Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyczepa do łodzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2526 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 02 kwiecień 2013 - 22:00

Przeglady do 750 kg bez zmian - bezterminowo. Zrodlo wiadomosci to diagnosta.

#42 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 02 kwiecień 2013 - 22:05

Bush, większość seryjnych przyczepek osadzona jest na osiach skrętnych, de facto średnio amortyzujących . Jaj na być na amorach to tylko SAM, choć te także trzeba dobrać do obciazenia (oś auta generalnie jest cięższa od wagi łódki)

#43 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 03 kwiecień 2013 - 07:32

Moja samoróbka waży około 140 kg bez łódki. Na dziurach trochę podskakuje, natomiast po szosie to płynie. Nie ma żadnej amortyzacji. Piasty są przykręcone do płyt stalowych, a te przyspawane do ramy. Amortyzację reguluję ciśnieniem w oponach.


Użytkownik ptychoo edytował ten post 03 kwiecień 2013 - 07:35


#44 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 03 kwiecień 2013 - 20:51

wiem że idealnej amortyzacji równej auta osobowego nie osiągnę ale jeśli kumpel chce amorki i go na to stać to czemu nie. 



#45 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 03 kwiecień 2013 - 21:26

Wszędzie zakazy. Pewnie lobby przyczepowe miało jakiś wkład w te udogodnienia dla przeciętnych kowalskich...

#46 OFFLINE   Banita

Banita

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 57 postów
  • LokalizacjaKołobrzeg
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Kolberg

Napisano 07 kwiecień 2013 - 18:51

Będę musiał się pospieszyć ze swoją.

 

 

Załączony plik  przyczepka.jpg   80,46 KB   159 Ilość pobrań



#47 OFFLINE   marviz

marviz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaAugsutów

Napisano 07 kwiecień 2013 - 21:17

Koledzy. Przyczepki typu SAM rejestrujemy tylko do konca maja. W czerwcu zmiana przepisow i co za tym idzie brak mozliwosci rejestracji samorobek.

 

Czy możesz podać źródło tych informacji? Za cholerę nie mogę nic znaleźć na googlach po różnych hasłach, pomysły mi się skończyły a temat dotyczy sporej liczby osób więc powinien być na widoku praktycznie wszędzie.


  • diverek lubi to

#48 OFFLINE   Dawidos

Dawidos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 10 kwiecień 2013 - 11:26

busz 231 w Przytocznej gość buduje przyczepki jakie chcesz tam popytaj i w sumie niedaleko masz.



#49 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 10 kwiecień 2013 - 12:10

Czy możesz podać źródło tych informacji? Za cholerę nie mogę nic znaleźć na googlach po różnych hasłach, pomysły mi się skończyły a temat dotyczy sporej liczby osób więc powinien być na widoku praktycznie wszędzie.

 

Tez szukam potwierdzenia tej informacji.



#50 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 10 kwiecień 2013 - 12:13

Czy możesz podać źródło tych informacji? Za cholerę nie mogę nic znaleźć na googlach po różnych hasłach, pomysły mi się skończyły a temat dotyczy sporej liczby osób więc powinien być na widoku praktycznie wszędzie.

 

Jak pisałem moim źródłem informacji był diagnosta ze stacji. Ten sam, który robił pierwszy przegląd mojej przyczepki. Za kilka dni mam przegląd samochodu - mogę dopytać o szczegóły tzn. rozporządzenie.

 

Taki sam temat jest z cenami przeglądów. Wszędzie piszą, że mają podrożeć i są już nowe tabele z opłatami, ale od kiedy?



#51 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 10 kwiecień 2013 - 12:25

busz 231 w Przytocznej gość buduje przyczepki jakie chcesz tam popytaj i w sumie niedaleko masz.

A jakiś namiar? Bo wygooglować na szybkiego nie mogę.



#52 OFFLINE   Banita

Banita

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 57 postów
  • LokalizacjaKołobrzeg
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Kolberg

Napisano 12 kwiecień 2013 - 16:07

Nie będę się wypowiadał się w sprawie zmian w przepisach przy rejestracji pojazdów, ma się cos zmienić, ale co to nie udzielono mi precyzyjnej odpowiedzi, może cena a może będą zaostrzone przepisy.

 

Wolę dmuchać na zimne i wznowiłem prace przy przyczepce, zresztą i tak muszę ja mieć w maju.

 

Załączony plik  moja_przyczepka.jpg   207,35 KB   186 Ilość pobrań



#53 OFFLINE   Banita

Banita

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 57 postów
  • LokalizacjaKołobrzeg
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Kolberg

Napisano 16 kwiecień 2013 - 18:17

UWAGA!!!

Nowe przepisy będą obowiązywały od 22 czerwca,

podstawowa zmiana to wymóg homologacji (cytuję za diagnostą),

czyli ocena wykonania, materiałów i spawów itp. przez specjalistę.



#54 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 16 kwiecień 2013 - 19:57

No tak w naszym kraju lobby jest silniejsze bo i chciwość nie ma granic Ci co piszą te zmiany w życiu nie widzieli dobrze wykonanej przyczepy. Tylko chłam jaki nam firmy oferują  to normalka ale z homologacją .Za  marne grosze zatrudnieni są marni fachowcy ale homologację dostaną bo jak by nie i oficjalnie mogą handlować. Firma dostaje homologację na 1 przyczepę projekt a na tej bazie robi 20 modeli i wszystko gra, ale aby ja dostać muszą walizkę pieniędzy zanieść do instytutu który ja wydaje dla psełdo ekspertów i cwaniaków. Wiem coś na ten temat i tak jest z wielo innymi tematami.

Sam go przerabiałem kilka razy .Tornado


Użytkownik tornado edytował ten post 16 kwiecień 2013 - 20:00


#55 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 17 kwiecień 2013 - 07:19

Jak pisałem moim źródłem informacji był diagnosta ze stacji. Ten sam, który robił pierwszy przegląd mojej przyczepki. Za kilka dni mam przegląd samochodu - mogę dopytać o szczegóły tzn. rozporządzenie.

 

Taki sam temat jest z cenami przeglądów. Wszędzie piszą, że mają podrożeć i są już nowe tabele z opłatami, ale od kiedy?

 

 

Już po przeglądzie.

 

Niestety na stacji był inny diagnosta, więc za dużo się nie dowiedziłem.

Jak już pisał Banita w czerwcu do rejestracji przyczepy będzie potrzebna homologacja. Diagnosta nie byl w stanie podać mi nowego rozporządzenia uchylające stare. Natomiast dowiedzialem się od niego, że już byli na jakimś szkoleniu odnośnie tych przeglądów.

 

Ja od siebie znalazłem nowe rozporządzenie odnośnie nabycia homologacji. Jest nie do przejścia przez zwykłego śmiertelnika, o ile nie zacznie produkować przyczepek seryjnie.

 

Podstawa prawna:

Dziennik Ustaw z dnia 28 marca 2013 roku poz. 407 w sprawie homologacji typu pojazdów samochodowych i przyczep oraz ich przedmiotów wyposażenia lub części.

 

W załaczniku w/w rozporządzenie - D20130407

 

Zezwalam na kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć i rysunku mojej przyczepki

 

OT.  Cennik przeglądów pojazdów jak na razie bez zmian.

Załączone pliki


Użytkownik ptychoo edytował ten post 17 kwiecień 2013 - 07:49


#56 OFFLINE   puszek7

puszek7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 662 postów
  • LokalizacjaWM OST M
  • Imię:Przemek

Napisano 18 kwiecień 2013 - 20:11

a jakie koszta poniosłeś chodzi mi nie o zrobienie przyczepki. ale całą papierkową robotę?



#57 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 kwiecień 2013 - 20:33

Opłaty wydział komunikacji - płaciłem 2 razy

 

1. tablice tymczasowe do przyczepy,

   pozwolenie czasowe,

   nalepka na tablice tymczasowe,

 

kwota 40,75 pln

 

2. znaki legalizacyjne,

    tablica do przyczepy,

    pozwolenie czasowe,

    dowód rejestracyjny

 

kwota 121,50

 

OC w zależności od ubezpieczyciela - ja 60% zniżek w PZU - kwota 39 pln za rok

 

przegląd na stacji diagnostycznej - to kwota wynikająca z rozporządzenia (nie pamietam ile) + wolna amerykanka (czytaj wg. uznania diagnosty)

 

Stacje trzeba wybierać z rozmysłem, ponieważ po wypisaniu skierowania na przegląd nie ma możliwości jej zmiany.

Cyrkowcy życzą sobie: opinnie rzeczoznawcy, kwity z wagi - ja podałem  na podstawie wagi zakupionej stali z górką - opony, światła itd.

Radzę również jechać na przegląd na tablicach dojazdowych z ubezpieczeniem, ponieważ może być kłopot z przeglądem.


Użytkownik ptychoo edytował ten post 18 kwiecień 2013 - 20:48


#58 OFFLINE   marviz

marviz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaAugsutów

Napisano 19 kwiecień 2013 - 12:25

U mnie koszt u diagnosty był stały, ale to fakt, TRZEBA przed przystąpieniem do prac pojechać i obgadać przyczepkę z diagnostą żeby nie trafić na skur... który każe powołać rzeczoznawcę. U mnie waga przyczepki musiała być potwierdzona na papierku, najczęściej takie usługi można spotkać na skupie złomu lub w jakimś większym zakładzie diagnostycznym/mechanicznym lub też jak w moim przypadku na szrocie samochodowym (tam też warto poszukać opon z felgami, można tanio wyrwać)

 

W każdym bądź razie, podzwonić i poumawiać się zamiast robić na pałę.



#59 OFFLINE   zeta

zeta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów

Napisano 19 kwiecień 2013 - 20:01

Nie będę się wypowiadał się w sprawie zmian w przepisach przy rejestracji pojazdów, ma się cos zmienić, ale co to nie udzielono mi precyzyjnej odpowiedzi, może cena a może będą zaostrzone przepisy.

 

Wolę dmuchać na zimne i wznowiłem prace przy przyczepce, zresztą i tak muszę ja mieć w maju.

 

attachicon.gifmoja_przyczepka.jpg

Widzę,że użyłeś do budowy przyczepki osi od renówki.Ja też mam taką samą oś.Może masz więcej zdjęć przyczepki w innych ujęciach.Interesuje mnie szczególnie zamocowanie osi do ramy.Interesują mnie materiały jakich użyłeś(typ i wymiary profili zamkniętych) a także wszystkie uwagi i wiadomości związane z budową .Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wiadomości.

Pozdrawiam serdecznie

ZbyszekA.



#60 OFFLINE   Banita

Banita

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 57 postów
  • LokalizacjaKołobrzeg
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Kolberg

Napisano 20 kwiecień 2013 - 16:30

Przy okazji, może po niedziel zrobię więcej zdjęć z większą ilościom szczegółów.

Kształtowniki zastosowałem w większości 40 na 60 i 40 na 40, ja dałem grubość 3 m, ale przypuszczam, że 2 m by wystarczyły.

Zawieszenie pięknie pracuje.  Załączony plik  przyczepka_szczeguł.jpg   141,92 KB   142 Ilość pobrań






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych