Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Długa kosa na sandacze z brzegu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Armagedon98

Armagedon98

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaŁęczyca
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Tomczak

Napisano 28 kwiecień 2019 - 13:55

Witam ,tak jak w tytule, poszukuje wędziska z pazurem typowo pod sandacza z brzegu. Długość kija który mnie interesuje to minimum 240 cm. Ciężar wyrzutowy jakim będę operować to główka jigowa od 8 do 20-25g + przynęta gumowa nie przekraczająca 12cm . Tutaj pojawia się pierwszy problem , czy jest jakiś kij który obsłuży te 10-12 g tak samo jak i da radę obsłużyć te 35g . Może dodam że multik ,ktory zamierzam dobrać to daiwa steez sv tv 1016sv shl. Budżet na kijek mogę przeznaczyć +-1400 .
  • Paweł J lubi to

#2 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1154 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 28 kwiecień 2019 - 14:00

Avid


  • Armagedon98 lubi to

#3 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1154 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 28 kwiecień 2019 - 14:05

OK,   OK. Nie ta długość.



#4 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 28 kwiecień 2019 - 15:42

Do zadań wypisanych przez Ciebie mam kijek ukręcony na blanku Vegter Boron 2,4m, 7-33g. Posyła świetnie przynęty na główkach od 8 do 35 g.jest mega czuły i szybki. Z czystym sumieniem polecam. 

Załączone pliki


Użytkownik ManieQ edytował ten post 28 kwiecień 2019 - 15:44

  • Paweł J lubi to

#5 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 28 kwiecień 2019 - 16:05

Może OT ale czy 35g + guma do 12cm nie zmęczy sv tw ?
  • ManieQ lubi to

#6 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 28 kwiecień 2019 - 16:20

http://jerkbait.pl/t...am-fishing-art/



#7 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 28 kwiecień 2019 - 16:37

Może OT ale czy 35g + guma do 12cm nie zmęczy sv tw ?

Szkoda do takiej orki Steeza sv, u mnie latał z Zillionem JDream a w tym roku będzie z Megabassem IP79 :good:


  • nurek28 lubi to

#8 OFFLINE   Framuga

Framuga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Julian Fram.Budu
  • Nazwisko:Radek Kot

Napisano 28 kwiecień 2019 - 16:39

Może OT ale czy 35g + guma do 12cm nie zmęczy sv tw ?


Też stałem przed takim dylematem i teraz leci do mnie mocniejszy A TW.

#9 OFFLINE   Armagedon98

Armagedon98

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaŁęczyca
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Tomczak

Napisano 28 kwiecień 2019 - 16:49

Może OT ale czy 35g + guma do 12cm nie zmęczy sv tw ?

Myślę że główka 25g będzie zakładane w naprawdę ekstremalnych zadaniach i na pewno nie często, ogólnie na codzień będzie obsługiwała te 10-15 G plus guma

#10 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 28 kwiecień 2019 - 17:13

Myślę że główka 25g będzie zakładane w naprawdę ekstremalnych zadaniach i na pewno nie często, ogólnie na codzień będzie obsługiwała te 10-15 G plus guma

w takim razie zwróć uwagę na model słabszy Vegtera, 5-25gram :good:



#11 OFFLINE   AAS

AAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 kwiecień 2019 - 17:19

Ja do tego młynka poleciłbym exprida do 21g za 800 stow masz naprawdę fajny kij albo orochi xxx do 1oz tylko to kije poniżej 2,40 z drugiej strony nie potrzebny Ci kij 2,4m

#12 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 296 postów

Napisano 28 kwiecień 2019 - 18:16

Zobacz wędki Mikado Kamisori, ja posiadam wersję Perch do 12g i potrafiłą uciągnąć główkę 18g+4calowa guma, na pełny wyrzut z wiatrem, pierwsze podbicie i od razu ryba, wcięła bez problemu z takim obciążeniem, oczywiście do Twojej gramatury to Zander 22g lub wyżej



#13 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 28 kwiecień 2019 - 18:19

Miałem kiedyś CD Blue Rapid 2,52 i cw chyba do 35g. Łowiłem nim sandacze w Wiśle. Mega czuły, świetnie pokazywał opad, pięknie się ładował, rzuty były bardzo długie i bardzo fajnie pracował pod rybą.
Ten kij jest gdzieś w wątku rodbuildingowym kolegi Patryk1125.

#14 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 28 kwiecień 2019 - 18:20

Kamisori nie ma kiji z pazurem.
  • ManieQ lubi to

#15 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 296 postów

Napisano 28 kwiecień 2019 - 19:17

A sorki przeoczyłem, że ma to być kij z pazurem



#16 OFFLINE   Armagedon98

Armagedon98

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaŁęczyca
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Tomczak

Napisano 29 kwiecień 2019 - 11:07

w takim razie zwróć uwagę na model słabszy Vegtera, 5-25gram :good:

Całkiem ciekawa propozycja, musiał bym się zagłębić w tym temacie 👍
  • ManieQ lubi to

#17 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1936 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 01 maj 2019 - 20:52

Mam przemyślenia odnośnie kija jigowego. Też niedługo będę szukał kija sandaczowego. I wyszło mi , że oprócz cw i głębokości wody istotne są warunki połowu. Wiatr dodaje ołowiu. Dlatego , o ile jig ma chodzić dynamicznie to liczy się dolny cw. Jeśli cała masa wabika nie spada poniżej 10g to górne cw nie przeszkadza. Raczej spowoduje że kijek nie będzie klękał. Trzeba zważyć dwoje wabiki. Następnie zdobyć potwierdzone cw kija. Na moje łowisko do 6m + wiatr kij 5 -25 to okoniówka lub sandaczówka light. Jeśli ten kij 10-33 jest opisany rzetelnie to ma szansę na bycie dobrym narzędziem. Powiem Wam że pomimo tylu już lat istnienia rod bildingu u nas wielu ludzi błądzi w poszukiwaniach. Trzeba wiedzieć czego się chce. Wysoki moduł plus dobrane parametry. Wtedy jest exstra(fast)
  • Armagedon98 lubi to

#18 OFFLINE   DP Fishing

DP Fishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 332 postów

Napisano 01 maj 2019 - 21:17

Może OT ale czy 35g + guma do 12cm nie zmęczy sv tw ?

Nie zmęczy. Do wędki 12-20 lb jak znalazł. No chyba że będziesz używał grubych linek to będzie za mała szpulka.

Do łowienia sandaczy i średniego szczupaczenia jest super.

Użytkownik DP Fishing edytował ten post 01 maj 2019 - 21:26


#19 OFFLINE   Armagedon98

Armagedon98

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaŁęczyca
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Tomczak

Napisano 01 maj 2019 - 22:01

Mam przemyślenia odnośnie kija jigowego. Też niedługo będę szukał kija sandaczowego. I wyszło mi , że oprócz cw i głębokości wody istotne są warunki połowu. Wiatr dodaje ołowiu. Dlatego , o ile jig ma chodzić dynamicznie to liczy się dolny cw. Jeśli cała masa wabika nie spada poniżej 10g to górne cw nie przeszkadza. Raczej spowoduje że kijek nie będzie klękał. Trzeba zważyć dwoje wabiki. Następnie zdobyć potwierdzone cw kija. Na moje łowisko do 6m + wiatr kij 5 -25 to okoniówka lub sandaczówka light. Jeśli ten kij 10-33 jest opisany rzetelnie to ma szansę na bycie dobrym narzędziem. Powiem Wam że pomimo tylu już lat istnienia rod bildingu u nas wielu ludzi błądzi w poszukiwaniach. Trzeba wiedzieć czego się chce. Wysoki moduł plus dobrane parametry. Wtedy jest exstra(fast)

Z tego co ja wiem to wędka będzie służyła na wodzie do 3m, na której sandacz reaguje czasami na 5g+guma 10cm A czasami na 20g + guma 7cm. Do tego dochodzi rzeka Warta na którą jadę może 5razy w roku + randomowe łowisko odwiedzane przy okazji wyjazdu na wakacje. Czas niestety nie pozwala mi na 10 łowisk które mógłbym odwiedzać, więc chce się skupić na tym 1 lub 2 wodach gdzie naprawdę mógłbym poszaleć. Dlatego każdy metr na główce 5gr jaki i 20g jest na wagę złota.

#20 OFFLINE   Armagedon98

Armagedon98

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaŁęczyca
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Tomczak

Napisano 01 maj 2019 - 22:01

Mam przemyślenia odnośnie kija jigowego. Też niedługo będę szukał kija sandaczowego. I wyszło mi , że oprócz cw i głębokości wody istotne są warunki połowu. Wiatr dodaje ołowiu. Dlatego , o ile jig ma chodzić dynamicznie to liczy się dolny cw. Jeśli cała masa wabika nie spada poniżej 10g to górne cw nie przeszkadza. Raczej spowoduje że kijek nie będzie klękał. Trzeba zważyć dwoje wabiki. Następnie zdobyć potwierdzone cw kija. Na moje łowisko do 6m + wiatr kij 5 -25 to okoniówka lub sandaczówka light. Jeśli ten kij 10-33 jest opisany rzetelnie to ma szansę na bycie dobrym narzędziem. Powiem Wam że pomimo tylu już lat istnienia rod bildingu u nas wielu ludzi błądzi w poszukiwaniach. Trzeba wiedzieć czego się chce. Wysoki moduł plus dobrane parametry. Wtedy jest exstra(fast)

Z tego co ja wiem to wędka będzie służyła na wodzie do 3m, na której sandacz reaguje czasami na 5g+guma 10cm A czasami na 20g + guma 7cm. Do tego dochodzi rzeka Warta na którą jadę może 5razy w roku + randomowe łowisko odwiedzane przy okazji wyjazdu na wakacje. Czas niestety nie pozwala mi na 10 łowisk które mógłbym odwiedzać, więc chce się skupić na tym 1 lub 2 wodach gdzie naprawdę mógłbym poszaleć. Dlatego każdy metr na główce 5gr jaki i 20g jest na wagę złota.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych