Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrąg Supraśli.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   kocmyrz

kocmyrz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • Lokalizacjastrumyki, szklaki i susz
  • Imię:Jaś
  • Nazwisko:Zaborowski

Napisano 21 kwiecień 2019 - 20:16

Dziwie sie wedkarzom z Barweny, 0 instynktu samozachowawczego. Nie rozumiem z czego to wynika

#42 Guest_keri_*

Guest_keri_*
  • Guests

Napisano 21 kwiecień 2019 - 20:46

A ja się odniosę do Pana prezesa klubu.
Panie prezesie klubu - Pana obowiązkiem jest przeszkolenie swoich "żołnierzy" żeby wiedzieli jak się obchodzić z rybą i jak się zachowywać nad wodą. Zachowanie niektórych klubowiczów są karygodne - brak kultury wraz z agresją. Rzeka nie jest prywatą ale Wy jako KLUB powinniście świecić przykładem.. Jak zachować się nad wodą. Robicie tylko super otoczke medialną, a prawda jest inna. Złych opinii nie ma... Bo są usunięte. Niestety. Przez kółko wzajemnej adoracji.


Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Z ogromną satysfakcją odniosę się do Pana sicek90, może będę nazywał Pana "sicek" bo w żadnym poście nie odnalazłem imienia.
Dziękuję za wskazanie problemu przeszkolenia żołnierzy ale  niestety nie pomogę, w naszym klubie nie ma hierarchii wojskowej, staramy się uczyć i wychowywać nie zawsze z sukcesami. Widzisz "sicek" kogoś z klubu kto źle się zachowuje proszę o telefon do mnie. Z pewnością ten problem zostanie wyeliminowany.
W przypadku agresji proszę o kontakt z organami ścigania, najlepiej z policją.
Pomimo że klub istnieje juz od bardzo dawna nie mam prywatnej rzeki. 
"Świecić przykładem" - proszę o wskazanie problemów, zostaną naprawione.
Najbardziej liczę na wyjaśnienie kwestii rozbieżności "otoczki" medialnej i realiów. Proszę o wypunktowanie. 

 

Podziękujmy barwenie. Przez chwalisiurstwo internetowe przybyło pstrągarzy kilkakrotnie. Bo to przecież takie proste...
"Pojedyncze haki?... Niee, my tylko na kotwice." (150 osó B)
Czy będzie lepiej? Lepiej... nie mówić.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Proszę o spotkanie celem wyjaśnienia problemów które Pan wskazuje, liczę na pomoc i wsparcie.


 



#43 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 21 kwiecień 2019 - 21:28

Widzę poniosło co niektórych..a może jest inaczej .Ludzie to nie lata 80-te gdzie za miejscówkę-"tajną" rzeczkę itd trzeba było zapłacić kanę dobrego Bimbru.Na co wy liczycie w dobie internetu,map google Fb itd...Że zamurujecie dostęp do wody dla reszty? Bo kiedyś było inaczej?Było mniej "wyrafinowanych" pstrągarzy? Ale kogoś trzeba oczywiście obwinić, zarzucić mu to czy tamto  :wacko: Ja bym zaczynał grzebanie w mrowisku i tworzenia łańcuszka od Billa Gatesa...

 

"Podziękujmy barwenie. Przez chwalisiurstwo internetowe przybyło pstrągarzy kilkakrotnie. Bo to przecież takie proste...
"Pojedyncze haki?... Niee, my tylko na kotwice." (150 osó B)
Czy będzie lepiej? Lepiej... nie mówić."

 

kol.sicek90  Chłopie co ty bredzisz... Nie jestem z Barweny, brałem udział w imprezie, nie założyłem ani razu woblera ani innej przynęty z kotwicami jak pewnie wielu innych kolegów.A co do Famy w sieci to powiem Ci że to bardziej wina "niedzielniaków" a na pewno nie chłopaków z Barweny,którzy także są nieraz wkurzeni na to co trafia na ogólnodostępne strony czy też wędkarzy ,którzy znają te wody od X lat...Ale najlepiej być anonimowym ,krytykować ,nie mając pojęcia o stronach tematu.


  • beton007, spinn76 i eRKa lubią to

#44 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 21 kwiecień 2019 - 21:34

Dziwie sie wedkarzom z Barweny, 0 instynktu samozachowawczego. Nie rozumiem z czego to wynika

Pewnie,wyznaczyć odcinek 2km, zrobić ogrodzenia wpuścić psy,zabetonować i pozwolić łowić tylko "wybranym"... tak było by lepiej?  B)  :D  :D według Ciebie? 


  • beton007, jachu i maroni26 lubią to

#45 OFFLINE   sicek90

sicek90

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 22 kwiecień 2019 - 00:03

Szkoda tej paplaniny . Widocznie Pan prezes nie bywa nad wodą i nie widzi problemu. A jak bywa to od wielkiego dzwonu.
Będąc nad wodą oczekuję tylko trochę więcej kultury od barweniarzy w stosunku do innych, nie-klubowych wędkarzy. Nie ma na to żadnych paragrafów itp tylko moim zdaniem należy zachować jakąś etykę wędkarską skoro żyjemy w tak rozwiniętych czasach (!) Myślę że moje wymagania nie są wygórowane.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

#46 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 22 kwiecień 2019 - 06:54

Dziś w wędkarstwie już nawet nie chodzi o zlowienie ryby. Najważniejsze pokazać logo i sprzedać produkt. Wędkarze poubierani jak klauny w cyrkach. Tłum i wyścig szczurów jak w korpokołchozach. Szkoda bo fajni ludzie się zatracają i sprzedają :-( Podlasia tak zdeptanego nie widziałem nigdy a byłem przed Pstrągiem Supraśli.

To jest post, który oddaje kwintesencję polskiego wędkarstwa ! Również, a może przede wszystkim pstrągowego !  :)


  • bho70 lubi to

#47 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 22 kwiecień 2019 - 07:44

Będąc nad wodą oczekuję tylko trochę więcej kultury od barweniarzy w stosunku do innych, nie-klubowych wędkarzy. Nie ma na to żadnych paragrafów itp tylko moim zdaniem należy zachować jakąś etykę wędkarską skoro żyjemy w tak rozwiniętych czasach (!) Myślę że moje wymagania nie są wygórowane.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

 

Anonimowy kolego sicek. Dorośli ludzie inaczej załatwiają takie sprawy. Zamiast wylewać swoje gorzkie żale w internecie trzeba było spróbować skontaktować się z kimś z zarządu klubu w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji, przekazania swoich uwag.

"Będąc nad wodą oczekuję tylko trochę więcej kultury od barweniarzy w stosunku do innych, nie-klubowych wędkarzy" - mój drogi to jest bardzo poważny zarzut. Dotyka bowiem ponad 100 zapaleńców. Brak jest tutaj konkretów, a w zaistniej sytuacji są one potrzebne. Jak możesz oceniać wszystkich klubowiczów przez pryzmat pojedyńczej patologicznej sutacji ?

 

Kilku przeciwników PS musiało czekać, aż pojawi się temat na jb.pl dotyczący zawodów, żeby wylać swoje żale... Gdzie Wasza cywilna odwaga ? Czy chodzi Wam o chęć zmiany czegokolwiek czy po prostu boli wam dupa i musicie się z kims tym podzielić.. :-) ? Na stronie Barweny są podane dane kontaktowe do Irka czy Mariusza, wystarczy zadzwonić i porozmawiać. Gwaranatuje, że Zarząd jak i członkowie klubu są otawarci na rozmowy i propozycje.

 

Jestem członkiem Barweny, znam wszystkich wędkarzy którzy wchodzą w skład tego klubu, znam jego również jego idee które przyświecają Barwenie zapewniam, że są dalekie od patologii. Po Waszych uwagach myślę, że żaden członek klubu nie zachowa sie już nad wodą w rażący sposób, szkoda tylko, że uwagi poleciały w taki typowy polski sposób :-)


Użytkownik beton007 edytował ten post 22 kwiecień 2019 - 07:46


#48 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 22 kwiecień 2019 - 09:27

PS 2019 to świetna impreza, zachęcam do wzięcia udziału w kolejnych edycjach :D  Mozliwość spotkania znajomych z internetu czy odległych rejonów polski, integracja z nimi to wartości wyższe, które przyświetlają tej imprezie ;)  .

 

Presja na podlaskie pstrągi z roku na rok rosła i się nie ma co dziwić, bo one tu są. Nie rozumiem tylko dlaczego stary pstragarz jest zły na nowo przybyłych (bo tak to wygląda)? Stary czy młody wszyscy są na tym samym poziomie w wydumanej hierarchii. Fajnie jest mieć coś na własność, ale niestety tak to nie działa. Każdemu przeszkadza presja więc... Na pewno w gronie Barweny na kolejnym zebraniu przedyskutujemy jakie wnioski wystosować do okręgu, tak aby zadowolić większość. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do kontaktu z klubem, rozmawiajmy, wtedy takich dyskusji bedzie mniej! Pozdrawiam i do zobaczenia na pstragach rzecz jasna ;)  ;)  ;) 



#49 OFFLINE   J.C.

J.C.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 22 kwiecień 2019 - 19:17

W tym roku zakończyłem sezon pstrągowy w marcu i to właśnie z powodu presji. To co do tej pory zachwycało mnie w łowieniu pstrągów zniknęło. Po 10 wędkarzy na odcinek 2km, pieluchy na brzegu, wydeptane ścieżki do "tajnych" miejscówek.

Czy to wina Pstrąga Supraśli? Po części na pewno, ale więcej "dobrego" zrobił Facebook. Są tego dobre strony, bo teraz nawet w tygodniu "lokalesi" nie mają szans na kłusowanie :)  Woda zadreptana, ale pod ciągłą obserwacją. Agresji nie zaobserwowałem. Włażenie na miejscówkę nagminne :)

C&R zeszło do minimum, czyli zagięte zadziory na kotwicy. Ryby 40+ łowione na UL na pewno nie wracają w dobrej kondycji do wody, jak zapewniają łowcy, ale jest tam tego tyle, że woda to wytrzyma :)

 

Sama impreza? Fajna atmosfera już w przeddzień zawodów, dobra organizacja, przyjacielska atmosfera z nutką rywalizacji, 150 osób na tyle km wody nie było jakimś wielkim utrapieniem. Myślałem że będzie dużo ciaśniej.



#50 OFFLINE   bartek

bartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 22 kwiecień 2019 - 21:23

W sumie znalazłem pozytyw tej imprezy. Dzięki niej część ludzi odwiedzających moją rzekę może zacznie jeździć na Podlasie. Fajnie, że macie ryby u siebie i się chwalicie. Kiedyś było o Was cicho, teraz robi się szum. Dla mnie i mojej wody  to dobrze.



#51 OFFLINE   evangelion69

evangelion69

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 31 marzec 2023 - 14:19

Pstrągom nie zaszkodzi ?

 

https://wspolczesna..../ar/c1-17418937



#52 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 03 kwiecień 2023 - 09:28

Pstrągom nie zaszkodzi ?

 

https://wspolczesna..../ar/c1-17418937

Zaszkodzi, nie tylko pstrągom. Drodze też niewiele pomoże.



#53 OFFLINE   evangelion69

evangelion69

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 15 maj 2023 - 12:33

Czy takie prace nie powinny być konsultowane z PZW?



#54 ONLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 postów
  • Lokalizacjapstrągowe strumienie

Napisano 21 październik 2023 - 16:29

Czy takie prace nie powinny być konsultowane z PZW?

Pzw Białystok ma w dupie pstrągowe rzeki. W zeszłym roku jesienią spuszczono zbiornik leśny zamulając tarliska pstrągów. Nic z tym nie zrobili :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • juranty2 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych