Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Curado K


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 13 maj 2019 - 16:40

Hej,

     Koledzy co możecie powiedzieć o multiku Shimano Curado K? Jak jakościowo (budowa, właściwości rzutowe) wypada on względem Curado DHSV, Curado E7. Czy to jest jakby ich "następca" w linii, czy też jakaś budżetowa "odmiana"? Na codzień łowię (m.in.) Curado 201DHSV, trochę stara konstrukcja, ale daje radę, wcześniej miałem też wersję z przełożeniem 1:5. Czy Curado 201K będzie lepszym multikiem niż mój DHSV?



#2 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 15 maj 2019 - 21:40

Curado K jest następcą Curado "i" ten zaś "i" jest następcą G, poprzednikiem G był E.
Seria K to przepaść jeśli chodzi o komfort w porównaniu do chociażby E. Możesz brać z zamkniętymi oczami.

Użytkownik Sławek.Sobolewski edytował ten post 15 maj 2019 - 21:41

  • szczupak1 lubi to

#3 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 15 maj 2019 - 23:13

Dzięki Ninja :) Pozdrawiam


  • Sławek.Sobolewski lubi to

#4 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 16 czerwiec 2019 - 09:08

No, to coś tam już wiem o Curado 201 K. Kołowrotek sprawia dobre wrażenie. Jest sporo mniejszy niż się spodziewałem po numerze 201. Wyraźnie mniejszy niż Curado 201 DHSV i mniejszy (chodzi o wielkość "budy") nawet od Antaresa AR, w ręku siedzi bardzo dobrze. Wygląd, spasowanie - bez uwag. Rzucałem krótko, na trawniku, ciężarki 7 i 18 gram, kijkiem 6'6". Rzucało mi się nim równie dobrze i daleko jak Antaresem AR, rzuty Curado K w porównaniu z DHSV lepsze. Kciuk musi pilnować szpulki, to nie Conqest DC :) Fajną rzeczą jest zewnętrzna możliwość regulowania siły hamulca odśrodkowego pokrętełkiem na bocznym panelu, trochę ciężko chodzi to pokrętełko ale da się wytrzymać.


  • szczupak1 lubi to

#5 ONLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 16 czerwiec 2019 - 18:02

Ten problem z pokrętłem występował tez w wersji „I”. Trzeba lekko poluzować wkręt na którym jest to pokrętło i regulacja będzie łatwiejsza.

#6 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 24 czerwiec 2019 - 23:20

Takie tam fotki poglądowe do mojego wpisu powyżej. 

Załączony plik  20190610_145031.jpg   108,73 KB   34 Ilość pobrań

Załączony plik  20190610_151353.jpg   114,08 KB   29 Ilość pobrań


  • bassy, Paweł J i sucks_one lubią to

#7 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1937 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 08 wrzesień 2019 - 16:05

Korzystając z wątku zapytam. Ktoś użytkuje jakiś czas Cu K. Jakieś uwagi. Chciałbym go do jigowania tak do 35 g to max. Myślę o wersji HG

Użytkownik bassy edytował ten post 08 wrzesień 2019 - 16:09


#8 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 09 wrzesień 2019 - 07:25

Użytkuje od kiedy się pojawił na rynku, przynęty w przedziale 20-80g, głównie do gum, minusów nie dostrzegam, na plus zdecydowanie lepsze spasowanie od poprzednich wersji, micromodule króre do niedawna było zarezerwowane tylko dla topowych modeli marki i co za tym idzie bardzo płynna praca.

#9 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1937 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 09 wrzesień 2019 - 11:28

Tak sobie myślę o nim. Oraz o jego odpowieniku jakościowym ale o oczko mniejszym rozmiarze. Może cu 71. Z ciekawych info które wyczytałem na zagramanicznych forach to że silne ryby jak dorady czy pikoki plus siłowy hol zajeżdżają mikromoduła.

#10 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 09 wrzesień 2019 - 11:34

Tak sobie myślę o nim. Oraz o jego odpowieniku jakościowym ale o oczko mniejszym rozmiarze. Może cu 71. Z ciekawych info które wyczytałem na zagramanicznych forach to że silne ryby jak dorady czy pikoki plus siłowy hol zajeżdżają mikromoduła.

 

:lol: Holuje się wędką, nie kołowrotkiem, jeśli chciałbyś użyć multika jak wyciągarki do ryb to każda konstrukcja się podda wcześniej czy później. 

 

Cu 70 to zupełnie inna maszynka, nie nadaje się systematycznego łowienia gramaturami +35g



#11 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1937 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 09 wrzesień 2019 - 12:28

Drag ang lift to dla mnie nie nowość. Nie wiem jak tam holowali swoje rybki. Czy jakiś niski profil do max 35 g przychodzi Wam do głowy?

#12 OFFLINE   Iluzjonista

Iluzjonista

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów

Napisano 09 wrzesień 2019 - 21:59

Być może wszyscy uznali, że powyższe pytanie jest podchwytliwe, stąd brak propozycji. Wydaje się, że możesz wybierać spośród 20 propozycji, lekko licząc, oczywiście w cenie Curado K (plus minus 100-200 zł). Poczciwą Tatulę CT 100 HSL Type R brałeś pod uwagę? 



#13 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1937 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 09 wrzesień 2019 - 22:52

Nie. Może szukam multika który nie istnieje. Kij docelowy to będzie realne 15 lb. Pletka 14 lb.

#14 OFFLINE   Anonymous

Anonymous

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 10 wrzesień 2019 - 05:07

Jest wiele multików które ogarną  do max 35G, ale Curado K201 (jeżeli takiego masz na myśli) jakoś nie poleciłbym do maxymalnie takich gramatur ze względu na zbyt głeboką szpulkę. Faktycznie jak kolega Sławek napisał startuje on od 20g. Ja używam w kiju do 70-80gram i tam spełnia swoje zadanie wyśmienicie. Co do multików które napewno świetnie ogarną gramatury do 35g to mogę polecić kilka pozycji:

Abu Revo MGX,MGXtreme,Premier,ALX,IKE

Shimano Chronarch 151 cl4+

Daiwa Tatula,Tatula CT,Tatula SV,Alphas SV , Steez 103

Wszystkie te multiki posiadałem i dlatego mogę Ci je polecić (testowane na człowieku). 


Użytkownik Anonymous edytował ten post 10 wrzesień 2019 - 05:57

  • bassy i golsyl lubią to

#15 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 11 wrzesień 2019 - 10:58

Jest wiele multików które ogarną  do max 35G, ale Curado K201 (jeżeli takiego masz na myśli) jakoś nie poleciłbym do maxymalnie takich gramatur ze względu na zbyt głeboką szpulkę. Faktycznie jak kolega Sławek napisał startuje on od 20g. Ja używam w kiju do 70-80gram i tam spełnia swoje zadanie wyśmienicie. Co do multików które napewno świetnie ogarną gramatury do 35g to mogę polecić kilka pozycji:

Abu Revo MGX,MGXtreme,Premier,ALX,IKE

Shimano Chronarch 151 cl4+

Daiwa Tatula,Tatula CT,Tatula SV,Alphas SV , Steez 103

Wszystkie te multiki posiadałem i dlatego mogę Ci je polecić (testowane na człowieku). 

 

Nie napisałem, że startuje od 20g tylko, że użuwam go do przynęt w przedziale 20-80g  :)  Curado K startuje od 8-10g skupionej masy, przy czym startuje mam na myśli normalny rzut na 20m.


Użytkownik Sławek.Sobolewski edytował ten post 11 wrzesień 2019 - 10:58

  • Przemek_M lubi to

#16 OFFLINE   Anonymous

Anonymous

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 11 wrzesień 2019 - 11:50

Spoko. Teraz rozumiem. Dla mnie komfort zaczyna się troszkę wyżej, ale wiadomo, że zależy to też od kija jakim operujemy i osobistych odczuć.



#17 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 02 listopad 2019 - 15:54

Czemu do curado K nigdzie nie ma części zamiennych? nawet na plat...?



#18 OFFLINE   hose4ras

hose4ras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:<’)))>{

Napisano 02 listopad 2019 - 17:09

Czemu do curado K nigdzie nie ma części zamiennych? nawet na plat...?


Bo to mlynek na US/EU. Odpowiednikiem curado jest scorpion. Nie jestem pewny ale scorpion mgl to blizniacza konstrukcja curado K i czesci moga byc kompatybilne.

#19 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 02 listopad 2019 - 17:12

Czyli szpule też są zamienne?

#20 OFFLINE   hose4ras

hose4ras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:<’)))>{

Napisano 02 listopad 2019 - 18:22

https://m.youtube.co...h?v=sLajv2yBUPQ




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych