Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Farby do aerografu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
495 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   obcy91

obcy91

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1649 postów
  • LokalizacjaŻabno
  • Imię:Marek

Napisano 11 marzec 2012 - 13:37

Witajcie,
Zakupiłem aerograf i teraz mam kilka pytań, czytałem co nieco ale oczekiwałbym konkretnej odpowiedzi.
1. Czy farby Pactra sa gotowe do użytku? Czy należy je rozcieńczać? (jeśli tak to czym?).
2. Czy WW farby są dobrej jakości?
3. Farby Humbrol http://allegro.pl/humbrol-farby-modelarskie-14ml-enamel-krak ow-i2174402523.html sa polecane? Trzeba rozcieńczyć?

Oraz jak jest z wydajnością? w porównaniu np. do farb w spray'u MOTIP.

Dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

#2 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 11 marzec 2012 - 13:50

Nie posiadam aerografu ale co nieco słyszałem.Farby pactra są typowymi farbami do aerografu i nie trzeba ich rozcięczać, co innego z humbrolami- je trzeba jeżeli w ogóle się nadadzą.Tyle ode mnie ale niech wypowiedzą się osoby o większej wiedzy.

#3 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 11 marzec 2012 - 14:04

Pactra nie trzeba rozrabiać tak jak kolega wyżej napisał.

#4 OFFLINE   andre99

andre99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • Lokalizacjalegnica,legnickie,dolnośląskie
  • Imię:andrzej

Napisano 12 marzec 2012 - 12:29

mozna sprobowac farbami akryl. fevicryl cena podobna a duzo wiecej jej jest chyba ze 3-4razy ,mozna wiecej kombinowac z cieniowaniem mieszaniem i rozcienczaniem regulowac przepustowosc ja teraz maluje nimi

#5 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 12 marzec 2012 - 18:05

A co to znaczy typowa farba do aerografu.Aero nawet akwarelkę puścisz.to tylko sposób malowania.
Humbrola też wałkiem przejedziesz po ścianie.Tylko po co?

#6 OFFLINE   wildriver

wildriver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1167 postów
  • LokalizacjaGdzieSandomierzadoWisły

Napisano 13 marzec 2012 - 11:51

Obczaj to:
hVU3nFZ-qU

Jest o aero od 20 min. :D

#7 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 13 marzec 2012 - 15:00

wszystke akryle samochodowe się nadają możesz na to kłaść odrazu sobie domalux farby do kupienia od 10 gram plus utwardzacz wychodzi jakies 2 3 zlote a malowania na maxa

#8 OFFLINE   andre99

andre99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • Lokalizacjalegnica,legnickie,dolnośląskie
  • Imię:andrzej

Napisano 13 marzec 2012 - 15:19

ale gosciu pyta o farby do aerogr bo zakupil pistolet

#9 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 14 marzec 2012 - 09:20

wszystke akryle samochodowe się nadają możesz na to kłaść odrazu sobie domalux farby do kupienia od 10 gram plus utwardzacz wychodzi jakies 2 3 zlote a malowania na maxa

A mi nie chcą sprzedać mniej niż 20 g i to za 23 pln :( , chyba muszę zmienić mieszalnie.
Możesz jeszcze zajrzeć na znanym portal aukcyjny i zobaczyć farbki CREATEX, koledzy zza dużej wody tym malują przynęty.
Fakt jest taki, sam się o tym przekonałem, że najlepiej używać farb akrylowych, żaden poliuretan tego nie zmywa. Jeszcze jest kwestia gęstości farby i ciśnienia roboczego przy malowaniu. Im gęstsza farba tym ciśnienie musi być większe, ale do tego jakie musisz sobie dojść doświadczalnie.
Ja czami kupuje MOTIPY AKRYLOWE w puszce i pryskam nimi do aero (łatwiej pomalować małego wobka niż z puszki).
Pectry w oryginale są moim zdaniem troszkę gęste. Z gotowych farbek modelarskich to chyba Vallejo AIR.

  • calvuss lubi to

#10 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1068 postów

Napisano 14 marzec 2012 - 11:39

ja poleam z czystym sumieniem valejo air bardzo fajne farby

#11 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 14 marzec 2012 - 17:38

ale gosciu pyta o farby do aerogr bo zakupil pistolet

No raczej walkiem aut sie nie maluje więc farby samochodowe acryle śmiało nałoży aero na wobka

#12 OFFLINE   andre99

andre99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • Lokalizacjalegnica,legnickie,dolnośląskie
  • Imię:andrzej

Napisano 15 marzec 2012 - 19:13

nie wiedzialem ze maluja tez aerografem farbami samochodowymi,bo te sie nazywaja akryle ale to sa farby na poliuretanie czy nitropodobne,niewiem czy sie aerog. nieuszkodzi chyba tak od rozpuszczalnika poliur,nitro.Prosze napiszcie cos jak ktos uzywał spraje do aerg. i jaki rozpuszczalnik zeby urzadzenia nieuszkodzic

#13 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 15 marzec 2012 - 19:21

nie wiedzialem ze maluja tez aerografem farbami samochodowymi,bo te sie nazywaja akryle ale to sa farby na poliuretanie czy nitropodobne,niewiem czy sie aerog. nieuszkodzi chyba tak od rozpuszczalnika poliur,nitro.Prosze napiszcie cos jak ktos uzywał spraje do aerg. i jaki rozpuszczalnik zeby urzadzenia nieuszkodzic

A dlaczego miał by się uszkodzić aerograf od farb samochodowych?
Ja od ponad 2 czy też 3 lat używam bazy samochodowej i nie zauważyłem żeby mój aerograf szwankował.

#14 OFFLINE   andre99

andre99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • Lokalizacjalegnica,legnickie,dolnośląskie
  • Imię:andrzej

Napisano 15 marzec 2012 - 19:42

a dysze wymieniales czy ta sama masz,i jakim rozpuszcz. myjesz czy zwyklym przedmuchujesz??

#15 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 15 marzec 2012 - 19:48

a dysze wymieniales czy ta sama masz,i jakim rozpuszcz. myjesz czy zwyklym przedmuchujesz??

Dysze mam cały czas te same od nowości 0,2 i 0,3.
Rozpuszczalnik odpowiedni do farb akrylowych zakupisz w sklepie z lakierami samochodowymi.Aerograf czyszczę tym samym rozpuszczalnikiem co rozcieńczam.
Jedyne co może się popsuć w aero od rozpuszczalnika to oringi, ale ja jeszcze swoich nie wymieniałem od 3 lat.

#16 OFFLINE   andre99

andre99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • Lokalizacjalegnica,legnickie,dolnośląskie
  • Imię:andrzej

Napisano 16 marzec 2012 - 10:54

dzieki dobry czlowieku za podpowiedz ze sprayami!narazie maluje wodnymi coraz lepiej mi wychodzi,moze kiedys sprobuje sprajem prysnac do aero bo mam ich z kilkanascie tez fluo,jezeli chodzi o aergraf kiedys pomalowalem niezle wob. radzkieckim aero ale potem zaczal przeciekac niemoglem ustawic go dalem spokoj,a teraz mam pseudo iwate od tygodnia i zadowolony jestem coraz lepiej wychodzi mi zalezy od rozcienczenia,oddalem odrazu 0,2 i zamienilem na 0,3 myslalem ze niemaluje a to farba byla taka,tetraz na 0,3 idzie super,ty masz chyba iwate skoro tak 3lata dziala z nitro farb..?

#17 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 17 marzec 2012 - 10:06

dzieki dobry czlowieku za podpowiedz ze sprayami!narazie maluje wodnymi coraz lepiej mi wychodzi,moze kiedys sprobuje sprajem prysnac do aero bo mam ich z kilkanascie tez fluo,jezeli chodzi o aergraf kiedys pomalowalem niezle wob. radzkieckim aero ale potem zaczal przeciekac niemoglem ustawic go dalem spokoj,a teraz mam pseudo iwate od tygodnia i zadowolony jestem coraz lepiej wychodzi mi zalezy od rozcienczenia,oddalem odrazu 0,2 i zamienilem na 0,3 myslalem ze niemaluje a to farba byla taka,tetraz na 0,3 idzie super,ty masz chyba iwate skoro tak 3lata dziala z nitro farb..?

Iwata jest dobra do malowania obrazów lub grafik na samochodzie lub kasku.Ja używam najtańszych aerografów jakie tylko są na rynku.Najdroższy aero jaki kupiłem to EW-770 PROFI za coś ok 140zł z dyszą 0,2 i tego używam dosyć często.Ale najczęściej używam tego http://www.narzedziowy.com.pl/3856_MAR-Aerograf-zestaw-AB-10 01-dysza-03-mm.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc& amp; amp;utm_campaign=2012-03&utm_content=3856#nclid=cd2cf23b 933b6f3da153d44371f3ea32.świetnie służy do zaprawek,malowania grzbietu i innych ozdóbek malowanych przez szablon.

#18 OFFLINE   andre99

andre99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • Lokalizacjalegnica,legnickie,dolnośląskie
  • Imię:andrzej

Napisano 17 marzec 2012 - 10:57

witam..Tez mialem kupic profi ab 1004 ze złota koncowka jest super ale niema regulacji z tyłu wiec wzialem professional to chyba jest to samo a regulacja sie roznia moj ma.Ponoc jak sie wymienia dysze w nich czesto pekaja lub gwint sie zrywa trzeba uwazac,sa dysze do nich nawet za20zl ale material pewnie szmelcowaty ,mowie dlatego jak by sie chcialo wymienic na ciensze malowanie ale mi narazie 0,2 niepotrzebna,na kropki kreski mase sposobow jest.

#19 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 17 marzec 2012 - 11:56

Dysza 0,2 jest dosyć uniwersalna ale tak jak pisałem większość malowania wykonuję przez szablon dyszą 0,3.

#20 OFFLINE   obcy91

obcy91

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1649 postów
  • LokalizacjaŻabno
  • Imię:Marek

Napisano 17 marzec 2012 - 12:50

Ja posiadam 2x 0,3 tak było w secie.
Myślę nad zakupem 0,2 w dobrej cenie czyli do 150zł. czy coś poradzisz?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych