Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dodatkowa składka z innym okręgu.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   gawel2000

gawel2000

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaLublin/Warszawa

Napisano 28 kwiecień 2019 - 18:47

Dobry wieczór.
Chciałbym się was poradzić w pewnej kwestii i utwierdzić (chyba że nie mam racji) w moim przekonaniu. Posiadam opłacone składki w okręgu mazowieckim, czyli 90+130zł składka niepełna + 25 wpisowego z racji ze rok temu nie opłaciłem. Jako że dość często w weekendy przebywam na Podlasiu chciałem dopłacić składkę okręgu Białystok. Zdobyłem kontakt do Pani skarbnik z Drohiczyna, ale niestety w rozmowie telefonicznej dowiedziałem się że muszę opłacić pełną składkę ponad 200 zł by móc łowić w okręgu Białystok. Próbowałem Panią przekonywać że to nie ma sensu by składkę członkowską 90zl idącą do Zarządu Głównego dwa razy i wystarczy tylko składka na ochronę wód okręgu Białystok. Pani nawet dzwoniła do Prezesa koła lecz bez żadnego efektu i skończyło się na tym że albo płacę pełną albo nic. W związku z tym w sklepie wędkarskim dostałem kontakt do innego skarbnika, tym razem w Siemiatyczach. Druga Pani poinformowała mnie że jasne że mogę opłacić składkę tylko na ochronę wód ale wtedy będę mógł łowić tylko na wodach stojących w tym okręgu. Rozmowę zakończyliśmy i tak na tym że Pani nie miała przy sobie kwitów i żeby przyjść w godzinach pracy biura.

Co wy na to? Wszystko działo się wczoraj w sobotę więc nie miałem możliwości by dodzwonić się do okręgu Białystok i dowiedzieć u źródła. Tak czy inaczej ta sytuacja wydaje mi się co najmniej dziwna i mam wrażenie że Panie były mocno niedoinformowane w tematach składek.

Dodam że w 2017 byłem członkiem okręgu lubelskiego i chcąc dopłacić do okręgu mazowiecki nie było żadnego problemu, zapłaciłem, dostałem naklejkę na ochronę i zagospodarowanie wód i to wszystko.

#2 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

• Moderatorzy
  • 6831 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 28 kwiecień 2019 - 19:14

Składkę członkowską płacisz tylko raz w roku. To jest abecadło dla każdego skarbnika i nikt nie powinien wprowadzać Cię w błąd twierdząc inaczej. Wysokość składki jest jednolita w skali całego kraju, czyli niezależna od okręgu, w którym ją opłacasz. Raz i wystarczy.

Osobną sprawą jest opłata za ochronę i zagospodarowanie wód. Tutaj każdy okręg kształtuje samodzielnie swoją politykę w zakresie wysokości opłaty, jak i zakresu, którą ta opłata obejmuje. Mogą być osobno liczone opłaty za możliwość wędkowania w wodach nizinnych i górskich, za wędkowanie z łodzi, za trolling, różnego typu zniżki dla młodzieży, emerytów etc, etc. Prawdopodobnie doszło do nieporozumienia na temat Twoich oczekiwań i w efekcie któraś ze skarbniczek (obie?) udzieliły "nie do końca pełnych informacji". Moim zdaniem w poniedziałek zadzwoń do biura okręgu w celu dogadania się, jakiego zakresu uprawnień do wędkowania oczekujesz (np. wody górskie i nizinne + łódź) i dowiesz się, jakiej wysokości składkę powinieneś uiścić.

• Pisarz.......ewski Piotr, Sławek Nikt i gawel2000 lubią to

#3 OFFLINE   gawel2000

gawel2000

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaLublin/Warszawa

Napisano 28 kwiecień 2019 - 19:54

Dzięki za odpowiedź.
Nie sądzę żeby doszło do jakiegokolwiek złego zrozumienia gdyż obu Paniom dawałem znać co do wysokości składki którą chcę zapłacić, dodatkowo za każdym razem nazywając ją składką na ochronę i zagospodarowanie wód, tłumacząc przy tym że mam już opłacone składki w okręgu mazowieckim. Tak czy inaczej jeszcze raz dziękuję za utwierdzenie mnie w mojej racji, a jutro ruszam ponownie po naklejki członkowskie :)

#4 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

• Moderatorzy
  • 6831 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 28 kwiecień 2019 - 20:23

(...)Tak czy inaczej jeszcze raz dziękuję za utwierdzenie mnie w mojej racji, a jutro ruszam ponownie po naklejki członkowskie :)

Taki żarcik? Czy chcesz zasłużyć na miano super członka :P  ;)  :D

(...)
Nie sądzę żeby doszło do jakiegokolwiek złego zrozumienia gdyż obu Paniom dawałem znać co do wysokości składki którą chcę zapłacić, dodatkowo za każdym razem nazywając ją składką na ochronę i zagospodarowanie wód, (...)

Chciałem być miły wobec Pań ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych