Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

[Artykuł] Blanki Qualia - część I

qualia blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
490 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 21 listopad 2019 - 15:14

Pisz do uniwerso SpinWorld.... On ma Xjb702m w cascie.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Chociaż te oktore ty pytasz to już zupełnie co innego...

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

#242 OFFLINE   Ultalightmania

Ultalightmania

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Seweryn
  • Nazwisko:Pietrzyk

Napisano 02 grudzień 2019 - 21:39

Ktoś ma posiada Blanka qualia xsj702l czy warto jako okoniowke?

#243 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 02 grudzień 2019 - 21:57

Witamy,Nie ma potrzeby zakładać osobnego wątku.W dziale rodbuilding są takie,wyszukiwarka też pomoże.



#244 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 03 grudzień 2019 - 10:24

Ktoś ma posiada Blanka qualia xsj702l czy warto jako okoniowke?

Posiada :) 

Cofnij się dwie strony, nawet zdjęcia są.

A jakie cechy powinna dla Ciebie mieć dobra okoniówka?



#245 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 16 grudzień 2019 - 10:58

Tak mi się te Qualie spodobały, że dzięki @Marcy$ wpadła mi PT572XUL w delfinie i delcie :)

Będzie igiełka do obławiania stref przybrzeżnych pewnego kanału gdzie sporo okonka i białorybu tam się czai.

 

I od razu ostrzegam nie jest to moje ostatnie słowo w temacie blanków Qualia, na horyzoncie już po mału się coś jawi, ale to na razie nie chce zapeszać ;)


  • Jozi lubi to

#246 OFFLINE   Marcin P.

Marcin P.

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 833 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Marcin

Napisano 16 grudzień 2019 - 12:01

Tak i Nie, zaraz wyjaśnię.
Porównywałem:
XJB702ML - do 14gr, 12LB - i ten jest mniej finezyjny i targnie główkę 20gr co nie oznacza że to jego komfort - ja osobiście nie przeciążam blanków, typowa sandaczowa wędka.
XJBH702ML - do 18gr, 10LB - to ten jest finezyjniejszy, spolegliwszy i bardziej uniwersalny.
 
Mam nadzieję, że teraz wszystko jest jasne - jak pisałem nie mogę już zedytować postu.


Widzę, że mam kolejne źródło do wypytania :D Porównujesz dwa blanki które biorę pod uwagę. Jestem po 2 rozmowach telefonicznych z dwiema różnymi osobami mającymi na codzień kontakt z blankami qualia. Już byłem właściwie zdecydowany brać XJBH702ML ale zobaczyłem zdjęcia ugięcia... I niestety obawiam się, że będzie to zdecydowanie za mocny blank pod okonie... Sandacze jak najbardziej ok, ale okonie? ;)

Łowiłeś może obydwoma kijami? Czyli XJB i XJBH?

#247 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 16 grudzień 2019 - 12:06

Widzę, że mam kolejne źródło do wypytania :D Porównujesz dwa blanki które biorę pod uwagę. Jestem po 2 rozmowach telefonicznych z dwiema różnymi osobami mającymi na codzień kontakt z blankami qualia. Już byłem właściwie zdecydowany brać XJBH702ML ale zobaczyłem zdjęcia ugięcia... I niestety obawiam się, że będzie to zdecydowanie za mocny blank pod okonie... Sandacze jak najbardziej ok, ale okonie? ;)

Łowiłeś może obydwoma kijami? Czyli XJB i XJBH?

No pewnie.

Dla mnie XJBH702ML - do 18gr, 10LB jest że tak ujmę bardziej okoniowy, niż XJB702ML - do 14gr, 12LB

O ile oczywiście ktoś ciężej łowi okonie.

XJB702ML to zdecydowanie sandacz.

Pytanie, gdzie jak i czym łowisz te okonie, bo może nie potrzeba aż takich kijków. Qualia ma również lżejsze znakomite okoniówki.


Użytkownik nyny edytował ten post 16 grudzień 2019 - 12:06

  • Marcin P. lubi to

#248 OFFLINE   Marcin P.

Marcin P.

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 833 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Marcin

Napisano 16 grudzień 2019 - 12:16

Jedni mówią, że ten do 14g i 12lb jest sztywniejszy, ma mocniejszy dolnik i ogólnie power. Gdzie i dzień słyszę, że jest dużo wolniejszy, głębiej pracuje niż ten do 10lb.
Totalnie wszystko się miesza... :)
Byłem już właściwie zdecydowany ale im głębiej brne w temat, tym ciężej podjąć ostateczną decyzję.

Czy jest potrzeba użyć aż tak mocnego kija? No może nie ma, ale w rozmowach jednoznacznie wskazane zostały mi te dwa modele. Pozostałe okazały się za słabe na moje potrzeby. Wyjściowo chciałem XJB682L :)

Potzebuje czegoś co obsłuży mi 7-9cm gumy + 4-8g główka. Z czego w większości nad wodą jego zadaniem ma być 5-7g + 7cm.
Przynęty to dość mięsiste i mocno pracujące gumy typu shad teez, cannibal, herring itd.

#249 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 16 grudzień 2019 - 12:20

Cyt: Jedni mówią, że ten do 14g i 12lb jest sztywniejszy, ma mocniejszy dolnik i ogólnie power 

 

Prawdę mówią :)

 

To z tego co piszesz, uważam, że XJBH702ML - do 18gr - będzie dobrym wyborem.


  • drag lubi to

#250 OFFLINE   Marcin P.

Marcin P.

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 833 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Marcin

Napisano 16 grudzień 2019 - 12:38

I na tym stanęło... Jednak po zobaczeniu zdjęć wstrzymam się z zakupem w ciemno... Do wiosny mam kilka miesięcy, może uda się gdzieś zobaczyć tą wędkę nad wodą i przetestować lub chociaż pomacac na sucho :)
  • FRS1985 lubi to

#251 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 16 grudzień 2019 - 14:50

Cyt: Jedni mówią, że ten do 14g i 12lb jest sztywniejszy, ma mocniejszy dolnik i ogólnie power 
 
Prawdę mówią :)
 
To z tego co piszesz, uważam, że XJBH702ML - do 18gr - będzie dobrym wyborem.

Przemek ma obydwa i może porównać, więc raczej dobrze Ci radzi. Kije na okonia z qualii możesz mieć i 4 np. ja mam pod
okonia XPSJ682L - super kijek pod główki 3-5 g i wszelakie smukłe gumki i jaskółki 2-3". Więcej pewnie komfortowo nie uciągnie, tym bardziej jakby miał gumki z szerokim agresywnym ogonem. Pod letnie okoniowanie z lekkim vankiem 2500
jest super zestaw!!!!!!
Natomiast XJB702ML - tym łowię główkami 5-12 g + wszelakie gumki 2- 3" ewentualnie smukłe 4" i tu w niczym nie
przeszkadza mi łowić, okonie, szczupaki sandacze czy bolenie.
To nie jest tylko kij na sandacze, łowię tym na lekko wszystko co pływa w wodzie.
Owszem kij 10lb będzie bardziej finezyjny, ale ten jest bardziej uniwersalny bo bez problemu wetniesz sandacza i w d
olniku jest trochę więcej poweru jak w 10 lb. Wyboru musisz dokonać sam, ale typowo pod okonia szukałbym w kijach 6-8lb,
natomiast ciężej pod okonia i bardziej uniwersalnie to 10-12lb.

#252 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 16 grudzień 2019 - 15:04

@Jozi: a wiesz, że taki sam tandem szykuje na wczesnowiosenne okoniowanie XPSJ682L + Vaniek 2500s 2019 :)


Użytkownik nyny edytował ten post 16 grudzień 2019 - 15:05


#253 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 16 grudzień 2019 - 17:02

Skora już wspomnieliście o XPSJ682L-wcześniej tez zwróciłem uwagę ,że to często wybierany model Qalii.

Może ktoś wie jak on sie ma do Kraaga XF 5lb ( w wersji dwuczęściowej).Jakieś porównanie?który mocniejszy?

Przeznaczenie-stricte okoń z łódki,90% gumki



#254 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1847 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 16 grudzień 2019 - 17:05

XSJ702L sam posiadam i łowię nim od lutego tego roku, fajna igła pod okonia....a co najlepsze to sandaczyki do 60cm wcina bez problemu

Komfort 2-7g plus smukłe 2-3", piekielnie czuły kijek o dośc charakterystycznej pracy, pierwsze 30-40 cm delikatne później blank wyraźnie sie wzmacnia, jednak bez przesady, pod większa rybka zapracuje głębiej.

Mam go oczywiście ubranego w Delfina i póki co nie szukam innej okoniówki.



#255 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 16 grudzień 2019 - 17:51

Skora już wspomnieliście o XPSJ682L-wcześniej tez zwróciłem uwagę ,że to często wybierany model Qalii.

Może ktoś wie jak on sie ma do Kraaga XF 5lb ( w wersji dwuczęściowej).Jakieś porównanie?który mocniejszy?

Przeznaczenie-stricte okoń z łódki,90% gumki

Kraaga w rękach nie miałem więc się nie wypowiem, trzeba mieć oba równocześnie by je porównać.Jak kraagi Krzysiek opisuje z lekkim niedoszacowaniem, to można przyjąć, że powinny być praktycznie podobne w mocy.

XSJ702L sam posiadam i łowię nim od lutego tego roku, fajna igła pod okonia....a co najlepsze to sandaczyki do 60cm wcina bez problemu

Komfort 2-7g plus smukłe 2-3", piekielnie czuły kijek o dośc charakterystycznej pracy, pierwsze 30-40 cm delikatne później blank wyraźnie sie wzmacnia, jednak bez przesady, pod większa rybka zapracuje głębiej.

Mam go oczywiście ubranego w Delfina i póki co nie szukam innej okoniówki.

Hubert z Twojego opisu wynika, że jego krótszy brat ma podobne parametry :) .Ten krótszy mało obłowiłem ale już mam zdanie, że to mega kijek pod okonie, jakiś przyłów ( oby znowu nie tołpyga) też powinien obsłużyć.

 

@Jozi: a wiesz, że taki sam tandem szykuje na wczesnowiosenne okoniowanie XPSJ682L + Vaniek 2500s 2019 :)

Super kijek, ja wziąłem c2500 shg ze względu na wielkość szpuli, 2500 s to już średnica 47, według mnie do tego kilka trochę za duża, c 2500shg to 43mm średnicy. Jeszcze Mefi miał w promocyjnej cenie wraz z zapasową szpulą.



#256 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 16 grudzień 2019 - 17:57

U mnie coś delikatniejszego się pojawi z Quali xpsj642ul tak patrzę na parametry to będzie w razie co zapasik na jakąś większa rybkę. Zobaczymy co z tego wyjdzie :) trochę mocniejszy robi się matagi ss LL jak nie przypasuje to już mam 2 opcje zastępcze xpsj682L lub xsj702L :)


Użytkownik bartosz311287 edytował ten post 16 grudzień 2019 - 18:11


#257 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 16 grudzień 2019 - 18:30

Super kijek, ja wziąłem c2500 shg ze względu na wielkość szpuli, 2500 s to już średnica 47, według mnie do tego kilka trochę za duża, c 2500shg to 43mm średnicy. Jeszcze Mefi miał w promocyjnej cenie wraz z zapasową szpulą.

Jak nie będzie mi pasował to mam jeszcze Complex Ci4+ 2500s, Stradic Ci4 1000, lub granatową Certatkę 2000 więc jest z czego dopasowywać :)
 



#258 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 16 grudzień 2019 - 18:38

Jak nie będzie mi pasował to mam jeszcze Complex Ci4+ 2500s, Stradic Ci4 1000, lub granatową Certatkę 2000 więc jest z czego dopasowywać :)
 

Już nic więcej nie powiem :lol:  :lol:  :lol:  :lol: .Jak w sklepie.


  • nyny lubi to

#259 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 16 grudzień 2019 - 21:38

.

:) .Ten krótszy mało obłowiłem ale już mam zdanie, że to mega kijek pod okonie, jakiś przyłów ( oby znowu nie tołpyga) też powinien obsłużyć.

 

 

To do XPSJ 682L?

1.Jeśli tak jak oceniasz przekaz do ręki (to priorytet który preferuję, a nie obserwację szczytówki)-dlatego myślalem o Kraagu w najwyższym module.

2.Da radę tym podbić 6-7g plus 2-3 cale ale tak na 6-7metrach?   



#260 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 17 grudzień 2019 - 06:56

To do XPSJ 682L?
1.Jeśli tak jak oceniasz przekaz do ręki (to priorytet który preferuję, a nie obserwację szczytówki)-dlatego myślalem o Kraagu w najwyższym module.
2.Da radę tym podbić 6-7g plus 2-3 cale ale tak na 6-7metrach?

Nie powiem Ci, bo najwięcej to łowiłem 5 g + smukłe gumki 7cm.
Jak założysz 7g ołowiu + 3" to z 7m raczej będzie "ciąganie" jak podbicie. Dolnik da radę, ale szczytówka jest według
mnie na subtelna na takie obciążenie.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, qualia, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych