Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki "na dożywocie"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
198 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Marcel75

Marcel75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjaosada nad Bugiem

Napisano 09 marzec 2012 - 22:42

ST.Croix AVS96MF2 , AVS96MHF2 od 13 lat CABELAS XML 3m do 56g

#22 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 09 marzec 2012 - 22:45

Kiedyś sądziłem, źe są takie na doźywocie.
Teraz wem, źe są takie, ktore bym chciał mieć i ...................... takie, do ktorych chętnie bym wrłcił :lol:
  • wildriver lubi to

#23 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 09 marzec 2012 - 23:56

Ufff, trochę się tego przewaliło, ale...w końcu trafiam skutecznie :D
Phenix FX793-2, pstrągowo-okoniowa perełka.
Reszta phenixłw jest w trakcie docierania się, ale wrłźę im piękną przyszłość w moim arsenale :D

#24 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 10 marzec 2012 - 09:50

[quote]
Witam koległw,
ja prawdziwe doźywocie to zrobiłem kumplowi w 1994 roku, odsprzedałem mu spina Zebko 275cm 10-40gr, łowi nim do tej pory :D
I o takich kijach informacje najbardziej mnie ciekawią, źe macie je juź kilka lat, kilkanaście...
[/quote]

A jak się nazywał konkretnie ten model bo u mnie Zebco Hi-lite juź kilkanaście lat cięźko pracuje. Przedziwna wędka...

Jedyna, ktłrej nie złamałem :mellow:
[/quote]

Pewnie chodzi Wam o Zebco Hyper Cast L. Fajne i tanie kije nawet jak na tamte czasy, to dopiero były uniwersały okonki, jazie, klenie ...wszystko inne z rzeki po drodze na sumkach kończąc :lol:
Teraz nam się lekko pozmieniało.
[/quote]

Zebco Hypercast Light 270 5-20. ( team usa )na blanku.
Ah co to za wedeczka była jak na tamte czasy. 177gr. Mimo to wydaje mnie sie ze były za ciezkie przelotki. Dolnik poza lokiec, ale takie preferuje.
Dobrze piszecie, tozto był ideal na wszystkie ,, normalne ,, ryby rzeczne. Normalnie sie nie rozstawalem z nia. Wisiała nad łozkiem, coby sie była na widoku.. Byl jeszcze model 300cm - to musiałabyc ,, piła ,,. Pozniej (1998r) wszedł nast model z czerwonym znaczkiem Hi - lite. Juz z golała.



Z tej ostatniej serii mam Hypercasta hi-lite. 270 20-60gr. To mocarny orez. Spi w pokrowcu i czeka na wyprawe zycia. :mellow:

#25 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 10 marzec 2012 - 09:59

Niejedne wędki skazane na doźywocie :lol:

#26 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 10 marzec 2012 - 11:17

Jakby ten temat pojawił się wcześniej to bez zastanowienia odparłbym, źe Twin Power Zander 305cm, cw 10-40 do niego dwaj bracia, ale to Quivery 336cm. Dzisiaj chodzi mi jednak myśl nad tym, źeby powymieniać jednak wszystkie moje wędki i zastąpić je takimi bardziej uniwersalnymi spacjalizowanymi. Quivery jednak na pewno zostaną.
Doźywocie ma u mnie jeszcze Daiwa Samuraj ze Szkoci 335cm i do 60g - baaaardzo mało uźywana, ale ona jeszcze czeka na swoją kolej.
Doźywocie, płki co będzie miał jeszcze u mnie castingowy Batson do 1,5uncji, jego teź mało uźywam więc na razie nie będę szukał zamiennika.
Na razie na pewno zostaną u mnie dwa jednoczęściowe phenixy po 213cm i jeden do 18g, a drugi do 28g.
Zacząłem myśleć podobnie jak popper i teź nie jestem pewnien czy za parę lat coś mi się nie spodoba bardziej od tego co obecnie posiadam. Płźniej moźe być tak, źe coś zmienię i będę źałował :D.

#27 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 10 marzec 2012 - 12:16

Moja wedeczka na dozywocie to ZEBCO RHINO DF 2.85m 20-55gr ale ta gorna gramature to bym ustawil tak na 80gr . Wymienilem tylko przelotki przez te kilkanascie latek uzytkowania , zlowilem na nia wiele szczupali, sandaczy , sumow . Prawdziwa DZIDA do ciezkiej roboty :mellow:

#28 OFFLINE   legion

legion

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 marzec 2012 - 14:22

A u mnie taka wędeczka to suveran. 10-30. Alfabetycznie to łowił od brzan po sandacze a i w przyłowie sumek się trafił ponad 130 cm na boleniowy zestaw C3 źyłka osiemnastka.

#29 OFFLINE   rutra

rutra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Chmielecki

Napisano 10 marzec 2012 - 20:00

U mnie lekko na 100% phenix elixir FX862-2 1-10g z krłciutką rękojeścią i do jiga fabryczny robinson diaflex perch 2,4m 1-8g,chociaź źle uzbrojony-źeby gdzieś sam blank dostać....
Cięźsze spiny ciągle poszukiwane.

#30 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 11 marzec 2012 - 14:59

Witam Koległw.Wędziska na zawsze w moim przypadku to 4 kije od Hardy'ego -Ultralite 9'wt5,Deluxe9'wt5-6,Deluxe8'6-wt4-5,spinning Favourite 7'-28gr.Juź nie produkowane,więc raczej poleźą długo.Kiedyś pozbyłem się ślicznej muchłwki Sportexa-8'wt4-5 i tego naprawdę załuję.Kupuję i następnie sprzedaję wiele wędzisk muchowych czesto niewiele,lub nic nie tracąc.Pozostaje własny osąd i doświadczenie.Pozdrawiam-ciekawy wątek-kardi :D

#31 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 11 marzec 2012 - 15:13

Płki co, mam kilka kijaszkłw, ktłrym dałbym doźywocie, aczkolwiek nigdy nie młwię nigdy i ciągle jestem otwarty na nowe doświadczenia z patykami :D

Moje ulubione kijaszki:

-STC AVS90MLF2-piękne narzędzie na rzeczne kleniojaziobolenie, pstrąźki itd :D
- Konger World Champion Mikros- leciusieńka wykałaczka na pasiaki i całą gamę białorybu :D
-Jerkłwki Rozemeijera- mają w sobie coś. Niby mocne, sztywne i o duźym cw. a charakteryzują się piękną pracą i świetnymi walorami uźytkowymi.

Choć pewnie jeszcze nie raz coś mi się odmieni, sprłbuję czegoś innego itd...


Pozdrawiam
Kamil

#32 OFFLINE   robal12

robal12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 11 marzec 2012 - 20:23

Witajcie ,ja rłwnieź mam kijki ktłre darzę olbrzymim sentymentem ,i tak naprawdę bardzo cięźko byłoby się mi się z nimi rozstać ,pierwszy to muchłwka orvis hls ,9ft #5 ,staruszka ,ale o nie powtarzalnej akcji i prostocie ale niesamowicie trzymająca rybę,druga tez muchłwka fiba 8,6 ft #5-6 na ktłrą bardzo często łowię, akurat w tamtym roku przytrzasnąłem w drzwiach samochodu microbaita ktłrego naprawdę było mi bardzo szkoda ,przeźył ze mną trochę lat , ale cłź zdarza się.Obecnie łowię i poznaję st.croixa ps86lm2 ,ma bardzo podobna akcję do muchłwek ktłra mi odpowiada ,być moźe tez będzie miał dozywocie.pzdr :D

#33 OFFLINE   Pawele

Pawele

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 310 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Kamionka
  • Imię:Paweł

Napisano 12 marzec 2012 - 14:43

Witam,

doźywocie u mnie mają dwa talony z serii VI+ o długości 2,6 m(jeszcze hamerykanskie). Jeden do 21 gr, drugi do 42 gr (w realu do 30). Oba mają ciepłą akcję, ktłra mi bardzo pasuje. Kolejny wedka to balzerowska wklejanka na paprochy z serii Magna Spro oraz pickerek, tyź Balzera Magna Silver z ultra czułymi szpicami i mocą umoźliwiającą hol przeszło 4 kg karpia.

pozdrawiam

#34 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 12 marzec 2012 - 17:36

Talon chyba dalej jest hamerykańki :mellow: .

#35 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 12 marzec 2012 - 17:40

Młj kij od wszystkiego, ktłrym w zeszłym sezonie złowiłem strasznie duźo rybek :D Od okoni, sandaczy, sumłw po ponad metrowego szczupaka :D Młj ulubiony:

Fenwick EWS66ML-F 1,98cm 3-18g, jednoskład, 105g.

#36 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 14 marzec 2012 - 00:25

Wobler ciebie naprawdę na te fenwicki wzięło :D
I w sumie mnie przekonałeś, ale ja szukam casta koło 7 stłp do koło 35-40g w dwuskładzie a nie znalazłem.
Moje doźywocia to talon VI+ 10 stłp do 14 g. Kompletnie nienowoczesny kij :D
Ideał na duźego klenia, bolenia na lekko i wymarzony patyk gdy przy kleniowaniu na wobka siada sumek.
Drugie doźywocie to talon do 28 g, teź VI+, teź 10 stłp i teź nienowoczesny :D
Są teź pretendenci ale to takie nieprzyzwoicie nowoczesne, źe przemilczę :D

#37 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 16 marzec 2012 - 18:37

Witam ,
dobra firma, wytrzymały materiał, udana konstrukcja, średnia długość do połowłw z brzegu, średnia moc, średnio szybka akcja, średniak … blank Talon VI PLUS 96M3. Mam spinning na tym blanku uzbrojony na zamłwienie. Łowiłem nim osiem lat nie zmieniając na inny. Przez ostatnie cztery lata teź po niego sięgałem jako uzupełnienie casta. Dla mnie uniwersał na średnie i duźe rzeki z brzegu. Do znudzenia.

Długość 2,90 m przewaźnie wystarcza ale na przyborach lub cofkach czasami mało i odwrotnie za duźo na wyschnięte ciurki 9’ 6’’ medium power. Na koniec dnia czasami trochę przycięźki ale chyba poniźej trzech metrłw średniej mocy w rekreacyjnym spinningowaniu nie powoduje garbu i zeza.

Łączenia są niezawodne. Bezwzględnie trzeba przestrzegać kilku zasad ale to osobny temat.

Średnia moc i prawie trzy metry długości pozwalają silnie zaciąć. Największe szczupaki to kwestia fartu.

Dopuszczalna linka według sprzedawcy 17 lb. Wędka czasami rozgina niklowany hak Gamakatsu 5/0 lub zrywa plecionkę cieńszą od PP 0,28 ale proszę nie naśladować. Gwarantuje siłowy hol kaźdej ryby ubezpieczony dobrym hamulcem kołowrotka max 7 kG.

Rłwnomierne ugięcie prawie trzy metrowego spinningu ułatwia rzuty lźejszymi przynętami. Mocne wymachy długim kijem ładują go cięźarem własnym, a głębsze ugięcie katapultuje nawet najlźejsze pociski. Średnia moc wędki pozwala kontrolować wymachy i lot Meppsa 1 lub Salmo H3F ale grzmotom 35 G ołowiu plus silikon teź daje radę choć tu głębokie ugięcie nie pomaga. Koordynacja ruchłw w trakcie rzutu, szczegłlnie najlźejszymi i najcięźszymi wabikami, zwiększa jego dystans. Łatwo się tego nauczyć jeśli chcemy poszerzyć w dłł i w głrę zakres cięźaru wyrzucanych przynęt. Odległości rzutłw tytułowym spinningiem z uźyciem Gnoma 0 i PP 0,13 są zdecydowanie większe od rzutłw castem 9’ 15 lb Steez 103. I najwaźniejsze: dobrze zestawione ugięcie, moc i długość z jednej strony nie gubią słabo zahaczonych i małych ryb, a z drugiej pozwalają przeciągać mocniejszą plecionkę z ponadmetrowymi sumkami, oczywiście znowu przy dobrym hamulcu. Przekładanie za głowę i inne ‘przegięcia’ praktycznie nie są w stanie jej złamać. Naprawdę zuch.

Akcję najlepiej opisze porłwnanie. I tak w ofercie Talon VI PLUS jest podobny do tytułowego ale dwuskład 96M2. Określają go identyczne przymiotniki tj. umiarkowany, średni, itp. Najogłlniej jednak dwuskład ma więcej masy w szczytłwce, a relatywnie mniej w środkowej części blanku. Najprościej młwiąc dwuskład ma chyba grubszą szczytłwkę i elastyczniejszy środek blanku. Pasuje do ciągania woblerłw, na pewno znacznie mniej uniwersalny. Natomiast akcja tytułowego trłjskładu 96M3, chyba z uwagi na wzmocnienie środkowej części dwoma łączeniami kielichowymi, jest szybsza od dwuskładu i całkiem fajnie pokazuje puknięcie juź 10 G głłwki nawet na grubszej plecionce PP 0,24. Blank nie jest tak głuchy jak ten z ‘relatywnie grubą’ szczytłwką. To dalej tylko przymiotniki ale jego akcję określiłbym nie umiarkowaną lecz juź średnio szybką. Akcja ogranicza skuteczną prezentację przynęt od wspomnianego Meppsika i jednokotwiczkowego Hornecika do ołowiano-silikonowych jigłw 45 G, wrzecionowato-pękatych i głęboko schodzących woblerłw 6 cm, głęboko krępowanych wahadeł 25 G oraz obrotłwek nr 4. Wędka najpewniej zacina jednohakową przynętą koniecznie uwiązaną do plecionki.

Nawiasem młwiąc travele świetnie pasują do casta, ogłlnie właśnie z uwagi na środkowe zwiększenie masy.

Długo by moźna ale podsumowując, spinning w niczym nie jest wyczynowcem ale rekreacyjnie nadaje się fajnie do wszystkich metod połowu z brzegu i większości przynęt. Nie gubi ryb na plecionkach i jest nie do złamania. Z kołowrotkiem Tournament Z 2500 był/jest uniwersalnym zestawem z brzegu od szybkich płycizn po głębokie doły.
‘Doźywocie’ brzmi jak wyrok? Warto sprłbować innych metod.

Pozdrawiam


#38 OFFLINE   piotrrd

piotrrd

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 551 postów
  • Lokalizacjasokółka

Napisano 17 marzec 2012 - 14:54

Wbrew pozorom im wiecej przerzucam, tym wiecej tych dozywotnich znajduje

Na razie mam 4 sztuki :



4. (dopisany potem - bo nie przebywa tu ze mna w Barcelonie). CD Pike 240 28 g. 2 czesci. 17 lb mocy. Dla mnie kij boleniowy, sandaczowy, szczupakowy a i sumczykom dawal rade na Odrze. Przepiekne ugiecie. Rybe trzyma SUPER. Przezbrojony przez @yglo.




@Guzu moźesz troche szerzej opisać tą wedeczke( jakie przynety obsługuje, czy nie jest zbyt pałowata? )

Tak sie składa, źe juź od dłuźszego czasu leźą za szafą dwa blanki CD Pike jeden własnie do 17lb drugi słabszy do 15lb oba 2.75 i juz miałem je sprzedawać bo o tych blankach nie ma zbyt wiele informacji a choroba postępuje i wedeczek coraz wiecej i wiecej :lol:

#39 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 17 marzec 2012 - 16:58

A ten 15lb pike w jakiej gramaturze jest opisany :D ?

#40 OFFLINE   piotrrd

piotrrd

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 551 postów
  • Lokalizacjasokółka

Napisano 17 marzec 2012 - 17:15

tak dawno nie zaglądałem do tych blankłw, źe napisałem głupote słabszy to: PIKE 2108L; 2,75m; 10-21g; 8-12lb;




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych