Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

[Artykuł] Blanki Qualia - część I

qualia blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
490 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 28 maj 2019 - 10:16

Będziesz musiał sprawdzić ten sposób koniecznie, niestety nie znam odpowiedzi na Twoje jakże błyskotliwe pytanie.

Łukasz, nie zrozum mnie zle. Patrząc na „bezwarunkowe gwarancje” takich firm jak StC czy Phenix, nikt tam nie pyta w jaki sposób i dlaczego kij/blank został uszkodzony. Czy to był ostry zaczep, próba podniesienia z dna zatopionego konara, przytrzaśniecie klapa bagażnika czy złamanie z nerwów kija na kolanie. Płacisz określona sumę i otrzymujesz nowy blank. To jest „bezwarunkowa gwarancja”.
Skoro użyłeś terminu „bezwarunkowa” jako pomysłodawca i zarazem przedstawiciel blanków Qualia na Polskę, to moje pytanie było kierowane do Ciebie. Idąc tym tokiem, może się okazać, ze reklamacja zostanie odrzucona, bo gwarant stwierdzi, ze kij był zle uzbrojony, w nie takie przelotki i nie taki spacing. Stad wg mnie to nie jest gwarancja bezwarunkowa, skoro wprowadza się warunek odpowiedniego uzbrojenia.

Użytkownik Żbiku edytował ten post 28 maj 2019 - 10:17


#82 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 28 maj 2019 - 11:06

... tylko , że w większości przypadków dotyczących firm produkujących takie blanki (w półce średniej lub niższej) ta cena , to po prostu pokrycie kosztów wyprodukowania NOWGO blanku wraz z kosztami przesyłki do interesanta....  nie oszukujmy się  ;) ...

To tylko biznes i kasa ma się zgadzać ;) , a przy okazji zadowolić trzeba klienta , by nie poczuł się "mniej ważny" ....  ;)

 

P.S. : 

 

dlatego w takich firmach nie pyta o przyczynę i każdy czuje się zadowolony  ;)  :)


Użytkownik miramar69 edytował ten post 28 maj 2019 - 11:09


#83 OFFLINE   starydrwal

starydrwal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaBrzeg

Napisano 28 maj 2019 - 11:28

Poszukiwanie św graala-ciąg dalszy. Potrzebny blank do jigowania za sandaczem wyłącznie, 7'-8', do 20-25 g. cw. max.  2 części,  rzeka-w klatkach i cofki, głębokość do 2 m. kołowrotek 4000 i plecionka. Warunek niezbędny tzw. wielokrotnie wykpiwana elektryczna czułość blanku. Czy byłbyś uprzejmy zaproponować któryś z blanków Qalia? Wiem że to zadanie karkołomne ale czy można taki blank choćby w przybliżeniu porównać z jakimś o podobnych parametrach dostępnym na rynku? Pozdrawiam. 


Użytkownik starydrwal edytował ten post 28 maj 2019 - 11:32


#84 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 28 maj 2019 - 12:03

Łukasz, nie zrozum mnie zle. Patrząc na „bezwarunkowe gwarancje” takich firm jak StC czy Phenix, nikt tam nie pyta w jaki sposób i dlaczego kij/blank został uszkodzony. Czy to był ostry zaczep, próba podniesienia z dna zatopionego konara, przytrzaśniecie klapa bagażnika czy złamanie z nerwów kija na kolanie. Płacisz określona sumę i otrzymujesz nowy blank. To jest „bezwarunkowa gwarancja”.
Skoro użyłeś terminu „bezwarunkowa” jako pomysłodawca i zarazem przedstawiciel blanków Qualia na Polskę, to moje pytanie było kierowane do Ciebie. Idąc tym tokiem, może się okazać, ze reklamacja zostanie odrzucona, bo gwarant stwierdzi, ze kij był zle uzbrojony, w nie takie przelotki i nie taki spacing. Stad wg mnie to nie jest gwarancja bezwarunkowa, skoro wprowadza się warunek odpowiedniego uzbrojenia.

Nie jestem ani pomysłodawca ani przedstawicielem ;) gwarancja jest bezwarunkowa , pytałeś o naklejkę i po co wysyłać drugi skład, więc odpowiedziałem jak odpowiedziałem i mialem na myśli, że tak jak gwarant chciałby wiedzieć czy drugi skład pasuje idealnie tak samo chciałby wiedzieć dlaczego blank został uszkodzony bo to dość istotne w dbaniu o jakość produktu jak również możliwość przekazywania sugestii dla rodbuliderow nie po to aby było mniej gwarancji a po to aby kije na tych blankach były dopracowane do perfekcji i dawały uzytkownikom więcej radości także o "bezwarunkowosc" się nie martw ;)

Poszukiwanie św graala-ciąg dalszy. Potrzebny blank do jigowania za sandaczem wyłącznie, 7'-8', do 20-25 g. cw. max. 2 części, rzeka-w klatkach i cofki, głębokość do 2 m. kołowrotek 4000 i plecionka. Warunek niezbędny tzw. wielokrotnie wykpiwana elektryczna czułość blanku. Czy byłbyś uprzejmy zaproponować któryś z blanków Qalia? Wiem że to zadanie karkołomne ale czy można taki blank choćby w przybliżeniu porównać z jakimś o podobnych parametrach dostępnym na rynku? Pozdrawiam.

Jeśli 7 stóp wystarczy to Xjbh702Ml oraz wersja M mogłyby być odpowiednie tylko musi Kolega określić czy te 25g to już łączna masa przynęty czy sama główka. Oba blanki są bardzo elektryczne i cięte do tego tip 1.5 też jest dodatkowym atutem jeśli ktoś obserwuje szczyt, zarówno wersja Ml jak i M dynamika pozwoli wcinac skutecznie ryby a jednocześnie warto wspomnieć że dolniki chcą współpracować pod obciążeniem. Nie chcę doszukiwać się porównań bo to raczej trudna sprawa , do końca tygodnia będę robil wersję Ml także mogę wrzucić jakiś film.

Użytkownik Profil_Nieaktywny edytował ten post 28 maj 2019 - 12:08

  • januszz lubi to

#85 OFFLINE   starydrwal

starydrwal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaBrzeg

Napisano 28 maj 2019 - 12:18

Nie jestem ani pomysłodawca ani przedstawicielem ;) gwarancja jest bezwarunkowa , pytałeś o naklejkę i po co wysyłać drugi skład, więc odpowiedziałem jak odpowiedziałem i mialem na myśli, że tak jak gwarant chciałby wiedzieć czy drugi skład pasuje idealnie tak samo chciałby wiedzieć dlaczego blank został uszkodzony bo to dość istotne w dbaniu o jakość produktu jak również możliwość przekazywania sugestii dla rodbuliderow nie po to aby było mniej gwarancji a po to aby kije na tych blankach były dopracowane do perfekcji i dawały uzytkownikom więcej radości także o "bezwarunkowosc" się nie martw ;) Jeśli 7 stóp wystarczy to Xjbh702Ml oraz wersja M mogłyby być odpowiednie tylko musi Kolega określić czy te 25g to już łączna masa przynęty czy sama główka. Oba blanki są bardzo elektryczne i cięte do tego tip 1.5 też jest dodatkowym atutem jeśli ktoś obserwuje szczyt, zarówno wersja Ml jak i M dynamika pozwoli wcinac skutecznie ryby a jednocześnie warto wspomnieć że dolniki chcą współpracować pod obciążeniem. Nie chcę doszukiwać się porównań bo to raczej trudna sprawa , do końca tygodnia będę robil wersję Ml także mogę wrzucić jakiś film.

Dziękuję za odpowiedż, cw. łączny. Film pokazujący tą wędkę byłby bardzo interesujący, z przyjemnością obejrzymy.



#86 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 28 maj 2019 - 16:23

Ja do podobnyych gramatur wyrzutu wybralem XJB702ML,mysle ze pociagnie 18-20g plus waska guma ala kajtek 4.Blank jeszcze nie uzbrojony,ale na sucho,jestem z niego b.zadowolony.Czula szczytowka o srednicy 1,4mm,ugina sie od samej gory bez przesztywnien i amerykanskich kolan,dolnik tez ladnie wchodzi w ugiecie.brak przesztywnienia na laczeniu.



#87 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 29 maj 2019 - 02:48

Ja do podobnyych gramatur wyrzutu wybralem XJB702ML,mysle ze pociagnie 18-20g plus waska guma ala kajtek 4..Czula szczytowka o srednicy 1,4mm,ugina sie od samej gory bez przesztywnien i amerykanskich kolan,dolnik tez ladnie wchodzi w ugiecie.brak przesztywnienia na laczeniu.

:rockon:



#88 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 04 czerwiec 2019 - 09:56

Właśnie dotarł do mnie PT 602 UL, świetny blank.

Tylko jak to zbroić, Delfin, a może tradycyjnie??? Trzeba by było  spróbować w końcu coś z delfinem?


Użytkownik Andru77 edytował ten post 04 czerwiec 2019 - 09:57


#89 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 04 czerwiec 2019 - 10:02

Właśnie dotarł do mnie PT 602 UL, świetny blank.
Tylko jak to zbroić, Delfin, a może tradycyjnie??? Trzeba by było  spróbować w końcu coś z delfinem?


Możesz iść na kompromis ;) klasyczny uchwyt + delta albo odwrotnie :D jak chcesz wyśle Ci spacing ;)
  • Andru77 lubi to

#90 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 04 czerwiec 2019 - 11:01

Możesz iść na kompromis ;) klasyczny uchwyt + delta albo odwrotnie :D jak chcesz wyśle Ci spacing ;)

Serio? Jeśli już to chyba Delfin + delta. Nie mam Delfina i delty i trzeba by w końcu uzbroić jakiś blank w ten sposób. Jeśli nie tego UL to co? W sumie to możesz na priva wysłać jak to wygląda, tak z ciekawości, pełnego delfina z deltą też jeśli możesz. Pomyślę. W sumie jak nie było blanku to nie czułem ciśnienia na zbrojenie, teraz gdy go mam to już bym chciał zbroić.


  • januszz lubi to

#91 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 04 czerwiec 2019 - 12:57

Również chciałbym zobaczyć jak wygląda zwykły uchwyt z systemem delta.

#92 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 04 czerwiec 2019 - 13:24

Również chciałbym zobaczyć jak wygląda zwykły uchwyt z systemem delta.


Dosyć popularne moze tylko bez nazwy delta ;) często spotykane w kijach morskich czy głęboko pracujących gdzie odległość rzutu ma drugorzędne znaczenie.

#93 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 26 czerwiec 2019 - 20:39

O ile centymetrów maksymalnie można przedłużyć najlżejszy blank solid carbon SUB581L?

Ewentualnie czy w możliwej do przewidzenia przyszłości planowane jest wprowadzenie do oferty nieco dłuższego pełnego blanku o mocy poniżej 10 lb?

Bo SUB601ML pod względem mocy to już chyba kawał kija? Dobrze myślę, że na średnią okoniówkę będzie nieco za mocny?


Użytkownik Krzysiek Rogalski edytował ten post 26 czerwiec 2019 - 20:41


#94 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 26 czerwiec 2019 - 22:03

Odebralem XJB702ML na sucho petarda,jestem B.zadowolony. Od soboty będzie testowany w Szwecji,ale już wiem ,że będzie git.

#95 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 26 czerwiec 2019 - 22:34

O ile centymetrów maksymalnie można przedłużyć najlżejszy blank solid carbon SUB581L?
Ewentualnie czy w możliwej do przewidzenia przyszłości planowane jest wprowadzenie do oferty nieco dłuższego pełnego blanku o mocy poniżej 10 lb?
Bo SUB601ML pod względem mocy to już chyba kawał kija? Dobrze myślę, że na średnią okoniówkę będzie nieco za mocny?


Po 7-8 cm przedluzalem buttem pustym , myślę że gruboscienna rurka mozna smialo nawet 20cm dołożyć , 601 obskoczy sensowne okonie napewno , one się dołem raczej mało różnią , bardziej górnym zakresem cw i ugieciem.
  • Krzysiek Rogalski lubi to

#96 OFFLINE   Astrofelis

Astrofelis

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 27 czerwiec 2019 - 06:13

Miał ktoś okazję przetestować XPSJ762L ?  Jaka gramaturę obsługuje ?

Będę bardzo wdzięczny za opinie :)



#97 ONLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 27 czerwiec 2019 - 06:47

Miał ktoś okazję przetestować XPSJ762L ?  Jaka gramaturę obsługuje ?

Będę bardzo wdzięczny za opinie :)

 

Ja też upatrzyłem sobie ten blank. W piątek jadę do Art-Rodu i pomacam trochę ten blank zobaczymy co z tego wyniknie. Bo wiadomości na sucho to nie to samo co możliwość dotknięcia i powyginania osobiście. 


Użytkownik bartosz311287 edytował ten post 27 czerwiec 2019 - 06:47


#98 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 27 czerwiec 2019 - 06:50

Miał ktoś okazję przetestować XPSJ762L[/size] ?  Jaka gramaturę obsługuje ?
Będę bardzo wdzięczny za opinie :)


A jakie zastosowanie ma być i przynęty ?

#99 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 27 czerwiec 2019 - 07:04

601 obskoczy sensowne okonie napewno , one się dołem raczej mało różnią , bardziej górnym zakresem cw i ugieciem.

 

Łukasz, mógłbyś jeszcze napisać kilka słów na temat różnicy ugięcia pomiędzy SUB581L a SUB601ML?



#100 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 27 czerwiec 2019 - 07:22

Łukasz, mógłbyś jeszcze napisać kilka słów na temat różnicy ugięcia pomiędzy SUB581L a SUB601ML?


Raczej różnica stricte wynikająca z mocy, charakterystyka jest taka sama.
  • Krzysiek Rogalski lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, qualia, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych