Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Podlodówka z opadu

podlodowka oblanka blaszka podlodowa p

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 26 kwiecień 2019 - 21:05

Wędki są smaczne, ale jeszcze lepsze sa blaszki podlodowe prowadzone klasycznie, czyli z podbicia. Dawno, dawno temu ktoś na pomysł podbijania wirówki z opadu. Legenda głosi, że na Śniardwach Pan Kapelusznik jest miszczem w tej dziedzinie, a jakie rybska łowił. Wszyscy zaś wiedzą, ale mało sie o tym mowi, a praktycznie wcale nie pisze, że największe smoki łowi gość na Piracie (anonim) własnie z podbicia na blaszki i to podlodowe. Temat trochę tabu, popularyzację tej dziedziny uskuteczniać więc będę i niech Mnie przeklną, kamieniami obrzucą, palcem pogrożą. W d...e to mam, na podlodówce sezon ten gram!

Załączone pliki



#2 OFFLINE   robbertzam

robbertzam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 26 kwiecień 2019 - 21:59

Prawdę Rafał piszesz, przekonałem się na własnej skórze o skuteczności podlodówek z opadu (także twoich). Niejednokrotnie uratowały mi dzień, a koledzy po kiju, którzy się lekko podśmiewali już tego nie robią, bo są dni, że garbusy na gumki reagują słabo i właśnie wtedy taka blaszka jest bezcenna.

Załączony plik  mulvad.png   814,37 KB   37 Ilość pobrań


Użytkownik robbertzam edytował ten post 26 kwiecień 2019 - 22:16


#3 ONLINE   Apisfisha

Apisfisha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 28 kwiecień 2019 - 16:20

😶
  • Negative lubi to

#4 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 29 kwiecień 2019 - 17:01

I nie ma w tym nic dziwnego ,tredy w wedkarstwie przez dziesiecio vi-lecia sie zmienialy a niektore metody byly uwazane za conajmniej nie dozwolone.Watek ten to nie pozywka dla szarpakowcow.Na rynku jest tyle ciekawych blaszek z ruchoma kotwiczka ktore moglyby miec miano wachadla.Bo ktoz z Nas nie lowil na alge czy gnoma z opadu kto gume czy koguta nie podbil i delikatnie po dnie wlekl.
Na pierwszy ogien w srode startuje twardo i man nadzieje na fajne okonki.
W menu znajdzie sie Aragony i cala ferajna przedziwnych blaszek🙂.
Robert jak sie ludzie dowiedza na co sandaly sie ciaga 🙂

Załączone pliki


Użytkownik TERMOS edytował ten post 29 kwiecień 2019 - 17:08


#5 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 29 kwiecień 2019 - 17:07

🙃

Załączone pliki


  • j-23 lubi to

#6 ONLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 29 kwiecień 2019 - 17:10

Czy to jest Twój wątek autorski?Piękne blaszki.



#7 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 29 kwiecień 2019 - 17:53

Maciej autorski znajduje sie w watku z przynetami.
Ten bedzie troche jak slimak -zakrecony .
Bo jak zesz tu z podlodowka ,wyskoczyl gosc z kapelusza.

#8 OFFLINE   j-23

j-23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Imię:Ernest
  • Nazwisko:Hemingway

Napisano 11 listopad 2020 - 21:16

Z podbicia po dnie łowią amerykanie , swego czasu widziałem filmik jak balansówkami gość robił niezły pogrom .



#9 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 27 listopad 2020 - 13:32

sie Amerykanie kochaja ta metode a Szwedzcy gajdowie tak lowia.

Czytajac watek o Mazurach nie biore odpowiedzialnosci za skutecznosc metod opadowej.Sama w sobie istnieja juz od wiekow tylko zadko sie o tym mowi a w pewnych kregach byla to wrecz tajemnica.
Majac na uwadze ze minely dwa sezony gdzie glowna Moja i wielu innych byla podlodowka z ruchoma kotwica, zaczynam rozumiem dlaczego ryb ubywa. Sztokcholm plywa na wodzie i polowic mozna wszedzie, nie zawsze po uszy ale ryb nie brakuje. Wraz z ekipa 2 osobowa z jednego wypadu okoniowego jestesmy w stanie zlowic 100 kg ryb. Oczywiscie bywaja dni ze mozna wiecej. C&R ma sie rozumiec.Nie gumy ani wirowka, kilka modeli ktore ostatnie lata
wertowalem nabraly mocy. Poczawszy od okonia, sandacza, mietusa a na szczupak nie konczac, trocie i pstragi tez na to gryza. Dla klasycznych modeli trzeba tylko lekko podginac ogonek i w taki sposob powstaja mini wachadlo. Kotwica z celownikiem i lacznik 2cm zeby rybom latwiej bylo zassac.
Ten sezon wyjatkowo duzo czsu poswiecilismy dla Aragona i Nors-a
Aragon kompaktowy 14 gramowy 5,5 cm, daleko fruwa i pracuje jak male wachadlo. Killer i na zime i na Lato. Nors - dlogi smukly, przypominajacy stynke. Na te modele padlo najwiecej sandaczy nie wspominajac o okoniach. Najlepszy kolor, klasyka bialo-czerwony, niebieski i zielony grzbiet, zarowka. To tak po krotce
W zime to juz nawet Swiety Mikolaj nie wierz. Kazdy sklep ma w swoim arsenale podlodowki a czemu by nie zlamac stare schematy i z Mazur czy malowniczej Szwecji przeniesc ten wabik na swoje podworko. Jak nie na gume, robala ani po wodzie ani po lodzie sezon zimowy mozna upiekrzyc. Panowie podlodowka naprawde dzial z opadu.
PS. Insta mullwadsweden czyli dowod na to ze ryby gryza na zwykla oblanke i to w dodaku z opadu.
PS. Team Pleciona, fajna ekipa, super sklep, pelen szacun- - -Ale Panowie - Szczecin
Trzeba do Mnie zapukac a ja Wam pokaze na co kolega tam lowi piekne sandacze noca i Ja ten model mam. Jest z 1970 i juz wtedy lowil po 30 saandaczy. Rybie gusta sie troche zmienily, gumpi, blumki i twister ale przyneta kolem sie toczy. Powrot do blach, wirowek, podlodowek popolaryzuje. A podkreslam na zime nie licze.Załączony plik  IMG_20201126_100803.jpg   24,68 KB   15 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20201126_100847.jpg   27,62 KB   15 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20201126_100615.jpg   31,1 KB   15 Ilość pobrań

Nors model ideal na opadowke. Pieknie sie prowadzi delikatnym zygzakiem. Przy opadzie losterkuje, Stynka, sielawka, okleja.Odbija na boki po podciagnieciu. Wiosna i latem nie do podbicia.

Użytkownik TERMOS edytował ten post 27 listopad 2020 - 13:40

  • tlok, Zack i j-23 lubią to

#10 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 30 listopad 2020 - 22:41

Nors - Jak juz lowi to nie bolki.
Konia z rzeda dla tego co zlowi na niego bolka.

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych