Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

[Artykuł] Blanki Qualia - część I

qualia blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
490 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 05 październik 2019 - 19:22

To ja mam inne odczucia.Moja xjb702ml w Delfinie to nie szpada,ugina się bardzo chętnie w 3/4 długości i w dolnik ma trochę mocy i tak miało być.Macalem blank xjbhml i tu wydawało mi się,że jest to lekka szpada.

Ale ja nie powiedziałem, że to sztywna pała. Pod rybą pracuje poprawnie. Jednak w porównaniu z XJBH to jest mniej finezyjny, że to tak nazwę.


  • drag lubi to

#202 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 07 październik 2019 - 09:22

Ale ja nie powiedziałem, że to sztywna pała. Pod rybą pracuje poprawnie. Jednak w porównaniu z XJBH to jest mniej finezyjny, że to tak nazwę.

Miałem bardzo podobne odczucia do Twoich oglądając blanki.Wybierałem właśnie między dwoma które masz i zdecydowanie bardziej podszedł mi XJBH.Kij z pazurkiem się kręci,i ja będę testował Qualię :)


  • Jozi, nyny i harypiotrek lubią to

#203 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1337 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 październik 2019 - 15:31

Qualia XJBH 702M w delfinie od @Hubertusa po testach. Odczucia są następujące. Każde sandaczowe branie na tym kiju obudziło by umarłego. Jest takie pierd....nięcie że nie sposób niczego przespać. Nic więcej jak 70 się nie trafiło więc nie było testów pracy pod dużą rybą. Takie 60-70 wyjeżdżają na ogonie. Jak dla mnie to tak od 10g+4. Górą rzucałem testowo 25 gram + gruba guma 4,5 calowa typu joco shaker od Lucky john i było jeszcze dobrze. 



#204 OFFLINE   universo SpinWorld

universo SpinWorld

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaRadom

Napisano 18 październik 2019 - 13:51

Qualia XPSJ682L 1-6gr pod sandaczem 50 cm...
https://m.facebook.c...530135407154116

Użytkownik universo SpinWorld edytował ten post 18 październik 2019 - 13:52

  • Rebel64 lubi to

#205 ONLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 14 listopad 2019 - 23:16

Qualia XJB702M w caście zbrojona spiralnie,głowka jigowa 20 gr i 9cm jaxonowa intensa, sandacz 50 troche słabo widać bo przebłyski słońca ale coś widać z pracy kija... nie wiem jak wstawić sam filmik więc odnośnik do facebooka....
https://www.facebook...08090683347854/

Od ilu zaczyna gadać dołem?


Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

#206 ONLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 14 listopad 2019 - 23:36

Panowie trochę się w tym wszystkim pogubiłem.... Jaki jest realny ciężar wyrzutu dolnu i górny blankow:
Xjb702ml
Xjb702m
Xjbh702ml
Xjbh 702m
Interesuje mnie również który z tych blankow będzie miał bardziej miękki, ustepliwy dolnik.
I jeszcze jedno, seria xpsj i xsj maja pełna szczytowe?
Nie mam możliwości w najbliższym czasie pomacac blankow, a chciałbym wcześniej wiedzieć który blank będzie mnie najbardziej interesowal...
Dzięki i Polamania.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

#207 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 15 listopad 2019 - 10:06

Mogę porównać Xjb702ml i Xbh702ml z tych dwóch zdecydowanie spoleglejsza jest  ta druga.

 

 


  • MarcinZ lubi to

#208 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 15 listopad 2019 - 11:00

Moim zdaniem pomyliles kolejnosc.Ten z literka h jest bardziej nieustepliwy,jest zbudowany z wyzszego modulu.



#209 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 15 listopad 2019 - 11:08

Moim zdaniem pomyliles kolejnosc.Ten z literka h jest bardziej nieustepliwy,jest zbudowany z wyzszego modulu.

Nie pomyliłem, mam oba :)

To są moje wrażenia i spostrzeżenia z użytkowania tych kijów, a nie przeglądania tabelek w internecie.


Użytkownik nyny edytował ten post 15 listopad 2019 - 11:08

  • drag lubi to

#210 ONLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 15 listopad 2019 - 11:32

Mogę porównać Xjb702ml i Xbh702ml z tych dwóch zdecydowanie spoleglejsza jest ta druga.

A jak się ma realne cw?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

#211 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1337 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 listopad 2019 - 11:37

XJBH702M od 10 g + 4 cale do 25g i 5 cali. Tak łowiłem i te 25 gram + guma (taka 5 calowa grubsza kiełbasa typu zman grass kickerz 5") podbija choć już trochę klęka. 



#212 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 15 listopad 2019 - 11:54

@MarcinZ: Zacytuję sam siebie;)

 

Cyt: "Że gramaturą nie ma co się sugerować za bardzo.

Ta do 18 jest subtelniejsza (co zresztą w mocy blanku po opisie można wnioskować), zdecydowanie uniwersalna wędka.

Świetnie podbijał i rzucał 2'' keitechy na 4gr główkach, jak i Shad Teezy 12cm na 10gr. Piękna praca nawet pod małymi pasiakami.

Będzie uniwersał, jak będę miał gdzieś zabrać jedną wędkę to jeden z pierwszych moich wyborów.

Qualia do 14 trochę mnie zaskoczyła,  myślałem że to będzie bardziej miękkie. Jednak jest to zdecydowanie sandaczowa szpada, moc w dolniku pozwoli z naprawdę godnym przeciwnikiem powalczyć. Keitech 3'' na 6gr główce był już w miarę wyczuwalny, im więcej na końcu tym wędka zyskiwała."

 

Uzupełnię tylko, że nie przeciążałem tych blanków, chociaż XJBH702M ma moc, że 20gr i jakieś 5'' spokojnie pociągnie bez mrugnięcia.

 

 

p.s. Tak polubiłem Qualie, ze w międzyczasie wylądowała Xsj702l do zadań specjalnych :)


  • drag i MarcinZ lubią to

#213 ONLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 15 listopad 2019 - 13:50

Czytając wasz opisy wnioskuję że Xjbh 702m będzie za mocny...
Potrzebuje raczej kijek który zacznie gadać od powiedzmy 6-7g +guma 3-4cale do powiedzmy 22 gram +guma 3-4cale.

Wiec wydaje mi się że Xjb702ml lub Xjbh702ml będzie odpowiedni.
A więc który z nich będzie miał głębsze ugiecie? Ogarną ten przedział wagowy?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

#214 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 15 listopad 2019 - 14:06

Czytając wasz opisy wnioskuję że Xjbh 702m będzie za mocny...
Potrzebuje raczej kijek który zacznie gadać od powiedzmy 6-7g +guma 3-4cale do powiedzmy 22 gram +guma 3-4cale.

Wiec wydaje mi się że Xjb702ml lub Xjbh702ml będzie odpowiedni.
A więc który z nich będzie miał głębsze ugiecie? Ogarną ten przedział wagowy?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Jeśli chodzi o to który ma bardziej ustępliwy Dolnik to zdecydowanie  XJBH702ML.Zgadzam się całkowicie z tym co pisał @nyny.

Mam XJBH702ML w wersji cast.Sparowany z Tatulą SV,linka 12lb.Od dołu spokojnie rzuca 4g+3" smukłej gumy.Co do góry to nie podpowiem.Ja z zasady staram się nie przeciążać kijów.Max co podawałem to 12g.+guma 4" czyli lącznie ok 22g.czy da radę 22g.+4" gumy nie wiem.Natomiast jeśli chodzi o ugięcie to moim zdaniem tego szukasz.Dół nie jest typowo sandaczowy i nie stoi kołkiem.Dla mnie miał być to kij pod grubsze łowienie okoni przede wszystkim,okazjonalnie sandacz na lekko.Jestem bardzo zadowolony że wybrałem ten właśnie blank bo wykonany na nim kij doskonale wpasował się w moje potrzeby.Z sensownych ryb był szczupak ok. 70cm.Było także parę ogryzków sandaczy i niewielkich okoni.Te mniejsze ryby wyrażnie mi pokazały że ryzyko spadów ryb małych(jeśli to dla kogoś ważne)jest niewielkie.


  • nyny i MarcinZ lubią to

#215 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 16 listopad 2019 - 12:48

Qualia Xsj702l  do zadań specjalnych - czyli białoryb i dłubanie małych okonków, operować to ma mikrojigami, małymi twisterkami i tego typu rzeczami :)

Daje też radę (co widać na zdjęciu poniżej, z kajtkiem 2'' na 4gramowej główce.

 

mbiU9O.jpg

 

0W7XDy.jpg

 

 

pozdro


Użytkownik nyny edytował ten post 16 listopad 2019 - 12:50

  • Jozi lubi to

#216 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 16 listopad 2019 - 15:23

Mam pytanie do użytkowników Qualii.

Czy XPSJ762L to taka przedłożona wersja XPSJ682L, czy też są to zupełnie różne kije o innej charakterystyce? Tą krótszą już znam.



#217 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 16 listopad 2019 - 16:39

Ja posiadam XPSJ802L gdyby Cię interesowało mogę coś skrobnąć. Chociaż mega dużo tym blankiem nie łowiłem.
  • MarcinZ lubi to

#218 ONLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 16 listopad 2019 - 16:49

Ja posiadam XPSJ802L gdyby Cię interesowało mogę coś skrobnąć. Chociaż mega dużo tym blankiem nie łowiłem.

Napisz coś o tym blanku... Interesuje mnie realny cw., raczej kij pod gumy czy twarde przynęty ogarnia itp? Czy to solid tip?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

#219 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 16 listopad 2019 - 19:55

Myśl była taka żeby coś mieć uniwersalnego pod lżejsze łowienie. Wybór padł na qualie xpsj762L, lecz z czasem Łukasz doradził tego 802L. Przelotki seaguide tytanowe do tego delfin i delta. W te przelotki nie jest to kij extra fast, taki fajny faścik. Kij miał być pod klenie,jazie,pstrąg,okoń no i na lekko bolek jak pojawi się na horyzoncie. Łowiłem nim na wobki kleniowe głównie takie do 4-5cm maksymalnie oraz smużaki. Odziwo nie bałem się założyć trochę większego woblera boleniowego. Może to dzięki zbrojeniu tak pewniej się czułem. Przed wyjazdem zabrałem to jeszcze na okonie i sandacze. Łowiłem od 4-9g + 3,4 calowy kajtek lub czeburaszka około 6-9g. Widać trochę zaczynał się pocić z podbiciem 8-9g plus guma. Jakieś marne szczupaczki i okonki były ryby nie spadały. Może gdyby mu dać torzity byłby bardziej cięty. W Art rodzie macałem krótsze wersje xpsj i wydawały się dość szybkie. Myślę że te krótsze bardziej pod gumy będą pasować.
  • MarcinZ lubi to

#220 OFFLINE   MajKar

MajKar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Napisano 17 listopad 2019 - 07:33

Przelotki Seaguide tytanowe, są lżejsze od Torzitów. Więc blank przy takim samym rozstawieniu przelotek Torzit byłby wolniejszy. Porównanie wagi przelotek jest w wątku o Seaguide.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, qualia, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych