Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupaki 2019


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
281 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1879 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 05 maj 2019 - 10:02

Napisz coś Krzyśku o najsłabszym ogniwie - jaki to konkretnie fluorocarbon?



#22 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 05 maj 2019 - 10:23

Hubert plecionka to YGK g-soul x8 0.8 a fluocarbon Varivas Mebaru Gate 5 LB

Ustawiłem łódkę po wcześniejszym znalezieniu okoni i zacząłem obławiać. Po kilku rzutach trafił się szczupak 45 cm potem 65cm a po 10 min mozolnego obławiania zaciąłem i uwierzyć nie mogłem co chwyciło przynętę. A wszystko na patyku do 7gr



#23 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 05 maj 2019 - 14:23

Wczoraj jeszcze jakieś tam pistolety brały 2 powyżej 60 złowiłem (wieczorem), ale dzisiaj śnieg popadał rano i 0 brań wszystko się pochowało.Żałuje że rano poleciałem ..Temperatura wody w  granicach 12-13C ..2giego maja było chyba powyżej 15C...Jak tam u was bo ja pierwszy dzień że ręka rybą nie śmierdzi ???



#24 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 875 postów
  • LokalizacjaIńsko
  • Imię:Tomasz

Napisano 05 maj 2019 - 14:40

U mnie jezioro z głęboką wodą do 41 m,1 maja woda 13,2 stopnia ,ryby aktywne chętne, później już tylko gorzej ,temperatura wody spadła do 9 i ryby się potopiły,czekam na poprawę pogody i dopiero ruszam , oczywiście jakieś ryby mimo tych spadków były ale bez szału, ogólnie majówka udana 4 ryby na koncie najmniejsza 72, największa 85 :-)
  • darkonis lubi to

#25 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 05 maj 2019 - 16:50

Taki jegomość z mocno przełowionej wody. Cieszy podwójnie bo skusił się na niedawno powstałego swojaka :-)
IMG-20190502-181804.jpg

#26 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 05 maj 2019 - 19:59

U mnie jezioro z głęboką wodą do 41 m,1 maja woda 13,2 stopnia ,ryby aktywne chętne, później już tylko gorzej ,temperatura wody spadła do 9 i ryby się potopiły,czekam na poprawę pogody i dopiero ruszam , oczywiście jakieś ryby mimo tych spadków były ale bez szału, ogólnie majówka udana 4 ryby na koncie najmniejsza 72, największa 85 :-

Ja łowiłem na niewielkich  wodach z wodą 30; 20 i 10 metrów, na echo widziałem że ryby skupiają się max 4 metry to łowiłem w "trawach "..wszystko tak naprawdę zależy od tego jaka biała ryba występuje na danym jeziorze, bo np. jeżeli jest tam liczna  sielawa to to zmienia postać rzeczy  ...Ogólnie niby te największe wycierają się najpóźniej i u mnie jak by to się sprawdzało, bo większość zdarzeń jakie miałem w maju z połowem średnich i dużych szczupaków to przełom połowy maja początek czerwca ..Może też być tak że po prostu u mnie okoń uaktywnia się właśnie tak w połowie maja  początku czerwca   ( zbija się w duże ławice i intensywnie żeruje) i  ten większy szczupak  podchodzi za nim .. Też i  tarło płoci ma  znaczenie i jeżeli  akurat zbiegnie się z początkiem maja to te największe lochy na pewno do niej wyjdą...Takie tam  moje przemyślenia :) Gorzej jak tych dużych loch w danej wodzie nie ma..W każdym bądź razie te mamusie uwielbiają konkretnie zjeść np. okonka, sielawę czy płotkę (wiem to już od małolata jak latałem z żywcówką i wyciągałem przyzwoite ryby) , a ukleja cóż jakoś nie zauważyłem żeby to był pokarm dla grubego szczupaka , a nawet sandacza  za to okoń ją uwielbia:) Można się też zdziwić jak biczujemy wodę cały dzień przynętami 15-25centów bez efektu , a tu jakiś niedzielny  wędkarz np. na mansa predatora 3 z "trawy" wytarga przy nas zacnego zębacza bo akurat se stał i żerował na drobnych rybkach tam buszujących i w dupie miał nasze 20cm wabiki :) Reasumując długi weekend majowy się skończył i pozostała szara rzeczywistość ..Na rybki nie narzekam mimo że były skromne , ale coś tam się działo ..Zawiódł mnie tylko dzisiejszy dzień ..Gratki ładnych połowów  i Połamania...



#27 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 05 maj 2019 - 20:27

U mnie 1 i 2 maj przyzwoity, ale im dalej tym gorzej.
Tzn ilościowo niezle, ale jakościowo słabo.
Tak czy siak, szczupaki już chętnie podnoszą się do chlapaków ;)

#28 OFFLINE   tadekb

tadekb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisano 05 maj 2019 - 20:29

Pogoda szczupakowa, więc zanim Wisła mnie na nowo wciągnie, pojechałem na szczupaki. Przez pół dnia tylko dwa kontakty. Szkoda, że pierwszy tylko wzrokowy. Woda kryształ, więc wrażenia jakby się oglądało ryby w akwarium. Pierwszy szczupak stał przy brzegu. Kiedy wykrył zbliżającą się gumę ( z ok. 3 m), zrobił w jaj kierunku zwrot i tym samym się ujawnił, bo zrobił sporą falę. W kolejnych dwóch sekundach był już za przynętą. Wyglądał na agresywną, żerującą rybę, ale nie walnął. Przyszedł za przynętą pod samą szczytówkę. Na wdechu, małym palcem zluzowałem tylko hamulec i zrobiłem mu przed pyskiem małe dingu, dingu. Opłynął gumę dokoła, popatrzył na mnie i niespiesznie sobie odpłynął. Szkoda bo dobre 90+. Może i 100. Na koniec deszczowego spaceru nad jednym z krakowskich grajdołów pewnie pacło 80+.

 

Załączony plik  20190505_181354 — kopia.jpg   62,98 KB   69 Ilość pobrań

 

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"                         :good:


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 06 maj 2019 - 21:01


#29 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 06 maj 2019 - 11:10

Cierpliwość popłaca. To stara wedkarska zasada. Mimo złej pogody i pozornego bezrybia ... Ryba z ostatniego rzutu, z 1.5 m " martwej " wody ... Nowe PB 98.5 cm na starego dobrego GNOMA 3 z limitowanej serii - czysty mosiądz To był 3 dzień majówki. Po słonecznym 1 maja pozostał duży niedosyt. Ryby stały głęboko i nie reagowały na przynety. Pogoda kolejnego dnia nie pozwoliła w ogóle wypłynąć na wodę ze względu na bardzo silny wiatr. Dopiero sobota wynagrodzila wysilki podwójnie. Rybka skusiła się na wahadlowke pod koniec łowienia, dosłownie w ostatnim rzucie stojac na bardzo płytkiej, spokojnej wodzie. Agresywnie pobrala szybko prowadzonego GNOMa 3. Dobrze dobrany i mocny sprzęt pozwolił na pewny i bezpieczny hol a rybka po 2 minutach była już w podbieraku. Miara pokazała 98.5 cm a ja od soboty cieszę się nowym PB. W tym roku liczę na przekroczenie granicy 100 cm bo to dopiero początek sezonu ....

 

Załączony plik  fotka.jpg   94,49 KB   30 Ilość pobrań

 

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"                         :good:


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 10 maj 2019 - 14:19


#30 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 06 maj 2019 - 11:24

Sprzęt to Fenwick HMG 17 lb i Biomaster 4000 FB, do tego Daiwa j-braid 0,16.


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 13 maj 2019 - 10:57


#31 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4605 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 maj 2019 - 16:11

*
Popularny

Kilka rugenowych pajków.

Dla tych co się wybierają, radził bym wstrzymć się i poczekać na zmianę pogody. Warunki są naprawdę bardzo trudne i niebezpieczne. Część ryb jeszcze nie wytarta...

Więcej https://www.facebook...e_post_reaction

Pozdro A

Załączone pliki



#32 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 10 maj 2019 - 08:05

Szybkie kilka rzutów przed pracą.

Lekka xzoga, TP4000, varivas power braid 1.5 X8 i moja guma 17cm na offsecie 7/0

2bd2c8ee348075ee0fb409ec39bf2b83.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

#33 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 10 maj 2019 - 10:43

Gratuluję ryby , ale gratuluję również przynęty. Otrzymane od Ciebie do testów na Finlandię używałem regularnie. Niestety ryby nie złowiłem na nie ...ale na tym wyjeździe ryby brały naprawdę na niewiele przynęt :(  Mam jednak pewność, że to tylko kwestia czasu i okoliczność bo przynęty mają potencjał. Świetnie pracują uzbrojone tylko w systemik :)  :good:

Załączone pliki



#34 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 875 postów
  • LokalizacjaIńsko
  • Imię:Tomasz

Napisano 11 maj 2019 - 18:15

Dzisiaj jedno branie i fajna 80 w łodzi :-)
a10pdi.jpg

#35 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1561 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 12 maj 2019 - 09:39

Noo..ładnie chapnął na dwa razy .😊 Załączony plik  20190511_142547.jpg   62,94 KB   59 Ilość pobrań
U mnie sama młodzież na weterana którego odstrzeliłem ale odnaleźliśmy go na 3 metrach 🤗Załączony plik  received_2709601659111321.jpeg   53,8 KB   60 Ilość pobrań

#36 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 12 maj 2019 - 15:24

Pięknie wybarwiony szczupak 98cm

Załączone pliki



#37 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 875 postów
  • LokalizacjaIńsko
  • Imię:Tomasz

Napisano 12 maj 2019 - 15:50

Dzisiaj też tylko jedno branie ale lepsza konstrukcja,mamusia zapozowała na podusi do fotki z kalkulatora :-) miara wskazała 92 cm :-)
rk9b1d.jpg

#38 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 12 maj 2019 - 20:21

Początek sezonu nie napawał optymizmen, sporo ryb które nie porażały swoimi rozmiarami, już miałem w pewnym momencie dość rannego wstawiania (morale na bardzo niskim poziomie).Start o 6 oczywiście rano ,początek słaby a nawet tragiczny nic się nie dzieje ,zmieniamy miejscówki i przynęty bez rezultatu, zatrzymuję się w dobrym miejscu w którym już nie raz trafiałem ładne ryby ,pierwsze podanie przynęty i coś nieśmiało interesuje się wabikiem ,za drugim razem to samo ,do trzech razy sztuka i tak się stało, lekkie puknięcie i zacinam bez namysłu, ryba odjeżdźa momentalnie i ten lubiany chyba przez wszystkich dźwięk hamulca w kołowrotku, szczupak trzyma się dna i nie chce wyjść do powierzchni, trwa to chwilę i pokazuje się pozostawiając wir na wodzie i ponownie schodzi głębiej ,odchodzi od łódki po chwili jednak mam go już przy łodzi,po czym nastepuje stary numer czyli ucieczka pod łajbę wędka gnie się w literę C ,udaje się wyjść z opresji i ryba przepływa wzdłuż burty omijając śrubę silnika odpływa ponownie już na nie dużą odległość, już jest lekko osłabiona i staram się to szybko zakończyć aby jej niepotrzebnie nie męczyć, kolega sprawnie podbiera szczupaka i pozostaje jeszcze tylko zrobić zdjęcia i nakręcić filmik jak odpływa 9319bd742e691d7650ddb1f8885c4569.jpg87792864e4b528b618d43882e3faf072.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

#39 OFFLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto

Napisano 13 maj 2019 - 03:16

100+

 

Załączony plik  nn.jpg   137,63 KB   79 Ilość pobrań



#40 OFFLINE   panpawel85

panpawel85

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Paweł

Napisano 16 maj 2019 - 00:40

Tłuste 85 z małego jeziorka
Mc corzza czc-692ml-BF do 3/8oz, t3 air, linka .10

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych