Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

[Artykuł] Blanki Qualia - część I

qualia blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
490 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 15 maj 2019 - 19:28

Gdzie znajdę stronę internetową producenta (dystrybutora) blanków z jego pełną ofertą oraz cennikiem ponieważ w wyszukiwarce nic nie mogę znaleźć. Wyświetlają się tylko posty na jerkbaicie...

 

 

Odpowiedź na swoje pytanie znajdziesz w artykule na poprzedniej stronie. Jak wynika z treści tego artykułu, najprawdopodobniej pochodzą one z jakiejś fabryki w Chinach, która zapewne jest w stanie wyprodukować blanki o dowolnych parametrach i o dowolnej nazwie (co oczywiście nie oznacza, że są one złe), a dystrybutorem zapewne jest Pan Janusz Dudziak, który sam lub do spółki z kimś innym jest właścicielem nazwy "Qualia" i znaku towarowego. Osobnej strony internetowej poświęconej tym blankom jeszcze nie ma.

Ot i cała tajemnica.

Moją wypowiedź należy traktować tylko i wyłącznie jako obiektywne stwierdzenie faktu, bo nie mam nic przeciwko tym blankom (żadnego z nich nie miałem w rękach) ani ich dystrybutorowi.


  • Jozi lubi to

#42 OFFLINE   ŁukaszK

ŁukaszK

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 488 postów
  • LokalizacjaKrK

Napisano 15 maj 2019 - 19:56

Odpowiedź na swoje pytanie znajdziesz w artykule na poprzedniej stronie. Jak wynika z treści tego artykułu, najprawdopodobniej pochodzą one z jakiejś fabryki w Chinach, która zapewne jest w stanie wyprodukować blanki o dowolnych parametrach i o dowolnej nazwie (co oczywiście nie oznacza, że są one złe), a dystrybutorem zapewne jest Pan Janusz Dudziak, który sam lub do spółki z kimś innym jest właścicielem nazwy "Qualia" i znaku towarowego. Osobnej strony internetowej poświęconej tym blankom jeszcze nie ma.
Ot i cała tajemnica.
Moją wypowiedź należy traktować tylko i wyłącznie jako obiektywne stwierdzenie faktu, bo nie mam nic przeciwko tym blankom (żadnego z nich nie miałem w rękach) ani ich dystrybutorowi.


Dziękuję za wyjaśnienia

#43 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 16 maj 2019 - 10:20

Ten kto ciekawy niech wsadzi nos do kawy.  ;)  Najlepiej dowiedzieć się u samego Janusza.


  • przemo_w i versicolor lubią to

#44 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 16 maj 2019 - 15:02

Ten kto ciekawy niech wsadzi nos do kawy.  ;)

 

Nie sądzę, aby tego typu stwierdzenia pozytywnie wpływały na budowę rynkowej pozycji marki, która jest nowością, o której niewiele w sumie wiadomo i która dopiero zaczyna walkę o klienta  :rolleyes:


  • drag lubi to

#45 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18575 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 maj 2019 - 15:58

Też mi się wydaje że Janusz nie potrzebuje adwokatów. Blanki jak są dobre obronią się same :) 


  • Sławek Oppeln Bronikowski, Jozi i Andru77 lubią to

#46 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 16 maj 2019 - 17:38

Od zawsze tak było i jest, że nie pomoże marketingowy bełkot jak produkt jest kiepski.

Znam Janusza na tyle, trochę spędziliśmy czasu na rozmowach i jestem pewien, że wie co projektant ma mu zaprojektować a konstruktor i wykonawca "ukręcić" na mandrelu :) .

To ma konstrukcyjnie spełniać odpowiednie warunki i wierzę że będzie spełniało.Już się czaję na jedną konstrukcję :) .

Tak jak pisze @Friko, dobre blanki obronią się same, a te zapewne się obronią, osobiści postawiłbym na to grube pieniądze.



#47 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4887 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 16 maj 2019 - 18:28

Blanki Qualia są poszerzeniem projektu znanego jako Delfin i Delta, osobnym kierunkiem, czy też zmianą priorytetów ? 


  • KWin lubi to

#48 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 16 maj 2019 - 19:40

Elementem projektu Sea Guide, Delfin, Qualia i może kiedyś xxx.
  • Sławek Oppeln Bronikowski i miramar69 lubią to

#49 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18575 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 maj 2019 - 19:48

...no w sumie to ma sens, najpierw własny uchwyt, teraz własne blanki, przelotki - w zasadzie komplet komponentów do budowy wędki  :rolleyes:



#50 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 16 maj 2019 - 19:52

Kurde...

Pan Sławek się skusi, że spytał?

#51 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 17 maj 2019 - 05:21

Kurde...

Pan Sławek się skusi, że spytał?

Sławek to Wielki Sceptyk, pewnie się łamie i rozważa za i przeciw :)  :) .

Ale dla ciekawości i spokojności duszy pewnikiem blank zamów i coś ukręci, bo rodbuiler Ci z Niego pierwszorzędny :)  :)  :) .


  • woblerwz lubi to

#52 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4887 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 17 maj 2019 - 05:33

Już tylko jeden Loomis rocznie.. Nie ma tutaj wielu tak ambitnych self- mademanów jak Janusz Dudziak. Nie wesprzeć naszego to byłaby prawdziwa potwarz.. :)



#53 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 17 maj 2019 - 11:01

 

...Znam Janusza na tyle, trochę spędziliśmy czasu na rozmowach i jestem pewien, że wie co projektant ma mu zaprojektować a konstruktor i wykonawca "ukręcić" na mandrelu :) ....

 

 

Jozi,nie żebym się dopierdzielał ale po prostu chciałbym uściślić.

Byłem przekonany że Qualia to autorski projekt Pana Janusza.Ty piszesz że go znasz,rozmawialiście i piszesz też jak w cytacie powyżej.

To jak to w końcu jest-Pan Janusz projektuje sam te blanki czy to komuś zleca i firmuje swoim nazwiskiem?

Zaznaczam (sa gorliwi którzy od razu wystawiają taką ocenę)-nie chodzi mi o żadna gównoburzę.Jeśli Jozi użył niefortunnego sformułowania to lepiej to wyprostować.



#54 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 17 maj 2019 - 11:07

Projekt kazdego jednego blanku jest Janusza , wiele z blankow zanim uzyskaly obecną charakterystykę było długo i mozolnie korygowane i poprawiane do osiągnięcia pożądanego efektu, także co do projektu , doboru rodzaju materiału czy jego ułożenia nie trzeba rozmawiać :) temat jest oczywisty

#55 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 17 maj 2019 - 11:41

Projekt kazdego jednego blanku jest Janusza , wiele z blankow zanim uzyskaly obecną charakterystykę było długo i mozolnie korygowane i poprawiane do osiągnięcia pożądanego efektu, także co do projektu , doboru rodzaju materiału czy jego ułożenia nie trzeba rozmawiać :) temat jest oczywisty

@Drag masz odpowiedź oczywistą.

Ja napisałem ogólnie, dając do zrozumienia, że Janusz wie czego chce i projektuje ale i ocenia projekty i weryfikuje, co należy zmienić, by poprawić istotne parametry dla łowiącego.

Może nie napisałem literalnie, wprost, więc Łukasz "wyprostował" temat.



#56 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 17 maj 2019 - 20:29

Gwarancja jest dożywotnia dla pierwszego właściciela, dla różnych blanków bedzie inna opłata kosztów obsługi gwarancyjnej.Postaram się dzisiaj wkleić warunki
gwarancji , które będą dostępne również paszporcie z nr seryjnym każdego blanku.

Zapewne nie tylko ja czekam na informacje,zresztą chyba bardzo istotne dla każdego kto te blanki poważnie chce potraktować.

Bo"achy" i "ochy" to pamiętam jak Dragon z żółtej strony cisnął.

Został ino dym.



#57 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 18 maj 2019 - 14:41

Wszystkie blanki Qualia objęte są bezwarunkową, dożywotnią gwarancja producenta.

Warunkiem wymiany uszkodzonego blanku na nowy jest odesłanie uszkodzonych fragmentów blanku, wraz z elementem na którym widnieje numer seryjny, dowodem zakupu, niniejszą kartą gwarancyjną, krótkim opisem powstania uszkodzeń, danymi kontaktowymi zgłaszającego (imię, nazwisko, adres, nr kontaktowy), oraz opłacenie kosztów obsługi gwarancyjnej i wysyłki, wynoszących równowartość od 25 do 50 USD [to w zależności od modelu blanku - głównie od tego czy to jedno czy wieloskład.

Koszt gwarancji nie pokrywa ponownego uzbrojenia wymienionego blanku.

Załączone pliki



#58 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 18 maj 2019 - 16:04

I to jest konkretna odpowiedź.

Super :)


  • Jozi, Hubertus i Profil_Nieaktywny lubią to

#59 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18575 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 maj 2019 - 17:51

....ja przez 20 lat użytkowania wędek z różnych pracowni na kilkudziesięciu (myślę że 100 nie pękła jednak) modelach różnych producentów nie zaliczyłem naprawy reklamacyjnej z winy materiału.  Miałem w tym czasie dwa wypadki z wędkami, jeden z mojej winy (ułamany koniec szczytówki przy wyjmowaniu z bagażnika) drugi z winy kolegi (wędka uszkodzona na łodzi przez kolegę). Myślę że w interesie każdego rodbuildera jest wypuszczać taki wyrób żeby reklamacji nie było - inny model biznesowy niż "masówka" po prostu. Poza tym wykonując indywidualny projekt rodbuilder ma jednak możliwość dokładnych oględzin blanku więc jest większa szansa na eliminację wady na etapie składnia.

Ale, oczywiście pomimo najwyższej staranności "może się zdarzyć"  i wtedy gwarancja dobra rzecz  :)


  • popper i Jozi lubią to

#60 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4898 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 19 maj 2019 - 18:37

Ja oceniam firmę nie po tym jak i ile sprzedaje ale właśnie po tym jak załatwia reklamacje.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, qualia, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych