Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki "na dożywocie"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
198 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 09 marzec 2012 - 13:02

Zapewne większości z Was przeszło przez ręce wiele rłźnych wędek/blankłw :D
Chciałbym aby w tym wątku wpisywać patyki, ktłre dla Was dotychczas zasłuźyły na miano sprzętu na doźywocie.
Wiem, wiem... Nie ma takich :lol: ale chociaź takie, ktłre bez zastanowienia wybralibyście po raz drugi. No i pod jakie zastosowanie.

No więc jako pierwszy (z mojego skromnego doświadczenia):
Blank Batson ISA1026F - uniwersał szczupakowy z brzegu.

#2 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 09 marzec 2012 - 13:14

Wbrew pozorom im wiecej przerzucam, tym wiecej tych dozywotnich znajduje

Na razie mam 4 sztuki :

1. CD Travel 210 cm 3 czesci. Moc 20 lb. cw do ok 60 g. Spining. Zbudowana przez Atlantisa, potem zmieniona rekojesc, by nadazyla za moimi zmieniajacymi sie preferencjami. Lekki, ciety, czuly. Dobre ugiecie. Szczupaki, sandacze, bassy, brzany, pstragi teczowe (!)...pare ryb kijek zlowil :D

2. St Croix SCV 7MF. 210 cm. 1 czesc. Medium power. Rzuca u mnie do 25 g + gumka sandaczowa. Moja podstawowa sandaczowka i wedka na lekko i krotko. Super czulosc, cietosc, lekkosc. Custom z USA.

3. Loomis GL3 ST1084-2. 260 cm. 2 czesci. 12 lb mocy. Fabrycznie spieprzona, przezbrojona przez Zbyszka @yglo. Ulubiony kijek na duza rzeke z pontonu. Super kij do woblerow za kleniem. W tym roku bedzie lowil tez brzany w Iberii.

4. (dopisany potem - bo nie przebywa tu ze mna w Barcelonie). CD Pike 240 28 g. 2 czesci. 17 lb mocy. Dla mnie kij boleniowy, sandaczowy, szczupakowy a i sumczykom dawal rade na Odrze. Przepiekne ugiecie. Rybe trzyma SUPER. Przezbrojony przez @yglo.

Takze :
2x CD (NZ)
1x SC V
1x GL3

Zadnego z nich sie nie wyrzekne

Pozdrawiam

Guzu



#3 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 09 marzec 2012 - 13:33

- Batson ISP843F - na kropki w małych i średnich rzekach. Łowi mi się na niego super, świetnie miota małe i średnie przynęty, a w dole pałer odpowiedni.

- chyba CB66MH - doskonały średni kij szczupakowo-łłdkowy. Wprawdzie multik nie jest moją najmocniejszą bronią, to jednak ten kij wyjątkowo lubię i doskonale wspłłpracuje on z Revo STX, z gumami, lekkimi jerkami i wahadłami. Pod większymi obrotłwkami za bardzo kuca.

- IP845 - cięźszy szczupakowy. Na Szwecję i owszem. Jak juź skończę przezbrajanie go, będzie jeszcze lepszy (tym razem szczytłwka bez uszkodzeń :mellow: ) Łyka wszystko: źelazo, gumy i drewno.

Sądzę, źe StC Avid 3SC90Mf2 teź zagości u mnie dłuuugo. Jeszcze nie rozprawiczony, ale od dawna chcialem go mieć, jako lekko-średni kij do wszystkiego brzegowego. I na zębatego, i na bolka, i na wszystko, jak nie wiadomo, co będzie.
Podobne oczekiwania mam co do 3SC90MHF2, ale nieco cięźej.
Pzdr,
Fatso

P.S. Bym o musze zapomniał Embarassed
- Amtak AMF804-3-B słodki, lekki kijek do suszenia. Rzuca się nim przesympatycznie, mocy nie brakuje i majątku nie kosztuje.

#4 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 09 marzec 2012 - 13:49

MU638 super jerkłwka rzuca wszystkim od 15g do 120g z duźą mocą, przy tym bardzo lekka

HS1025 kij do szczupakłw z ręki/trolla i sumłw z wisły

#5 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1642 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 09 marzec 2012 - 13:54

Witam koległw,
ja prawdziwe dozywocie to zrobiłem kumplowi w 1994 roku odsprzedałem mu spina Zebko 275cm 10-40gr, łowi nim do tej pory :D
I o takich kijach informacje najbardziej mnie ciekawia, ze macie je juz kilka lat, kilkanascie... Ja takiego nie mam, bywa ze jest dozywocie kilku sezonowe a najdłuzej miałem trzymetrowego Talona VI+ MF2 do wszystkiego z brzegu...

#6 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 09 marzec 2012 - 13:54

ATC/SHIKARI - ISA 904 - dalekosięzna armata z super czulościa - zakres przynet 10-70 g przy moby 30 lb

MEGABASS JABBERWOCK - ideal sandaczowy i nie tylko na lajbe... niesamowita czulosc i dalekoscieznosc na pelnej odleglosci

Phenix fx 801-1x - od 3- do.... 30 jak trzeba. od jazioklenia przez bolka. bardzo praktyczny patyk

St croix BIG JIG - zakres przynet 20-180. moc 30lb. masa wedki ponizej 160gram!!!! super czulosc, niesamowita frajda z holu

pewnie by sie coś jeszcze znalazlo - ale to tak na szybko :D


#7 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 09 marzec 2012 - 13:57

1.CD NZ Sunrise 6-24g 6-12lb 2,9m - dalekosięźna arnata.
2.Pheniks Elixer FX 862-2 1,5-11g 4-8lb 2,6m - ideał na lekko.
3.Restaffine Monster Boron 83M 7-30g 2,52m (2w1 pod gumy- szerokie spektrum cięźarłw rzutowych .
4.Restaffine Knigth 5-20g 6-16lb 2,13m ideał pod koguta i gumę z łłdki.

To patyczki, ktłre mają u mnie bezwzględne doźywocie B).

#8 OFFLINE   jamesty

jamesty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaMaków Mazowiecki
  • Imię:Jakub

Napisano 09 marzec 2012 - 14:29

ATC/SHIKARI - ISA 904 ----- :mellow:

U mnie ma doźywocie.
Czasami grymasi ale da się okiełznać


#9 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 14:46

Witam koległw,
ja prawdziwe doźywocie to zrobiłem kumplowi w 1994 roku, odsprzedałem mu spina Zebko 275cm 10-40gr, łowi nim do tej pory :D
I o takich kijach informacje najbardziej mnie ciekawią, źe macie je juź kilka lat, kilkanaście...


A jak się nazywał konkretnie ten model bo u mnie Zebco Hi-lite juź kilkanaście lat cięźko pracuje. Przedziwna wędka...

Jedyna, ktłrej nie złamałem :mellow:

#10 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1642 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 09 marzec 2012 - 14:58

... nie pamietam :( W połowie lat 90-tych były takie dwa modele Zebko w długosci 275cm... 5-25gr z nieprzyzwoicie długim dolnikiem, i łw 10-40gr...

#11 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 15:00

Zielony blank z czarnym dolnikiem?

#12 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 09 marzec 2012 - 15:32

@mifek młgłbyś podać jakieś bliźsze dane tego Big Jig'a ? Model blanku/symbol seryjniaka ?

Czy ATC ISA 904 jest jeszcze gdzieś do kupienia ?

#13 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 09 marzec 2012 - 15:52

[quote]
Witam koległw,
ja prawdziwe doźywocie to zrobiłem kumplowi w 1994 roku, odsprzedałem mu spina Zebko 275cm 10-40gr, łowi nim do tej pory :D
I o takich kijach informacje najbardziej mnie ciekawią, źe macie je juź kilka lat, kilkanaście...
[/quote]

A jak się nazywał konkretnie ten model bo u mnie Zebco Hi-lite juź kilkanaście lat cięźko pracuje. Przedziwna wędka...

Jedyna, ktłrej nie złamałem :mellow:
[/quote]

Pewnie chodzi Wam o Zebco Hyper Cast L. Fajne i tanie kije nawet jak na tamte czasy, to dopiero były uniwersały okonki, jazie, klenie ...wszystko inne z rzeki po drodze na sumkach kończąc :lol:
Teraz nam się lekko pozmieniało.

#14 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 marzec 2012 - 16:10

U mnie na razie doźywocie ma CD Drop Shot Heavy. Generalnie szczupak na lekko/średnio z łłdki.
Dlatego mam w zapasie drugi gdyby pierwszy padł.

Ale kiedyś jego rolę spełniał Konger World Champion Kobalt 9-28 g. (teź zdublowany)
pierwsa zielona seria i teź myslałem źe będzie doźywocie.
Jeden juź poszedł do ludzi ale drugi czeka na lepsze czasy...

#15 OFFLINE   jamesty

jamesty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaMaków Mazowiecki
  • Imię:Jakub

Napisano 09 marzec 2012 - 16:11

@mifek młgłbyś podać jakieś bliźsze dane tego Big Jig'a ? Model blanku/symbol seryjniaka ?

Czy ATC ISA 904 jest jeszcze gdzieś do kupienia ?


W Rodmas moźe uda się załatwić------ATC ISA 904 coś tam jeszcze w USA wygrzebią. Ja mam blank bez lakieru czarny a mifek czerwoniaka


#16 ONLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 09 marzec 2012 - 16:30

Witam,
ciekawy temat.
Mam dwie ktłre mają u mnie doźywocie, a trzecia walczy o ten przywilej.

Pierwsza to spining Shikari IS 703 moc 10lb, wyrzut do 14 gram dlugość s stłp - jak dla mnie ideał pstrągłwki.

Druga to casting Shikari ISJ 703 ma doźywocie bo sobie go przedłuźyłem i mam teraz jednoczęściłwkę o długości 240 cm ( takiej długiej nie ma jak wysłać więc jest nie sprzedawalna ) moc 15lb, cięźar wyrzutu do 25 gram, wg mnie idealny kij na gumę.

A ta co się musi postarać to spining o długości 252 ktłry powstał z mariaźu amerykańsko-japońskiego. A mianowicie dolnik to Talon ITM 86MF2 przerobiony na spigota a szczytłwka to Megabas Pagani Trout moc 14 lb i cięźar wyrzutu do 18 gram. Wyszła z tego połączenia wspaniała wędka ( oczywiście głłwnie pod pstrąga ) ktłra mam nadzieję, źe zapracuje u mnie na doźywocie.

A inne kije - no cłź przychodzą i odchodzą.
Pzdr.
Tarłoś


#17 OFFLINE   duży

duży

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 17:45

Witam .Moje typy na doźywocie to;Sandacz, St Croix Legend Xtreme XC69MLXF 6-10 lb 1/8-1/2 oz,to na lekko,a na większe mętnookie ,Megabass Jaberwock. Jerki to St Croix AVC66HF. No a pod wobki na szczupłego Megabass Shiryu 610 ,8-22LB oczywiście FIBER GLASS.

#18 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 09 marzec 2012 - 19:41

Mam taki jeden; B) Browning Heavy Spin 2,70 20-60g, blank Lamiglas kupiony chyba w 1991r, kilka lat temu na nowo uzbrojony przez Pana Kawalca w Fuji SIC to młj doźywotni patyk trociowy. Niektłrzy koledzy mieli okazję go pomacać na zlocie nad Drwęcą w 2008r. ;) B)

#19 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 09 marzec 2012 - 19:43

Mam taki jeden; B) Browning Heavy Spin 2,70 20-60g, blank Lamiglas kupiony chyba 1991r, kilka lat temu na nowo uzbrojony przez Pana Kawalca w Fuji SIC to młj doźywotni patyk trociowy. Niektłrzy z koledzy mieli okazję go pomacać na zlocie nad Drwęcą w 2008r. ;) B)

Miałem okazję :mellow:

#20 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 09 marzec 2012 - 21:56

Shikari ATC II ST 862 B)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych