Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyczepa do łodzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2526 odpowiedzi w tym temacie

#1381 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 14 wrzesień 2020 - 18:25

Nie był bym taki pewien z tymi papierami! Przecież podczas pierwszej rejestracji dajesz certyfikat ( długości szerokości jakieś zwisy itp) to te papiery w urzędzie raczej zostają i nie giną.
Co przy poważniejszym wypadku ( odpukać) jak sięgną po te papiery A okaże się że przerobiona i jest inna niż w papierach urzędowych?
Ma ktoś większe doświadczenie w tych sprawach ?
Pzdr Łukasz

Szukasz dziury w całym , mam 4 przyczepy w tym nową  pod łodziową , zawsze policjant sprawdzał dokumenty i OC  i na tym koniec . Zobacz jakie stare przyczepy ,, trupy jeżdżą " na bank nie ma to żadnej homologacji . Wypadki się zdarzają  , ale patrząc tymi kategoriami to i w domu mażna zginąć jak sąsiadowi gaz wybuchnie   ;)  . Oczywiste jest to ,  że przyczepa SAM powinna być zrobiona poprawnie , przecież nowe przyczepy robią ludzie nie roboty , tyle  że  połowę ceny przyczepy  zachowasz w swojej kieszeni   :)    pozdrawiam 


  • womaly23 lubi to

#1382 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 14 wrzesień 2020 - 20:20

Mam migomat profi nie jakiś z marketu i różne rzeczy pospawałem nie chwaląc się .Do cynkowni mam rzut beretem. Liczyłem dwa razy !  materiały na ramę potem ocynk ogniowy i reszta podzespołów ,oś ,felgi ,opony itd. plus kompletne oświetlenie i jakoś mi ta połowa ceny nie wychodziła w liczeniu. Mówię tu o nowych homologowanych częściach do przyczepy. Takich samych jakie mamy w nowych przyczepach.   


  • thug lubi to

#1383 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 14 wrzesień 2020 - 20:36

Ok trochę przesadziłem  , tylko czekałem na odzew   ;)  , za swoją przyczepkę dałem 4200  i 1500 mają na bank  , Ty nie masz takich upustów na części jak firmy które biorą hurtem , wiem bo mam i hurt i detal tylko inna branża  . Każdy musi zarobić , ja nie mam takich możliwości  zrobienia  i dla tego kupiłem nie tanią przyczepę  , ale patrzyłem na jakość bo to nie buty że za 2 lata wymienię na nowe  :)  . Przepraszam  nikomu nie wyliczam ile zarobi  ,  nie to miałem na myśli  , ale to że jak samemu się zrobi jest taniej . 


Użytkownik pawlo29 edytował ten post 14 wrzesień 2020 - 21:18


#1384 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 15 wrzesień 2020 - 05:57

Witam w 2007 robiłem swoją przyczepę ,w kieszeni została mi w kieszeni 1/3 ceny nowej,ale mam profil grubszy i zarejestrowaną do 500 kg a nie do 300 kg ,które wtedy mogłem kupić w cenie 3000 tyś . 


  • pawlo29 lubi to

#1385 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 15 wrzesień 2020 - 06:46

W 2007 to na jedne papiery jezdziły mi cztery przyczepy . :lol:


  • suhhar i pawlo29 lubią to

#1386 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 15 wrzesień 2020 - 14:47

Ja sobie jak było można zrobiłem trzy  przyczepki jedna pod łódkę na zawieszeniu od Fiata Tempry .

Cztery śruby i całe zawieszenie przykręcone do ramy z teleskopami i sprężynami .

Druga towarowa zawieszenie od Meganki z dołożonymi sprężynami .

Jedna towarowa pod duże ciężary na resorach i teleskopach od Żuka 

Każda kosztowała mnie 50 % nowej .

Każda z nich jest lepsza od kupowanych i mam je do dziś .

Kupiłem przyczepkę Spawline przyczepka super z łamanym dyszlem cena 2,5 tys ale .

Te ale to oś skrętna firmy Steelpress badziewi jakich mało zero amortyzacji przy obciążeniu 550 kg 

tylko opony ze spuszczonym powietrzem amortyzują nierówności na drodze.

Według prawa przerobić nie mogę bo później musiałbym zrobić jakiś tam drogi  przegląd .

Teraz szukam papierów przyczepki Sam do 750 kg papiery musza byc stare żeby w wydziale komunikacji nie było dokumentów tz zdjęć

przyczepki .

Mam zamiar zrobić sobie przyczepkę z hamulcem najazdowym z wymienną  paką towarowa raz ciągnę cement raz łódkę .. 

Polska  to chory kraj , jak obcy kapitał kupił Niewiadowską fabrykę przyczep od razu weszła ustawa zabraniająca wykonanie przyczepki SAM .


Użytkownik Tabor edytował ten post 15 wrzesień 2020 - 15:03

  • suhhar lubi to

#1387 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4550 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 15 wrzesień 2020 - 15:54

... Polska to chory kraj , jak obcy kapitał kupił Niewiadowską fabrykę przyczep od razu weszła ustawa zabraniająca wykonanie przyczepki SAM .



Polska nie jest chorym krajem.
Tzw. "lobbyści" temat załatwili ...

Sławek czy aktualnie i oficjanie nie ma możliwości zbudowania sobie przyczepki i zarejestrowania jej ? Czy to tylko masa papierologii ?

#1388 ONLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 15 wrzesień 2020 - 17:09

Podobno jest, ale trzeba robić jej homologację, co niby kosztuje dobre 10 koła :)

#1389 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 15 wrzesień 2020 - 17:42

Nie robiłem tak ale podobno ludzie którzy robią duże przyczepki tz np; trzyosiowe  do jachtów lub towarowe  wiozą je do Czech

tam przegląd rejestracja i do polski z umową  kupna od znajomego Czecha .

W Polsce rejestracja normalnie .

Najlepiej kupić  starą przyczepkę z  papierami  z odpowiednim DMC i po zawodach .

Zobaczcie ile jest ofert starych przyczep .


  • S.N. i pawlo29 lubią to

#1390 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 20 wrzesień 2020 - 09:48

Albo załatwić fakturę zakupu w UK



#1391 OFFLINE   rafuss

rafuss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał

Napisano 02 styczeń 2021 - 18:34

Dość szczegółowo pokazany patent z przedłużanym dyszlem

Wykonałem ten patent, łódkę trzeba wodować z opuszczonym kołem podporowym najlepiej koło pompowane. Rura ocynkowana długości 3m, średnica 48,3x2,9 inaczej 6/4" do tego zaczep kulowy gwintowany, oraz uchwyt do zaczepu kulowego na drugą stronę rury. Cały element obraca się na zawiasie własnej roboty. a mocowanie po złożeniu jest na uchwycie od koła podporowego. Załączam link do filmiku.

Załączone pliki



#1392 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 02 styczeń 2021 - 18:52

Pięknie i estetycznie ,brawo Ty.


  • rafuss lubi to

#1393 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 02 styczeń 2021 - 19:04

Ciekawe rozwiązanie , nowinek nigdy za dużo . Wnioskuję że masz slip betonowy  , ale trzeba daleko wjechać żeby minimalną głębokość uzyskać do zepchnięcia łódki . Wodery konieczne  w takim przypadku , widziałem jak na Żarnowcu musieli autko zamoczyć żeby łódka zeszła z przyczepy   ;) , tam woda potrafi spaść o 30 cm  , a to jest bardzo dużo 



#1394 OFFLINE   rafuss

rafuss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał

Napisano 02 styczeń 2021 - 19:17

Wnioskuję że masz slip betonowy  , ale trzeba daleko wjechać żeby minimalną głębokość uzyskać do zepchnięcia łódki . Wodery konieczne  w takim przypadku , widziałem jak na Żarnowcu musieli autko zamoczyć żeby łódka zeszła z przyczepy   ;) , tam woda potrafi spaść o 30 cm  , a to jest bardzo dużo 

slipy mamy różne, betonowe, trawiaste i piaszczyste, nie rozumiem troszkę twojego niepokoju, możesz rozwinąć swoją myśl, przygotowuje przyczepkę na wszelki wypadek i okoliczności. Aktualnie woziłem na przyczepce ponton i nie wjeżdżałem nią do wody, za miesiąc odbieram łódkę. Myślisz, że to rozwiązanie może się nie sprawdzić?


Użytkownik rafuss edytował ten post 02 styczeń 2021 - 19:19


#1395 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 02 styczeń 2021 - 20:15

Moim zdaniem nie raz takie rozwiązanie uratuje Ci tyłek ,  bo będziesz mógł stanąć na twardym i łatwiej wyjedziesz z podmokłego terenu , ale takim długim dyszlem gorzej się manewruje ,  teraz zależy jak wielką będziesz mieć łódkę , waga robi swoje , co innego zdjąć ponton postawić na wodzie ,  a co innego  wodować w kiepskim terenie  i patrzeć jak się koła przyczepy zapadają  i myśl wyjadę czy nie  , mnie już traktor wyciągał , teraz zawsze wożę więcej gotówki    :D  


  • zorroXXX lubi to

#1396 OFFLINE   rafuss

rafuss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał

Napisano 02 styczeń 2021 - 20:27

Moim zdaniem nie raz takie rozwiązanie uratuje Ci tyłek ,  bo będziesz mógł stanąć na twardym i łatwiej wyjedziesz z podmokłego terenu , ale takim długim dyszlem gorzej się manewruje ,  teraz zależy jak wielką będziesz mieć łódkę , waga robi swoje , co innego zdjąć ponton postawić na wodzie ,  a co innego  wodować w kiepskim terenie  i patrzeć jak się koła przyczepy zapadają  i myśl wyjadę czy nie  , mnie już traktor wyciągał , teraz zawsze wożę więcej gotówki    :D  

Generalnie będę wodował się na znanych mi slipach, utwardzonych nie na bagnach. Moja łódka to nic wielkiego Wigry 355, do tego 9.9 Yamaha. Jak już wcześniej pisałem robię to na wszelki wypadek, bo nie mam auta 4x4 tylko Forda S-maxa, koszt modernizacji  niewielki , więc postanowiłem to wykonać. Ale jak mówisz warto mieć parę złotych w schowku na traktorek  :P



#1397 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 02 styczeń 2021 - 20:43

Generalnie będę wodował się na znanych mi slipach, utwardzonych nie na bagnach. Moja łódka to nic wielkiego Wigry 355, do tego 9.9 Yamaha. Jak już wcześniej pisałem robię to na wszelki wypadek, bo nie mam auta 4x4 tylko Forda S-maxa, koszt modernizacji  niewielki , więc postanowiłem to wykonać. Ale jak mówisz warto mieć parę złotych w schowku na traktorek  :P

Można jeszcze pójść krok dalej i rozbudować ten przedłużony dyszel. Drugą rurę o mniejszej średnicy wsadzić do wewnątrz tej 6/4" ( coś jak antena teleskopowa ) ale z odpowiednio grubą ścianką  plus redukcja na zaczep.


  • Intro lubi to

#1398 OFFLINE   rafuss

rafuss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał

Napisano 02 styczeń 2021 - 20:54

Można jeszcze pójść krok dalej i rozbudować ten przedłużony dyszel. Drugą rurę o mniejszej średnicy wsadzić do wewnątrz tej 6/4" ( coś jak antena teleskopowa ) ale z odpowiednio grubą ścianką  plus redukcja na zaczep.

obawiam się, że już był by problem ze sztywnością układu przy tej długości dyszla. ;)



#1399 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 02 styczeń 2021 - 22:50

obawiam się, że już był by problem ze sztywnością układu przy tej długości dyszla. ;)

Pewnie by tak było ale przy takim żółwim tempie wodowania myślę ,że nic by nie klękło i do jazdy na wprost ew. z małym skrętem dałoby radę.


  • rafuss i RobsonAL lubią to

#1400 OFFLINE   rafuss

rafuss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał

Napisano 02 styczeń 2021 - 23:01

Pewnie by tak było ale przy takim żółwim tempie wodowania myślę ,że nic by nie klękło i do jazdy na wprost ew. z małym skrętem dałoby radę.

No w sumie chyba masz racje, mogło by dać radę.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych