Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zakaz używania silników elektrycznych


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
36 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 09 kwiecień 2019 - 18:40

Dobrze tu pasuje to...

Stirlitz szedł ulicami Berlina, coś jednak zdradzało w nim szpiega: może czapka-uszanka, może walonki, a może ciągnący się za nim spadochron?



#22 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 09 kwiecień 2019 - 18:42

Dobrze tu pasuje to...
Stirlitz szedł ulicami Berlina, coś jednak zdradzało w nim szpiega: może czapka-uszanka, może walonki, a może ciągnący się za nim spadochron?

 

Idealnie  :rockon:



#23 ONLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 09 kwiecień 2019 - 18:46

Mogą ale muszą mieć uzasadnione podejrzenie a nie z widzimisię bo ktoś pływa łódką. Czasy piratów abordażu i innych takich się skończyły, inna sprawa że na posiadanie wędki nie ma specjalnych zezwoleń, mogę mieć na łódce połowę sklepu wędkarskiego i dopóki przynęta nie była w wodzie to na drzewo z kontrolą.

Poczytaj wątek "Absurdalne mandaty PSR" a przekonasz się że łatwo możesz stracić tę połowę sklepu :wacko:


  • Alexspin lubi to

#24 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3589 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 09 kwiecień 2019 - 18:53

Mogą ale muszą mieć uzasadnione podejrzenie a nie z widzimisię bo ktoś pływa łódką. Czasy piratów abordażu i innych takich się skończyły, inna sprawa że na posiadanie wędki nie ma specjalnych zezwoleń, mogę mieć na łódce połowę sklepu wędkarskiego i dopóki przynęta nie była w wodzie to na drzewo z kontrolą.

Jak organ uprawniony do kontroli może poznać czy może już kontrolować? Ma pytać czy przynęta była w wodzie?

Oj coś chyba te czasy piratów się nie skończyły...

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#25 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 09 kwiecień 2019 - 19:36

To niezła patologia jest w waszych okręgach,jakoś sobie nie mogę wyobrazić przeglądu jachtu żaglowego bo mam na pokładzie wędki. Skończyło by się to w najlepszym wypadku zażaleniem na czynności funkcjonariuszy a w najgorszym w sądzie. Równie dobrze można by stracić prawo jazdy za posiadanie litra wódy w samochodzie,powagi trochę.
  • Pumba lubi to

#26 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 09 kwiecień 2019 - 19:47

To macie gdzieś jeszcze w Polsce zakaz używania elektryków czy tylko nasze jeziorka zostały tak wyróżnione? J Białe to na wiosłach kawał wody. Jakieś 600 na 1800 m, opłynięcie będzie wyzwaniem  :D Może po prostu nasze władze dbają o rekreację i ruch na świeżym powietrzu  ;)



#27 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 09 kwiecień 2019 - 19:55

Przeje...e jednym słowem ,napisz do okręgu i spytaj co motywowało wprowadzenie takiego zakazu. Ciekawy jestem jak uzasadnią taki zakaz.

#28 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1490 postów

Napisano 10 kwiecień 2019 - 01:12

To macie gdzieś jeszcze w Polsce zakaz używania elektryków czy tylko nasze jeziorka zostały tak wyróżnione? J Białe to na wiosłach kawał wody. Jakieś 600 na 1800 m, opłynięcie będzie wyzwaniem  :D Może po prostu nasze władze dbają o rekreację i ruch na świeżym powietrzu  ;)

 

Był taki zakaz na parkowym odcinku Biebrzy - http://jerkbait.pl/t...-biebrza/page-3



#29 OFFLINE   JACOB01

JACOB01

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów

Napisano 10 kwiecień 2019 - 06:49

Podejmijcie próbę wymiany  Zarządu Koła który podjął takie głupie decyzje .


Użytkownik JACOB01 edytował ten post 10 kwiecień 2019 - 06:51


#30 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3589 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 10 kwiecień 2019 - 08:12

Wracając do meritum wątku, wysłałem maila do PZW Chełm z zapytaniem o ten wasz zakaz.

Dziś z rana przyszła odpowiedź, załączam jako screen...

 

Według mnie wątek do ubicia jako siejący zamęt...

 

 

Załączony plik  je_sys.png   119,74 KB   28 Ilość pobrań

 


  • Krzysiek P i Alexspin lubią to

#31 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 459 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 10 kwiecień 2019 - 09:04

Zawsze jak pojawia się temat o jakimś zakazie to prócz kilku merytorycznych wpisów i rozważań dlaczego został wprowadzony i czy ma sens zaczyna się typowo polskie rozważanie jak go ominąć. Co mogą kontrolujący a na co nie pozwolimy PSR.
Abstrahując od tego konkretnego przypadku (Marcin wykazał że to raczej niezrozumienie czytających) uważam, że częste kontrole NAWET nas, wybitnie uczciwych, wzorowych, kreujących nowy styl i zachowania nad wodą wędkarzy z jerka może  tylko przyczynić się do eliminacji kłusoli mieniących się wędkarzami z kwitami w kieszeni. Wożącymi w bakistach poupychane sumy i sandacze w maju, noszone do bagażnika auta białe ryby ponad limit, podcinających z brzegu bolonkami itp itd. Chyba jak ktoś na środku zbiornika plynie łódką ze sprzętem wędkarskim to raczej płynie na lub z ryb? Tak trudno stanąć na chwilę, pokazać dokumenty, porozmawiać z PSR a może zgłosić jakieś incydenty czy uwagi?  Szczególnie że nie ma się nic do ukrycia..Przekora i stawanie okoniem jak za komuny która dawno się skończyła w kalendarzu ale nie mentalnie. Obawy przed państwem policyjnym? A może milicyjnym?
Zapatrzeni w "zachodnie kraje mlekiem i miodem tzn rybami  płynące" nie potrafimy/nie chcemy ściągnąć niektórych wartościowych postaw  ciągle mając w tyle głowy "Niemca który ciągle anrufen na policaj na kolegę? "
  


  • bogdan333, HaDe i SkiDivPL lubią to

#32 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 10 kwiecień 2019 - 09:11

Wracając do meritum wątku, wysłałem maila do PZW Chełm z zapytaniem o ten wasz zakaz.

Dziś z rana przyszła odpowiedź, załączam jako screen...

 

Według mnie wątek do ubicia jako siejący zamęt...

 

 

attachicon.gif je_sys.png

Przeczytaj ze zrozumieniem pierwszy wpis w tym temacie. Okręg chełmski zezwala na wędkowanie ze spaliną na 1 akwenie i zabrania elektrycznych na 3 od 15 maja do 15 września.



#33 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3589 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 10 kwiecień 2019 - 09:57

W nawiązaniu do czytania ze zrozumieniem...

 

W okręgu chełmskim mamy jeden akwen po którym można pływać na silniku spalinowym (max 8 kw). Jest nim około 500 ha jezioro Wytyckie. W tym roku doszedł zakaz używania silników elektrycznych od 15 maja do 15 września na j. Białym 106 ha (Okuninka), j. Glinki i j. Rotcze. Mocno mnie to zdziwiło. Okręg chełmski jest pionierem w takiej decyzji czy to stało się już czymś normalny

 

Odpowiedzi:

 

Panowie zgodnie ze źródłem cytuje:

 

"

 

  • zakaz używania silników spalinowych z wyjątkiem zbiornika Wytyczno (max. do 8 kW);
  • zakaz używania silników motorowych ( spalinowych i elektrycznych) w okresie od 15 maja do 15 września na wodach j. Białe, j. Glinki, j. Rotcze;

"

Na zbiorniku Wytyczno można używać silniku spalinowego, nie widzę nigdzie zapisu, że nie można pływać na silniku elektrycznym? 

Coś źle czytam?

 

Jeżeli chodzi zaś o pozostałe jeziora to jest napisane ZAKAZ UŻYWANIA SILNIKÓW MOTOROWYCH (SPALINOWYCH I ELEKTRYCZNYCH).

Także proszę o nie sianie zamętu z zakazem elektryków, zostały zakazane wszystkie silniki motorowe...

 

 

Wracając do meritum wątku, wysłałem maila do PZW Chełm z zapytaniem o ten wasz zakaz.

Dziś z rana przyszła odpowiedź, załączam jako screen...

 

Według mnie wątek do ubicia jako siejący zamęt...

 

 

attachicon.gif je_sys.png

 

 

Reasumując i obalając mity:

1. W przypadku Wytyckiego odrobiłem pracę domową i napisałem do waszego okręgu na super tajny ogólnie dostępny mail i dostałem odpowiedź - TAK MOŻNA KORZYSTAĆ Z ELEKTRYKA O MOCY DO 8KW - masz dołączonego screena z mailem, w samej informacjo o zakazach nie ma wzmianki o elektryku...

 

2. Na pozostałych akwenach wprowadzili całkowity zakaz używania silników motorowych. Zapewne traktując solidarnie spaliny i elektryki, aby nie było mowy o faworyzowaniu posiadaczy danego napędu. - zatem nie ma zakazu tylko dla silników elektrycznych, jest zakaz używania wszelakich silników w tym czasie.

 

@FISH,

uważam, że twój wpis - temat oraz treść - wprowadza ludzi w błąd. Sugerujesz, że ktoś zakazał używania silnika elektrycznego tylko i wyłącznie, a to jest nie prawdą.

 

Dlatego uważam, że twój post tworzy teorie spiskowe i wnosi zamęt.

 

MIT z zakazem używania silnika elektrycznego uważam za obalony.

 

 

ps - zasady korzystania z akwenu nie ustala okręg tylko jednostka terytorialna czy też władze i musi być to zatwierdzone przez wójta/burmistrza/prezydenta - jakoś tak to szło..


Użytkownik ezehiel edytował ten post 10 kwiecień 2019 - 10:13


#34 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 10 kwiecień 2019 - 10:14

Czyli według Ciebie nie ma zakazu używania elektryka na tych 3 jeziorach? Okręg chyba ma inne zdanie 😉

#35 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 10 kwiecień 2019 - 10:17

Panowie, wystarczy.

Temat został wyjaśniony, na 3 jeziorach jest zakaz używania wszelkich silników, amen.


  • Alexspin lubi to

#36 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3589 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 10 kwiecień 2019 - 10:20

Litera prawa:

 

Ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska.
Art. 116. 1. Rada powiatu, w drodze uchwały, z zastrzeżeniem ust. 2 i 4, ograniczy lub zakaże używania jednostek pływających lub niektórych ich rodzajów na określonych zbiornikach powierzchniowych wód stojących oraz wodach płynących, jeżeli jest to konieczne do zapewnienia odpowiednich warunków akustycznych na terenach przeznaczonych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe
 
Ustawa z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym.

Art. 41. 1. W zakresie nieuregulowanym w odrębnych ustawach lub innych przepisach powszechnie obowiązujących, w szczególnie uzasadnionych przypadkach, rada powiatu może wydawać powiatowe przepisy porządkowe, jeżeli jest to niezbędne do ochrony życia, zdrowia lub mienia obywateli, ochrony środowiska naturalnego albo do zapewnienia porządku, spokoju i bezpieczeństwa publicznego, o ile przyczyny te występują na obszarze więcej niż jednej gminy. 2. Powiatowe przepisy porządkowe, o których mowa w ust. 1, mogą przewidywać za ich naruszenie kary grzywny wymierzane w trybie i na zasadach określonych w prawie o wykroczeniach

 

 

ale co tam Jeb... System


  • bogdan333 lubi to

#37 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 10 kwiecień 2019 - 10:25

Koniec dyskusji


  • ezehiel i Alexspin lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych