Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Major Craft MS-X Limited MLC-65UL/BF Bait Finesse


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   TodomeyII

TodomeyII

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaGalway
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Gol

Napisano 10 maj 2019 - 22:03

Niestety mie znam, to jeden z 7-miu jakie pękły jednego dnia, dwa przy podbieraniu się wypieły. Wszystkie powyżej 60 cm, waga tak na oko 3-4 kg.

Dodam że na kijek dragona 28-31-241.



#22 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 11 maj 2019 - 21:05

Dalej nie kumam po co na takie ryby wybierać się z kijem na uklejki.

Toż to jak dla mnie mordęga mocować się z takimi rybami patyczkiem ul.

#23 OFFLINE   TodomeyII

TodomeyII

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaGalway
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Gol

Napisano 14 maj 2019 - 00:37

Opis dodam niebawem.

Załączone pliki

  • Załączony plik  11.PNG   323,65 KB   27 Ilość pobrań
  • Załączony plik  22.PNG   538,5 KB   26 Ilość pobrań
  • Załączony plik  33.PNG   345,64 KB   26 Ilość pobrań
  • Załączony plik  44.PNG   344,39 KB   27 Ilość pobrań

  • vastus lubi to

#24 OFFLINE   TodomeyII

TodomeyII

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaGalway
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Gol

Napisano 14 maj 2019 - 00:38

Akcja

Załączone pliki

  • Załączony plik  5.PNG   390,87 KB   25 Ilość pobrań


#25 OFFLINE   TodomeyII

TodomeyII

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaGalway
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Gol

Napisano 14 maj 2019 - 23:51

Przyjemności związane z cłem omineły mnie, co do ceny to wyszło troszkę ponad 1200 pln na wszystkim znanym serwisie aukcyjnym.
       Jeszcze nie byłem na wodą z tym kijem ale już wiem że będzie super frajda łowiąc tym kijem. Troszke cyferek, waga 100 gram ( użyłem wagi kuchennej a tu mała ciekawostka postawiłem kij na wadze i sobie stał ... ), szczytówka 1.4 mm a 8 mm przy foregripie. 
        Spodziewałem się czegoś o większym blanku ( średnica ) ale jestem mile zaskoczony. 
To nie jest kij ul ja bym go umieścił w przedziale pomiędzy light a medium. Kije w stylu TSURINOYA czy KUYING nie mają nic wspólnego z ta wędką no poza mianem. Jest to taka szpada bardzo sprężysta o akcji chyba dobrze opisanej przez producenta, myślałem że będzie bardziej spolegliwy ( to słowo .... no nie ważne ) w stylu megabassa ale jest dokładnie tak jak chciałem. W ręce ta wędka wydaje się delikatna jak diabli. Może tak się dzieje bo przypuszczam że blank to 1/4 do 1/3 wagi całego kija. 
         Co do wykonania to nie mam się do czego przyczepić, odnoszę tylko wrażenie że uchwyt fuji jest jakiś taki duży ....
Przelotki są tak małe i delikatne że byłem bardzo zaskoczony. Nie bardzo mogę odnieść się do innych kijów bo w moim mieście to tylko dziewczyny są z całego świata a sprzęt wędkarski kończy się na kormoranie szekspirze itp markach no jest jeszcze abu combo z black maxem i kilka morskich multików.
 
          Czy jestem zadowolony ? z uśmiechem przyznam że bardzo, dorzucę jeszcze kilka słów  po testach na wodą. Teraz do kompletu potrzebuje tylko presso albo pixy ale pewnie nic z tego nie bedzię więc pozostanie do wyboru : ss air, aldebaran bfs albo revo ltx bf8 jak ktoś coś może doradzić to będę wdzięczny.


#26 OFFLINE   grisza-78

grisza-78

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaBory Tucholskie / U.K.
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Nedzolek

Napisano 29 lipiec 2019 - 21:32

Mój Benkei jest sparowany z Aldkiem i świetnie się tym combo łowi.

Załączone pliki


  • dudi82 lubi to

#27 OFFLINE   TodomeyII

TodomeyII

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaGalway
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Gol

Napisano 14 sierpień 2019 - 02:56

               Jakiegoś wielkiego testu nie było, kilka wygiętych kotwic kilka pstrągów 50+  ale był jeden ogromny test ale o tym potem. Na JDM produkty gwarancja działa tylko w japonii ( być może jakiś autoryzowany sprzedawca ...być może .....) dlatego dokupiłem ot tak na wszelki wypadek drugi taki sam kij.
                Pierwszy test w mieście na kanałach, na trawniku prywatnej posesji rozbiłem obóz, pierwsze branie to się k...rwa wystraszyłem że jakiś kolo łapie mnie za łokieć aby mnie opierdolić że mu trawnik dewastuje ... . Pierwszy dzień nic nie wyciągłem z wody, brania były ale jakby mnie ktoś szturchał no trzeba się przyzwyczaić bo przekazywanie brań jest hi end. Trudno mi było się przestawić na kij jednoręczny po latach używania dwuręcznych ale to poszło w miarę szybko 3 h kilka bród i po krzyku ale poczatki były straszne. Rzuca się tym kijem lepiej jak moim dragonem dłuższym o 40 cm obojetnie czy to sol czy calcuta. 
               No calcuta dlaczego ? waga niższa jak sol ale zbliżona ( kilka gram różnicy ) ale do aldebaran- a przepaść wagowa ale calcuta to jednak hi end pod względem konstrukcyjnym. Chyba już nigdy nie kupię innego kołowrotka jak calcuta no muszę mieć ryog-ę ale shimano zabiło konkurencję z takim przytupem że łatwo się nie podniesie nawet jak dokonają cudu Daiwa i Ito.
               Mój wachlarz przynęt rozszerzył się  o muchy łososiowe z dodatkowym obciążeniem ale nie przekraczajacym ( mucha plus ołów ) 0.6 grama, tego rodzaju przynęty to był eksperyment i bardzo udany pod względem rzutowym bo rybki niestety nie brały.
               Te kije są już cieżko dostępne bo seria nie będzie kontynuowana ostatnie sztuki są w tajlandi ale 160 euro za wysyłke ..... .
Byłem w najmagiczniejszym miejscu no wymarzonym gdzie poławia się łososie ot 400 metrów poniżej zapory centrum miasta, gdzie ryba aż się kotłuje i tu jest problem, po nie udanym zacięciu można zaciąć rybę obok i to mnie spotkało i tu jest kłopot. 
               No nie kłopot ale k...rwa wyzwanie ryba rybą ale prąd jest bardzo silny 2.5 kg łosoś skończył na patelni ( no zasady ) ale 4-5 kg ponad 80 cm ryby dało mi tak popalić jak nigdy w życiu ale zacięte jak trzeba, to długa historia ale skończył w podbieraku. Potwór pojawił się na końcu zacięty tuż za płetwą grzbietową, tak w skrócie to nie dawałem rady nawijać linki ryba szła z prądem czy pod prąd z jednakową siłą ale zmiękła w końcu na tyle że inny wędkarz odciął linkę najbliżej jak mógł no straciłem 2 metry fc i 15 metrów plecionki plus super woblera ale to tam ch .... j ..... no i przy okazji wygiąłem korbkę w calcucie. Ale nogi mi latały jakbym pierwszy raz zobaczył nagą niewiastę ... .
Postaram się wrzucić wywiad no skromny z twórcą wędek MC który po 30 latach pracy dla kogoś postanowił zrobić wędki według swojego pomysłu ... .

Załączone pliki


  • Paweł J i kondzio 77 lubią to

#28 OFFLINE   TodomeyII

TodomeyII

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaGalway
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Gol

Napisano 13 październik 2019 - 17:58

               Rano, pierwszy rzut i branie ale za chwościk poppera ale dość energiczne potem 5 godzin i nic ale w samo południe wobler przestał pracować byłem pewny że zielsko płynące z prądem się zaczepiło, delikatnie podciągam i już wiem że to ryba ale byłem pewny że to pistolecik bo żadnego oporu nie czułem ale zacinam raz i drugi tak dla pewności bo już ten temat przerobiłem ( ten kij nie pozwala zaciąć siłowo - wada to czy zaleta ? ).                 

               No i się zaczeło, hahahaha, nogi zmiękły calcuta zaterkotała od samego początku wiedziałem że to silna ryba ale jak duża to już nie, bo łosoś był cały czas na dystans i pod wodą głęboko. Zobaczyłem go dopiero jak był metr ode mnie chciałem ślizgiem go ale on zrozumiał co się dzieje i poszedł znowu w toń, dokręciłem hamulec no i go dorwałem.

                Kij myślałem że się wygnie na maksa ale jest ogromny zapas mocy, dzisiaj moje przypuszczenia się potwierdziły że mam wędkę o jakiej marzyłem do tego typu zastosowań jakich ja potrzebuję, no ja bym go o 20 cm skrócił ale nie można mieć wszystkiego. Napewno kupię jeszcze jeden kij z serii limited ale mocniejszy a kto wie może i dwa.

                Praca kija pod pewnymi woblerami dawała mi do myślenia mam takiego jednego to chyba gębal ale nie jestem pewien kij się ugina 35-40 cm i myślałem że może byle ryba wygnie mi kij w pałąk ale się rozczarowałem, wspaniała praca, na każdym zrywie ryby kij odpowiada mięciutko i delikatnie jakby ktoś to kontrolował. Ostatnio dorwałem info że i sandacz jest dostępny w pewnym jeziorze no to będzię się działo. Do kogo ten kij adresowany ?

                 To trudno odpowiedzieć, ktoś wspomniał że to kij bass-owy może i tak ale jednocześnie jest też jaźiowy, kleniowy, okoniowy, boleniowy, pstrągowy, i jak widać na moim przykładzie rówież łosiosiowy. No i nie biegałem za nim po brzegu jak ktoś inny sugerował hahaha. Rzucałem tym kijem salmo thrill-em 13 gram, lekki wymach i nie czuć przeładownia. Jedynie cykadami nie da się łowić za długo bo zbyt bardzo to drażni rękę, po pół godzinie trzeba odpuścić.

                 Jak ktoś zna woblera z fotki to proszę dać znać chciałbym taki ale mniejszy. Moja modyfikacja salmo i sie sprawdziła bardzo dobrze.

Załączone pliki

  • Załączony plik  wobki.PNG   711,01 KB   22 Ilość pobrań
  • Załączony plik  rybka.PNG   641,41 KB   21 Ilość pobrań


#29 OFFLINE   TodomeyII

TodomeyII

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaGalway
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Gol

Napisano 13 październik 2019 - 18:00

Może z tymi rozmiarami fotek administracja by coś zrobiła ot tak mała prośba np na 3 mb.



#30 OFFLINE   TodomeyII

TodomeyII

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaGalway
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Gol

Napisano 21 październik 2019 - 21:35

Hey

Okazuje się że ja zostałem wprowadzony w błąd i ten błąd powielam ......, przykro mi bardzo że narobiłem zamieszania. fotka tłumaczy wszystko miało być o.4. Raz jeszcze przepraszam za zamieszanie odnośnie 0.5 grama. Tak czy owak  filmik będzię ale troszkę mam problemy z czasem, z żoną widuję się 30 minut w samochodzie a mój malutki pomocnik ( ukochany ) nie daje mi opcji aby coś porzucać na trawniku zwłaszcza jak kamery są rozstawione. 

Mimo tego nieporozumienia i tak uważam że ten kij to bajka.

Załączone pliki


  • HaDe lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych