Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jerkbait czyta...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
193 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Apisfisha

Apisfisha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 28 kwiecień 2019 - 20:21

Ja bardziej wolę wątek kryminalny, sensacyjny. Krajewski Festung Breslal i cała seria o Ebgardzie Moccu, Severski Niewierni itd., Sekielski Sejf i reszta z serii. O klasykach nie ma co pisać bo to oczywista oczywistość Agata Christie, Doyle, a ztych nie zapomnianych Hans Helmut Kirst i trylogia 0815 i Fabryka Oficerów. Zostaje jeszcze Masterton, King jeśli chodzi o horrory Tytuły Manitu, To. Sensacja Robert Ludlum i można by jeszcze wymieniać i wymieniac...
  • Woytec i Simon123 lubią to

#22 OFFLINE   Karas06

Karas06

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 kwiecień 2019 - 20:33

Pilipiuk,Przechszta,Grzedowicz,Sapkowski,komuda. Nesbo,Kava,Coben, King. I Darka Dusze

Użytkownik Karas06 edytował ten post 28 kwiecień 2019 - 20:36

  • Simon123 i morrum lubią to

#23 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 28 kwiecień 2019 - 22:03

Dodam jeszcze... z Kinga tylko "Skazani na Shawshank" i "Zielona mila" inne jakoś mi nie leżą. Za to uwielbiam Lovecrafta i Poe. Podobnie jak Verne czy Wells coś ponadczasowego.
A teraz Was zaskoczę, mam nadzieję. Adam Mickiewicz. Dla mnie coś przewspaniałego. Wstyd się przyznać "odkryłem" go dopiero po maturze. Nasz system edukacji nie zachęcał mnie do żadnego autora, wręcz przeciwnie. A tu razu pewnego z nudów "Pana Tadeusza" wziąłem, i buch... no ale to nie każdemu musi odpowiadać.
Z Pilipiuka nie tylko Wędrowycz. Jego opowiadania mają przewspaniały, mroczny klimat.
No i jest jeszcze jeden autor, którego uwielbiam czytać, Baca, ale z wielu powodów nie publikuje więc tylko garstka osób go zna. Może to się kiedyś zmieni.
  • Simon123 lubi to

#24 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 28 kwiecień 2019 - 22:37

Dodam jeszcze... z Kinga tylko "Skazani na Shawshank" i "Zielona mila" inne jakoś mi nie leżą. Za to uwielbiam Lovecrafta i Poe. Podobnie jak Verne czy Wells coś ponadczasowego.
A teraz Was zaskoczę, mam nadzieję. Adam Mickiewicz. Dla mnie coś przewspaniałego. Wstyd się przyznać "odkryłem" go dopiero po maturze. Nasz system edukacji nie zachęcał mnie do żadnego autora, wręcz przeciwnie. A tu razu pewnego z nudów "Pana Tadeusza" wziąłem, i buch... no ale to nie każdemu musi odpowiadać.
Z Pilipiuka nie tylko Wędrowycz. Jego opowiadania mają przewspaniały, mroczny klimat.
No i jest jeszcze jeden autor, którego uwielbiam czytać, Baca, ale z wielu powodów nie publikuje więc tylko garstka osób go zna. Może to się kiedyś zmieni.


Miałem podobnie z Panem Tadeuszem.
Za to Trylogia Sienkiewicza przeczytana pierwszy raz końcem podstawówki została już ze mną na zawsze... zwłaszcza Potop.
No i jeszcze Tolkien z późniejszą ekranizacją. Nawiasem mówiąc dla mnie osobiście świetną.
  • morrum lubi to

#25 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 kwiecień 2019 - 23:28

Witam Panowie

 

Na absolutnym topie, poza wszelką klasyfikacją.

 

"Abwun" przedchrześciański dotyk, arameński dokładnie mówiąc, jednej z najcudowniejszych modlitw chrześcian.

 

1) "Pan Tadeusz" czytany po rosyjsku i po niemiecku.

2) "Alchemia ekstazy"

3) "Rośliny Miłości"

4) "Hotel Św Augustyna"

5) "Potrawy kuchni koreańskiej"

6) "Dieta i Miłość" Wojtka Charewicza.

7) "Cień nad Balatonem" Masona.

8) "Szpieg Boga" 

9)  Zofia Kossak Szczucka..."Król trędowaty" "Bez oręża" i inne...

10) "Ostatnia bitwa templariusza" Reverte.

11) "Promienie Wschodu"

Dlaczego?

 

"Pana Tadeusza", po niemiecku i rosyjsku? Jest jak czytanie Owidiusza czy Seneki po łacinie. Melodia. Tego nie da się opisać.

"Alchemia ekstazy" Przewodnik po świecie miłowania całkowicie nieznanym naszej kulturze. To koło ratunkowe dla mężczyzn, którzy dotąd nie zrozumieli, że czas kobiet się skończył. Mężczyźni już nie muszą udowadniać, że są godni swoich kobiet. Tylko kobiety muszą udowodnić nam, że zasługują na nas..

"Rośliny miłości"...Książka kucharska afrodyzjaków... Najlepsza z najlepszych..

"Hotel Św Augustyna"...sami przeczytajcie..

Resztę też...poczytajcie.

A ostatnia...Promienie Wschodu? Bo sam ją napisałem... I było to nielada sztuką, pokazać świat medycyny i energetyki Wschodu w taki sposób, by czytający nie zrobił sobie kuku...

 

Pozdrawiam

Alek


Użytkownik platynowłosy edytował ten post 28 kwiecień 2019 - 23:33


#26 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 29 kwiecień 2019 - 08:41


1) "Pan Tadeusz" czytany po rosyjsku i po niemiecku.


Po Czesku to musi być czad 😂😂😂😆
  • Mysha i Krzysiek P lubią to

#27 OFFLINE   robert74

robert74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów
  • LokalizacjaSANOK

Napisano 29 kwiecień 2019 - 09:18

Ostatnio przeczytane jednym tchem "Na dnie jeziora" Józefa Pawłusiewicza .Polecam miłośnikom Bieszczadów .


  • Bułka lubi to

#28 OFFLINE   pieczywko

pieczywko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 kwiecień 2019 - 09:32

Efekt niedawnej wizyty w księgarni

 

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  k.jpg   42,75 KB   11 Ilość pobrań

Użytkownik pieczywko edytował ten post 29 kwiecień 2019 - 09:42

  • Simon123 lubi to

#29 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1054 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 kwiecień 2019 - 10:41

Pewnie czegoś zapomniałem, ale i tak się uzbierało (kolejność przypadkowa): J.M. Coetzee "Hańba", W.Wharton "W księżycową jasną noc", E.L. Doctorow "Ragtime", K.Vonnegut "Śniadanie mistrzów", E.Mendoza "Przygoda fryzjera damskiego", "Brak wiadomości od Gurba", A.Rybakow "Dzieci Arbatu", Y.N.Harari "Sapiens. Od zwierząt do bogów", Leif G.W. Persson "Nos Pinokia" i Trylogia sztokholmska, H.Nesser " Całkiem inna historia", N. Ammaniti "...zabiorę cię ze sobą" "Bagno", K.Follet "Igła", J.Lapidus "Szybki cash", G.Herling-Grudziński "Inny świat" plus kilka wspomnianych wcześniej tytułów, których nie dubluję.  


  • Mysha, Simon123 i Bułka lubią to

#30 OFFLINE   madmatt

madmatt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaHarrogate
  • Imię:Mateusz

Napisano 29 kwiecień 2019 - 11:57

 "Moskwa- Pietuszki" Jerofiejewa (zabieram ze sobą gdy jadę na pstrągi pod namiot)

 

A to bardzo specyficzna lektura, zwlaszcza na wedkarskie wypady :) Moze na nastepny wyjazd 'Pod Mocnym Aniolem' Pilcha oraz 'Pod wulkanem' Lowry'ego oraz wiersze Bukowskiego - tak dla kontekstu? ;)

 

 

 

Moje top 10:  'Dzieci ze schowka' Ryu Murakamiego, 'Bialy kruk' Stasiuka, 'Solaris' Lema, 'Sto lat samotnosci' Marqueza, 'Lod' Dukaja, 'Ostatnie rozdanie' Mysliwskiego, 'Futu.re' Gluchowskiego, 'W drodze' Kerouaca, 'Z szynka raz!' Bukowskiego, 'Pozegnanie jesieni' Witkacego. 


  • platynowłosy i Simon123 lubią to

#31 OFFLINE   rrthc

rrthc

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacjajaslo

Napisano 29 kwiecień 2019 - 12:08

Waldemar Łysiak.
W zasadzie wszystko.
Po kilka razy, zwłaszcza "Szachista" i "Milczące psy"
  • cezar i szczupike lubią to

#32 OFFLINE   bertus

bertus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaJura
  • Imię:Hubert

Napisano 29 kwiecień 2019 - 14:23

Dariusz Domagalski-cykl krzyżacki. Tomasz Kołodziejczak-Czerwona Mgła i reszat z tej serii.Mróz,Pilipiuk,Cholewa, Krajewski . I moj numer jeden,Vladimir Volff, świetne political fiction 



#33 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 kwiecień 2019 - 22:37

Wiecie co Panowie?

Dzięki temu wątkowi poznaje się autorów, o których nie słyszałem wcześniej...

Super sprawa.


  • adam 13, Simon123 i Bułka lubią to

#34 OFFLINE   cezar

cezar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 30 kwiecień 2019 - 00:18

Warto przeczytać: "Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy" , '' Zapiski oficera Armii Czerwonej" - Sergiusza Piaseckiego, ''Montaż"- Vladimira Volkoffa ,"Żołnierze wolności" -  Wiktora Suworowa i oczywiście '' Złego" - Tyrmanda.


  • Bułka lubi to

#35 OFFLINE   bertus

bertus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaJura
  • Imię:Hubert

Napisano 30 kwiecień 2019 - 07:06

I jeszcze jeden numero uno. Jakub Pawełek, przeczytałem to mało powiedziane, pożarłem wszystko co wyszło spod pióra tego autora



#36 OFFLINE   kogut1982

kogut1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów

Napisano 30 kwiecień 2019 - 07:35

U mnie wszystko co napisała Maria Rodziewiczówna.

Szczególnie "Lato leśnych ludzi" i "Macierz".

Do tego trochę przygody w osobie Jacka Londona czy Ernesta Hemingwaya.

Oczywiście trochę fantasy nie zaszkodzi. Ostatnio po raz chyba piąty przerabiałem wszystkie części "Eragona" (tygodniowy czas choroby minął nie wiadomo kiedy).

Teraz plan nadrobić zaległości z Tolkiena.



#37 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 30 kwiecień 2019 - 15:55

Pilipiuk :-P

Jakub Wędrowycz to mój guru.

Ostatnio czytałem że rozwalił piekło, :)

  Książki o Wędrowyczu są napisane w klimacie "Przynieście mi głowę księcia" i tą książeczkę też polecam.

 

Z fantasy mogę polecić serie .......Conan, (tak tak wiem film :doh:). Książki bardzo fajnie napisane, wątki z Conana można spotkać w książkach innych znanych pisarzy np: Tolkiena, Sapkowskiego czy nawet w Martina Georgea R. R. Polecam.

 

A jak jedziemy na poważnie to polecam "Nowe kłamstwa w miejsce starych" Anatolija Golicyna, oraz serie "Wojna o pieniądz" autor Hongbin Song. Ta ostatnia to dla ludzi o mocnych nerwach.


Użytkownik szkutnik edytował ten post 30 kwiecień 2019 - 16:08


#38 OFFLINE   Bułka

Bułka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • LokalizacjaTOSiek
  • Imię:Wojtek

Napisano 30 kwiecień 2019 - 17:03

Warto przeczytać: "Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy" , '' Zapiski oficera Armii Czerwonej" - Sergiusza Piaseckiego, ''Montaż"- Vladimira Volkoffa ,"Żołnierze wolności" -  Wiktora Suworowa i oczywiście '' Złego" - Tyrmanda.

 

"Zapiski oficera Armii Czerwonej" treść tak nieprawdopodobna, że aż prawdziwa  :)


  • miramar69 lubi to

#39 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1054 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 kwiecień 2019 - 20:14

...bo trzeba było awanturnika i charakternego typa jakim był Piasecki, żeby tak tragiczne wydarzenia opisać w tak prześmiewczy sposób. I to zderzenie dwóch światów podane w wesołej konwencji zostawia tak silne wrażenia. Podobnie jest z Grzesiukiem i jego zimnymi i beznamiętnymi opisami w "Pięciu latach kacetu". Takie kontrasty zostawiają najtrwalsze wspomnienia. Prawdziwa literatura.

#40 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 kwiecień 2019 - 20:46

To poczytajcie jeszcze "Syberyjskie wychowanie".

Pozdrawiam
Alek.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych