Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyczepa do łodzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2526 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2416 postów

Napisano 14 lipiec 2009 - 16:22

Pytalem na offtopie, powtórze i tu - potrzebuje pozyczyc przyczepe do przewiezienia lodzi 4,5m. Dwa dni. Warszawa i okolice. Dziekuje.
  • kondzio 77 lubi to

#2 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 14 lipiec 2009 - 19:26

Kuba,
Jeżeli nikt się nie zgłosi - polecam wypożyczalnię na Białołęckiej. Wózki wyglądają nieszczególnie, ale dają radę (głównie jeden, który ma sanki jak pod skuter). Cena 70PLN doba.



#3 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2416 postów

Napisano 14 lipiec 2009 - 22:37

O, dzieki! :D

#4 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 15 lipiec 2009 - 06:42

Jak co roku: w Jabłonnie tuz przed wjazdem do Legionowa po lewej stronie jest wypożyczalnia. I widziałem tam podłodziowe przyczepki

#5 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2416 postów

Napisano 17 lipiec 2009 - 10:21

Thx :mellow:

#6 OFFLINE   slawek60

slawek60

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 11 kwiecień 2012 - 19:15

Witam wszystkich forumowiczów.
Długo szukałem łódki która odpowiadałaby mi najbardziej, aż w końcu znalazłem i wybrałem Wigry 355. Wiem że dużo z Was wybrałoby jednoskorupową, ale ja oprócz wędkowania lubie popływać także rekreacyjnie ; żona ,znajomi a niedługo z wnukami i tutaj mamy:relingi, stabilność ,bakisty na wędki i akumulator,no i waga 115kg, co można samemu będzie wciągnąć na lawetę.
Stąd pytanie; jaka przyczepka?
Brenderup 8114, Niewiadów N 300 czy inna polecana przez producentów łódek , bo Ci z reguły mają swoje a inne są be.
Proszę o opinie i z góry wielkie dzięki.
Pozdrawiam. Sławek.












samemu
115 kg,co
  • Sowka lubi to

#7 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 12 kwiecień 2012 - 16:14

Witam, ja to przerabiałem w zeszłym sezonie. Wybrałem SOLARA 360 i do tego przyczepkę BRENDERUP BASIC 500. Spoko, wystarczająca, lekka, obsługa 1-osobowa z załadowaną łudeczka i silnikiem. Jesli mogę coś podpowiedzieć to nie pakuj się w rolki boczne. TYLKO PŁOZY dają pewność, bezpieczeństwo ,stabilność oraz łatwość wodowania i podejmowania łudki w 1-osobę. Popełniłem ten błąd zdając sie na sprzedawców - nigdy więcej rolek bocznych i innych wynalazków. To rozwiązanie może jest i dobre gdy wodowanie jest na początku sezonu ,a podejmowanie łodzi na koniec lecz nie co trochę. Spowodowane jes to kształtem burt łodzi ,jest ona najszersza w srodkowej części więc gdy ja wciągasz (rolki ustawione są pod rozstaw dziobu i rufy) to możesz ja zgnieść. Płozy daja większa powieżchnię styku więc masz też pewność że w trakcie przewozu łudki przez trudny teren nie wbiją sie do środka.
Apropos mam do sprzedania te rolki jakby ktoś się bardzo uparł (2 szt)!!

#8 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 12 kwiecień 2012 - 17:07

Jakby ktoś reflektował to tu są zdjątka

.

Załączone pliki

  • Załączony plik  036.JPG   68,33 KB   965 Ilość pobrań
  • Załączony plik  034.JPG   66,33 KB   994 Ilość pobrań


#9 OFFLINE   marviz

marviz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaAugsutów

Napisano 12 kwiecień 2012 - 17:09

Między rolkami a płozami jest też zasadnicza różnica.

Przyczepę na płozach kupuje się do transportowania łodzi na dłuższe dystanse, większa powierzchnia styku rozkłada siły działające na laminat lepiej niż punktowo rozmieszczone rolki.

Jeśli jeździsz po wyboistych terenach albo masz dziurawe ulice radził bym Ci przyczepę na płozach, laminat to nie metal, przy częstych wycieczkach po dziurach z przyczepką na rolkach w końcu coś może się rozlecieć.

Solar to dobra łódź, widziałem jak robili moją i inne i wiem że dno i kil jest bardzo porządnie zrobione więc w tym wypadku nic nie powinno się stać.

Rolki są wygodne do jednoosobowego slipowania łodzi, nawet jeśli nie możesz wjechać przyczepką głęboko do wody (a często tak jest) ale fakt, boczne rolki przy takich łódkach są kompletnie zbędne.

To są bardzo dobre przyczepki:
http://www.solarsky.com.pl/pl/sprzet_plywajacy/przyczepy_pod lodziowe

Solar sprzedaje je jako dysrybutor ale można je wyrwać w cenie takiej jak podstawowe wersje BRENDERUP'a kupując prosto od producenta.

Tu masz numer do producenta tych przyczepek: 506 050 020

Widziałem je na żywo i za tą samą cenę są o wiele lepiej wykonane i o wiele lepiej wyposażone (więcej rolek w wersji podstawowej)

Edit:

Taki układ jeśli chodzi o roli jest idealny, rolki trzymają po obu stronach od dołu a nie z boku. Na wyciągarce i tak wciągniesz nawet gdy na środku dno jest bardziej wypukłe.

http://www.podlodziowe.przyczepy-online.pl/files/DSCF1625.jpg

#10 OFFLINE   Maticsh

Maticsh

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 246 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 kwiecień 2012 - 17:39

Odnośnie pakowania SOLARA 360 na przyczepkę z rolkami z Marcinem
( kolega @Marviz )coś wiemy :D

Ja mogę jedynie potwierdzić słowa przedmówców o tym, że przy Solarze 360 ( i innych podobnych łodziach )rolki są zbędne. Myślę, że ta przyczepka z płozami od Pana Solarskiego będzie jak najbardziej OK do konstrukcji zbliżonych kształtem kadłuba do Solara 360 itp.

P.S. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania odnośnie Solarów, śmiało kierujcie je do Marcina, wie o tych łajbach dosłownie wszystko :D

Pozdrawiam

#11 OFFLINE   maras5

maras5

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów

Napisano 12 kwiecień 2012 - 18:05

Gratulacje. Też kiedyś chciałem kupić Wigry, ale wybrałem inną łódź. Co do wyższości płóz nad rolkami to wszystko zależy od dopasowania o które w przypadku seryjnych przyczep może być trudne. Ja mam przyczepkę własnej roboty i po wymianie łodzi musiałem ją delikatnie przerobić - chodzi o położenie rolek. Mam rolki pod kil i zestaw 2 x 2szt. po bokach. Te boczne rolki są tak idealnie dopasowane, żeby łódka nie kołysała się na boki. Rolki pod kil również są dopasowane do jego kształtu i opiera się on równo na wszystkich. Największą jednak zaletą przyczepki własnej roboty są resory + amortyzatory, naprawdę mogę bez problemu jechać po największych dziurach i łódź jest bezpieczna. Dlatego nie kupiłem seryjnej przyczepki, pomimo że mam znajomych którzy pracują w firmie która je produkuje i mógłbym tanio kupić II gatunek
Mnie przyczepka kosztowała 50% seryjnej (nie cynkowana), pomalowałem kilkoma warstwami farby i mam spokój.
Wadą takiego rozwiązania jest problem ze znalezieniem osoby która wykonała kilka takich przyczepek. Ja na szczęście nie miałem z tym problemu. Mam nawet zestaw dwóch wachliwych rolek dopasowanych pod kil, które przy wciąganiu zmieniają położenie. Jak wyciągnę łajbę to mogę dosłać fotki jeśli ktoś będzie chciał.

#12 OFFLINE   marviz

marviz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaAugsutów

Napisano 12 kwiecień 2012 - 18:28

Aha, jeszcze jedna rzecz.

Większość przyczepek z tego co mi wiadomo można zamówić z osią twardą i miękką

Problem w tym że twarda oś jest zbyt twarda na nasze drogi a miękka do łódki 130kg +50kg silnik jest za miękka ;]

Wysokość osi też jest ważna bo do zwykłego sedana ramy podnosić nie trzeba ale do auta terenowego gdzie hak jest wyżej trzeba zrobić kilka podkładek pod oś żeby przyczepka wisiała poziomo :D

Mateusz - oj tam ;] przestań, mieszkam w Augustowie i mamy tu pierdyliard stoczni, począwszy od tych wielkich po małe zakłady które robią małe łódki. Ja, obserwując to widzę tylko że duże zakłady do małych łódek się nie przykładają, a te które robią max 4m odkryto-pokładówki robią to na co dzień i bardziej bym im ufał, chociaż mamy tu paru cwaniaków :D Solara odwiedzałem codziennie gdy moja 360 była w produkcji, z resztą i przed też. Waldka poznałem przez ten czas i mogę z czystym sumieniem powiedzieć że jeśli chodzi ich łódki to robią to naprawdę dobrze.

Te przyczepki też są świetne, tyle że Solar ma na nich jeszcze swoją marżę ;] Kiedyś były wystawiane na allegro i się dowiedziałem że gościu robi je właśnie dla niego ale sprzedaje też prywatnie :D

#13 OFFLINE   slawek60

slawek60

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 12 kwiecień 2012 - 18:54

Witam!
Czy mówiąc o osimiękkiej miałeś na myśli oś skrętną?
Jeden z producentów powiedział mi że z Brenderupa trzeba spuszczać powietrze do 1,3 , gdyż jest za twarda i za bardzo trzęsie, a on robi na resorach i że tylko takie powinny być. Pozdro.Sławek.




#14 OFFLINE   slawek60

slawek60

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 12 kwiecień 2012 - 18:57

Oczywiście do małych łodzi typu Solar,Wigry do 120kg+ majdan.
Pozdro Sławek

#15 OFFLINE   marviz

marviz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaAugsutów

Napisano 12 kwiecień 2012 - 19:10

Tak, oś skrętną czyli ta na wkładzie gumowym. Ta miękka jest chyba nieznacznie droższa.

Takie coś:

http://www.przyczepy-wiola.eu/images/Osie%20niehamowane%20STANDARD/1_b.jpg
  • Robas lubi to

#16 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 12 kwiecień 2012 - 19:29

Rozpętałem tą wojenkę z tym SOLAREM ??, ale nic to. Ja mam BRENDERUPA z osią amortyzowaną(cuś takiego jak powyżej na focie kolegi)twardą, a ciągam ten majdan RAV4 III gen. Jest dobrana idealnie nie musiałem nic podkładać pod ośkę. Wysokość oraz wypoziomowanie bez zastrzeżeń. Zaliczyłem już parę wypadów tym zestawem powyżej 100km w jedną strone i nie nażekam (tak 100weczką zapycha że talala). To co napisałem wcześniej czyli że zamiast rolek zainstalowałem płozy bardzoooo poprawiło trakcję zestawu. W tym roku zamierzam wyruszać częściej i dalej :D Oby nie zabrakło ropki w baku i potem wody pod kilem bedzie git. :mellow:
Tak to wygladało przed przeróbką!!
Wyrzuciłem rolki boczne a zamiast nich dołożyłem płozy. Pozostałe rolki pod kil zostały w swoim miejscu. AMEN.

.

Załączone pliki



#17 OFFLINE   slawek60

slawek60

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 12 kwiecień 2012 - 20:13

Oglądałem właśnie na allegro Solar 500, tylko wystawioną przez producenta, który odradził mi modele Brend.8114 i 8115 gdyż są zrobione z profili 40/40 a jego 60/40. Nie wciskał mi na siłę swojej, ale zaznaczył że jeżeli już Brend. to modele odpowiednio wyższe,mocniejsze.
Z tego co wyczytałem na forum, to Solar od Wigry różni się nieco większym kilem(jeżeli chodzi o dno)poza tym kształt dna jest prawie identyczny , tak że płozy będą z pewnością dużo lepsze od rolek.
Dziękuję wszystkim za rady,bardzo pomogły, życzę wszystkim taaaaaakiej ryby w nadchodzącym sezonie.
Pozddrawiam. Sławek.

#18 OFFLINE   Michał W.

Michał W.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 05 lipiec 2012 - 11:17

podepnę się pod wątek z pytankiem odnośnie przyczepki ale pod ponton. Jaka oś najlepiej do masy pontonu + silnik ok 120kg ?


#19 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 05 lipiec 2012 - 19:48

Witam , wagowo (w stosunku do łajby 360)jest to samo o czym pisaliśmy. To i przyczepki opisane bedą się nadawały. Trzeba pamiętać o innym niż przy łódkach rozłozeniu rolek. A najlepiej zainstalować płozy i bedzie git :mellow: . A wygląda to mniej wjęcej tak:

Załączone pliki



#20 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 05 lipiec 2012 - 21:32

Moja również jest z płozami i jest to bardzo wygodne rozwiązanie, pełna regulacja pod ponton, łódź, skuter. Miałem na niej ponad 4m ciężką drewnianą łódź w okolicy 250kg, jechało się bardzo wygodnie, zastosowane (popularnie zwana osią skrętną) zawieszenie niezależne z wahaczami wleczonymi do 750kg.

http://img220.imageshack.us/img220/5509/p4142543.jpg





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych