten post 03 czerwiec 2013 - 22:06


#71 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • ImiÄ™:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 04 czerwiec 2013 - 06:09

Xzoga 15,20 30 i 60 lb.
Moze być?

Wyslać mogę w czwartek bo jestem na rybach jeszcze.

Użytkownik MIGOTKA edytował ten post 04 czerwiec 2013 - 06:15


#72 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 czerwiec 2013 - 16:46

Pomyłka,


Użytkownik godski edytował ten post 16 grudzień 2014 - 19:28


#73 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 grudzień 2014 - 20:03

Założyłem jednak nowy temat.


Użytkownik godski edytował ten post 16 grudzień 2014 - 20:39


#74 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • ImiÄ™:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 16 grudzień 2014 - 20:40

mam plecionki z dystrybucji USA:

Power Pro 30lb zielona

oraz

Sufix 832 Advanced Superline 20lb zielona

 

mogę wyslac do testów, jak coś adres na priwa poproszę



#75 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 grudzień 2014 - 21:01

Na razie testu nie robię. Brak możliwości technicznych, czasu i pomysłu.

 

Druga część agrafek tutaj:

http://jerkbait.pl/t...-na-zrywanie-2/






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych