Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrąg Supraśli.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 601 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 15 kwiecień 2019 - 22:41

Wyszogród podobno nie połowił. Pochwal się Danielu jak Tobie poszło.[/quote]

Ja zaliczyłem klasycznego pustaka
Złowiono 10 pstrągów,najwiekszy 55,5 cm .
Większość ryb złowili miejscowi.
Ryby nie dopisały ale nie ma się co dziwić.
Jedyny ratunek przed odbywajacymi się zawodami to zamknąć wodę na kilka dni przed.

Co do wynkiów,jeśli słabe to powiedz na jakich zawodach w kraju łowi się takie kropki (2x45cm+ i  2szt 50cm+ ) do tego masę niewymiarowych rybek.Ostatnio chyba na Pstrąg Roztocza wyrgała ryba 42cm co tu by dało dopiero 6 miejsce... i jakie  to ma porównanie do 50siątek ;).Pogoda może nie dopisała bo ryby raczej tak.

 

Hmmm... drugi ratunek to nie organizować zawodów z ok. 150 uczestnikami. Barwena rozbuchała tę imprezę bardzo ładnie. Znaleźli sponsorów. Przyjeżdża dużo ludzi. Jest tylko jedno ale.. areał wód pozostał taki sam. Supraśl, Sokołda plus ewentualnie Słoja, Płoska i Czarna (bo Nietupa i Łosośna to już nie dopływy Supraśli). 150 wędkarzy plus minimum 50- 100 osób, które jest na rybach rekreacyjnie. Do tego lampa i niska woda. Sorry panowie, ale i tak te 10 ryb to dobry wynik.

 

Skoro jest 3 x więcej chętnych jak miejsc co ma zrobic organizator? Po za tym nie było tak zle ja przebyłem około 1,5km bez kontaktu z kolegą po "kiju" także masakry nie było chyba... A i nie widziałem osób spoza zawodów ;) Co do wyników to raczej przy tych warunkach nie ma co narzekać.Była zabawa z drobnicą , trafiały się i "kabanki" 

 

 



#22 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2532 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 kwiecień 2019 - 06:57

 

 

Skoro jest 3 x więcej chętnych jak miejsc co ma zrobic organizator? 

Jeszcze bardziej ograniczyć liczbę miejsc stosownie podnosząc wpisowe.


  • Guzu, jachu i olo86 lubią to

#23 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4887 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 16 kwiecień 2019 - 06:58

To była wspaniała reklama - tak łowiska jak i stylu.. :)


  • pafek i tibhar lubią to

#24 ONLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 16 kwiecień 2019 - 08:44

Skoro jest 3 x więcej chętnych jak miejsc co ma zrobic organizator? 

Przyjąć wszystkich chętnych, a następnie wykazać się typową dla Podlasia gościnnością. Nad wodę nie powinno, po wieczornej imprezie, wyjść więcej niż 10 procent uczestników.



#25 OFFLINE   spinn76

spinn76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaToporzysko
  • Imię:krzysztof
  • Nazwisko:tonder

Napisano 17 kwiecień 2019 - 13:47

Pstrąg Supraśli.....niesamowita impreza. Niesamowici ludzie. Niesamowite miejsce. I niesamowity klimat Supraśli jak i Podlasia. A gościnność pozazdroszczenia. W przyszłym roku jedziemy większą ekipą.


  • szydłoś lubi to

#26 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1591 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 17 kwiecień 2019 - 18:55

Kurcze szkoda tego podlasia... ,rzeczek nie za wiele,z roku na rok coraz mniejsze i z coraz mniejszym przepływem...., termika wody też coraz gorsza..., a presja i tak już ogromna...



#27 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 postów
  • Lokalizacjapstrągowe strumienie

Napisano 18 kwiecień 2019 - 01:19

Kurcze szkoda tego podlasia... ,rzeczek nie za wiele,z roku na rok coraz mniejsze i z coraz mniejszym przepływem...., termika wody też coraz gorsza..., a presja i tak już ogromna...


Presja jest na niespotykaną skale. Nigdy tego nie było. Do tego ogrom początkujących bez grama kultury wędkarzy. Wchodzą przed łowiącego na 50m i idą przed. Łowiący mimo, że wypuszczają ryby, nie znają podstawowych zasad C&R. To jest początek końca :( Przykro na to wszystko patrzeć.

#28 ONLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 18 kwiecień 2019 - 09:03

Paweł oby do 1 maja. Później robi się luźniej, a już w połowie czerwca wyrasta dżungla, latają stada komarów i gzów i jest święty spokój. "Wyścigowcy" przenoszą się nad Siemionkę.



#29 Guest_keri_*

Guest_keri_*
  • Guests

Napisano 19 kwiecień 2019 - 08:27

Presja jest na niespotykaną skale. Nigdy tego nie było. Do tego ogrom początkujących bez grama kultury wędkarzy. Wchodzą przed łowiącego na 50m i idą przed. Łowiący mimo, że wypuszczają ryby, nie znają podstawowych zasad C&R. To jest początek końca :( Przykro na to wszystko patrzeć.

Do tego się odniosę bo trzeba.
"Presja" - są łatwe narzędzia do jej ograniczenia, jako rodzimy członek okręgu zapewne zgłosiłeś projekty ograniczające.
"Początkujący" - pełna zgoda, totalny brak szacunku. Może warto abyś rozpoczął edukację tej młodzieży, może jeszcze nie jest za późno. 
"Zasady C&R" - kolejny etap edukacji, Paweł - wykaż się.
"Początek końca" - tu zaniemówiłem. 
Mając coś fajnego możemy to schować do sejfu i po zmroku w samotności to oglądać ale można to tez pokazać światu. Istnieje co prawda zagrożenie że ktoś będzie chciał nam to skraść, czy zepsuć, niestety takich ludzi nie brakuje. No ale możemy też pokazać i bronić, edukować, sprawdzać, wpływać na przepisy, pilnować a nie tylko narzekać w internecie.

Pozdrawiam wszystkich którzy byli na PS 2019. 
Co będzie za rok, zobaczymy. 
Więcej działania mniej marudzenia. 



#30 OFFLINE   bartek

bartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 19 kwiecień 2019 - 19:06

Keri sory ale bredzisz. Wymień jeden pozytyw dla pstrągów i rzeki wynikający z organizacji zawodów na 150 osób.



#31 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1591 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 19 kwiecień 2019 - 20:48

Keri sory ale bredzisz. Wymień jeden pozytyw dla pstrągów i rzeki wynikający z organizacji zawodów na 150 osób.

Popularność  ;)  Która wykończyła już o wiele potężniejsze dorzecza.... jak dorzecze Gwdy ,czy Roztocze. 



#32 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1974 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 19 kwiecień 2019 - 21:28

Popularność sama w sobie nie jest zła, co innego ogółnodostępność. A tą bardzo łatwo ograniczyć ceną licencji. Przykładem, choć dość ekstremalnym jest Islandia i łososie. Są rzeki wręcz absurdalnie drogie, ale ponoć chętnych nie brakuje. Ja osobiście na nadmiar PLN-ów nie narzekam, ale jestem w stanie stosunkowo dużo zapłacić za komfort łowienia dużych ryb, w rzece gdzie wiem że jest ich dużo i nie będę poprawiał odcinka po kilku Kolegach którym chciało się wstać wcześniej. Z drugiej strony dla mnie lepiej że jest moda na Wschód, bo na Pomorzu już i tak wystarczająco gęsto.

Użytkownik hi tower edytował ten post 19 kwiecień 2019 - 21:29


#33 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1591 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 20 kwiecień 2019 - 01:45

Tałer u nas to nie przejdzie, wszystko musi być ogólno dostępne i tanie... ,a moda jak moda, przeminie z rybami. Zostaną wspomnienia...
  • Guzu, pafek i tibhar lubią to

#34 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1974 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 20 kwiecień 2019 - 05:47

(...) ,a moda jak moda, przeminie z rybami. Zostaną wspomnienia...


Bigos kiedyś na FORS-ie, napisał że najłatwiej zaczynać od zera. Może więc pozwólmy rybą "przeminąć"?

#35 OFFLINE   Bartek85

Bartek85

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów

Napisano 20 kwiecień 2019 - 06:29

Bigos kiedyś na FORS-ie, napisał że najłatwiej zaczynać od zera. Może więc pozwólmy rybą "przeminąć"?

Kiedyś takie zero było na jednym z odcinków znanej myślę Tobie dobrze Raduni, jak "pojawiły się ryby" znów zaczął się deptak;). Znam starszej daty pstrągarza co łowił "jak było zero" , to wyniki miał kapitalne. Jeździł tam dlatego, że PKS-em można było dojechać, a auta nie ma.


  • Wobi lubi to

#36 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1974 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 20 kwiecień 2019 - 08:39

Powiedzmy sobie szczerze, że w dotychczasowych uwarunkowaniach nakładających na Użytkownika Rybackego obowiązek "racjonalnej gospodarki rybackiej", zero nam nie grozi. Jakie są tego konsekwencje, pozwolę sobie pozostawić bez komentarza...

#37 OFFLINE   sicek90

sicek90

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 20 kwiecień 2019 - 13:56

A ja się odniosę do Pana prezesa klubu.
Panie prezesie klubu - Pana obowiązkiem jest przeszkolenie swoich "żołnierzy" żeby wiedzieli jak się obchodzić z rybą i jak się zachowywać nad wodą. Zachowanie niektórych klubowiczów są karygodne - brak kultury wraz z agresją. Rzeka nie jest prywatą ale Wy jako KLUB powinniście świecić przykładem.. Jak zachować się nad wodą. Robicie tylko super otoczke medialną, a prawda jest inna. Złych opinii nie ma... Bo są usunięte. Niestety. Przez kółko wzajemnej adoracji.


Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

#38 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 postów
  • Lokalizacjapstrągowe strumienie

Napisano 20 kwiecień 2019 - 19:39

Do tego się odniosę bo trzeba.
"Presja" - są łatwe narzędzia do jej ograniczenia, jako rodzimy członek okręgu zapewne zgłosiłeś projekty ograniczające.
"Początkujący" - pełna zgoda, totalny brak szacunku. Może warto abyś rozpoczął edukację tej młodzieży, może jeszcze nie jest za późno. 
"Zasady C&R" - kolejny etap edukacji, Paweł - wykaż się.
"Początek końca" - tu zaniemówiłem. 
Mając coś fajnego możemy to schować do sejfu i po zmroku w samotności to oglądać ale można to tez pokazać światu. Istnieje co prawda zagrożenie że ktoś będzie chciał nam to skraść, czy zepsuć, niestety takich ludzi nie brakuje. No ale możemy też pokazać i bronić, edukować, sprawdzać, wpływać na przepisy, pilnować a nie tylko narzekać w internecie.

Pozdrawiam wszystkich którzy byli na PS 2019. 
Co będzie za rok, zobaczymy. 
Więcej działania mniej marudzenia. 

 

Hm Irek, bardzo wybiórczo odpowiedziałeś na komentarze w tym wątku, dziękuję że piszesz do mnie mimo, że nie zadałem żadnego pytania - to chyba in plus dla mnie.
Jako że jest to forum j.pl, na którym nie możesz usunąć mojego komentarza to odpowiem - będzie to ostatni mój komentarz w tym temacie.

*Presja w ostatnich dwóch, trzech latach wzrosła, każdy rodzimy czy nie rodzimy członek okręgu białostockiego to widzi - wystarczy przeczytać relację z imprezy SC o tej samej nazwie Przemka Lisowskiego na stronie grayling.com.pl Napotykani wędkarze również narzekają na brak miejsca do łowienia - kolega spotkał muszkarza w Borkach który nie szczędziłł słów krytyki w kierunku Barweny. Najlepsze jest to, że pozuje do zdjęć z człnkami klubu Barwena podczas ostatnich zarybień - pewnie słowem się nie zająknął? Takich wędkarzy krytycznie oceniających tak ogromną promocję łowienia pstrągów jest więcej, niestety nie bardzo rozumiem dlaczego nie piszą tego otwarcie. Tymbardziej mam nadzieję docenisz fakt, że to w ogóle piszę a nie obgaduję za plecami. Rozumiem, że chcesz abym złożył wniosek do PZW o zmniejszenie ilości uczestników zawodów? (pytanie retoryczne)

 

*Początkujący - zapewniam że nie jest to młodzież, są to mężczyźni w wieku powyżej 25. Kolega Artur napotkał takiego wędkarza, prawdopodobnie członek klubu (miał naszywkę) który wszedł przed niego 20m - dosłownie na następny zakręt, bez słowa przywitania. Kolega zapytał, jakie ma plany i czy nie powinien wcześniej ustalić z nim jak będą łowić, bo to on był pierwszy na tym odcinku - reakcja była wręcz agresywna i opryskliwa. Ja miałem taką sytuację jak raz pojechałem w sobotę, początkujący pstrągarz dosłownie wyprzedził mnie autem na drodze do rzeki. Gdy ja doszedłem on już łowił. Podszedłem i próbowałem kulturalnie wytłumaczyć że tak na pstrągach, na małej rzeczce, się nie robi. Chłopak tak się zbulwersował na moją próbę wyjaśnienia zasad łowienia na małych rzeczkach, że zawócił się do auta i w ogóle odjechał - był w takim nastroju, że musiałem wrócić sprawdzić czy auto mam całe ... Więc na tyle, ile jestem w stanie - edukuję, nie mam natomiast zamiaru więcej narażać swojego zdrowia aby zwracać uwagę wpychającym się wędkarzom.
Nie piszę tu o "starszych" stażem kolegach - chociażby Artfish, którego kolega Artur też spotkał w Borkach, kulturalnie się przywitał i zapytał gdzie będzie łowił. Podzielili się rzeką i nie było problemu.

*Zasady C&R - Irku próbowałem się wykazać na FB pod postem, który udostępniłeś - jednego ze sponsorów zawodów "PS" - na owym filmie facet wyrzucał za siebie łowione kleniki jak śmieci. Napisałem wtedy krytyczny komentarz na takie zachowanie - i co zrobiłeś? usunąłeś go. To samo zrobił moderator strony Barwena - kolega napisał jakiś komentarz odnośnie haczyków bezzadziorowych, czy coś takiego - dokładnie nie pamiętam, ale też w krytycznym tonie (oczywiśnie bez wulgurazmów) - i co się stało? komentarz zniknął, a on został zablokowany i nie może dodać komentarza na stronie Barweny - zresztą jak to czyta i pamięta dokładnie o co chodzło, może to tutaj napisać.

*Tak Irku początek końca, wędkarstwo zmierza w złym kierunku, sponsorzy, marketing, ciągła sprzedaż. Rozumiem takie imprezy na wielkim jeziorze ale nie na małych rzeczkach.

Piszesz, że mam się wykazać edukowaniem, lub pracą nad zmniejszaniem presji na rzeki, czyli Ty będziesz jadł pączki a ja mam za Ciebie robić brzuszki żebyś był zdrowy? (pytanie retoryczne)
W poprzedniej wypowiedzi miałem na myśli to, że jeśli tak hucznie promuje się lokalne rzeki i zaprasza się tutaj ogrom ludzi, powinno iść to w parze z jakąś edukacją, głośnym i wyraźnym przekazanim zasad. Ja nie zapraszam nad nasze rzeki tak licznych gości, więc powszechne edukowanie mnie nie dotyczy. Jeśli spotykam nieświadome jednostki - grzecznie tłumaczę, jak się okazało z narażniem właśnego zdrowia.

Ja natomiast pozdrawiam wszystkich wędkarzy, którym leży na sercu dobro podlaskich rzek.

EOT



#39 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 21 kwiecień 2019 - 13:00

..... wędkarstwo zmierza w złym kierunku, sponsorzy, marketing, ciągła sprzedaż.


Słuszna uwaga Paweł. Marketing razi po oczach ale i zabija całą istote tego hobby . Dziś w wędkarstwie już nawet nie chodzi o zlowienie ryby. Najważniejsze pokazać logo i sprzedać produkt. Wędkarze poubierani jak klauny w cyrkach. Tłum i wyścig szczurów jak w korpokołchozach. Szkoda bo fajni ludzie się zatracają i sprzedają :-( Podlasia tak zdeptanego nie widziałem nigdy a byłem przed Pstrągiem Supraśli.

#40 OFFLINE   sicek90

sicek90

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 21 kwiecień 2019 - 13:40

Podziękujmy barwenie. Przez chwalisiurstwo internetowe przybyło pstrągarzy kilkakrotnie. Bo to przecież takie proste...
"Pojedyncze haki?... Niee, my tylko na kotwice." (150 osóB)
Czy będzie lepiej? Lepiej... nie mówić.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
  • bho70 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych