Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Curado K


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1219 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 02 listopad 2019 - 19:52

No dobra ale mógł zrobić test podmiany szpuli między modelami.Wagowo się różnią ale ciekawi mnie czy lżejsza szpula od skorpiona nie wpłyneła by negatywnie na odległości rzutowe curado.

#22 OFFLINE   md30

md30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:C&R

Napisano 29 kwiecień 2021 - 08:41

Małe pytanko odnośnie Curado 201K . Jak jest jego górna granica jeżeli chodzi o wagę obsługiwanych przynęt?



#23 OFFLINE   mayou

mayou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 438 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 29 kwiecień 2021 - 13:22

Ja rzucam tym najwięcej ok. 80gr (duża guma) i jest ok,. Więcej raczej też pociągnie. Mam wersję 6,2:1. Super multik do dalekich rzutów, sparowany z długim kijem np. 2,7m do 100gr potrafi kotleta posłać na 60m. Hamulca nie ma zbyt wiele, ale napęd daje rade nawet w silnym nurcie. Ja jestem mega zadowolony z tego wynalazku. pz 


  • md30 lubi to

#24 OFFLINE   md30

md30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:C&R

Napisano 29 kwiecień 2021 - 14:19

Ja rzucam tym najwięcej ok. 80gr (duża guma) i jest ok,. Więcej raczej też pociągnie. Mam wersję 6,2:1. Super multik do dalekich rzutów, sparowany z długim kijem np. 2,7m do 100gr potrafi kotleta posłać na 60m. Hamulca nie ma zbyt wiele, ale napęd daje rade nawet w silnym nurcie. Ja jestem mega zadowolony z tego wynalazku. pz 

 

Dzięki za odpowiedź. U mnie tez byłby sparowany z kijem do 100g, tylko że czasem będzie musiał rzucić ok120g. Ale to będzie tylko w wyjątkowych sytuacjach, bo większość obsługiwanych przynęt będzie z przedziału 70-90g.



#25 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 30 kwiecień 2021 - 08:16

Dzięki za odpowiedź. U mnie tez byłby sparowany z kijem do 100g, tylko że czasem będzie musiał rzucić ok120g. Ale to będzie tylko w wyjątkowych sytuacjach, bo większość obsługiwanych przynęt będzie z przedziału 70-90g.

 

Bez problemu sobie poradzi z takimi gramaturami, wręcz do tego jest stworzony. Dowolny glider 15cm czy guma 20cm uzbrojona ważą ok 80-110g to jest dla tego multika bułka z masłem, szczególnie z przełożeniem 6:2

 

Pozdrawiam!


  • md30 lubi to

#26 OFFLINE   DP Fishing

DP Fishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 332 postów

Napisano 09 marzec 2024 - 18:40

.

Użytkownik DP Fishing edytował ten post 09 marzec 2024 - 18:44


#27 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 17 marzec 2024 - 19:32

Witam kolegów . zaczynam przygodę z castingiem do W3 28-52 g  mam założony SLX  XT 151,zastanawiam się nad czymś od 40-90 czasami 100g i tu myślę  o CURADO M 201 z przełożeniem  6,2:1 czy to dobry wybór.

Pozdrawiam


  • cristovo lubi to

#28 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1490 postów

Napisano 17 marzec 2024 - 20:03

to jest przyzwoity multiplikator w budżecie kilkuset złotych, moim zdaniem kilka rzeczy dopracowano w stosunku do poprzednika (oprócz ewentualnie koloru, kwestia gustu).....od jakiegoś czasu posiadam, trochę testowo porzucałem, ale nie tak ciężko

 

wydaje mi się jednak, że codzienne 80 gramów ogarnie spokojnie, a okazjonalne 100 nie zrobi mu krzywdy.....linka PE 2.5 (wejdzie 150 metrów) czy 3.0 (wejdzie mniej, ale wystarczająco) i można się bawić w średnio-mocny casting

 

jedna uwaga - przełożenie 6.2:1 jest OK, ale przy niektórych technikach ten szybszy model może okazać się sprytniejszy ;)



#29 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 17 marzec 2024 - 21:05

Dzięki za podpowiedź brałem pod uwagę szybsze przełożenie ale będę też rzucał gumami i wolę trochę szybciej podkręcić przy Jerkach ,czy M jest następcą K .


  • cristovo lubi to

#30 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1490 postów

Napisano 17 marzec 2024 - 23:19

Dzięki za podpowiedź brałem pod uwagę szybsze przełożenie ale będę też rzucał gumami i wolę trochę szybciej podkręcić przy Jerkach ,czy M jest następcą K .

 

tak, to następca, (prawie) jak w alfabecie ;) zmieniony kolor (z czarnego na opalizującą zieleń), pokrętło docisku szpuli jest inne (chyba bardziej chwytne), no i przede wszystkim sama szpula pozwala na rzuty lżejszymi przynętami, bo sama jest lżejsza

 

rzucanie dużą gumą, jerkiem, co tam jest pod ręką, bezproblemowe, wydaje mi się po wstępnych testach, że jest na plus w stosunku do wersji K, chociaż nie było źle, a nawet bardzo dobrze było.....przy okazji nieco równiejszy nawój, miałem 2 sztuki modelu K, więc chyba to nie przypadek


Użytkownik cristovo edytował ten post 17 marzec 2024 - 23:29





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych