Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najlepsza żyłka spiningowa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   chwat

chwat

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Darek

Napisano 02 maj 2019 - 20:55

Żyłkę STROFT kupiłem raz ,pierwszy i ostatni.Nawet na nią nie łowiłem , z prostego powodu bo nie trzymała węzła.To było z 15 lat temu  ale pamiętam do dziś że przewinąłem z 20 metrów próbując zawiązać krętlik.Nie mieli wtedy w sklepie Biomastera i zaproponowali mi STROFTA.Ze wszystkich żyłek które miałem ta była najgorsza . Nawet STILON GORZÓW był o kilka jakości lepszy.

#22 OFFLINE   dex1

dex1

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 06 maj 2019 - 08:51

Generalnie warto kupować żyłki firm zrzeszonych w eftta. Daje nam to gwarancje, że podawane parametry podawane przez producenta są prawdziwe.

"W celu walki z nieuczciwymi producentami żyłek, podającymi nieprawdziwe wytrzymałości i średnice EFTTA (europejskie stowarzyszenie producentów i dystrybutorów sprzętu wędkarskiego) stworzyło pionierski projekt EFTTA LINE CHARTER. Marki, które przystąpią do tego projektu muszą informować klientów o prawdziwych parametrach sprzedawanych żyłek, które są podawane na etykietach."

Dla przykładu żyłka 0,25 mm:

- DAM Tectan (firma zrzeszona) ma podaną wytrzymałość: 5,83 kg

- Dragon HM80 (firma niezrzeszona) ma podaną wytrzymałość: 7,55 kg

O zachowaniu średnicy już nie wspomnę.

Firmy należące do projektu:

Załączony plik  eftta.jpg   231,38 KB   14 Ilość pobrań

• Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

#23 OFFLINE   lenny

lenny

Zaawansowany

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 710 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 06 maj 2019 - 13:05

Od kilku sezonów używam Dragona HM 80, od 0,14 do 0,22. Zdecydowanie polecam, nie miałem z nią żadnych problemów, w przeciwieństwie do innych nie najtańszych żyłek renomowanych firm, choć jak wspomniał kolega kilka postów wyżej, ważne żeby była ona świeża, najlepiej w sklepie zrobić szybki test wytrzymałościowy by zaoszczędzić sobie nerwów nad wodą  ;)

A jak jest z jej miękkością?

Bo ja z żyłkami Dragona nie mam dobrych doświadczeń. Po kilku latach, pomyślałem, że znowu może spróbuję. W sklepie trafiłem na Team Dragon Spin 0,18. W dotyku wydała się całkiem miękka. Ale po dwóch wypadach nad wodę - masakra. Sztywna sprężyna utrudniająca rzuty, Poleciała do kosza.

#24 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 492 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 07 maj 2019 - 10:42

Dałem ostatnio drugą szansę żyłce Fiume Ultimate Spinn. Pierwsze spotkanie było wielkim rozczarowaniem: żyłka szybko zmatowiała (rzeka o czystej wodzie) i osłabła. Zaczęła się skręcać strasznie. Wywaliłem. Myślałem, że na zleżałą trafiłem.
Ostatnio nabyłem ponownie bo potrzebowałem na szybko, a w sklepie nie było nic ciekawego tej średnicy (0,22). Żyłeczka na szpuli wyglądała świetnie, gładka i lśniąca, równe nawinięcie, cena umiarkowana. Świeża.
Nad wodą to samo, co poprzednio. Pierwsze 2-3 godz. wędkowania i wydawało się że jest dobrze, potem dramat. Słaba, matowa, skręcająca się. Znów po dniu łowienia do kosza.
Poszukałem przy okazji opinii. Trafiłem na

https://fishing-test...ultimate-spinn/

Z dużą rezerwą podchodzą do tego typu testów, ale tu byłem zaskoczony. Myślałem, że będą wychwalać pod niebiosa, jak prawie wszystko co trafia do testów, a tu dokładnie takie same spostrzeżenia. Nie polecam tej żyłki.

Pojawiły się nowe Dragony: Millenium pstrąg i Camou Match. W trakcie testów. Opiszę, jak już dojdę do miarodajnych i obiektywnych wniosków.

#25 OFFLINE   cobrax

cobrax

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaŁaskarzew
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Połeć

Napisano 07 maj 2019 - 14:58

Używałem Fiume gdy tylko pojawiła się na rynku i raczej nie miałem złych odczuć. Na Wiśle każda żyłka po jakimś czasie pada. Natomiast ta zachowała parametry znacznie dłużej od Trabucco która dla mnie jest żyłką na maks miesiąc łowienia.

#26 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 492 postów

Napisano 07 maj 2019 - 19:57

Ja 3 szansy już nie dam

#27 OFFLINE   FanAtyk

FanAtyk

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemek

Napisano 08 maj 2019 - 06:32

Od kilku sezonów używam Dragona HM 80, od 0,14 do 0,22. Zdecydowanie polecam, nie miałem z nią żadnych problemów, w przeciwieństwie do innych nie najtańszych żyłek renomowanych firm, choć jak wspomniał kolega kilka postów wyżej, ważne żeby była ona świeża, najlepiej w sklepie zrobić szybki test wytrzymałościowy by zaoszczędzić sobie nerwów nad w

W zeszłym sezonie przerzuciłem się z maximy właśnie na HM80 i jest duża różnica na plus. Nie bez obaw zjechalem z gruboscią, ale okazuje się że żyłka jest piekielnie mocna, jak dla mnie zdecydowanie warta swojej ceny.

#28 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2544 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 08 maj 2019 - 06:54

Jak dotąd najlepsze wrażenia z DRAGON HM80, KAMATSU Techron Soft Nylon i MOMOI Kuromatsu Lure Soul (ta ostatnia droga, ale warta swojej ceny).

#29 OFFLINE   lenny

lenny

Zaawansowany

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 710 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 08 maj 2019 - 07:16

Dałem ostatnio drugą szansę żyłce Fiume Ultimate Spinn. Pierwsze spotkanie było wielkim rozczarowaniem: żyłka szybko zmatowiała (rzeka o czystej wodzie) i osłabła. Zaczęła się skręcać strasznie. Wywaliłem. Myślałem, że na zleżałą trafiłem.

Wczoraj ją właśnie kupiłem, średnica 0,16.

Dopiero wieczorem przeczytałem Twój post :)

Dzisiaj nawinę, i jak przetestuję to dam znać. Najwyżej pójdzie po dwóch wyjściach do kosza jak Team Dragon

Może to znowu trzeba wrócić do Jaxonów i innych podobno badziewnych :)

#30 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 492 postów

Napisano 08 maj 2019 - 07:26

W żyłkach badziewność niestety nie jest wyraźnie powiązana z firmą ani nawet ceną. Owszem drogie żyłki uznanych producentów (Gamakatsu, Owner) dają większe prawdopodobieństwo trafienia na dobry produkt, ale tu, czy przy japońszczyźnie, bywa też różnie. Z kolei tanizna okazuje się czasem nienajgorszym rozwiązaniem, bo przy intensywnej eksploatacji częstsza wymiana linki da lepsze efekty.

Obecnie u mnie jako sprawdzona i godna polecenia przoduje Dragon HM.
  • Alexspin lubi to

#31 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 08 maj 2019 - 07:49

U mnie na Odrze sprawdza się dobrze trabucco t-force super cast , inne trabucco jakie przetestowałem to katastrofa( akurat 0,18 używam mam na dwóch kołowrotkach obie z innej partii ale trzymają się świetnie jedna z nich ma pół roku i dalej trzyma parametry.) Ta żyłka jest bardzo zbliżona do dragona hm80 którą wcześniej miałem,jest jedynie bardziej miękka w stosunku do hm80 który jest sztywną żyłką.

#32 OFFLINE   Rajfel

Rajfel

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 755 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 18 czerwiec 2019 - 20:55

Dziś dotarła do mnie zamówiona żyłka  Gamakatsu na letnie srebrniaki i zobaczcie jak wygląda nawój nowej żyłki podobno " japonskiej" .Dystrybutor -  Firma EXPERT. Japonska podobno najlepsiejsza.

Załączone pliki

Użytkownik Rajfel edytował ten post 18 czerwiec 2019 - 20:57

#33 OFFLINE   ryba1981

ryba1981

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • Imię:Bartek

Napisano 18 czerwiec 2019 - 21:34

Ten G-line na srebrniaki bardzo ok,na zime średnia- jest twarda i na mrozie robiły mi się brody ,

#34 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1083 postów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 18 czerwiec 2019 - 21:34

Może jakaś ze zwrotu? Ktoś połowił, nawinął z powrotem na szpulę i oddał :-)
  • Rajfel lubi to

#35 OFFLINE   gooral

gooral

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2997 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 18 czerwiec 2019 - 23:07

Może jakaś ze zwrotu? Ktoś połowił, nawinął z powrotem na szpulę i oddał :-)

tak to wyglada. rok w rok kupuje zylki w lidlu (okolo 2-3 euro za 600-1000m w zaleznosci od grubosci) i zawsze sa idealnie nawiniete. jak w takiej klasie cenowej sa idealnie nawiniete to nie wierze, ze "z fabryki" moze byc gorzej.

• Rajfel lubi to

#36 OFFLINE   Rajfel

Rajfel

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 755 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 19 czerwiec 2019 - 05:43

tak to wyglada. rok w rok kupuje zylki w lidlu (okolo 2-3 euro za 600-1000m w zaleznosci od grubosci) i zawsze sa idealnie nawiniete. jak w takiej klasie cenowej sa idealnie nawiniete to nie wierze, ze "z fabryki" moze byc gorzej.

No właśnie , tym bardziej że kosztowała 39,99 za 150 mb, Zobaczymy jaka będzie odpowiedz expertów z firmy Expert.

#37 OFFLINE   szczurek1

szczurek1

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • Lokalizacjana wodzie

Napisano 19 czerwiec 2019 - 12:48

Też kiedyś  kupiłem G-Line w którymś z Warszawskich sklepów, nawinięta była podobnie. Wróciłem do sklepu żeby wymienić i zwróciłem uwagę na to że kilka ze szpulek było podobnie nawinięte. Po dłuższej rozmowie ze sprzedawcą dowiedziałem się że czasem tak mają, więc zaryzykowałem i byłem zadowolony.

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik szczurek1 edytował ten post 19 czerwiec 2019 - 13:19

#38 OFFLINE   meps

meps

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaBieszczady

Napisano 20 czerwiec 2019 - 03:43

Dla mnie na pierwszym miejscu Stroft gtm, numer dwa P-Line CXX-Xtra Strong Clear

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych